Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 20:31   #21
mjesalica nije problem
mislil sam radit po 5 dnevno
a kaj mi nije dosta jedna armaturna sipka u sredini?

za vibriranje ne brini
to znam
kao klinac radil sam u betonari rubnjake na vibro stolu
tak da znam kak treba da ne ostanu supljine
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:34   #22
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
ta cijev sama, bez betona i armature dođe više nego gotov stup
cjev ce posluzit za napravit vise stupova
ak to nisi skuzil
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:38   #23
u dućanu su stupovi po 35 kuna mislim... nisu okrugli nego kao oni za vinograd.
Lijepo izgledaju, kvalitetni su i ne uzimaju ti pola godine vremena. Znaš li koliko ćeš samo vode spičkati na pranje mješalice?!?1'1
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:41   #24
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
Znaš li koliko ćeš samo vode spičkati na pranje mješalice?!?1'1
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 21:36   #25
Ak trebaš 30 stupova, pikni si željezne. Ak ne znaš di da kupiš, dati ću ti ja broj od tipa di sam ubadal, koji usput radi i prodaje žičano pletivo. Stup 200cm fi 45 sa ušicama i čepom, pofarban s temeljnom bojom ja sam plačal 50kn.
ps. kad buš platil onu pijaču u Kučama?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 21:48   #26
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ak trebaš 30 stupova, pikni si željezne. Ak ne znaš di da kupiš, dati ću ti ja broj od tipa di sam ubadal, koji usput radi i prodaje žičano pletivo. Stup 200cm fi 45 sa ušicama i čepom, pofarban s temeljnom bojom ja sam plačal 50kn.
ps. kad buš platil onu pijaču u Kučama?
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
u dućanu su stupovi po 35 kuna mislim... nisu okrugli nego kao oni za vinograd.
pa jebemu onda radije uzmem ove
ima ih u VG u gradevnom materijalu sa desne strane prek puta benzinske kad ides od siska
a broj si mi vec dal
tam cu po zicu i pletneu ogradu
a za pijacu si se trebal javit vec odavno

nego kolki najveci razmak treba il moze bit izmedu stupova
jel valja 2xvisina stupa
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 02:09   #27
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
mjesalica nije problem
mislil sam radit po 5 dnevno
a kaj mi nije dosta jedna armaturna sipka u sredini?
da, ali ne znam baš da bi mogao prčkati po kalupu drugi dan, jer se beton ne bi stvrdnuo
Nikako nije dosta niti jedna, niti dvije šipke, najmanje tri i jako je važno da svuda budu jednako razmaknute, znači nemreš samo baciti tri, četiri žice u kalup, nego moraš napraviti odstojnike
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 02:15   #28
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nego kolki najveci razmak treba il moze bit izmedu stupova
jel valja 2xvisina stupa
nema veze visina stupa, nego koliko može biti napeta gornja žica
i koliki teret mora nositi
A to je važnije krajnje dobro podbočiti, da se ne nagnu kad stežeš žicu
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 02:23   #29
Nemaš koristi od armature ako je spičiš u sredinu, kao što je već rečeno moraš je rasporediti i uvezati malim vilicama
te je u kalupu staviti da bude jednako udaljnena od ruba cjevi, ali ono šta je bitno je beton,
mislim da je beton iz betonara pravljen za stupove puno kvalitetniji od onog kojeg miksaš u svom dvorištu.
Jer ipak će biti izložem promjenama temp., kiši, jakom suncu... viđao sam take homemade stupove kojima
bi ispala armatura poslje godine-dvije, jednostavno bi se raspali, jer su usrano napravljeni.
Sparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:14   #30
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
zicanu pletenu
oko 30kom
da na fi50mm
pa okrugli
Budući je to ograda za žicu ne treba ti neka posebna armatura, tek toliko da povežeš beton, Jedna do dvije šipke čisto dovoljno. Nećeš sjediti na njima već okačiti žičanu ogradu.
Ne znam kako ćeš postići okrugli kalup-malo mašte, prema ne kužim zašto se ideš zajebavati s tim da budu okrugli. Napravi četvrtasti kalup (korito) i pregrade od stiropora, tako da u jednom kalupi napraviš 4-5 stupova odjednom.
Materijal: šljunak i cement u omjeru 4:1, te uzmi aditiv za povezivanje betona.
I kupi veće matice pa na tri mjesta ih fiksiraj u beton tako da ti pola matice ostane vani, kroz njih ćeš provlačiti žicu kojom ćeš kasnije fiksirati ogradu. Ako nešto nisi razumio imaš broj moba pa nazovi i pitaj.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 00:10   #31
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Budući je to ograda za žicu ne treba ti neka posebna armatura, tek toliko da povežeš beton, Jedna do dvije šipke čisto dovoljno. Nećeš sjediti na njima već okačiti žičanu ogradu.
ti bi prvo trebao naučiti čemu služi armatura i što je to, pa onda drugima davati savjete
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:00   #32
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
ti bi prvo trebao naučiti čemu služi armatura i što je to, pa onda drugima davati savjete
Ma daj,ajde da čujemo čemu služi armatura u betonskom stupu za žičanu ogradu?
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:25   #33
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma daj,ajde da čujemo čemu služi armatura u betonskom stupu za žičanu ogradu?

