Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 01:50   #2761
Quote:
Iudex kaže: Pogledaj post
Ne razumijem pitanje...
pa imam jednu voznju u krivom smjeru u procesu, to sam zalio jer je pandur nesto krivo vidio, al sada sam definitivno kriv, al mi je doma fakat bad sto se tice love, stara ne radi, baba u penziji i cesto idem sa tramvajom na poso jer si nemrem ni benzu priustit, al kaj mi sve to vazi kada sam fakat napravio prekrsaj ?? fala na pomoci !
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 01:59   #2762
možeš suca pitat da platiš na rate.reci mu da nemaš love,da ne radiš i da te stavi u zatvor.pošto imaju preporuku da ne šalju u zatvor (jer država gubi) daju soluciju na rate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 02:03   #2763
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
možeš suca pitat da platiš na rate.reci mu da nemaš love,da ne radiš i da te stavi u zatvor.pošto imaju preporuku da ne šalju u zatvor (jer država gubi) daju soluciju na rate.
a da ga pitam da to dobrotvorno odradim, mislim meni je jasno da je auto luksuz al vjerujte ono sto ja vozim nije luksuz i da svako mora odgovarat za svoje grijehe, al di bas meni jbt !! e a na koliko rata to daju ?
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 02:08   #2764
pitaj ga za rad,ali nemaš love,neradiš ili radiš ali ne primaš plaću obavezno reć.pa neće ti dat na 10 rata.ne znam na kakvoga ćeš naić.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:33   #2765
radim. al sam u kreditima do jaja. al imao bi dovoljno vremena i volje odradit to ! u zatvor naravno nebih isao !
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:22   #2766
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala- 2000 + 500 +500 =3000 kn + 9 miseci bez vozačke . Sada ja znan da san kriv i ne da mi se uopce žaliti na to, ali ko ce mi dati 3000 kuna u roku od 8 dana, a i 9 miseci mi je malo previše jer mi je prijatelj dobija samo 6 miseci zbog 1.6 i prekoračenja brzine 0d nekih 60 km na sat.

Sada ako se žalin onda će mi sudac dopustiti platiti kaznu na rate, ali postoji mogućnost da mi digne kaznu jer policija uvik stavlja minimalnu kaznu.

Sada jel postoji mogučnost da plačan na rate bez žalbe i čuja san neku priču da se prvi manji prekršaj može oprostiti pa bi bilo lipo ne dobit kaznu za pojas ili svitla. Jer postoji mogučnost da mi se smanji oduzimanje vozačke i kada ona stupa na snagu. Ako se zalin jer još uvik mogu voziti auto dok sud ne donese odluku?
Rabsiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:31   #2767
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala- 2000 + 500 +500 =3000 kn + 9 miseci bez vozačke . Sada ja znan da san kriv i ne da mi se uopce žaliti na to, ali ko ce mi dati 3000 kuna u roku od 8 dana, a i 9 miseci mi je malo previše jer mi je prijatelj dobija samo 6 miseci zbog 1.6 i prekoračenja brzine 0d nekih 60 km na sat.

Sada ako se žalin onda će mi sudac dopustiti platiti kaznu na rate, ali postoji mogućnost da mi digne kaznu jer policija uvik stavlja minimalnu kaznu.

Sada jel postoji mogučnost da plačan na rate bez žalbe i čuja san neku priču da se prvi manji prekršaj može oprostiti pa bi bilo lipo ne dobit kaznu za pojas ili svitla. Jer postoji mogučnost da mi se smanji oduzimanje vozačke i kada ona stupa na snagu. Ako se zalin jer još uvik mogu voziti auto dok sud ne donese odluku?
vozacka ostaje kod tebe bit ces pozvan da je podignes vrlo skoro, a to znaci da se i mozes vozit al ti ja nebi nikako savjetovao!! pocinje ljeto sjedni se na bicikl. stari moj fakat mi te zao ... digni kredit ??
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:37   #2768
vozačku san davno podiga iz policijske postaje al na nalogu ne piše od kojega datuma ne smin voziti nego samo da mi se vozačka oduzima na 9 miseci.
Rabsiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:54   #2769
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
vozačku san davno podiga iz policijske postaje al na nalogu ne piše od kojega datuma ne smin voziti nego samo da mi se vozačka oduzima na 9 miseci.
i koliko jos imas ?
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:09   #2770
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala- 2000 + 500 +500 =3000 kn + 9 miseci bez vozačke . Sada ja znan da san kriv i ne da mi se uopce žaliti na to, ali ko ce mi dati 3000 kuna u roku od 8 dana, a i 9 miseci mi je malo previše jer mi je prijatelj dobija samo 6 miseci zbog 1.6 i prekoračenja brzine 0d nekih 60 km na sat.

Sada ako se žalin onda će mi sudac dopustiti platiti kaznu na rate, ali postoji mogućnost da mi digne kaznu jer policija uvik stavlja minimalnu kaznu.

