Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 22:48   #4841
pa zar nije od ove godine da vlasnika ne vrijedi blokada za vlasnika??
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:38   #4842
Quote:
zvizdanova kaže: Pogledaj post
pa zar nije od ove godine da vlasnika ne vrijedi blokada za vlasnika??
Min.rada još nije izmijenilo pravilnik...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 06:44   #4843
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila blokadu je stavio inspektorat rada, i oni uvijek stave u visini minimalne plaće, a podatak da plaća nije isplaćena su dobili od porezne.
To znači da je knjigovođa predala JOPPD obrasce sa šifrom 0051 - neisplata plaće.


Najbrže rješenje je da položiš pozajmicu na žiro i isplatiš te zaostale plaće, te da izvode odneseš u inspektorat te će oni onda povući blokadu i Fina će vratiti novce sa privremenog računa na koji su povučena ta sredstva.
Tada možeš isplatiti povrat pozajmice i vratiti si novac.
Ali kako cu isplatiti placu ako ce mi odmah zablokirati pozajmicu? To mi nije jasno.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:27   #4844
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Ali kako cu isplatiti placu ako ce mi odmah zablokirati pozajmicu? To mi nije jasno.
Ako nije bilo nekih izmjena trebao bi otići u Finu i predati zahtjev da se sam blokiraš za neisplatu plaće (treba ti NP1 to će ti dati računovodstvo i neki obrazac koji možeš dobiti i u fini) naravno za svaki mjesec za koji nisi isplatio plaću.
Kad fina evidentira tu blokadu možeš tražiti potvrdu da si se blokirao i onda s time u Inspektorat da oni povuku pljenidbu.
Kad novaca bude na računu (npr ti uplatiš pozajmicu) ići će isplata

Mislim da je tako bilo ali nisam već dugo imala neisplatu.
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:06   #4845
Da,upravo tako sam dobio od inspektorata jucer naputak da napravim.Samo sto cu to morati traziti drugog knjigovodu, sa ovim sam rijesio.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:12   #4846
Tj najradije bih si sam ispunio te obrasce i predao, nisam toliko glup koliko sam bio nemaram
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:01   #4847
Specifikacije plaće u HUB3 txt formatu

Ovako... specifikacije place za banke dostavljamo u HUB3 formatu. Za neke banke putem maila, za neke preko njihovih stranica i tokena. Uglavnom OTP izgleda od 01.07.2017. uopce nece prihvacati specifikacije ni na koji nacin. Zele da za svakog radnika bude poseban virman, tj. koliko radnika toliko virmana.
Ima mozda neko kakvu informaciju o tome?
Pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:35   #4848
Mi već nekoliko mjeseci šaljemo plaće SEPA nalogom.
Na nalogu je hrpetina stavaka ali na izvodu ne , neto plaće i prijevoz ide kao batch booking po bankama. Banka sama razvrsta neto i prijevo prema podacima s naloga.

E jesam sad spetljala, al ne znam bolje objasnit. Uglavnom puno jednostavnije nego prije jer više ne moramo niti jednoj banci slat specifikacije, za nas to odradi banka.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:07   #4849
Pozdrav, molim vas hitan odgovor! Radit cu 2 dana preko Ugovora u djelu. Racun mi je u blokadi - da li mogu trazit isplatu na zasticeni racun? Ako ne, onda mi se i ne isplati ici radit jer od te bijede necu lipe vidjet
Hvala.
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:34   #4850
Ako možeš dokazati da ti je to jedini izvor prihoda, onda će ti se to tretirati ko plaća 1/3 na redovan, a 2/3 na zaštićeni račun.
Vidi u poreznoj upravi što ti treba za to.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:45   #4851
Ako je radnik bio na sl.putu recimo 3h od 8h (posl.sastanak), pod koju to vrstu rada pisete kod obracuna placen, za taj dan, 8h redovan rad ili 8h sl.put? Ima li to negdje propisano?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:23   #4852
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Mi već nekoliko mjeseci šaljemo plaće SEPA nalogom.
Na nalogu je hrpetina stavaka ali na izvodu ne , neto plaće i prijevoz ide kao batch booking po bankama. Banka sama razvrsta neto i prijevo prema podacima s naloga.

