Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 11:58   #21
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
ma moram otici doktoru nema mi druge jbg. samo sta mi taj oralni stomatolog moze pomoci ako je u pitanju zelducana kislina

gle, kupi jebenu kremu od 200 kn i riješit ćeš akutni problem. onda odi tražit uzrok i tome slično, kad će ti afte trajat po jedan dan, bit će ti naprosto lakše
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:04   #22
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
gle, kupi jebenu kremu od 200 kn i riješit ćeš akutni problem. onda odi tražit uzrok i tome slično, kad će ti afte trajat po jedan dan, bit će ti naprosto lakše
Trazio sam kremu i kod nas je nema a ja sam iz BIH, jbg kod nas jos nije stiglo to svjetsko cudo(za mene je to carolija) 1 dan prestane to je extra ali kreme nema
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:22   #23
Kupi si Apiprodent, sprej za usnu šupljinu, imaš ga u skoro svakoj apoteci. Ja već godinama muku mučim s aftama i zaključila sam da mi se stvore kada mi padne imunitet, svaki mjesec tijekom PMS-a ili kad sam bolesna ili tak neke slično.
Ovaj sprej počni koristiti kad ih tek primijetiš da su malene i špricaj nekoliko puta dnevno, za dva-tri dana će proći, a one starije, već razvijenije, neće sprej uništiti, ali će ti pomoći da normalno jedeš i funkcioniraš.
Evo, ovo ti je iz prve ruke, provjereno.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 09:56   #24
Meni je grlo puno "afta"... tako barem kaže moja doktorica, međutim sve te slike koje gledam kako afte izgledaju moje nije ni malo nalik tome kod mene su više kao plikići (kao bradavica isupčeni) ispunjeni žućkastom tekućinom. Veličine od "micro" do 2mm. Traju već nekih 15-ak dana ako ne i više. Naime grlo sam si gledala tek prošli petak kad su me strefili užasni bolovi u ždrijelu, želudcu i grlu.
Dr. mi je prepisala Lanzul za želudac, poslala me na gastroskopiju i dala mi Rojazol gel. Cuclam ga već tih 15 dana ali "afte" izgledaju kao da ne planiraju tako skoro otći Kupila sam si Lysobact na nagovor frendice ali nakon što sam jedu tbl pocuclala počeo me peći želudac tkd sam odustala od tih tbl.

techno_maniac možda bi ti stvarno bilo najpametnije da kreneš od želudca i napraviš pretrage.
Mene danas čeka gastroskopija pa onda konačno prava terapija i nadam se prestanak bolova
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:03   #25
Quote:
Mora kaže: Pogledaj post
Meni je grlo puno "afta"... tako barem kaže moja doktorica, međutim sve te slike koje gledam kako afte izgledaju moje nije ni malo nalik tome kod mene su više kao plikići (kao bradavica isupčeni) ispunjeni žućkastom tekućinom. Veličine od "micro" do 2mm. Traju već nekih 15-ak dana ako ne i više. Naime grlo sam si gledala tek prošli petak kad su me strefili užasni bolovi u ždrijelu, želudcu i grlu.
Dr. mi je prepisala Lanzul za želudac, poslala me na gastroskopiju i dala mi Rojazol gel. Cuclam ga već tih 15 dana ali "afte" izgledaju kao da ne planiraju tako skoro otći Kupila sam si Lysobact na nagovor frendice ali nakon što sam jedu tbl pocuclala počeo me peći želudac tkd sam odustala od tih tbl.

techno_maniac možda bi ti stvarno bilo najpametnije da kreneš od želudca i napraviš pretrage.
Mene danas čeka gastroskopija pa onda konačno prava terapija i nadam se prestanak bolova

nikako da odem a ne mogu sada jer idem na put za italy, to se ne zove afta vec Fistula koliko ja znam imao sam to nekad dok sam bio manji ako je to to ali dok je u ustima pritisne se i pukne ali u grlu nisam imao
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 20:38   #26
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
nikako da odem a ne mogu sada jer idem na put za italy, to se ne zove afta vec Fistula koliko ja znam imao sam to nekad dok sam bio manji ako je to to ali dok je u ustima pritisne se i pukne ali u grlu nisam imao

Fistula?? što je to?
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 02:37   #27
Quote:
Mora kaže: Pogledaj post
Fistula?? što je to?
to je naziv kada imas u ustima napuhanu ranicu kao grasak ona se pritisne i pukne i nema vise patlje a ona se dobije od pokvarenih zuba ili ako prljavim rukama dodirujes usta.


ima fistula i afta to su dvije razlicite stvari :-)
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 09:41   #28
nije napuhana kao grašak, ne izgleda kao fistula i ne prolazi još
Mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 15:52   #29
Quote:
Mora kaže: Pogledaj post
nije napuhana kao grašak, ne izgleda kao fistula i ne prolazi još
proce dok potrosis te lijekove
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:59   #30
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Volon-H krema.

