Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 00:36   #61
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ahaha, pa to ti je pola današnje Austrije, i cijela Slovenija
Tko je to rekao? Tko kaže da su "slaveni" naselili cijeli taj prostor? Gdje su, od Franaka također doseljeni, Bavarci? Gdje su starosjedioci?

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Mislim, razumiješ li što ustvari govoriš? Ti tvrdiš, da zbog jednog okruga u Karantaniji, Pagus Chroati, su ustvari svi Slaveni tamo ustvari bili Hrvati.
Pa gdje su ti "ostali" Slaveni? U kojem pagusu su oni obitavali?
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 00:37   #62
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ne, Hrvatski i Slovenski su se razvili iz pra-jugozapadnog slavenskog, s time u današnjem Hrvatskom za razliku od Slovenskog imamo više jugo-istočno slavenskih utjecaja, pa nam je jezik zapravo baziran na južnom narječju i sličniji je Srpskom i Crnogorskom, nego li Slovenskom.

Pra-jugozapadni slavenski je prahrvatski.
Mi imamo više jugo-istočnih slavenskih utjecaja od Slovenaca, npr. u standardu nam je ognjište, a ne ognjišće (iako je to u većini dijalekata).
No svejedno je općina, a ne opština
Hrvatski je u svakom slučaju JZ slavenenski.
Bugarski i makedonski su JI slavenski, kao i neka srpska narječja (neka su i prijelazna).
No i srpski i makedonski su JZ slavenski, bez obzira na to što imaju gro JI-slavenizama.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:21   #63
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Što da ti ja kažem na sve ovo, već da se po ne znam koji put pokazalo da ti samnom ne možeš normalno i pristojno komunicati. Što se ideološke borbe tiče, ohoho, ima i vas nekih koji je također vodite i to vrlo agresivno, u čemu ti prednjačiš.
Ja sam kao bezobrazan i nepristojan, a ti lazes i izmisljas cim zines.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Inače postavlja se pitanje zašto Slovinje ili Slavonija imaju ime kakvo imaju. Ili su stanovnici kasnije dobili ime po zemlji (području) ili je zemlja dobila ime po stanovništvu.
Ima takvo ime jer joj ga je dodijelila dvorska kancelarija Arpadovica.U 11. i 12. st. termin Sclavonia oznacava citavu Hrvatsku, a od 13. st. ono se pocinje odnositi samo podrucje uze Slavonije.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
No ono što je sigurno je kako se zna koja je zemlja nazivana Hrvatskom, a koja je nazivana Slovinjem ili Slavonijom.
Pa ne zna se.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Isto tako koliko sam ja upoznat zaključak povjesničara je kako Hrvatsko nacionalno ime nije bilo zastupljeno (što se kasnije mijenja, nakon migracija zbog Turaka) na području Slavonije, odnosno takvi dokazi su vrlo oskudni ako postoje, za razliku od Hrvatske i dalmacije.
Hmm, hmm, hmm...izvori za hrvatsko ime u srednjovjekovnoj Slavoniji postoje, ali izvori za zasebno slovinsko ne...osim ako ne krivotvoris izvore kao @faro.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Onda, neki ovo objašnjavaju regionalnim imenima i sinonimima, pa gdje tko rekne da je Slavonac, ili Slovinca, ili netko napiše da je osoba iz Slovinja, onda je taj automatski Hrvat. Mislim, pa zašto, čemu to forsiranje?
Zato jer tako pise u izvorima.Medutim, argumentiranje izvora nije problem.Problem je krivotvorenje istih.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.