Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 22:10   #1
Pitanja u vezi otvaranja kafica - restorana

Imam nekoliko pitanja u vezi otvaranja kafica - restorana - pizzerije:

1. Koje uvjete moram ispuniti da bi mogao otvortit mali restoran koji nudi jela sa grila i pizze? Posto zivim u njemackoj, neznam sta mi je sve potrebno u hrvatskoj (sibensko-kninska zupanija). Prostorije imam (tu je i do sad radija restoran) i znam da mi treba obrt. Ali sta jos treba? Neke kvalifikacije, ateste itd.? Ili mi je dosta da jedan o zaposlenih ima potrebne kvalifikacije, ateste, itd.?

2. Kolika je prosjecna placa (bruto-neto) u sibenskoj-kninskoj zupaniji za kuhara, konobaricu i poslovode?

3. Koje troskove, osim place, imam jos za radike? Zdrastveno osiguranje, itd? I koliko je to?

3. Koja je dobit (%) u ugostiteljstvu? Znaci ako na dan imam ok 1000 Euro prometa, koliko Eura sam potrosija za kupnju pica i hrane? Imali tu nekih podataka?

4. Imali jos nesto vazno nasto moram obratiti paznju?

Za svaku pomoc sam jako zahvalan.

Ljep pozdrav
BennyB2912
BennyB2912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:47   #2
Mislim da sam falija rubriku.

Mozeli neko od administratora ovo prebaciti u "Gospodarstvo".
BennyB2912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:01   #3
Quote:
BennyB2912 kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja u vezi otvaranja kafica - restorana - pizzerije:

1. Koje uvjete moram ispuniti da bi mogao otvortit mali restoran koji nudi jela sa grila i pizze? Posto zivim u njemackoj, neznam sta mi je sve potrebno u hrvatskoj (sibensko-kninska zupanija). Prostorije imam (tu je i do sad radija restoran) i znam da mi treba obrt. Ali sta jos treba? Neke kvalifikacije, ateste itd.? Ili mi je dosta da jedan o zaposlenih ima potrebne kvalifikacije, ateste, itd.?

2. Kolika je prosjecna placa (bruto-neto) u sibenskoj-kninskoj zupaniji za kuhara, konobaricu i poslovode?

3. Koje troskove, osim place, imam jos za radike? Zdrastveno osiguranje, itd? I koliko je to?

3. Koja je dobit (%) u ugostiteljstvu? Znaci ako na dan imam ok 1000 Euro prometa, koliko Eura sam potrosija za kupnju pica i hrane? Imali tu nekih podataka?

4. Imali jos nesto vazno nasto moram obratiti paznju?

Za svaku pomoc sam jako zahvalan.

Ljep pozdrav
BennyB2912
Trebaš prvo ispuniti minimalne tehničke uvjete; da su prostor i oprema restorana adekvatni. Dakle, otići u nadležni Ured za gospodarstvo i oni ti daju popis što sve trebaš, tipa koje ateste; zdravstvena ispravnost vode, plin, struja, buka...i svašta nešto. Onda ti oni kažu kada će to sve doći u prostor iskontrolirati, bez toga ništa. Svi zaposleni moraju imati sanitarnu knjižicu i položen higijenski minimum; prije je trebao jedan u smjeni imati mimimum,a sada svi, pa i čistačica. Tu je i zaštita na radu.
Ako ti nimaš kvalifikaciju u struci, trebaš imati voditelja poslovanja - barem je tako prije bilo.
Imaš zdravstveno, mirovinsko 1. i 2. stup, ozljede na radu, turističku i spomeničku rentu, doprinos za zapošljavanje, obrtničku ili gospodarsku komoru, porez i prirez na dohodak za sve radnike, porez na dobit ili dohodak svoj, komunalne doprinose za prostor, doprinos za muziku...tristo čuda (da ne pričam o režijama).
Tvoja čista dobit nakon što sve poplaćaš, radnike, namete,režije,dobavljače,
provizije kartičarima je ako pošteno radiš oko 5%.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.