Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 22:39   #1
THNK-R-A - Tehnika d.d.

OK. Odmah da bude jasno prodao sam je danas jer sam se us..* ovih stvari sto im se dogadja ove godine posebno ovo sa Kupskom koja je potonula i povukla kuce sa sobom.. Pali su u gubitak (oni to opravdavaju gradjevinskim ciklusima sto mi izgleda kao mazanje ociju) , kasne sa rokovima i mislim da im bas prodaja neide sjajno...

Isto da bude jasno i zaradio sam na njoj kad je firma rasla, ali mislim da je bilo vrijeme da je otkacim sad dok jos nije krenula prema dole...

Zanima me vase misljenje jel ta dionica uopce ima neku perspektivu (mozda i nisam ucionio dobar potez) jer mislim da je firma ko firma malo se prenapregnula i da dosta stvari dobija na politickoj liniji po ZG-u (bar mi se to tak cini) , to mi nikad ne izgleda zdravo za dionicu...zna se kak je s politikom..danas jesi-sutra nisi
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 07:13   #2
pitaj plimpija..
po njemu se takva tragedija zaboravlja za tri dana. baš se pitam koliko će trebati tim jadnim ljudima da zaborave da su im kuće upale u rupu.

a što se tiče tehnike.. takva firma koja je zaštićena "s vrha" ne propada samo tako. treba čekati da dionica sklizne još dole pa u shopping.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 08:30   #3
Vrlo bezobrazan komentar.
Ovo je forum o ulaganju u dionice, pa o tome i govorim.
Ne znači da mi nije žao onih koji su izravno stradali.
Ali ne mislim da ima smisla ovdje o tome ikome išta objašnjavati...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:05   #4
OK. Nesto se valja iza svega i danas je na radiu bilo kao navodno da je i izvodjac, van prvotnom planu, izmjenio nesto s namjerom da se ustedi velika lova...ako je izvodjac Tehnika, onda ce se tu valjati ogromni sporovi koji mogu biti miljunski i visegodisnji..vec u prvom godisnjem izvjestaju morat ce rezervirati vanbilancno ta sredstva (za koje ce ih ljudi tuziti) za moguci gubitak sto ce utjecati na godisnji izvjestaj dobiti i gubitka, dakle, nije bitno dal cemo mi zaboraviti tragediju nego koliko ce spretnim odvjetnicima trebati da dodju do pravomocne presude u korist svih stanara
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:19   #5
Ako ćemo već ići tom crnom stranom, mislim da su stanari najjeftinija stranka u cijeloj priči. Tamo je nekoliko firmi, RBA, mirovinsko, birtije
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:16   #6
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3

Ovdje je omeđen "bazen" od cca. 3500m2. E ako on popusti, ode stvarno mast u propast. NHF, no nisam primjetio da ste komentirali da je Tehnika eto uključena u sličan i to veći projekt. Koga zanima neka samo u tražilicu Glasa Slavonije upiše "eurodom".
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 00:47   #7
Priča se nastavlja:

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...upska,91843.jl
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 07:40   #8
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3

Ovdje je omeđen "bazen" od cca. 3500m2. E ako on popusti, ode stvarno mast u propast. NHF, no nisam primjetio da ste komentirali da je Tehnika eto uključena u sličan i to veći projekt. Koga zanima neka samo u tražilicu Glasa Slavonije upiše "eurodom".
pa radovi na eurodomu što se tiče dijafragme i sidara su davnih dana završeni
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:20   #9
Doris Košta preuzela zastupanje stanara.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:00   #10
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Doris Košta preuzela zastupanje stanara.

Zahtjev od 17 mil kuna za stetu i dusevne boli. Dakle, nagodit ce se na 10 i toliko sad treba oduzeti od projecirane dobiti (plus slabije povjerenje potrosaca, slabija prodaja stanova, moguca sranja na vec izgradjenim objektima i sl), a izvjesno i kaznena odgovornost managementa sto mozda povlaci njihovu smjenu, a tu dolazimo do neizvjesne buducnosti..drago mi je da sam se na vrijeme povukao..
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:02   #11
Grah, kosti i talog kave kažu da će na mjestu tih kučica niknuti poslovni centri. Tko ne zna gdje je to - to je ultrastrogi centar Zagreba. Dobro?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 10:26   #12
Nadam se da je jasno da nakon ovoga nije bašlijepo u ovom trenutku imati Tehniku:

Građevinska inspekcija o gradnji poslovne zgrade HEP-a
Tehnika i Conex krivi za Kupsku ulicu


Građevinska inspekcija Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva objavila je prvo izvješće u vezi s gradnjom poslovne zgrade HEP-a u Kupskoj ulici u Zagrebu, u kojem navodi da su inspekcijskim nadzorom utvrđene povrede Zakona o gradnji te da će protiv odgovornih biti podnesene odgovarajuće prijave...

http://www.liderpress.hr/default.asp...343&gid=197463
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 11:39   #13
Ne želim biti zloban, ali to se moglo očekivati. Tehnika nijednom riječju, niti jednim istupom se nije niti pokušala obraniti od cijelog slučaja. Jedino kad su se oglasili je bilo kad su puni sebe izjavili kako su uspjeli osigurati kranove od rušenja.

Bit će tu još svašta.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:10   #14
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ne želim biti zloban, ali to se moglo očekivati. Tehnika nijednom riječju, niti jednim istupom se nije niti pokušala obraniti od cijelog slučaja. Jedino kad su se oglasili je bilo kad su puni sebe izjavili kako su uspjeli osigurati kranove od rušenja.

Bit će tu još svašta.
ja sam ih kupio prie godinu i pol kad sam sve dobro slusao o njima..unazad pola godine vele da su bahati za pop..a to uvjek na kraju kosta..dobro sam skuzio prije neg se s ovom kompanijom nekaj ozbiljno ne desi....
Ocito nemaju ljude koji znaju izkomunicirati problem u javnosti u ovako kriznim situacijama...jebote pa ja bi na njihovom mjestu tim ljudima osobno dosao u remetinec kao glavni direktor i dao im kljuceve od moje kuce da se usele dok im Tehnika ne izgradi stanove/kuce po najvisim standardima gradnje....stoka
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:40   #15
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Doris Košta preuzela zastupanje stanara.
divno...
tehnika će dobiti sve procese
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:09   #16
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
divno...
tehnika će dobiti sve procese
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:50   #17
Na stranu sarkazam, ali čisto sumnjam da će uopće i doći do procesa, riješit će se to nagodbom, skupom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 10:14   #18
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
divno...
tehnika će dobiti sve procese




Mislim da će se stvar odigrati na zadovoljstvo svih.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:01   #19
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
Grah, kosti i talog kave kažu da će na mjestu tih kučica niknuti poslovni centri. Tko ne zna gdje je to - to je ultrastrogi centar Zagreba. Dobro?

već drugi dan nakon urušavanja rekla sam da mi to smrdi.....smrdi na namjerno urušavanje....znate vi koliko bi tamo love trebalo izbrojiti tim ljudima? ovak im budu dali stančić i udri brigu na veselje!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:43   #20
amen.
nesto je kratak bio onaj zid prema kucama (ne govorim o visini nego o duzini)
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.