Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 04:01   #1001
bol nakon operacije bakerove ciste

nedavno sam oprirao bakerovu cistu. nakon mjesec dana bolovanja doktorica me poslala na posao koji je fizički vrlo zahtjevan (brodogradnja, brodomonter). nakon tri dana rada na brodu počela me boljeti cijela noga, i to više no što me boljela prije operacije.

otišao sam ponovno kod doktorice, požalio joj se, a ona mi je teškom mukom dala još nekoliko dana bolovanja jer sam po ''katalogu'' na bolovanju trebao biti max 21 dan.

nikada nisam bio ni na kakvom ultrazvuku ili pretrazi koja bi provjerila uzrok pojavljivanja ciste - sve je utvrđeno vizualnom pretragom.

budući da ponovno idem kod doktorice, molim za savjet, ako je već netko imao slično iskustvo - koje bih pretrage mogao, tj. trebao zatražiti kako bih ustanovio je li sve u redu. mislio sam zamoliti za fizikalnu terapiju, no, možda bi bilo dobro zatražiti i npr. ultrazvuk, magnetnu rezonancu i/ili posjetu određenom specijalisti... što mislite?

puno, puno hvala!
teglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 04:38   #1002
Quote:
vedro777 kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju ili je menisk u pitanju ili prednji križni ligamenti. Nebi smjelo biti ništa drugo, kad je u pitanju preskakanje i nestabilnost koljena.
hvala, barem da nesto eliminiram, dok cekam odlazak na pregled, jos tri tjedna tecaja pa mogu malo odmorit. Nadam se da mi se nece pogorsat s obzirom da ne mirujem. Sad me pocelo bolit i kad plesem sa steznikom, a neke plesove uopce ne mogu plesat. :-(
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:32   #1003
Quote:
vedro777 kaže: Pogledaj post
Morao bih malo više objasnit, šta podrazumijevaš pod prvom i drugom operacijom koljena? Jel u pitanju menisk, prednji križni ligament ili?
Prva je bila na desnom koljenu - fiksacija hrskavice sa dva vijka, bio sam kao novi nakon toga

Druga je bila na lijevom koljenu - samo toaleta

Treća je na desnom koljenu - uklanjanje vanjskog meniska
klupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 20:57   #1004
Quote:
klupa kaže: Pogledaj post
Prva je bila na desnom koljenu - fiksacija hrskavice sa dva vijka, bio sam kao novi nakon toga

Druga je bila na lijevom koljenu - samo toaleta

Treća je na desnom koljenu - uklanjanje vanjskog meniska
E ovo je već bolje. Znači ovo je sve obavljeno "artroskopski", a cilj je bilo očistiti koljena te izvaditi menisk, sad bi samo trebao svaki dan radit na koljenu i bavljenje ( amaterski ) nogometom te ostalim sportovima nebi smjele zadavati probleme. Ovo pod "radit na koljenu" mislim vježbat oba koljena ( kvadriceps te biceps femoris tj. prednju i zadnju ložu), ledit koljena u slučaju da se "pregrijavaju" tijekom ili poslje vježbi, radit na balansu koljena i to bi bilo to odprilike. ;-)
vedro777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:54   #1005
Ovaj vikend, nakon 180km pedaliranja, me poprilično bolilo lijevo koljeno u stražnjem i vanjskom dijelu. Malo se smirilo nakon par dana kupanja ali i dalje boli kada se oslonim na njega (npr. stepenice).
Imate li kakvu preporuku za ortopeda gdje bi mogao preko hzzo-a brzo doći na red (za manje od 3 tjedna me čeka poduža vožnja), a ako ne preporuka za privatno (ima li tko info iz prve ruke o dr. Bojaniću u Axisu?)
Mlaen is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:55   #1006
Quote:
Mlaen kaže: Pogledaj post
Ovaj vikend, nakon 180km pedaliranja, me poprilično bolilo lijevo koljeno u stražnjem i vanjskom dijelu. Malo se smirilo nakon par dana kupanja ali i dalje boli kada se oslonim na njega (npr. stepenice).
Imate li kakvu preporuku za ortopeda gdje bi mogao preko hzzo-a brzo doći na red (za manje od 3 tjedna me čeka poduža vožnja), a ako ne preporuka za privatno (ima li tko info iz prve ruke o dr. Bojaniću u Axisu?)
nakon 180 km nije ni cudo. mene je koljeno pocelo pojacano boljeti nedavno kad sam malo podigla sic i povecala kilometrazu, samo sto je kod mene bilo rijec o samo 2 x 25 km. isto me zabolio vanjski (zglobna pukotina) i straznji dio. inace imam hondromalaciju patele, ali prije toga nisam imala problema na biciklu, a bol je bila ogranicena na unutrasnji i prednji dio. bicikl mi je uz redovno izvodjenje statickih vjezbi za natkoljenice pomogao, ali sam svejedno osjetljiva ako pojacam (nadam se da cu si jednog dana ipak moci priustiti voznje od 50-ak km, jos sam pocetnik, vozim svega par mjeseci).

