Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 12:36   #41
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Meni isto nije smetao takav prikaz Mohaca, pa to je bila realnost.
Bilo je i gorih stvari.
Znam, ali kao što sam napisao za to se mogla napraviti posebna serija hrvatsko-turski ratovi.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:54   #42
A sto ako nemaju budzet za to?
Zamisli par stoljeca bitaka, akcija itd, to ni budzet Games of thronesa ne bi izdurao.

A ja bih rado serijal (kad vec pisemo o zeljama) - o Zrinskima i Frankopanima, jer u HR nema jedinstvene monografije o obitelji Zrinski plus jedinstvene "retrospektivne" monografije o obitelji Frankopani , sto je u stvari tragicno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 00:22   #43
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A sto ako nemaju budzet za to?
Zamisli par stoljeca bitaka, akcija itd, to ni budzet Games of thronesa ne bi izdurao.

A ja bih rado serijal (kad vec pisemo o zeljama) - o Zrinskima i Frankopanima, jer u HR nema jedinstvene monografije o obitelji Zrinski plus jedinstvene "retrospektivne" monografije o obitelji Frankopani , sto je u stvari tragicno.
Ali bilo bi odlično, ubaciti još malo bitaka u stilu one u Mohaću i evo ti serije za izvoz.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 09:12   #44
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

A ja bih rado serijal (kad vec pisemo o zeljama) - o Zrinskima i Frankopanima, jer u HR nema jedinstvene monografije o obitelji Zrinski plus jedinstvene "retrospektivne" monografije o obitelji Frankopani , sto je u stvari tragicno.

Ovo bi bilo odlično jer ovdje ima materijala za jedno sto epizoda vrhunske srednjovjekovne drame. Kakvi Tudori i rat ruža !!
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 16:20   #45
Zrinski i Frankopani

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

A ja bih rado serijal (kad vec pisemo o zeljama) - o Zrinskima i Frankopanima, jer u HR nema jedinstvene monografije o obitelji Zrinski plus jedinstvene "retrospektivne" monografije o obitelji Frankopani , sto je u stvari tragicno.
Uzeo si mi misao, riječi, želju...........
Nakon prikazanih Kraljeva pomislila sam da bi sminiti Z i F bilo odlično, fantactično, predivno..........meni najzanimljiviji i najljepši......dio naše povijest.

B. D. Buriću svaka ti čast!!
.............ajde uslišaj želje naroda....
calimero 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 18:46   #46
Calimero, istog spola smo..aj drago mi vidjeti da nisam jedina cura ovdje
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 20:18   #47
Slicno kao i Hrvatski kraljevi - lijepi prizori koji prate prepricavanje vecinom vec poznatih cinjenica.A sve to upakirano kriminalno losom kostimografijom koja veze sa povijescu i odredenim povijesnim razdobljem nema.Po meni, serijal za kucanice koje su za povijest zadnji puta cule u osnovnoj.Cijenim trud, ali ne i izvedbu.

Ajde, ako nista drugo, netko bi mogao iz tih scena borbi, kao i onih iz Hrvatskih kraljeva i filma/serije Seljacka buna sloziti dobar youtube uradak sa nekom metal pjesmom u pozadini .

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljivo Hrvati nisu baš previše sudjelovali u Mohačkoj bitci jer je hrvatski ban s 5000 vojnika kasnio. Na kraju ne bi ništa promjenilo, kako u rekli tadašnji kroničari "da su Turci tri dana stajali, nebismo ih sve sasjekli"
Netocno.Hrvatski ban jest sudjelovao u bitci, a Hrvati su, ugrubo, sacinjavali trecinu pjesastva i petinu konjanistva na Mohacu.Pet tisuca ljudi bi svakako mogli promijeniti tijek bitke, ali nijedna hrv. vojska nije dolazila na Mohac - jer je ondje vec bila.Cekalo se jedino Zapolju sa erdeljskom vojskom i Krstu Frankopana da preuzme zapovjednistvo.

Boldano nije izjavio nijedan kronicar, vec neki plemic-bivsi osmanlijski zarobljenik na vijecanju prije same bitke.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel znaš da je u Mohaču napravljena iznimka da se i za nos ubijenog neprijatelja dobijala nagrada a ne glava kao što je običaj? Jednostavno, glava je bilo previše.
Ne, to se odnosilo na bitku na Krbavskome polju.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 02:10   #48
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Slicno kao i Hrvatski kraljevi - lijepi prizori koji prate prepricavanje vecinom vec poznatih cinjenica.A sve to upakirano kriminalno losom kostimografijom koja veze sa povijescu i odredenim povijesnim razdobljem nema.Po meni, serijal za kucanice koje su za povijest zadnji puta cule u osnovnoj.Cijenim trud, ali ne i izvedbu.

Ajde, ako nista drugo, netko bi mogao iz tih scena borbi, kao i onih iz Hrvatskih kraljeva i filma/serije Seljacka buna sloziti dobar youtube uradak sa nekom metal pjesmom u pozadini .