E jesam sad spetljala, al ne znam bolje objasnit. Uglavnom puno jednostavnije nego prije jer više ne moramo niti jednoj banci slat specifikacije, za nas to odradi banka.
Ma muci me kod ovog batch booking true....pise da se nalozi moraju grupirati i ako je jedan neispravan cijela grupa se odbacuje. E sad...sto ako imam banku s 1000 virmana a radnik mi dan prije isplate zatvori racun (naravno ne javi mi). Njegov nalog nece proci jer je racun zatvoren, ali sto je s ostalih 999? Da li oni prolaze ili se odbacuju buduci da su u istoj grupi (a svi su ispravni)???

Ako me tko shvatio bio bi zahvalan na odgovoru.

Pozdrav!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:35   #4853
radnik je bio na bolovanju za dijete što ispada oko 400 kuna. računajući plaću sada mu ispada bruto 2796,00 kn za dane koje nije proveo u bolovanju dakle redovan rad (što mi se ne uklapa u najnižu zakonom propisanu bruto plaću kao niti najnižu osnovicu za doprinose) - pitanje je kako postupiti, da li mora obavezno brutto biti minimalno 3276,00 koliko je minimalac ili može biti 2940,82 što je najniža osnovica za doprinose?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:36   #4854
radnik je bio na bolovanju za dijete što ispada oko 400 kuna. računajući plaću sada mu ispada bruto 2796,00 kn za dane koje nije proveo u bolovanju dakle redovan rad (što mi se ne uklapa u najnižu zakonom propisanu bruto plaću kao niti najnižu osnovicu za doprinose) - pitanje je kako postupiti, da li mora obavezno brutto biti minimalno 3276,00 koliko je minimalac ili može biti 2940,82 što je najniža osnovica za doprinose?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:05   #4855
Pozdrav svima,

Zanima me koji su uvjeti potrebni da se isplatne liste zaposlenicima isporuče putem e-maila?

Hvala
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:53   #4856
Treba ti pisana suglasnost radnika, i obavezno moraš imati dokaz da je isplatna lista poslana i da je zaprimljena. (čuvati i mail u kojem šalješ i povratni mail da je lista primljena).
S radnicima toj suglasnosti dogovori na koji način će ti potvrditi primitak liste.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:46   #4857
Koje su sankcije i koji je rok za riješiti te blokade sa plačom?

Znači, moram si isplatiti plaću za 1h dnevno za 02.,03. i 04. mjesec.

Imam blokiran račun, a ukupni iznos za sva tri mjeseca je 1560kn bruto.

Ovaj tjedan mi drugi knjigovođa riješava papire, tj obrazac NP1, i dok se to riješi sigurno će proći mjesec dana.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:35   #4858
Ako isplacujem materijalna prava (regres, Bozicnicu, dar djeci od 2003 do 2013) iznad neoporezivog iznosa, a u presudi mi je navedeno da se radi o NETO iznosima porez obracunavam po danasnjim stopama? Koje sifre koristom u JOPPD obrascu? Da li 0001/0021? Mislim da ne koristim one sifre za isplatu po sudskoj presudi (0001/0218), zato sto se porez obracunava po danasnjim stopama. Da li sam u pravu? Zna li tko?
Pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:17   #4859
Trebam malu pomoć oko neisplate plaće. Prvi put imamo tu situaciju. Firma nam je u blokadi zadnja 2 tjedna ( zbog druge firme-puštena zadužnica) i do kraja mjesece tj do 31.07.2017. nećemo moći isplatiti plaću.

Zvala sam RRIF, Finu, Agenciju za ORt i svako svoje tupi.
Šta ja trebam u ponedjeljak, zadnji dan u mjesecu napraviti? Ako sam dobro shvatila za sve radnike prvo moram napraviti normalne obračune plaće kakvi zaista jesu i joppd sa šifrom 0041 ili 0051? RRIF govori 0041, Agencija 0051?!

Nakon toga 01.08.2017. moram na FINU predat zahtjev za prisilnom naplatom ZPN-01? Za svakog radnika posebno.

Mene buni ova Agencija. Oni govore da specifikacija za svakog radnika mora bit ispunjena kao minimalna plaća i u joppdu mora biti iskazana minimalna plaća?! :O

Šta onda radim? 0041 ili 0051? Joppd ispunjavam i zadužujem kako stvarno jesu plaće ili radim obračune plaće kao minimalna?

Pliz help, pogubila sam se
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:05   #4860
Pozdrav. Živim u istom kućanstvu sa svojim ocem koji je u mirovini. Ja sam stalno zaposlen. Otac ima mirovinu cca 1500kn mjesečno. Da li ga mogu prijaviti na sebe kao osobnu olakšicu?
Gubi li on nešto s time?
sybirian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.