Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 15:32   #5721
cure jel moguće da mi mala ima grčeve od bebimila, čula sam da su neki s bebimila prešli na nan pa jel ima koja iskustva s tim možda ?
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:41   #5722
moja je izašla iz bolnice na bebimilu kad se rodila, počeli grčevi, ja taman uspostavila dojenje, davala svoje mlijeko, grčevi se nastavili, davala i hipp organic i combiotic da vidim da nije do mog mlijeka, isto grčevi, došlo do kulminacije kada su se grčevi javljali na prvi gutljaj bilo kojeg mlijeka, preznojavali se po cijeli dan s njom do 6 naver kad bi stali, dok grčevi nisu prestali sami od sebe sa neka dva i pol mjeseca, davali espumisan, čaj od komorača, maslinovo ulje toplo na stomak, sve je to li la, najbolje je pomagala masaža stomaka i dizanje nogica, i ljuljuškanje u kolicima preko nečeg grbavog da poskakuje, i drmuskanje na rukama u raznim smijerovima svaki dan drugi smijer paše, ali to ne preporučam, zna umirit kad je staviš na prsa stomakom okrenutu prema sebi i ljuljuškat tako

ja sma mislila isto kad su počeli da je od bebimila, ali u malo je to sve, to je nešto što mora prevladat beba i njen probavni sistem, masaža je meni najbolja od svega, u smijeru kazaljke na satu i prema dolje par puta pa podić noge da prdi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:57   #5723
ma sve to primjenjujemo + biogaiu, al eto, čula da je nekima nan pomogao pa ne znam dal vjerovati, nebi htjela mjenjati hranu bez veze jer kažu da ni to baš nije dobro nisam pametna baš
__________________
"If you suffer, it is because of you. If you feel blissful, it is because of you. Nobody else is responsible, only you and you alone.
You are your hell and your heaven too."
Osho
tetsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:12   #5724
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
mojoj je skoro 6mj evo ja vodu izričito prokuhavam za pit i za bocu

nisam od onih što sve steriliziraju i ok je da dijete dođe u kontakt sa svim i svačim po malo, ali prokuhavanje vode bebio je po meni neki osnov
Isto ovdje, ako nismo kupovali Humana ili Hipp vodu, prokuhavali smo onu iz pipe do iza 6. mjeseca, ali nakon toga više nismo. Ponekad smo koristili kupovnu/flaširanu, za nju znam da se ne smije prokuhavati jer gubi neke važne mineralne sastojke, ne znam koje.

Zadnje uređivanje SarahSlide : 01.07.2013. at 16:13. Reason: Tipfeler :)
SarahSlide is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:18   #5725
ja nisam nikad evo iskreno kontala o neprokuhavanju, jer na kutiji prema uputama proizvođača vodu treba prokuhat, a za visoku kvalitetu flaširanih voda ne bih se klela
prije bih se klela u izvorsku koju nuklea pominje, u selu odakle je moj muž imaju tu izvorsku vodu i okus i svježina je nešto drugo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 20:07   #5726
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ja nisam nikad evo iskreno kontala o neprokuhavanju, jer na kutiji prema uputama proizvođača vodu treba prokuhat, a za visoku kvalitetu flaširanih voda ne bih se klela
prije bih se klela u izvorsku koju nuklea pominje, u selu odakle je moj muž imaju tu izvorsku vodu i okus i svježina je nešto drugo
pa za pripremu mlijeka je obavezno prokuhavanje vode...ja bih i tu izvorsku prokuhala za pripremu mlijeka...
a vodu za piće ni njoj ne prokuhavam...prokuhavala sam jedan mjesec. tj. od 3. mjeseca je na adaptiranom pa od tada i nudim vodu. kad je napunila 4 mjeseca prestala sam prokuhavati, ali ju ni ne pije
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 21:16   #5727
pa priča o prokuhavanju je krenula od mlijeka na prethodnoj stranici

ja istu vodu koju imam prokuhanu u termoski koristim njoj za piće, za čajeve i kad treba dodat u kašicu, uopće ne razmišljam o neprokuhavanju

moguće da nije potrebno, ali eto nekako mi je sigurnije, ipak je ona beba, a mi nismo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:32   #5728
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
pa za pripremu mlijeka je obavezno prokuhavanje vode...
pa piše i na kutiji (gledam NAN) da je potrebno i prije svakog obroka i sterilizirati bočicu i to je treba 5 min kuhati...
kao da se mlijeko neće rastopiti i u neprokuhanoj vodi.
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:39   #5729
proizvodjac ad-a ne zna u kakvim ce se uvjetima mlijeko spremat, i kakve je kvalitete voda koja se koristi za pripremu ad-a. tako da bi bili sigurni navode nacin pripreme koji se katkad cini smijesan ili pretjeran, ali zapravo pokriva sve opcije. za svaki slucaj.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:08   #5730
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
pa piše i na kutiji (gledam NAN) da je potrebno i prije svakog obroka i sterilizirati bočicu i to je treba 5 min kuhati...
kao da se mlijeko neće rastopiti i u neprokuhanoj vodi.
ja mislim da je to za vodu napisano zato što voda sadrži različite elemente, a neki od njih su dodani u mlijeko, a u vodi se "pročiste" prokuhavanjem. nema to veze s rastapanjem mlijeka.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:52   #5731
ja mislim da to ima veze sa neželjenim klicama, naime u vodi ispravnoj za piće koja nije sterilna nalazi se neki postotak bakterija ili čega veća, a kako je mlijeko hranjiva podloga, ako voda nije prokuhana par minuta moguće da se neke klice pođu nekontrolirano umnažat, to je moje viđenje, nije da sam 100% sigurna, ali ima mi smisla
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:35   #5732
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ja mislim da to ima veze sa neželjenim klicama, naime u vodi ispravnoj za piće koja nije sterilna nalazi se neki postotak bakterija ili čega veća, a kako je mlijeko hranjiva podloga, ako voda nije prokuhana par minuta moguće da se neke klice pođu nekontrolirano umnažat, to je moje viđenje, nije da sam 100% sigurna, ali ima mi smisla
može i to biti