Netocno.Hrvatski ban jest sudjelovao u bitci, a Hrvati su, ugrubo, sacinjavali trecinu pjesastva i petinu konjanistva na Mohacu.Pet tisuca ljudi bi svakako mogli promijeniti tijek bitke, ali nijedna hrv. vojska nije dolazila na Mohac - jer je ondje vec bila.Cekalo se jedino Zapolju sa erdeljskom vojskom i Krstu Frankopana da preuzme zapovjednistvo.

Boldano nije izjavio nijedan kronicar, vec neki plemic-bivsi osmanlijski zarobljenik na vijecanju prije same bitke.



Ne, to se odnosilo na bitku na Krbavskome polju.
Meni se i dalje čini da je ona scena bila nepotrebna jer se nije direktno doticala Dubrovnika, a osim toga imao sam osjećaj da je netko malo previše gledao i čitao Igre prijestolja.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 09:42   #49
Mislim da je serijal u našpim okvirima izvrstan da možeš parirati trenutnoj svjetskoj produkciji definitivno ne iz više razloga ali to nije realno ni očekivati, špica izvrsna,kostimografija vrlo dobra, scenografija odlična. Svakako iskorak hrt-a u pravom smjeru, ali reklo bi se još puno palente pojesti.
Meni osobno jako zadovoljavajuće. Nadam se da će se uspješno prodavati i vani (s obzirom na značaj Dubrovnika kao turističke destinacije)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 14:20   #50
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Meni se i dalje čini da je ona scena bila nepotrebna jer se nije direktno doticala Dubrovnika, a osim toga imao sam osjećaj da je netko malo previše gledao i čitao Igre prijestolja.
To ti je do Burica - meni osobno ne smeta, ali slazem se s tvojom primjedbom.Covjek voli takve stvari, ali to je recimo mogao uklopiti u prikaz sukoba izmedu Dubrovnika i Kosaca, ovako je napravljen prikaz mohacke bitke koji nije dobro popracen ni kostimografski ni cinjenicno .

U vezi GoT-a, pa jedan dio glazbe iz Hrvatskih kraljeva zvuci kao da je kopiran iz GoT-a.Buric voli i gleda GoT, barem to sad znamo .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:35   #51
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
.

Boldano nije izjavio nijedan kronicar, vec neki plemic-bivsi osmanlijski zarobljenik na vijecanju prije same bitke.
Hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:25   #52
Nisam jos seriju pogledao, sad cu uoodma.


Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Netocno.Hrvatski ban jest sudjelovao u bitci, a Hrvati su, ugrubo, sacinjavali trecinu pjesastva i petinu konjanistva na Mohacu.Pet tisuca ljudi bi svakako mogli promijeniti tijek bitke, ali nijedna hrv. vojska nije dolazila na Mohac - jer je ondje vec bila.Cekalo se jedino Zapolju sa erdeljskom vojskom i Krstu Frankopana da preuzme zapovjednistvo.
Zesce sumnjam u te brojke.

Uz to, bila su dva bana u tom trenutku tako da ban Hrvatske i je i nije bio u toj bitci.

Ban Franjo Baćan jest bio u bitci, ali zar nije vojska bila okupljena pod vodstvom Frankopana i ekipe od kojih nitko nije stigao na Mohac?
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 01:28   #53
Pogledao prvu epizodu i odusevljen sam...izuzev Mohaca.

Najimbecilniji prikaz bitke ikada vidjen na ekranu.

Ostalo, 10/10.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:48   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hvala
Np .

Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Zesce sumnjam u te brojke.
Brodaric je izjavio da je Bacani stigao u tabor sa tri tisuce konjanika i skoro pa toliko pjesaka.Krscanska vojska je brojila izmedu 25 i 28 tisuca ljudi, od cega deset tisuca pjesaka.

Ako ti imas neki drugi izvor, samo naprijed.Inace, sad me nemoj drzati za rijec jer se ne mogu sjetiti gdje sam to procitao, ali u taboru su bili razocarani velicinom hrv. vojske jer je stigla navodno samo trecina od ocekivanoga.

Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Uz to, bila su dva bana u tom trenutku tako da ban Hrvatske i je i nije bio u toj bitci.
Samo jedan - Franjo Bacani.

Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Ban Franjo Baćan jest bio u bitci, ali zar nije vojska bila okupljena pod vodstvom Frankopana i ekipe od kojih nitko nije stigao na Mohac?
Ne znam odakle podatak da je Krsto Frankopan vodio jos jednu vojsku.To se konstantno provlaci i izgleda da je rijec o izmisljotini iz uhinje jugo-istorije.
Krsto je, prema vlastitim rijeima iz njegovog pisma koje je objavio Sisic, vodio 450 konjanika koje je okupio ponajvise zahvaljujuci novcu gradana Zagreba.Na putu mu se pridruzio Karlovic koji je kasnio za ostatkom vojske, a vodio je isto valjda stotinjak konjanika.Sve u svemu, Krsto bi stigao u tabor sa par stotina ljudi, nikako 5000 njih kako se to stalno navodi.