preko hzzo-a sumnjam da ces igdje doci na red tako brzo (ja sam kod jednog mladog lijecnika na salati svaki put cekala po tri mjeseca i to je valjda bio prvi termin koji sam mogla dobiti, kod ''starijih'' doktora je jos gore, tako da uopce vise ne idem). meni se svidja doktor jankovic iz arithere. ne mogu biti realna, buduci da sam kod njega bila svega par puta, ali nemam neke zamjerke na doktora. kod njega bi trebao doci na red za dva dana. meni nije lako izdvojiti za privatnika, ali kad mi je sila, onda odem.

bas sam nedavno bila kod njega u vezi s tim pogorsanjem od bicikla. rekao mi je da bih osim kvadricepsa (oni su mi sad pristojni) trebala malo vise jacati i zadnju lozu, preporucio neke tablete (na recept) koje ne pijem , jos malo elektrostimulacije misica, bicikl () i plivanje, i neka izbjegavam cucanje, klecanje i strmine, plus preporucljivo izgubiti koju kilu. no ne znaci da ce tebi reci isto, svakako odi na pregled. moze bit' da si se samo malo prenapregnuo, a moze bit' i nesto drugo... i poigraj se sa sicem ako treba, da ti noge ne budu previse skvrcene ili previse ispruzene.

inace, zanimljivo je kako svi doktori govore da treba izbjegavati strmine, ali, iskreno, meni je lakse par sati lagano hodati po sljemenu (pogotovo ako imam stapove) nego popeti se stepenicama do drugog kata ili pet minuta hodati po plocniku. ono sto od strmina nikako ne podnosim je hodanje po plazi uz vodu, odnosno po bocnoj kosini.

jucer sam se zaletjela do mora i plivala. obozavam vodu, ali, iskreno, bicikl mi je u nekim umjerenim dozama (7-15 km dnevno relativno zustrim tempom) drazi od plivanja. kao i hodanje kroz vodu. tu ne osjetim nikakvo skljocanje koje se ipak zna javiti dok plivam.

ako bas moras moras moras to odvesti za tri tjedna, svakako spomeni doktoru. mozda ti da neke tablete ako treba smiriti upalu. i osim za vjezbe jacanja, pitaj za preporuke za neke bandaze. vjerojatno ce ti na spomen bandaza samo odmahnuti rukom, ali mozda ce ti goditi kratkorocno. raspitaj se i o ovome ako te zanima: http://www.fizioterapeut.org/ostale-...di-taping.html iako, ne znam koliko pomaze. vidjela sam postere u medikolu, a nedavno je jedan nas nogometas to nosio na evropskom prvenstvu. naravno, te stvari ne idu prek' hzzo-a.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 09:26   #1007
Exclamation Problem sa koljenom

Pozdrav! Imala sam veoma ozbiljnu povredu koljena. Nakon nalaza MR ustanovljeno je napuknuće meniskusa i ligamenata, tako da je operacija bila neizbježna. Operaciju sam imala prije tri sedmice i 2/3 meniskusa su mi zamijenili sa plastikom i ubacili plastične ligamente. Prije 5 dana sam dobila povišenu temperaturu i bila sam kod ljekara opšte prakse, i propisao mi je neke antibiotike i brufene. Međutim, i dalje imam povišenu temperaturu (do 38). Da li je iko imao isti problem? Savjeti?!
puella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:42   #1008
pozdrav!
upravo sam dobila nalaz MR koljena koji ukazuje na sljedeće:
-kronična lezija medijalnog femoropatelarnog ligamenta
-horizontalna ruptura prednjeg roga lateralnog meniska
-horizontalna ruptura stražnjeg roga lateralnog meniska
-vidljiva parameniskalna cista cca 3,5 mm dorzalno
-obzirom na dob izražene su degenerativne promjene femerotibijanog te patelofemoralnog zgloba sa suženjem zglobnog prostora
-formirani lateralni rubni osteofiti, dominantno u području lateralnog kompartmenta
-artikulacijska hrskavica je stanjena, fokalno nižeg inteziteta signala no bez vidljivih lezija hrskavice
-manja mdiopatelarna plika suprapatelarno
-interartikularno, kao niti u suprapatelarnom recesusu nema značajnijeg izljeva

