Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 21:43   #21
Nakon što smo vidjeli prošle 2 godine, tko i kako trguje našim (bivšim) novcem u inv. fondovima, te kako se obzirno ponašaju uopće i kakve komentare daju, pobljuvao sam se i odlučio radije sam u ponor direktno kupujući dionice pa što Bog da i sreća teknička, nego da me netko pohlepan potegne dok ja živim u blaženom neznanju.

Uglavnom, ja s prvim postom na vrhu baš nisam napravio neku reklamu aktivnom upravljanu, tako da subaru14 nema zime da nas tu neko navuče na tanak led.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 02:30   #22
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
Ovo može biti upravo ono što mi ovde radimo.Reakcija na navlakušu (reklamu) nebi li se neko navuka. Sjećam se dana kada bi se na ovome pdf-u ovakvi pokušaji i nastupi odjebavali odmah na početku....
To sam i ja pomislio prvo, još će se netko naivan javiti čovjeku na pp i dati novce. Bez obzira što je sama tema pohvalna, motivi pokretača su vrlo upitni...
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 14:46   #23
hm...............aj da pitam ove decke tu sto sumljaju u to. Sto ste vi po zanimanju? I drugo, dali bolje vama vjerovati sto mislite da su te stvari napuhnjenne ili bolje vjerovati brokerskim kucama koje vec vise desteljeca rade na burzama ( znaci prezivjele su i druge padove i krize u ), rade na short long poziciji kot recesija i sa tim naprave pozitivan donos, a kada je svijet u nekoj pozitivi onda koriste uzvode. Naravno da vam ja to tocno ne mogu kazati kako to oni tocno rade, jer nisam broker, nisam niti skolovan da to znam a kamoli da imam desteljecima iskustva sa tim. Pitajte se ti koji tako dobro tu pricate o tome, sto su oni ljudi zavrsili za specijlizaciju da vise znate nego ta poduzeca? I drugo, ako znamo neke osnove kako to radi aktivno upravljanje i ta ti broukeri mi i pokazu na rezultatima da je to tako, sto me onda jos sprecava da jedan mali dio novaca probam uloziti i tu? Zlato? Covjek koji se malo razumije u financije, nikada nece kazati da je samo jedna stvar dobra a sve ostalo slabe, ali ce kazati da se u pametne stvari mora novac jednakomjerno poraspodijeliti, znaci i zlato je sigurno dobro da se ulaze, ali zlato nije dobro da se ulaze kada nema recesije.

a znate koja je razlika izmedju fondova i ETF FONDOVA? i zasto brokeri bas na ETF FONDOVIMA prave u recesiji pozitivne donose a ne sa klasicnim fondovima?

aj pogledajte to na internetu , malo naucite pa mi kazite.....................
latino05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 15:12   #24
Čekaj malo, došao si tu, a da nisi znao ni što je aktivno upravljanje. Nakon što smo ga mi popljuvali ti si se evo uzjogunio, digao gard i počeo dijeliti savjete.

Ili učiš brže nego što bivši predsj. Sabora pije ili si navlakač s slatkorječivom spikom.

Samo ti mogu reći, da su ti brokeri toliko genijalni, da imaju kamen mudraca i bistru kristalnu kuglu, ne bi oni radili za druge, oni bi sebi stvarali imperij. Ovako, samo kokošare.
Znaš kada bi im vjerovao? Kada bi garantirali prinos, ali ne onako, "biti će", nego daj lijepo fiducij na neku svoju nekretninu, pa ako ne bude prihoda, ja aktiviram garanciju i čiča miča gotova priča.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 15:21   #25
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
..., rade na short long poziciji kot recesija i sa tim naprave pozitivan donos, a kada je svijet u nekoj pozitivi onda koriste uzvode. .....................
Vidim da se ti jako razumiješ u short long pozicije, pa nam malo pojasni to.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:44   #26
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
a znate koja je razlika izmedju fondova i ETF FONDOVA? i zasto brokeri bas na ETF FONDOVIMA prave u recesiji pozitivne donose a ne sa klasicnim fondovima?
Prvo, brokeri su obični posrednici koji upisuju naloge. Mogu biti ovlašteni za investicijsko savjetovanje, ali za ETFove sigurno nisu