Sada jel postoji mogučnost da plačan na rate bez žalbe i čuja san neku priču da se prvi manji prekršaj može oprostiti pa bi bilo lipo ne dobit kaznu za pojas ili svitla. Jer postoji mogučnost da mi se smanji oduzimanje vozačke i kada ona stupa na snagu. Ako se zalin jer još uvik mogu voziti auto dok sud ne donese odluku?
Ne bi se zalio, ali bi ipak iskorostio sve mogucnosti zalbe ne ide to tako. Pisi prigovor na nalog, trazi placanje u ratama i zamoli skracenje perioda na koji ti se uzima vozacka.

Kad odluka suda postane pravomocna, dobijes poziv iz policije da doneses vozacku u koju ti se onda unosi trajanje zabrane. Do tog trenutka smijes normalno voziti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:40   #2771
Thumbs up

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Članak 32.

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).
(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.
(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj ostali sudionici u prometu na cesti ako ne postupe po naredbi izraženoj pomoću znaka policijskog službenika.

Članak 33.

(1) Znaci što ih sudionicima u prometu daju ovlaštene osobe su znaci koji se daju rukama i položajem tijela, zvučni znaci i svjetlosni znaci.
(2) Znaci iz stavka 1. ovoga članka moraju se davati tako da njihovo značenje za sudionike u prometu bude jasno i nedvojbeno.
(3) Ministar nadležan za unutarnje poslove donijet će propis o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prome

Za početak javi podatke da ne dobiješ prijavu što nisi javio podatke.Jel ti mahao ili stop tablicom pokazao da staneš?Kad dobiješ ostalu "papirologijiu" imat ćeš uputu o pravnom lijeku odnosno o žalbi.Kome,kada i zašto.Na osnovu boldanog možeš napisat žalbu.

ko će znat, fala na uputstvima
__________________
i can remember when the air was clean and sex was dirty
pedach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:13   #2772
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala- 2000 + 500 +500 =3000 kn + 9 miseci bez vozačke . Sada ja znan da san kriv i ne da mi se uopce žaliti na to, ali ko ce mi dati 3000 kuna u roku od 8 dana, a i 9 miseci mi je malo previše jer mi je prijatelj dobija samo 6 miseci zbog 1.6 i prekoračenja brzine 0d nekih 60 km na sat.

Sada ako se žalin onda će mi sudac dopustiti platiti kaznu na rate, ali postoji mogućnost da mi digne kaznu jer policija uvik stavlja minimalnu kaznu.

Sada jel postoji mogučnost da plačan na rate bez žalbe i čuja san neku priču da se prvi manji prekršaj može oprostiti pa bi bilo lipo ne dobit kaznu za pojas ili svitla. Jer postoji mogučnost da mi se smanji oduzimanje vozačke i kada ona stupa na snagu. Ako se zalin jer još uvik mogu voziti auto dok sud ne donese odluku?
dobio si doma prekršajni nalog?Kazna za alkohol ti je 2000-5000-kn i do 0 mjeseci zabrane.Možeš se vozit dok ne dobiješ pravomoćnu presudu.samo szdac ti može dozvolit da platiš na rate a to nije sasvim zakonski nego da se ne pune zatvori.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 21.04.2010. at 19:32.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:14   #2773
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala- 2000 + 500 +500 =3000 kn + 9 miseci bez vozačke . Sada ja znan da san kriv i ne da mi se uopce žaliti na to, ali ko ce mi dati 3000 kuna u roku od 8 dana, a i 9 miseci mi je malo previše jer mi je prijatelj dobija samo 6 miseci zbog 1.6 i prekoračenja brzine 0d nekih 60 km na sat.

Sada ako se žalin onda će mi sudac dopustiti platiti kaznu na rate, ali postoji mogućnost da mi digne kaznu jer policija uvik stavlja minimalnu kaznu.

Sada jel postoji mogučnost da plačan na rate bez žalbe i čuja san neku priču da se prvi manji prekršaj može oprostiti pa bi bilo lipo ne dobit kaznu za pojas ili svitla. Jer postoji mogučnost da mi se smanji oduzimanje vozačke i kada ona stupa na snagu. Ako se zalin jer još uvik mogu voziti auto dok sud ne donese odluku?
Krivo. Policija uvijek stavlja maksimalnu kaznu. Savjet-uloži prigovor
Iudex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:33   #2774
Quote:
Iudex kaže: Pogledaj post
Krivo. Policija uvijek stavlja maksimalnu kaznu. Savjet-uloži prigovor
daješ mu krive savjete:Stavlja se minimalna kazna.Nisi mu objasnio zbog čega da uloži prigovor.