sad me zanima ako ima nekoga sa istom ili sličnom dijagnozom da podijeli svoja iskustva. i dali je to ozbiljnija povreda i treba li ju operirati?
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:03   #1009
pcelicamaja pozdrav, rado bih ti pomogla no iskreno ja ti se bas u to i ne razumijem, ali imam jedno pitanje jesi li MR isla preko uputnice i ako jesi koliko si platila?
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:11   #1010
na MR sam išla u traumu, išla sam preko uputnice, sve pokriva hzzo tako da nisam ništa platila
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:20   #1011
pcelice, a imas li dopunsko osiguranje?
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:35   #1012
imam, zato nisam ništa niti nadoplatila. jel ti imaš? ako ne savjetujem da ga napraviš, jel koliko ja znam MR ti je oko 1600 kn. a dopunsko je 80 kn mjesečno tako da se definitivno isplati, pogotovo ako ćeš možda morat na operaciju ko ja. ti imaš isto problema s koljenom?
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:52   #1013
ajme tako puno, definitivno se dopunsko vise isplati. Da ali samo malih u odnosu na tebe. Ja sam izgleda samo sve posteno istegnula i kako nisam mirovala nego sam nastavila s plesom, to sad vucem vec 2 mjeseca. Pocela sam s mirovanjem tek pred tjedan dana pa sam sad vec malo zabrinuta, jer me na podrucju patele jos uvijek boli. A sto se tebi zapravo dogodilo, izgledaju mi tvoje ozljede dosta opsirno.
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:01   #1014
ja se nadam da to zapravo i nije tako strašno kao što se čini na prvu, tek sredinom 8.mj idem kod kirurga pa ću vidjet što trebam napravit. moje ozljede su stare 3 godine i zaradila sam ih na plesu, ali su me doktori uvjeravali da je samnom sve u redu dok sad nije buknulo i dok mi se pokretljivost nije smanjila a bolovi povećali

Zadnje uređivanje pcelicamaja99 : 01.08.2012. at 20:07.
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:36   #1015
Ljudi, kratko. početkom 9. mjeseca imam zadnji kontrolni pregled u medikolu nakon što sam tamo doradio 10 terapija svega i svačega na koljenu. Ali na tu kontrolu moram donijeti nalaz i ultrazvuk koljena od ortopeda. Pošto je izvjesno da od šalate i traume u tako kratkom periodu ne može biti ništa, niti imam špagu kakvu, ići ću kod privatnika.
Poliklinika terapija odradi pregled i uzv za 300 kn recimo, medikol za 400. Imate li koji savjet, di je najbolje i kakvi su uvjeti plaćanja, jel isključivo keš ili može amex (nisam trenutno pri lovi)
Bianconero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 21:47   #1016
Quote:
Bianconero kaže: Pogledaj post
Ljudi, kratko. početkom 9. mjeseca imam zadnji kontrolni pregled u medikolu nakon što sam tamo doradio 10 terapija svega i svačega na koljenu. Ali na tu kontrolu moram donijeti nalaz i ultrazvuk koljena od ortopeda. Pošto je izvjesno da od šalate i traume u tako kratkom periodu ne može biti ništa, niti imam špagu kakvu, ići ću kod privatnika.
Poliklinika terapija odradi pregled i uzv za 300 kn recimo, medikol za 400. Imate li koji savjet, di je najbolje i kakvi su uvjeti plaćanja, jel isključivo keš ili može amex (nisam trenutno pri lovi)
ako imas dopunsko odi u Bozidarevicevu 11, kod njih se ne ceka dugo. Ja sam odmah ( isti dan) dosla na red. Ako si u mogucnosti odi se narucit osobno ako nisi, posaljem ti mail na pm.
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 15:56   #1017
Quote:
sweet dancer kaže: Pogledaj post
ako imas dopunsko odi u Bozidarevicevu 11, kod njih se ne ceka dugo. Ja sam odmah ( isti dan) dosla na red. Ako si u mogucnosti odi se narucit osobno ako nisi, posaljem ti mail na pm.
Imam dopunsko i volio bih to rješiti bez plaćanja ako je moguće.
Ajde molim te šalji pm ili daj samo link od te klinike pa ih mogu i nazvati.
Puno ti hvala! Treba mi uputnica onda od svog doktora baš za njih ili?
Znam da mi je doktorica napisala uputnicu za ortopeda za šalatu ili traumu. Ne znam jel ta uputnica vrijedi i za ovu kliniku kaj ti preporučaš.
Bianconero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 15:57   #1018
u jbt, ja mislio to neka manja klinika a to kbc. Znači, moram otići jedan dan tamo osobno? Meni nije frka niti čekat 10 dana ali samo da bude do 5.9. jer sam kontrolu u medikolu već 2x odgađo a termin se isto čeka jer su i oni popunjeni.
Bianconero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:21   #1019
Quote:
sweet dancer kaže: Pogledaj post
ako imas dopunsko odi u Bozidarevicevu 11, kod njih se ne ceka dugo. Ja sam odmah ( isti dan) dosla na red. Ako si u mogucnosti odi se narucit osobno ako nisi, posaljem ti mail na pm.
Nazvao sam ih, ženska veli da im pošaljem kopiju uputnice na mail za narudžbe i da bi na red trebo doći tek krajem 9. mjeseca.
E sada, jedino da odgodim po treći put kontrolni pregled al onda bi me ovi u medikolu objesili za jaja.
Bianconero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 00:38   #1020
Quote:
Bianconero kaže: Pogledaj post
Nazvao sam ih, ženska veli da im pošaljem kopiju uputnice na mail za narudžbe i da bi na red trebo doći tek krajem 9. mjeseca.
E sada, jedino da odgodim po treći put kontrolni pregled al onda bi me ovi u medikolu objesili za jaja.
ajoj, steta, onda sam ja valjda imala srece, probaj dobit negdje raniji termin, drzim fige
sweet dancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.