Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2022., 21:44   #1
Lightbulb Majmunske boginje

Svjetska zdravstvena organizacija održat će izvanredni sastanak u petak na kojem će se raspravljati o pojavi majmunskih boginja, virusne infekcije koja je učestalija u zapadnoj i srednjoj Africi, nakon što je u Europi zabilježeno više od 100 potvrđenih ili mogućih slučajeva majmunskih boginja.

Riječ je o virusnoj infekciji koja je primarno zabilježena u zemljana zapadne i središnje Afrike. Majmunske boginje slične su ljudskim boginjama, no glavna je razlika u tome što se ljudske boginje prenose isključivo s čovjeka na čovjeka i to je razlog zbog kojeg je ova vrsta virusa iskorijenjena osamdesetih godina masovnim cijepljenjem. Međutim, majmunske boginje domaćina imaju među životinjskom populacijom, stoga virus nije moguće iskorijeniti

Za sada su svi oboljeli muškarci, a u većini slučajeva se smatra da su se zarazili pri spolnom odnosu s muškarcima

Britanska agencija za zdravstvenu sigurnost kazala je da od 20 identificiranih slučajeva većina otpada na homoseksualne i biseksualne muškarce.

Od 14 slučajeva u Portugalu svi su otkriveni u klinikama za spolno zdravlja kod homoseksualnih i biseksualnih muškaraca od 20 do 40 godina.

Španjolske zdravstvene vlasti objavile su da su potvrđena 23 nova slučaja u petak, većinom u Madridu, a povezani su sa saunom za odrasle.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 10:42   #2
Ameri već naručili 13 milja doza cijepiva:

https://fortune.com/2022/05/19/monke...us-government/

MaliMravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2022., 22:32   #3
Mislim da je ključna razlika što je korona bila nešto novo, dok je ovo, prema onome što sam dosad pročitao, više-manje poznata bolest protiv koje već imamo cjepivo. Tako da ne vjerujem da će opet teror s maskama i lockdownima, mada razumijem da će se nakon istih još neko vrijeme puhati na hladno na svaku novu vijest o širenju neke 'egzotične' bolesti van uobičajenog područja.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2022., 12:11   #4
Ma nemaju majmunske boginje tendenciju da se toliko lako šire kao covid koji stalno mutira što niti jedno cjepivo ne može pokriti. Majmunske boginje se šire unutar određenih krugova zato su se i proširile u madridskoj sauni. Zaraze se ljudi koji se i inače rizično ponašaju. Cjepiva nema protiv majmunski boginja jedino proiv velikih boginja postoji cjepivo koje navodno djeluje i na majmunske boginje, ali već dugo se ne koristi jer su velike boginje već desetljećima iskorijenjene.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 10:17   #5
Lightbulb

Dramatičan izvještaj o majmunskim boginjama iz New Yorka alarm je za cijeli svijet, zaraženi se bore za lijekove, infektolozi upozoravaju: ‘Ovo nije blaga bolest‘

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...bolest-1209729

mislim da ljudi podcjenjuju ovu epidemiju
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2022., 07:59   #6
Lightbulb

Sjedinjene Američke Države potvrdile su prve slučajeve majmunskih boginja kod djece, objavile su u petak zdravstvene vlasti.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20220723
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 22:51   #7
Potvrđen prvi smrtni slučaj od majmunskih boginja u Europi: Broj slučajeva nastavlja rasti diljem svijeta

https://net.hr/danas/svijet/potvrden...f-0e2e55e18658

WHO je u subotu proglasio epidemiju majmunskih boginja globalnom zdravstvenom opasnošću.

U objavi zdravstvene organizacije stoji da je dosad virus u 98 posto slučajeva evidentiran među muškarcima koji imaju spolne odnose s muškarcima te se ističe da se podatak ne odnosi na afričke države jer je u njima virus endemski.

Direktor WHO-a dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus pozvao je tu skupinu da razmotri mogućnost smanjenja broja seksualnih partnera i da razmjeni kontakt podatke sa svim novim partnerima.


sve ovo sliči na novu koronu
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.