Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 14:54   #21
IU/PEEO obrazac - EE oprema

Neki dan sam dobila od Fonda za zaštitu okoliša zaključak da im moram predati Izvješće uvoznika/unosnika/proizvođača električne i elektronske opreme (IU/PEEO) radi plaćanja naknade za gospodarenje tom kategorijom otpada (2,25 kn/kg). Moja pitanja su:

1) Par puta godišnje sam iz EU kupila pumpe (mali dio pumpi se odnosi na EE otpad) da li treba upisati netto kg čitave pumpe ili samo EE dijela pumpi?
2) Obzirom da se za velike nepokretne industrijske alate ne plaća naknada, ali se mora prijaviti Fondu uz dostavu računa, da li je dovoljno da se na istom obrascu samo na kraju upiše podatak o velikom nepokretnom alatu?
sanjarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:57   #22
Molim pomoć.
Nedavno sam se zaposlila u firmi koja se bavi proizvodnjom kartonske ambalaže te me je zapala i briga o otpadu. Prema evidenciji od prošle godine (ONTO obrazac) proizvedeno je cca 300 t neopasnog otpada (papir/karton) koji odvozi ovlaštena tvrtka.
Do sada se nitko u firmi nije ozbiljnije time bavio pa prijašnjih godina nije bilo prijava u ROO registar, no prema uputama na azo stranici mi smo dužni prijaviti se. Mene zanima koje točno obrasce trebam ispuniti. PI-1 znam, na PI-2 me bune oni podaci o vodopravnoj dozvoli, ispustima u zrak, tlo, otpadne vode...što je tu točno potrebno? Mislim, laički rečeno, firma napravi kutiju, otpad baci u kontejner i to se onda odveze.
Ako bi mi mogla koja dobra duša pomoći
Dopisivala sam se i s helpdeskom, ali odgovori su generički, a ja se doista time nikad nisam bavila i tek učim. Pliz help, pogubila sam se
kartonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:44   #23
Što se tiče tih drugih obrazaca, sve ti zavisi o tehnologiji rada. Da li imate vodopravnu dozvolu zna sigurno vodopravni inspektor (to bi morali imati u pravnoj službi ili u upravi, možda uz građevinsku dozvolu), ispusti u zrak i tlo ne znam previše ali ako imate neke peći velike, klime itd. vjerojatno ste obveznici upisa.
Otpadne vode možda imate zbog proizvodnog procesa? To bi opet bilo povezano sa vodopravnom dozvolom jer se tada to gleda i računa.
Otpadne vode imate i ako perete vozila, strojeve itd., možda imate i separator uljni.

Najbolje ti je nazvati nekoga od firmi iz tvog područja, oni dođu prve godine, naplate svoje, ti to naučiš i onda radiš bez problema.
ivanvk7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:53   #24
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Što se tiče tih drugih obrazaca, sve ti zavisi o tehnologiji rada. Da li imate vodopravnu dozvolu zna sigurno vodopravni inspektor (to bi morali imati u pravnoj službi ili u upravi, možda uz građevinsku dozvolu), ispusti u zrak i tlo ne znam previše ali ako imate neke peći velike, klime itd. vjerojatno ste obveznici upisa.
Otpadne vode možda imate zbog proizvodnog procesa? To bi opet bilo povezano sa vodopravnom dozvolom jer se tada to gleda i računa.
Otpadne vode imate i ako perete vozila, strojeve itd., možda imate i separator uljni.

Najbolje ti je nazvati nekoga od firmi iz tvog područja, oni dođu prve godine, naplate svoje, ti to naučiš i onda radiš bez problema.
Zahvaljujem na odgovoru!
kartonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:25   #25
Danas sam u CIAK odnio stari akumulator.
Tražili su me da ispunim formular.
Ok! Ime i prezime, adresa, OIB, žiro račun.
Ali koji će im kurac:
1. broj telefona
2. datum rođenja
3. državljanstvo
4. broj putovnice
..................
to su tražili da ispunim.
Odbio sam jer te podatke nisam obavezan iznositi, a putovnicu niti nemam!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 06:55   #26
Samo da pitam da li je netko kažnjem od strane Carine zbog ne slanja Izvješća u Fond? Meni su se najavili pa me interesira da li ću odmah dobiti kaznu ili upozorenje?
malac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 18:10   #27
Koje su obaveze vezano za otpad za mikro firmu od dva zaposlena i koja se bavi uredskim poslom? U godinu dana ako se skupi pola kile otpadnog papira.
Zanima me na koji se način to zbrinjava - odnesemo u ovlaštenu firmu, platimo i oni nam daju ptvrdu da smo zbrinuli? Ili je neki drugi način. Također, jel se trebamo upisivati u kakve očevidnike ili nešto takvo?
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 20:13   #28
Zakonske promjene kod gospodarenja otpadom

Novi Zakon o gospodarenju otpadom objavljen je u Narodnim novinama broj 84/21, a stupio je na snagu 31. srpnja 2021. godine.
https://seminar.hr/gospodarenje-otpadom/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 14:50   #29
Novi Pravilnik o gospodarenju otpadom

Na snazi je novi Pravilnik o gospodarenju otpadom, a koji je objavljen u Narodnim novinama broj 106/22, kojim se između ostalog, propisuju uvjeti za gospodarenje otpadom, poslovi osobe odgovorne za gospodarenje otpadom, način rada reciklažnog dvorišta i registracije za djelatnosti gospodarenja otpadom.

https://seminar.hr/novi-pravilnik-o-...renju-otpadom/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.