Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 01:41   #1
Ako nekoga interesuje ulaganje u CG mogu da ga uputim.
Posjetite berze u CG MONTENEGROBERZA i NEXBERZA
MONTEFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:14   #2
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
RInvest ide u prvi pothvat...
ako niste orjentirani samo na RI, i ja bi rado u CG
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:28   #3
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
RInvest ide u prvi pothvat...
Izgleda da DA, nađi nam brokera za CG, ostalo na PM! :klap:
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:54   #4
Kaj nisu ovlašteni brokeri Podravske banke, Fime i HPB za CG?!
Ja bi npr. ULRI ili samo TECG
ružica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:26   #5
E dok mi mislimo:
MOSTE +5,1
NEX20 + 5,48

... u Monte Negro...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:23   #6
Ozbiljna grupa ulagača, tražu ozbiljnog brokera za trgovanje na veliko i malo na burzama u regiji (CG, BiH, SRB, MAC...)
Molimo na Vaša zapažanja, preporuke, cijene, ponude, mišljanja, sugestije i ostalo ...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:31   #7
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
E dok mi mislimo:
MOSTE +5,1
NEX20 + 5,48

... u Monte Negro...
A tek jučer? 7-8 cca.
Idem i ja u CG, moram to dobro istražiti. Problem su ti brokeri.
anakirincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:35   #8
Podravska banka navodno ima dobre uvjete za ulaganja u CG. i HPB?! Kako vi koji mislite zapaliti za CG mislite to izvesti?
anakirincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:35   #9
Da se predstavim, ulazem u fondove u RH, nekih 6mj., a sada bi ulozio i u fondove u CG. Imam jedno pitanje: kako gradjani RH mogu kupiti udjele u fondovima u CG te da li postoji kakav porez kad se povlaci novac iz fonda (npr. na povucenu dobit od dionica je porez u CG 15%).
Unaprijed zahvaljujem?
novi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:45   #10
Quote:
novi79 kaže: Pogledaj post
Da se predstavim, ulazem u fondove u RH, nekih 6mj., a sada bi ulozio i u fondove u CG. Imam jedno pitanje: kako gradjani RH mogu kupiti udjele u fondovima u CG te da li postoji kakav porez kad se povlaci novac iz fonda (npr. na povucenu dobit od dionica je porez u CG 15%).
Unaprijed zahvaljujem?
svi u CG? Puno o njima piše na forumu mojnovac. I mene zanimaju detalji...
Mislim da se najviše isplati ulagati u telecom i turističke resurse
anakirincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:51   #11
I mene bi to interesiralo, netko valjda zna....
novi002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:00   #12
Ovo je zanimljivo: s drugog foruma - valjda se neće nitko ljutiti

Informacija dobivena od direktorice direkcije za statistiku HNB-a a odnosi se na izmjene deviznog zakona po kojemu je hrvatskim rezidentima fizičkim osobama dozvoljeno ulaganje u inozemne dionice preko lokalnih brokera. U skladu s izmjenama Zakona donesena je i izmjena Odluke o prikupljanju podataka za potrebe sastavljanja platne bilance,stanja inozemnog duga i stanja međunarodnih ulaganja kojom su propisani obrasci koje su hrvatski investitori obvezni podnijeti HNB nakon izvršenog ulaganja u ino dionice. Tako je tom odlukom propisano da hrvatski rezident fizička osoba u roku od 30 dana od dana ulaganja u dionice inozemnog izdavatelja mora HNB podnijeti obrazac IU-IP u kojemu navodi podatke o vrsti vrijednosnog papira, podatke o izdavatelju i iznosu koji je uložen u vrijednosni papir. U praksi to znači da je ulagačima dovoljno sklopiti ugovor sa inozemnim brokerom o posredovanju u trgovini vrijednosnim papirima i s tim se ugovorom u banci daje nalog o transferiranju sredstava u inozemstvo. Nakon dobivanja potvrde inozemnog brokera o provedenoj transakciji i stjecanju vlasništva nad vrijednosnim papirom ulagač mora u roku od 30 dana od dana provođenja transakcije na obrascu IU-IP HNB izvjestiti o provedenoj transakciji. Također je tom odlukom propisana obveza da se najkasnije do 28.02. tekuće podnese obrazac IU-GP Godišnja prijava inozemih ulaganja za sve dionice koje su kupljene u prethodnoj godini a međuvremenu nisu prodane i još se drže u portfelju. Vezano za FX u skladu sa člankom 42. deviznog zakona jedino je bankama omogućeno trgovati sa devizama u inozemstvu no od 01.01.2009. godine ta se odredba ukida i samim time će i fizičke osobe imati mogučnost otvarati račune u inozemstvu i trgovati sa devizama bez ograničenja."