Ne znam jel se sad normalno prodaje u RH, prije par godina se morala naručiti iz Austrije. Nema afte koju ta ne liječi preko noći (ovo ti piše osoba kojoj je rekord 14 afti odjednom i trajanje jedne afte od 42 dana )
Kupio sam ovo prije par mjeseci

VOLON a-HAFTSABLE proizvodjac Dermapharm Gmbh Wien

Od ove kreme nema bolje, znaci afta prestane da boli odmah nakon mazanja a ta dan-dva najvise povuce se skroz i rijetko je sada imam nije kao prije.

Hvala puno rijesili ste me puno muka
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:42   #31
Ah di su tu stomatolozi....
ajde da probam pomoci....
Ivanicapeca...nazalost nisi u pravu kad kazes da mogu nastati zbog zelucanog aciditeta...u teoriji mogu, ali reci da je to zbog promjene aciditeta je pogadanje s obzirom da mehanizam nastanka nije poznat. Gastritis se zna naci u podlozi bolesti...ali nikako to nije pravilo. Promjena ph i eventualna ekspresija nekih bakterijskih kolonija bi uzrokovala kandidu a ne ovakve erozije. Osim toga...promjena ph u ustima ne izaziva imunoloske odgovore vec upale...dakle gastritisi primarno u ustima uzrokuju stomatitise, simplex i cattarhalis a u kronicnom tijeku abraziju cakline.

Afte se dijele na afte major i afte minor.
Minor...ili male afte...traju 2-3 tjedna, sitnije su, ima ih na vise mjesta u usnoj supljini...sluznica obraza i jezika...ali ne i sluznica nepca. Recidiviraju, dakle vracaju se. Nalaze se u razini sluznice, dakle nisu ispupcene, vec su male plitke erozije BIJELE boje. Netko je pisao o grlu, ispupcenju i zutoj boji...to nisu afte! Ove afte cijele bez oziljka. Ono sto je zanimljivo je da su moguci prisutni prodromi...dakle moguce je da osoba 24-48 sati prije pojave afti osjeti simptome pecenja. Javljaju se nekoliko puta godisnje.

Major....velike afte...traju 4-6 tjedana...vece u promjeru od 1cm i cijele s oziljkom a recidivi se javljaju cesce nego kod malih afti.Nnetko je pisao o trajanju afte od 42 dana....dakle sada vidis da to nije nista posebno vec je u pitanju afta major. Karakterizira ih veci promjer, dulje trajanje i puno veca bol. Javljaju se na nepcanim lukovima, jeziku, obraznoj sluznici i sluznici usana.

Uzrok afti...genetika...ako oba roditelja imau afte, postoji 90% mogucnost da ce afte imati i djeca. Pravi uzrok je i dalje nepoznat ali se zna da je u pitanju imunopatoloski proces, te je pronaden deficit vitamina B12 i folne kiseline a moguca je i korelacija sa bolestima probavnog trakta, imunoloski deficiti, menstruacije, stres pa i alergije na hranu.

lijecenje...vitamin b12, zeljezo i folna kiselina. Ukoliko postoje velike smetnje...moguca je terapija kortikosteroidima (topikalno, a u bas krajnjem slucaju i sistemno, no to je rijetkost)
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:45   #32
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
Kupio sam ovo prije par mjeseci

VOLON a-HAFTSABLE proizvodjac Dermapharm Gmbh Wien

Od ove kreme nema bolje, znaci afta prestane da boli odmah nakon mazanja a ta dan-dva najvise povuce se skroz i rijetko je sada imam nije kao prije.

Hvala puno rijesili ste me puno muka
jelda?

rekoh ti ja


nego, daj mi molim te reci, gdje si ju kupio? jel se može kupit u normalnim apotekama? mojoj kremi istekao rok trajanja, a iako u zadnje vrijeme afte imam PUNO rjeđe nego prije, ipak bih voljela imat kremu, za svaki slučaj
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 01:13   #33
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
jelda?

rekoh ti ja


nego, daj mi molim te reci, gdje si ju kupio? jel se može kupit u normalnim apotekama? mojoj kremi istekao rok trajanja, a iako u zadnje vrijeme afte imam PUNO rjeđe nego prije, ipak bih voljela imat kremu, za svaki slučaj
Ovako ja sam iz Bosne i tu kremu nije moguce u Bosni naci niti oni apotekari znaju da postoji ali imam rodjaka doktora u Austriji koji mi je poslao tu kremu, nije mi htjeo da naplati ali bas cu ga pitati koliko je krema pa da mi posalje dvije a onda cu ja tebi jednu poslati .

To nece biti ovi dana ali javicu ti

Sretan Bozic i sve najbolje
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.