Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 21:36   #4561
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post
pa trebate nam i vi negdje objasniti prednosti misvaka nad cetkicom za zube i kaladontom..
Ma ja, samo vi izmisljajte pravo predstavljate islam, nema sta!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 07.11.2007., 21:40   #4562
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Da! Al ima tu i važnijih stvari od misfaka, a koje nisu hanefijskoe škole..
Recimo, kako je to muzika haram? Pa onda malo o braći Osama & co.
Pa veću vrijednost kratkih nogavica od krvi i časti muslimana (sufija, šija). itd
Bojim se da tvoja ta generaliziranja stvari ne vode nikamo, prica ti je izbjedila, nemas pojma o nekim stvarima o kojim pricas!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Old 07.11.2007., 22:11   #4563
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ovo se odnosi na selefije.

Ima još jedan problem ovdje. Možda bi dobro bilo otvoriti i topic SELEFIZAM - Pitanja i odgovori.

Evo zašto. Na starom topicu, Islam.114 bilo je problema kada neko od muslimana dadne odgovor,
onda se selefija se javi da taj odgovor nije tačan, traži dokaze iz Kur'ana suneta itd.
Halali, ali apsolutno se ne slažem.

Ako imam problem sa ponuđenim odgovorom, to ću i reči- ali nekoga ko srcem vjeruje u šehadet, obavlja 5 dnevnih namaza i sa mnom se ne razilazi u temeljima vjerovanja ne želim ograđivati od sebe niti stavljati etiketu na njega, a reći da se ne slažem mi nije problem...niti je islam jednoumlje gdje se svi moramo slagati oko svega.
Mogu se slagati ili ne slagati oko načina iznošenja, oko same problematike ili suštine iznesenog- ali to je sve.
Glas protiv, sorry.

Btw, protivnik sam generalizacija bilo kojeg tipa. Muslimani danas često podliježu stereotipizaciji i trpanju u kalupe.
Odbijam da to radimo između sebe.
Tim više što u real life znam dovoljno veliki broj onih koji bi se mogli okarakterisati nazivom selefije, a koje sigurno ne mogu definisati sa tih nekoliko stavki koje si gore naveo.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.