Uostalom, njega se nije cekalo zbog vojske, vec radi toga da preuzme zapovjednistvo.Kad su culi da je zapoceo osmanlijski pohod, kralj i vijece su ponudili vrhovno zapovjednistvo Nikoli Salmu i Krsti Frankopanu.Salm je odbio, izvlaceci se na starost, Krsto je prihvatio.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:38   #55
Nova epizoda i nova uživancija, odlični kostimi, neke povijesne anegdote o životu grada i prekrasna muzika za the end.

Romantika i renesansa uz Dubrovnik i sa dubrovnikom je ok .

Sljedeći nastavak je izgleda dinamičan i pregledava najbitniji aspekt uspjeha republike - njezinu diplomatsku i špijunsku mrežu.
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:37   #56
Dobra epizoda .
Novo sto sam saznala je ona odredba o prostitutkama i obvezi zenidbe sa "isluzenim" prostitutkama".

Drustvo kojem sam izreklamirala Republika, a slabi su poznavatelji povijesti, javljase mi veceras svi odreda da su odusevljeni serijom. Ipam je to serija napravljena za takvu publiku..

Lijepo su ukomponirali u pricu mnoge stvari: o polozaju zena, o krcmarskom zivotu, potresu, o nahodistu/sirotistu, ljekarni, karanteni, glasovitoj Cvijeti Zuzoric, o nekoj vrsti nogometa itd.

Najzalosnije mi je u cijeloj prici cinjenica da je nekoc u Gradu zivjelo preko 5000 stanovnika (navodno do potresa 9000 ljudi), a sad ih ima max 800 . To je meni najveca DU tragedija.
Isto kao Venecija: zivjelo prije preko 300.000 ljudi, a sad je spala na jedva 50.000 ljudi
Tako mocne drzave, a sad .
(izrazito negativna strana turizma).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:43   #57
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dobra epizoda .
Novo sto sam saznala je ona odredba o prostitutkama i obvezi zenidbe sa "isluzenim" prostitutkama".

Drustvo kojem sam izreklamirala Republika, a slabi su poznavatelji povijesti, javljase mi veceras svi odreda da su odusevljeni serijom. Ipam je to serija napravljena za takvu publiku..

Lijepo su ukomponirali u pricu mnoge stvari: o polozaju zena, o krcmarskom zivotu, potresu, o nahodistu/sirotistu, ljekarni, karanteni, glasovitoj Cvijeti Zuzoric, o nekoj vrsti nogometa itd.

Najzalosnije mi je u cijeloj prici cinjenica da je nekoc u Gradu zivjelo preko 5000 stanovnika (navodno do potresa 9000 ljudi), a sad ih ima max 800 . To je meni najveca DU tragedija.
Isto kao Venecija: zivjelo prije preko 300.000 ljudi, a sad je spala na jedva 50.000 ljudi
Tako mocne drzave, a sad .
(izrazito negativna strana turizma).
Odlična epizoda, meni se ne sviđa što se stari dio Dubrovnika (a i Split je izgleda na tom putu) polagano ali sigurno pretvara u bezživotni muzej .
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:10   #58
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dobra epizoda .
Novo sto sam saznala je ona odredba o prostitutkama i obvezi zenidbe sa "isluzenim" prostitutkama".

Drustvo kojem sam izreklamirala Republika, a slabi su poznavatelji povijesti, javljase mi veceras svi odreda da su odusevljeni serijom. Ipam je to serija napravljena za takvu publiku..

Lijepo su ukomponirali u pricu mnoge stvari: o polozaju zena, o krcmarskom zivotu, potresu, o nahodistu/sirotistu, ljekarni, karanteni, glasovitoj Cvijeti Zuzoric, o nekoj vrsti nogometa itd.

Najzalosnije mi je u cijeloj prici cinjenica da je nekoc u Gradu zivjelo preko 5000 stanovnika (navodno do potresa 9000 ljudi), a sad ih ima max 800 . To je meni najveca DU tragedija.
Isto kao Venecija: zivjelo prije preko 300.000 ljudi, a sad je spala na jedva 50.000 ljudi
Tako mocne drzave, a sad .
(izrazito negativna strana turizma).
A dobro, i City of London danas ima manje od 10.000 stanovnika, pa je Greater London svijetski velegrad sa 8 milijuna ljudi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 18:06   #59
Dali samo meni šteka gledanje na hrti?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 20:43   #60
Corvus, ne samo Split..i Trogir ide tim stopama.
Collins,centar grada mora biti ziv, stanovnistvo je to koje daje duh gradovima, ovo danas je katastrofa. Preamericki.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.