I kao dodatak obrasci koji se gore spominju te Zakon s izmjenama i dopunama

Varijanta Podravska banka je gotova u par sati i vrlo dobro radi.Na veće iznose tražite popust na provizije i dobiti ćete (minimalno 1,2% za kupnju i prodaju - uključena Podravska, cg broker i CDA).
Nalog se šalje mailom ili telefonom i u zadnje vrijeme nemalo puta su u brzini postavljanja naloga na burzi potukli lokalnog brokera (neću navoditi ime ali jedan od većih).
Tko želi jeftinije ima priložen Zakon,pojašnjenje i obrasce pa trkom do banke.
anakirincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:06   #13
Da li se to odnosi i na udjele u fondovima? Fondovi su takodjer eksplodirali u CG u zadnja 2 mj. Ja sve nesto gledam HLT fond.
novi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:07   #14
Mene takodjer zanima na koji nacin je najlakse moguce ostvariti kupnju ili prodaju dionica na BL berzi?
ErAZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:20   #15
Quote:
novi79 kaže: Pogledaj post
Da li se to odnosi i na udjele u fondovima? Fondovi su takodjer eksplodirali u CG u zadnja 2 mj. Ja sve nesto gledam HLT fond.
Nekako mi je u podsvjesti da za fond treba tamo ići potpisati! Nemam pojma od kud mi to! Glava mi puca od količine informacija.
Na stranicama njihove burze sam skinula popis fondova i prinosi su im super!
anakirincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:26   #16
Quote:
anakirincic kaže: Pogledaj post
Nekako mi je u podsvjesti da za fond treba tamo ići potpisati! Nemam pojma od kud mi to! Glava mi puca od količine informacija.
Na stranicama njihove burze sam skinula popis fondova i prinosi su im super!
tako je kod Delte u Srbiji, za CG nisam siguran

btw, i meni puca glava o silnih informacija, odoh
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:31   #17
Quote:
anakirincic kaže: Pogledaj post
Nekako mi je u podsvjesti da za fond treba tamo ići potpisati! Nemam pojma od kud mi to! Glava mi puca od količine informacija.
Na stranicama njihove burze sam skinula popis fondova i prinosi su im super!
Procito sam na stranicama HLT fonda ( http://www.hlt.cg.yu/berze.htm ), da se udjeli mogu kupit samo preko brokera, tako da ne znam za to potpisivanje, nisam siguran. Valjda neko imavise inf!
novi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:48   #18
Cuo sam (tj. procitao negdje) da bas nije preporucljivo previse kopati po fondovima u CG. Navodno se skuplja cudna ekipa tamo. Iako mi to nema previse logike.

Doduse, to je info stara ziher vise od godinu dana. Takodjer, ne garantiram da je nisam krivo protumacio
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 02:27   #19
fondovi su pifovi, tako da se ne kupuju udjeli, nego dionice na burzi. isto kao dom, sn i drugi kod nas. trenutno je ponovno ludnica kao i ljetos. preporučam podravsku, mada je i kod njih luda kuća, sat-dva dok se dobije veza. opće ludilo. dečki su ok. puno uspjeha
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:24   #20
Hallo ... ima li nekoga iz CG ili netko tko tamo već trguje???
Hallo ... znalci...
Kako se takvima čini jedan ''mini'' portfelj sastavljen od PLAP-a; KAPG-a; HIBP-a; EPCG-a; TRNK-a; INSM-a i JGPK-a???
Je li PRE skupo sada ući i uzeti to???

Hvala...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.