(9) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i instruktor vožnje ako u organizmu ima alkohola iznad 1,00 do 1,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 01:14   #2775
Quote:
superhands kaže: Pogledaj post
radim. al sam u kreditima do jaja. al imao bi dovoljno vremena i volje odradit to ! u zatvor naravno nebih isao !
Bok, neplaćeni, dugo te nisam nigdje vidio.
Što se tiče tvoje kazne, vidim da ti je bitno samo produžiti postupak, pa napiši bilo što u prigovoru. Možeš napisati samo rečenicu: "Ulažem prigovor na prekršajni nalog u cjelosti." ili nešto slično i biti će dovoljno da postupak ode na sud. To će malo potrajati, a za to vrijeme možeš kaznu plaćati po npr. 100 kuna na opće uplatnice (samo pazi kad prepisuješ brojeve) i kad isplatiš sve, miran si. Ako ti tada nešto od suda dođe, pošalješ kopije uplatnica i gotovo.


Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Evo ovako kažnjen san za vozbju u pijanon stanju ( 1,13 ), bez pojasa i bez svitala...
Na koji način si kažnjen, tj. koje pismeno si dobio i kada, tj. imaš li uopće još pravo na žalbu?


Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Kad odluka suda postane pravomocna, dobijes poziv iz policije da doneses vozacku u koju ti se onda unosi trajanje zabrane. Do tog trenutka smijes normalno voziti.
Ovo su malo promijenili, nema više oduzimanja vozačke i upisivanja. Sad se šalje obavijest o početku mjere, koja počinje vrijediti od trenutka preuzimanja. U slučaju da se odrekneš prava na žalbu odmah na ročištu (posebno kod preprata), zabrana stupa na snagu odmah (ili po izlasku iz eventualnog zatvora). Jednostavnije je sada.


Quote:
Iudex kaže: Pogledaj post
Krivo. Policija uvijek stavlja maksimalnu kaznu...
Krivo.
Kao što ti je napisano, ne znaš baš dobro. Policija može dati samo minimalnu kaznu, a sud može i veću (i manju).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:36   #2776
Pa da neman pravo više na želbu ne bi ni pita savjet

Jučer mi je doša nalog od policije pa san zato i pita. Uglavnom odluka je pala, žaliti ću se na misece bez vozačke, ono reda radi pa mozda i prođe, a za to vrime ću uspit skupiti koju kunu da i kaznu platin, a mozda mi i smanje novčanu kaznu ako moj šarm bude radija na dan suđenja
Rabsiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:38   #2777
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ovo su malo promijenili, nema više oduzimanja vozačke i upisivanja. Sad se šalje obavijest o početku mjere, koja počinje vrijediti od trenutka preuzimanja. U slučaju da se odrekneš prava na žalbu odmah na ročištu (posebno kod preprata), zabrana stupa na snagu odmah (ili po izlasku iz eventualnog zatvora). Jednostavnije je sada.
A da? Hvala, nisam imala pojma a pise onda nesto u vozackoj uopce?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:45   #2778
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Pa da neman pravo više na želbu ne bi ni pita savjet Jučer mi je doša nalog od policije pa san zato i pita. Uglavnom odluka je pala, žaliti ću se na misece bez vozačke, ono reda radi pa mozda i prođe, a za to vrime ću uspit skupiti koju kunu da i kaznu platin, a mozda mi i smanje novčanu kaznu ako moj šarm bude radija na dan suđenja
Tako je.Jako ti je žao što si se doveo u takvo stanje i treba ti vozilo pa da se smanje mjeseci.Nije reda radi već imaš pravo s obzirom da ti se može oduzet vozačka do 9 mjeseci.Moraš bit kulturan i ponizan a poslije tko zna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:17   #2779
Quote:
Rabsiu kaže: Pogledaj post
Pa da neman pravo više na želbu ne bi ni pita savjet...
Ma sve pet, pitam za svaki slučaj (a bilo je svakakvih).
Kao što ti je napisano, priznanje, kajanje i odgovarajuće olakotne okolnosti ti pomažu puno više nego odvjetnik, osobno pametovanje ili nešto slično. Suci su razumni i bitno im je da se slučaj riješi i da se postigne svrha kažnjavanja. U ovom slučaju, to se može psotići novčanom kaznom (obično je manja od policijske, pogotovo kod priznanja), a oduzimanje nije obavezno.


Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
A da? Hvala, nisam imala pojma a pise onda nesto u vozackoj uopce?
Sad ništa ne piše u vozačkoj, nego samo u našim evidencijama. Ljudi su prije to izbjegavali na način da nisu željeli predati vozačku radi upis mjere, te ju nisu nosili u vožnji. Npr., zaustaviš ga, vidiš da ima mjeru koja nije važeća jer mu još nije upisana, a on ti da osobnu iskaznicu i veli da nema vozačku kod sebe. Ne možeš mu ništa osim bagatelne (relativno) kazne za nenošenje vozačke. I tako sve do zastare. Sada je to onemogućeno. Jupi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:39   #2780
drot 13 ti si takav car

napisao sam zalbu da nemam para da stara ne radi i da bi nam placanje kazne "ugrozilo egzietenciju" sto nije daleko od istine, a od iduceg mjeseca (kredit manje) cu imat po 100 kuna pa cu uplacivat to je ok kaj ne ??
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.