uglavnom, za razliku od vode koju dajemo za piće, mislim da kod pripreme mlijeka nije baš svejedno jel voda prokuhana ili ne
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 22:29   #5733
hmmm...zanimljiva teorija.. ali da je baš tako onda nitko od doktora, pedijatra i inih ne bi rekao da nakon tri mj nije potrebno prokuhavati.
za bebe starije od 6 mj stvarno ne vidim razlog s obzirom da ionako unose velike količine bakterija preko prstića, igračaka, lizanjem poda (moj ga jednostavno obožava polizati, ali samo pod, ne i svoje puzzle) pa bolje da imaju imunitet.

a to što piše na kutiji je čisto da oni sebe osiguraju. isto kao što na većini igračkama piše da nije za djecu mlađu od tri god zbog mogućnosti gušenja sa sitnim djelovima a ono neka plišana igračka ili kocke za slaganje...
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 22:37   #5734
Ne bih se zezala s vodom. Voda moze biti opasnija od prljavih podova i raznih umazanih igracaka. Ped koji je u svemu poprilicno nonsalantan mi je rekao da vodu obavezno prokuhavam, svejedno je li za pripremu hrane ili za bice. Iako sam sad na selu i imamo izvorsku vodu i dalje se drzim njegove preporukr, a kad sam u gradu kod mojih dodje mi da i sebi prokuhabam vodu. To je ogromna razlika u okusu izmedju te gradske i izvorske. Ne volim ni vodu iz plasticnih boca, citala sam o kancerogenosti, a i okus im je bljutav. Nista ne kosta prokuhati.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:35   #5735
joj da, ta flaširana mi je još gora od ove izvorske. još kako neki kažu, kupi onu od 6l pa imaš... e a čitala sam sve promjene koje se događaju kad tako stoji otvorena. navodno, nije dobro da bočica stoji otvorena više od 3 sata. a kupovati malu janu od 2 dcl.. hmm, ne bih hvala
a ja više ne kuham, za sada je sve u redu, još mi je gore kad vidim onaj bijeli kamenac kad voda odstoji. iman britu i kroz nju ću provuči vodu i to je to.
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:39   #5736
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
hmmm...zanimljiva teorija.. ali da je baš tako onda nitko od doktora, pedijatra i inih ne bi rekao da nakon tri mj nije potrebno prokuhavati.
za bebe starije od 6 mj stvarno ne vidim razlog s obzirom da ionako unose velike količine bakterija preko prstića, igračaka, lizanjem poda (moj ga jednostavno obožava polizati, ali samo pod, ne i svoje puzzle) pa bolje da imaju imunitet.

a to što piše na kutiji je čisto da oni sebe osiguraju. isto kao što na većini igračkama piše da nije za djecu mlađu od tri god zbog mogućnosti gušenja sa sitnim djelovima a ono neka plišana igračka ili kocke za slaganje...
ja nisam nikad čula da nakon tri mjeseca ne treba prkuhavati vodu kojom se priprema mlijeko.

a što se tiče bakterija, voda se smije dati neprokuhana (za piće) samo ako je bakteriološki ispravna. znači ako ju ti piješ, smije i dijete. da je bakteriološki neispravna ne bi ju ni ti pila.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:15   #5737
wannabenot na početku stranice napisala, a i moja je rekla da možemo ako hoćemo kad sam je pitala.
da, da, pričamo o vodi koju bi i sama pila jer je ispravna.
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:18   #5738
Quote:
tetsi kaže: Pogledaj post
cure jel moguće da mi mala ima grčeve od bebimila, čula sam da su neki s bebimila prešli na nan pa jel ima koja iskustva s tim možda ?
Meni D. ima 2 mjeseca, u 6 tjednu imao onaj skok u razvoju koji se povezao sa grcevima... Od 9ipo navecer do 3 ujutro svaku vecer plac, nemir, nikako zaspat... Od rođenja ga nadoranjivala bebimilom... Ja izbacila mlijecne prozvode iz prehrane, pa prebacila sada na novalac ac za djecu s grcevima, i prije svakog obroka 10tak kapi sab simlexa, i evo mogu reci da par veceri se stanje vidno poboljsalo... Narucila sam i onu famoznu Dr. Browns bočicu, pa se nadam kad je pocmemo koristiti da ce grcevi potpuno prestati...
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:21   #5739
A sto se tice prokuhavanja vode, ja sam kupila onaj aparat sto u sekundi prokuha vodu, te je uvijek prookuhavam...
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:40   #5740
kad smo kod prokuavanja, ja ne koristim bokal već čak u šerpi pustim da kuha jedno 5 min što je sirgurno, sigurno je
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.