Zato jer etfovi mogu biti vezani za robe koje u recesiji rastu tipa zlato i obveznice.

http://money.cnn.com/galleries/2009/...mag/index.html

Evo ti ih nekoliko pa vidi kako su "pravili pozitivne prinose"...
Tvoji su novci, ako ih želiš dati nekom na upravljanje daj ih. Ja ne sumnjam da postoje ljudi koji se u ovo kuže, ali sumnjam u tvoje motive. Čemu dupla tema?
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:47   #27
sto da ti ja govorim sto to znaci short long pozicija? vidim da si dovoljo pametan, makar tako se pokazujes, pa tine moram kazati da mozes o tim opcijama sve znati ako simalo procitas na internetu

ali kako to da su radili 24% prosle godine kada su svi kiskali e to je njihovoo umjece i cak i ako ti kazu , ti sam to neces znati napraviti.

Nista ne pricam sto ne mogu potvrditi. Imam racun od prosle godine pa mogu svakome pokazati da to sto kazem je i istina. Mislim da nema smisla da tu nesto govorim sto ne mogu potvrditi, tu samo samo da tokazem i drugim ljudima koje ta opcija zanima, a mislim da bi morala svakoga zanimati sto je to prosle godine radilo takav rezultat kada je sve ostalo palo u rupu bez dna

A jos to da vam kazem.....ovo financisko poduezce je uzelo par fin analiza i pazite sto kazu: ZA MJESEC DVA SE OCEKUJE MOZDA JOS JEDNOM TAKAV PAD NA BURZAMA KAO STO JE BILOLANI........TAKO DA NE KAZETE DA VAM NIKO NIJE REKAO........................ZNATE KADA JE PRIJE PAR DANA INDEX NA BURZI I S&P 500 napravio -3%, su brokeri te tri firme ne samo zaustavili pad vrijednosti strankama nego su i u ta dva dana napravili 0,85% , znaci samo u dva dana razlika je 3,85%


Nisam tu da nekome solim pamet, jer ja nisam broker ali vam kazem samo rezultate sto ih mogu dokazati koje oni rade.
latino05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:02   #28
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
NAJBOLJE JE DA TAJ NOVAC DATE RADJE U AKTIVNO UPRAVLJANJE, KOJI JE RADIO LANI U RECESIJI SAMO 24% DOK SU DIONICE ,FONDOVI PADALI ZNAMO KOLIKO I JOS U TOM AKTIVNOM UPRAVLJANJU IMATE SVOJ NOVAC GARANTIRAN PREKO JEDNE OD NAJVECIH SVJETSKIH OSIGURANJA.....................EVO ; [email protected] JE MOJ EMAIL PA VAM VISE O TOME MOGU KAZATI JER I SAM IMAM LOVU TAMO...............ZNACI OSGIURANO IMAM, TRANSPARETNOST IMAM NA ONLINE SVAKI DAN, MOGU LOVU UZETI SVAKI MJESEC JEDNOM,( ZBOG TERMINSKIH UGOVORA BROKERA DOBIJES TEK 20 DANA NAKON ZAHTJEVA O OTKUPU ) ZNACI LIKVIDAM MI JE , DOBAR DONOS I SIGURNA INVESTICIJA
Ma nije reklama uopće, ovo je tvoj post na temi škola forexa
Pa nije vrag da su toliko uspješni, a nemaju za platiti oglase u novinama i drugim medijima

Over and out od mene
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:13   #29
@latino05

Ajd ti lijepo produži dalje. Prvo kažeš: "sto je to aktivno upravljanje, zasto mi ne ulazemo onda u to?", a malo kasnije: "VAM VISE O TOME MOGU KAZATI JER I SAM IMAM LOVU TAMO".

