Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 19:07   #1
Okrenula na inat?

evo, primjer jedne rastave(ova srećom nije moja)
dakle, rastaje se par, imaju 2 klinca, stare 2 i 4,5 godine.
dugo ne štima, on na kraju odlazi i pokušava se dogovoriti s ženom.
ostavlja sve, odlazi u podstanare. obećaje kako neće stvarati probleme oko klinaca, jer to mu je prvo stavila pod nos. daje doborovoljno 1000 kn uzdržavanja, što i nije malo s obzirom na 2500 kn plače.
traži susrete u tužbi za razvod svaki utorak i četvrtak po dva sata i svaki drugi vikend.
ona čak nudi susrete kad god poželi, a uzdržavanje kako bude u situaciji.. i naravno...
ona ne radi niti je radila. svega tri mj. kako su živjeli kod njezinih, za opremanje svog prostora, klinaca, svoje troškove potrudio se on a oko hrane i režija troškove su djelili s roditeljima.
nakon njegove tužbe prema dogovoru, ona daje odgovor i glasi ovako.
pristaje na razvod, i na povjeravanje djece njoj. poziva se na velike troškove djece i svoju nezaposlenost( ženica je zdrava, radno sposobna i školovana) i traži 1900 kn uzdržavanja a susrete isključivo srijedom dva sata i isključivo pod njezinim nadozorm. u određivanju susreta se poziva na spol i dob djece.
ne znam.. zar baš svaki razvod mora postat ratno polje??
čemu gluma i inat??
e sad sam opet dobila volju pričat svojus situaciju.. vrijeme je sa se maknem
ni ja sama ne znam šta bi čovjeku rekla. iako sam prošla sito i rešeto razvoda, rastanaka, bijegova, sudova i svih mogućih disfunkcionalnih institucija... ne znam. on želi klince, ali sad će jadno ispast ako zatraži povjeravanje djece.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:45   #2
Što ćemo s ovom temom?
Priča tuđu priču, a ima dosta detalja.

Još jedna priča o još jednom razvodu. Malo ćemo raspravljati, prepucavati se i trolati, a onda će doći neka druga zanimancija.
Štemajzl
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore

Zadnje uređivanje štemajzl : 27.05.2010. at 13:55.
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:36   #3
Jadna djeca!
Zašto roditelji svoje probleme i sr... rješavaju preko njihovih leđa?
I zasmetalo me ovo boldano. Dobrovoljno i čak 1000 kn

Zadnje uređivanje štemajzl : 27.05.2010. at 21:22. Reason: Q
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:55   #4
Quote:
ninanin kaže: Pogledaj post
Jadna djeca!
Zašto roditelji svoje probleme i sr... rješavaju preko njihovih leđa?
I zasmetalo me ovo boldano. Dobrovoljno i čak 1000 kn
Jadni ljudi!
Plaća 2500 kuna
1000 kuna je 40% od 2500.
Zanima me jel toliko ikad dobrovoljno dao netko tko ima 12000?
Onak, dobrovoljnih 4800 kuna za dvoje djece.
Ili se sirotnja ne bi smjela rastajati?
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:34   #5
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
ona ne radi niti je radila. svega tri mj. kako su živjeli kod njezinih, za opremanje svog prostora, klinaca, svoje troškove potrudio se on a oko hrane i režija troškove su djelili s roditeljima.
sve je to uspjevao s 2.500 kn plaće??? kako su dijelili hranu i režije: pola njihovih troškova su im plaćali roditelji ili su oni ipak plaćali sami svoj dio troškova?
mislim da nam nisi sve rekla....
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 20:34   #6
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
Jadni ljudi!
Plaća 2500 kuna
1000 kuna je 40% od 2500.
Zanima me jel toliko ikad dobrovoljno dao netko tko ima 12000?
Onak, dobrovoljnih 4800 kuna za dvoje djece.
Ili se sirotnja ne bi smjela rastajati?
Pročitaj još jednom što si napisala. Dobro pročitaj!
Ti po tebi ''jadni ljudi'' su stvorili dvoje djece. I dužni su brinuti se o njima.
Za svoju djecu daje se po meni neupitno a ne dobrovoljno.
Zaista misliš da je za dvoje djece 1000 kuna dobrovoljnih () više nego dovoljno???
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:57   #7
Quote:
ninanin kaže: Pogledaj post
Pročitaj još jednom što si napisala. Dobro pročitaj!
Ti po tebi ''jadni ljudi'' su stvorili dvoje djece. I dužni su brinuti se o njima.
Za svoju djecu daje se po meni neupitno a ne dobrovoljno.
Zaista misliš da je za dvoje djece 1000 kuna dobrovoljnih () više nego dovoljno???
Ne znam zašto ti misliš da su u ovoj priči samo djeca jadna?!


Meni ova priča nameće pitanje: kako da se ljudi koji žive od 2500 kuna rastanu?
Ili kako da se rastanu ako otac koji zarađuje samo 2500 kuna nakon rastave u uzdržavanju dvoje djece sudjeluje s primjerenim iznosom?
Jesi li ljudi u sličnim situacijama osuđeni živjeti " u zlu, dok ih smrt ne rastavi"?
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 10:16   #8
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
Meni ova priča nameće pitanje: kako da se ljudi koji žive od 2500 kuna rastanu?
Ili kako da se rastanu ako otac koji zarađuje samo 2500 kuna nakon rastave u uzdržavanju dvoje djece sudjeluje s primjerenim iznosom?
Dobra pitanja.

Ajde sad odgovori na njih?

Nema puno činjenica, ne znamo jesu li uopće istinite, ali za raspravu to nije ni važno.
Daj temeljem njih presudi, tj. odgovori na ova svoja dva pitanja.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:33   #9
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Dobra pitanja.

Ajde sad odgovori na njih?

Nema puno činjenica, ne znamo jesu li uopće istinite, ali za raspravu to nije ni važno.
Daj temeljem njih presudi, tj. odgovori na ova svoja dva pitanja.
Imam slično iskustvo u vlastitom primejru što se tiče iznenađenja kad sam vidio njen odgovor na sudu što je sve u stanju lagati i tražiti, no to je očito odvjetnička praksa po sistemu "više tražiš, više dobiš a laž nek ti dokaže"

U presudi mi čak piše da je roditelj dužan uzdržavati djecu i na uštrb vlastite egzstencije. Dakle, ako je minimalni zakonski iznos 950KN x dvoje djece je 1900 i nikoga ne zanima što on ima 2500kn.
Zakon je takav da se zaštite jadne majke koje ne žele raditi, a pozadina toga je problem sive ekonomije odnosno što velik dio rastavljenih muškaraca izbjegavaju plaćanje, između ostaloga tako da su u firmi prijavljeni na minimalac ili čak na burzi a rade na crno. Onda ovi koji stvarno imaju samo 2500kn su dakle u toj situaciji kojoj jesu. Ispada da se ženama isplati rastati ako muž ima malu plaću jer onda imaju više na raspolaganju nego kad svi zajedno žive sa 2500kn
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.