Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 23:17   #1
Potvrda o visini dohotka - uplate

Pozdrav,

ovako, trebam pomoc, zanima me da li se uplate (konkretno uplata na moj ziro racun, prodao sam nesto, te sam te novce primio na racun) vide u poreznoj, odnosno hoce li taj iznos biti prikazan kada iduce godine budem trebao potvrdu o visini dohotka za proslu godinu, ili porezna nema veze s time? Hvala vam unaprijed.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 07:38   #2
Neće, jer nije nitko za tu uplatu predao JOPPD obrazac.

Ali je moguće da te porezna pozove i pita kakvi su to novci jer je uplata išla na žiro račun. (žiro račune porezna prati po defoltu, tj. dobiva izvještaje od banaka za tu vrstu računa) Pa ak im je nešto sumnjivo, zovu da im objasniš otkud lova ako nije prikazano u poreznoj prijavi.

Trebao si uplatu usmjeriti na tekući račun.
Kad nešto privatno prodaš to se ne smatra dohotkom, nije oporezivo i lova nek ti ubuduće sjeda na tekući račun.
Na žiro idu uplate od drugog dohotka, samostalne djelatnosti, honorara i slično.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:13   #3
Hvala, inace sam student pa sam tekuci racun zatvorio jer svi novci od student servisa i stipendija sjedaju na ziro. Jos jednom hvala na odgovoru.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 22:56   #4
Imam jos jedno pitanje nakon godinu dana u vezi ove potvrde. Naime, moj otac prima uz onu iz Hrvatska i mirovinu iz Srbije, sad kako je to tek poceo primati nedavno hoce li se to vidjeti na toj potvrdi od porezne? Pitam zbog stipendije.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.