Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.04.2012., 12:21   #10
Quote:
SCUBYDOO kaže: Pogledaj post
Znači po Vašemu bi samo fakultetlije trebale biti duhovne,meditirati i doživjeti prosvjetljenje?
Ma ljudi moji kakva moć se tu spominje?Kako se ta riječ uopće može dovesti u svezu sa duhovnošću.
Najjednostavniji ljudi su uvijek ti koji će duhovno napredovati.Šalica riže dnevno i puno rada na sebi.Kakva moć i gluposti.Istina je da je jako teško živjeti imati porodicu i raditi na sebi,pogotovo u današnja vremena.
Zato večina zaista duhovnih ljudi i jeste sama.
Ali ima i onih koji su dosegli i prosvjetljenje iako imaju porodicu i djecu,ali im je cijela ta obitelj i potpora i svi zajedno žive i rade na sebi,te pomažu jedan drugome.
Dragan je pojasnio šta sam mislio pod onom riječju.


Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Duhovnost razlikuje znanje, kao pojam kojim ustanovljavamo činjenicu o nečijem poznavanju povjesno utvrđenih i sustavom društvenih vrijednosti prigrljenih saznanja, od spoznaje kao tekovine osobnog poniranja u bitak sustava i njegovih čimbenika. To je razlikovanje iz kojeg proizlazi moj sud.
Spoznaja je momenat uvida. Znanje predstavlja skup spoznaja, baš kao šta sat predstavlja skup minuta. Druga je stvar šta postoji onoliko vrsta "znanja" koliko je područja u životu pa tako imamo znanje o sebi ili pak znanje o radu elektro motora. Spoznati je druga riječ za shvatiti, upoznati nešto. Nebi trebala se odnositi na isključivo područja otkrivanja osobnih mehanizama.
samting is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.