Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2012., 09:29   #281
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Naše školstvo je ništa drugo nego primitivni relikt komunizma jer se kadrovi i dalje školuju da bi našli posao, umjesto da ih se školuje da bi napravili posao.

naše je školstvo u socijalizmu imalo lijepu svrhu.
stalno se otvarala nova radna mjesta

od 1990. stalno se zatvaraju postojeća radna mjesta.
treba mijenjati školstvo, ili nesposobne vođe
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:24   #282
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva(imam osobu koja trenutno pohadja faks u sad-u uz rad), onaj tko zeli zavrsiti fakultet u SAD-u to moze.Hoce li netko pohadjati "drzavni", privati ili lokalni community "college" je njegova stvar, i njegovih financija, ali reci da nije moguce je obicni BS...cijene se razlikuju...postoji hrpa stipendija, Financial Aid(finacijska pomoc od drzave), izuzeca od placanja, itd.
.. i gdje dovela ta politika SAD danas? Drzavni faksevi su na losem glasu, nekonkurentni su i skupi, 50% novodiplomiranih ne moze vratiti kredit koji su uzeli, financijski su unistili svoje obitelji, USA ima nenormalni dug od >1000 milijardi dolara samo na studentskim kreditima koji ce sad puknut i prebacit ce to na poreznike..

rade isto sto i mi radimo, pretvaramo visoko obrazovanje u socijalnu pomoc, vise ih studira zbog studentskih prava i 4kn rucka nego namjere da pokrenu biznise sa znanjem stecenim na fakultetu.. bolesno. I onda cudjenje kak nemamo love..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:42   #283
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
kod nas su privatni samo ti nekakvi marketing i menadžeri, tobože ekonomisti. kako zamišljaš privatni pravni, medicinski ili prehrambeno-tehnološki f. privatnim???
Najbolja sveučilišta u svijetu uglavnom su privatna, pa nema tu nešto posebno za "zamišljati". Imaš dobre profesore, dobre programe, dobru razmjenu studenata, temeljem toga omogućavaš studentima sutra dobar posao i to je to. Državni se slabo reformiraju, lova iz proračuna za plaće uredno stiže, programi zastarijevaju, posljedice znamo... Privatni pravni fakultet bi bilo odlično da se otvori u nas, kako bi postojala konkurencija prilično zaspalom državnom sektoru.

Činjenica jest da će privatnici u nas otvarati uglavnom društveno-humanističke smjerove, no to je posljedica toga što za prirodno-tehničke u startu trebaju ogromni novci. Jedan labos zna koštati milijune kuna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:52   #284
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
rade isto sto i mi radimo, pretvaramo visoko obrazovanje u socijalnu pomoc, vise ih studira zbog studentskih prava i 4kn rucka nego namjere da pokrenu biznise sa znanjem stecenim na fakultetu.. bolesno. I onda cudjenje kak nemamo love..
Prilično velik broj studenata naših državnih fakulteta se nikada ne pojavi na ispitima prve godine. Dakle, porezni obveznici su dali novce koji su jednostavno otišli u vjetar.

Bilo bi pametnije novce uplaćivati u npr. Crveni križ ili Caritas. Došli bi do nekoga kome trebaju, barem dio.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 13:04   #285
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
.. i gdje dovela ta politika SAD danas? Drzavni faksevi su na losem glasu, nekonkurentni su i skupi, 50% novodiplomiranih ne moze vratiti kredit koji su uzeli, financijski su unistili svoje obitelji, USA ima nenormalni dug od >1000 milijardi dolara samo na studentskim kreditima koji ce sad puknut i prebacit ce to na poreznike..

rade isto sto i mi radimo, pretvaramo visoko obrazovanje u socijalnu pomoc, vise ih studira zbog studentskih prava i 4kn rucka nego namjere da pokrenu biznise sa znanjem stecenim na fakultetu.. bolesno. I onda cudjenje kak nemamo love..
drzavna sveucilista se redovno nalaze medju najboljim u zemlji i svijetu.Lako provjerljiva informacija.

Ljudi uzimaju kredite jer kao i svi ljudi, zele sve i odmah i sada.To im dolazi na naplatu.Nesto sto je unikatno i hrvatu, ameru , francuzu i britu...pohlepa.
Zato i ne mozes proglasiti osobni bankrot i otpisati dug za obrazovanje.

Sveucilista su dizala cijene(privatna i drzavana) na razine vise od inflacije....i to ce im se obiti o glavu..i treba im se obiti o glavu.

ali reci da je nemoguce zavrsiti skolovanje bez da nakupish mastodontski dug je BS.Imam nekoliko primjera u obitelji ljudi koji zavsili fakultet bez centa duga.

Ali za to treba dici guzicu iz fotelje.Raditi i uciti.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 18.08.2012. at 13:09.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.