Samo ću te pitati čime je osigurano, što je instrument osiguranja? Ona stara: "Gentelman's word is his bond" me ne zanima.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:19   #30
vidim da vas dvoje sve znate a pogotovo uciti druge. Ok, nemam problema sa tim ali kada ste tako pametni i mislite da aktivno upravljanje doista ne radi te razultate koje sam vam kazao i koje sam ja osobno i dobio, kazi te mi ..................di vi ulazete kada tako sve znate, pa da mi ljudi tu koji imamo daleko manje znanja nego vas dvoje, i di ste vi ulagali lani kada je bila recesija i koje donose su vama ti di ste ulagali napravili

Da vidim dali cete isto tako puno pisati kao te kritike koje ste dali za aktivno upravljanje.

Znaci pitanje je bilo: DI STE VI ULAGALI LANI KADA JE BILA RECESIJA I KOLIKO DONOSA SU VAM NAPRAVILI. Evo pa mi kazite pa ako ste doista radili bolje nego aktivno upravljanje kazite mi kod koga da se javim pa odmah preusmjerim jedan dio moga kapitala. Ok? Slusam, a sigurno zanima tu ne samo mene nego vjerovatno jos tu nekoga...........
latino05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:22   #31
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Nije druga stvar, to je zapravo i najbitnije. Šta ti vrijedi rast od 100% koji si samo gledao...
Uuuu, vrijedi, vrijedi. Jako puno vrijedi. Imaš li ti uopće dionice ili govoriš napamet?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:26   #32
@latino05, tebi bi najbolje bilo napisat priručnik kako savladat hrvatski u par dana. ova tvoja preobrazba je naprosto fascinantna.
di su drugi ulagali i da li su imali uspjeha kao ti, nebitno je. oni tebi ne nude svoje proizvode, kao što ti pokušavaš njima uvaljat svoju piramidu. za tvoju inf. moj rezultat u 2008. je cca minus 60-70%. ako će to ojačat tvoj ego i izričaj hrvatskog ja presretan.
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:33   #33
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
sto da ti ja govorim sto to znaci short long pozicija? ...
Zato što takva ne postoji. Može biti ili short ili long. Samo dokazuješ da nemaš pojma o čemu pričaš. Što se prinosa tiče i ćorava koka ubode zrno.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 22:49   #34
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
v

Znaci pitanje je bilo: DI STE VI ULAGALI LANI KADA JE BILA RECESIJA I KOLIKO DONOSA SU VAM NAPRAVILI. Evo pa mi kazite pa ako ste doista radili bolje nego aktivno upravljanje kazite mi kod koga da se javim pa odmah preusmjerim jedan dio moga kapitala. Ok? Slusam, a sigurno zanima tu ne samo mene nego vjerovatno jos tu nekoga...........
.

Debilu...01.12.2008. - sredina 1. mjeseca 2009. cca 50-60 %,
retardu...početak 03. - početak 06.mj. cca 80-100% prinosa na većinu dionica iz sastava crobexa.
majmune , većina ovde je na nekom prosjeku od 30-50% u tom razdoblju.
idiote, oni koji su kupovali skupe dionice lani , uprosječivanjem ulaza i drugim tehnikama iziće iz minusa za otprilike godinu- dvije.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.06.2009., 01:42   #35
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
.

Debilu...01.12.2008. - sredina 1. mjeseca 2009. cca 50-60 %,
retardu...početak 03. - početak 06.mj. cca 80-100% prinosa na većinu dionica iz sastava crobexa.
majmune , većina ovde je na nekom prosjeku od 30-50% u tom razdoblju.
idiote, oni koji su kupovali skupe dionice lani , uprosječivanjem ulaza i drugim tehnikama iziće iz minusa za otprilike godinu- dvije.
Potpisujem. Većina "dijoničara" je ušla na tržište krajem 2007. Ti će malo duže čekati i skuplje platiti školu. Treba još pribrojiti nemalu količinu ljudi koji su kapitalizirali gubitak i više se nikad neće vratiti na burzu...

Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Uuuu, vrijedi, vrijedi. Jako puno vrijedi. Imaš li ti uopće dionice ili govoriš napamet?
Izgleda da sam nekog piknuo u ego.

Imam dionice. Ali daj ti meni prvo objasni kako ti pomaže kad gledaš kako dionice rastu dok si u kešu? Govorimo o razdoblju od ožujka do danas.
Osim ako misliš na popravljanje minusa u portfelju...
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja

Zadnje uređivanje Kju385 : 30.06.2009. at 02:11.
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 02:09   #36
Quote:
latino05 kaže: Pogledaj post
vidim da vas dvoje sve znate a pogotovo uciti druge. Ok, nemam problema sa tim ali kada ste tako pametni i mislite da aktivno upravljanje doista ne radi te razultate koje sam vam kazao i koje sam ja osobno i dobio, kazi te mi .
Tko je rekao da ne radi. To što ti reklamiraš uslugu ovdje je ono što mene smeta. Bar budi do kraja transparentan pa reci javno o kome je riječ. Hoćeš primjer kako nadmašiti ove tvoje u prošloj godini - kupio inu na ipo, prodao molu u 2008, bez ikakvih provizija...

Nema tog novca na svijetu za koji bi ti objašnjavao finije nijanse investiranja...
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:31   #37
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
...
Izgleda da sam nekog piknuo u ego.

Imam dionice. Ali daj ti meni prvo objasni kako ti pomaže kad gledaš kako dionice rastu dok si u kešu? Govorimo o razdoblju od ožujka do danas.
Osim ako misliš na popravljanje minusa u portfelju...
Mene nisi.
Ne znam kako si zaključio da sam u ožujku bio u kešu. I, naravno, mislim na popravljanje minusa.
Sada svi mogu pričati što god hoće, početkom ožujka nitko nije vjerovao a niti znao da će crobex ići preko 2000 za tako kratko vrijeme.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:15   #38
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Mene nisi.
Ne znam kako si zaključio da sam u ožujku bio u kešu. I, naravno, mislim na popravljanje minusa.
Sada svi mogu pričati što god hoće, početkom ožujka nitko nije vjerovao a niti znao da će crobex ići preko 2000 za tako kratko vrijeme.
naravno da nitko nije znao. Ali bilo je ljudi koji su kupovali i dokupljivali dok je padalo pa su prodavali kad je raslo. O pogađanju dna i vrhova ne vrijedi trošiti riječi.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:52   #39
..

vidim da ima tu ljudi koji su jako bezobrazni, i vrijedjaju clanove foruma zato sto nisu istoga misljenja kao oni. Zato postoje prijave i "knjiga zalbi".

Nisam dosao tu da se sa nekim pojedincima svadjam, niti da se natjecem u znanju, ali izgleda da sam nekome skinuo krunu sa glave, al to je njegov problema ne moj.

Sto da vam kazem , drage gospodo, rekao sam samo da je lani znaci cijele 2008 godine radila ta brokerska kuca sa 30%+
moj osobni racun vam mogu pokazati , ali tesko vjerujem da ce tu svi to i vjerovati

znate ono: IMATE OCI A NE VIDITE IMATE USI A NE CUJETE.

Imam osjecaj da je tu tako kod nekih pojedinaca pa ako neko zeli vise informacija, neka mi se osobno obrati, jer se tu nemam namjeru boksati i gubiti dragocjeno vrijeme sa nekim koji su taj forum malo zamijenili sa boksackim ringom
latino05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:53   #40
dobro je, vidim da su se neki lavovi tu umirili)
latino05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.