Kad budeš vidio savijene i popucane betonske stupove zbog slabe izvedbe sve će ti biti jasno.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:20   #34
Quote:
Heg kaže: Pogledaj post
Kad budeš vidio savijene i popucane betonske stupove zbog slabe izvedbe sve će ti biti jasno.
Pa dobro onda ti odgovori na pitanje, čemu služi armatura u betonskim stupovima za postavljanje žičane ograde?
Čovjek je tražio savjet pa zar je toliko teško napisati odgovor na jednostavno pitanje, kako bi čovjek znao što i kako će raditi.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:32   #35
Joza, zaboravi betonažu, pikni ove željezne i to je to. Ja sam svoje stavljal na udaljenost 2,5m. Odemo na pijaču, pa te odvedem kod sebe na grunt da vidiš kak je to ispalo. BTW kaj si u penziji pa nemaš love a imaš vremena, kad ti padaju ovakve ideje kao betoniranje stupova na pamet ?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:00   #36
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
BTW kaj si u penziji pa nemaš love a imaš vremena, kad ti padaju ovakve ideje kao betoniranje stupova na pamet ?
da
a za pijcu se javi sljedeci tedan
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:26   #37
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
da
a za pijcu se javi sljedeci tedan
e siroto jedna i bogu si teska. ha ha. ja ti bas preporucio od punog kamena ha ha.

pa ovo mu i je najeftinija verzija. zatim bojanje... ali drz se onda tog stila..a ne jedna ograda u zeljezu jedna u punom betonu jedna s stupicima???

fi 50 ti je vec zezancija. rade 75. zica ti ne treba ako ces stubove naknadno nalit od dna. ako ces ih samo naslonit i zaljepit...obavezno zica. problem ti je kako nalit glavu ograde? to ces morat naknadno pa samo naslonit na stubice i opet ti treba zica... da kroz sredinu 6mm

i moze to ispasti lijepo ako se lijepo i napravi. mozes i spricat bijelim cementom

Zadnje uređivanje supher mali : 09.02.2008. at 23:49.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:40   #38
evo kako ces napraviti glavu/rukohvat. napravi kalup duzine 2m sirine 22 cm debljine 5 cm. kutne letvice od parketa zabij u dno kalupa - kao okvir. kad se osusi dobit ces obradene rubove. obavezno za rukohvat provuci dvi zice. ili tanku resetkicu.

ako u stubice nisi stavio zeljzo. onda samo izbusi rupu 8cm i nabije zeljezo koje ces provuc kroz rukohvat. najlakse ti je na rukohvatu probit rupe od gore. otpilaj zeljezo sto viri i zakrpaj.

a na dnu isto nalij stubice 5 cm radi estetike i radi drzljivosti. plastiku od stubica nemoj skidati to ti je posao bez posla. malo ce tesko boja ili cement se uvatit ali mozes s azbest mrezicom tj bolje namazi s sikom dvokoponetnom koja ima grudvice u sebi. kad se osusi vec ti je automatski hrapavo i mos lijepit sta oces

kalupe inace uljem mozes premazati. livel uvjek imaj u ruci, u kojoj ovisi za kog navijas.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:10   #39
Quote:
casio kaže: Pogledaj post

Zekoslave, još uvijek čekam tvoj odgovor na pitanje "čemu služi armatura u betonskom stupu za žičanu ogradu?:
Hoćeš nam konačno odgovoriti ili ćeš i dalje filozofirati ovako glupim upisima.
zato da stup ne pukne
a staviti jednu žicu, je isto kao i da nisi ništa stavio

evo ti s prvog linka koji sam ti dao:
Quote:
Armirani beton predstavlja spoj betona i armiranog čelika koji na jednom mjestu objedinjuje i međusobno kombinira dobre osobine betona (relativno velika tlačna čvrstoća) i dobre osobine čelika (visoka vlačna čvrstoća).

Vlačna čvrstoća betona relativno je mala i ona iznosi oko 10 posto tlačne čvrstoće. Beton bez armature stoga bi otkazao već i pri manjoj vlačnoj sili. Iz toga razloga u beton se ugrađuje odgovarajuća armatura koja svoju vlačnu čvrstoću prenosi na beton
.

Kad sve proučiš i shvatiš, javi se opet pa ću ti pejstati što je to odgovarajuća armatura, jer vidim da imaš problema s gugletom
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:46   #40
aj dosta ste srali
bilje mi se od nekih komentara

ak vam nije jos jasno procitajte prvi post
ljepo pise da hocu okrugli stup od 2m
a kalup cu radit sam
*********************************************

nek mod zakljuca ovu temu
javim vam se kad napravim prvi
da znate kak sam radil i koju sam armaturu stavljal

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.