Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2008., 20:25   #1
isplati li se pohađati tečaj za prodaju avio karata?

Evo, upravo sam naletjela na oglas za jedan posao- traži se referent prodaje avio karata, traži se poznavanje rada na amadeus platformi. Ima li itko iskustva sa tim tečajevima i kakve su mogućnosti zapošljavanja? Isplati li se pohađati taj tečaj?
snjeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:08   #2
svakako se isplati jer to su jedinstveni poslovi ... i lijepo stoje u radnom iskustvu za kasnije...

a sto nude nakon tecaja
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:06   #3
Isplati se itekako polagati - ako si to možeš priuštiti! Jako su skupi.
Najisplativija varijanta je, ako te to baš zanima, izboriti se da te firma pošalje na polaganje.
U takvoj kombinaciji opet pazi - većina firmi ti tada u Ugovor stavi klauzulu da ne možeš otići iz firme npr.5 godina (zbog "investicije u tebe"), a ako baš odeš, moraš vratiti taj novac...cifra je nekih 30.000.
I još jedan savjet, ne idi to samostalno polagati ako nemaš posao gdje to možeš i odmah iskoristiti u praksi...tarife i sve ostalo se jako često i brzo mijenja i ako nisi u tom "djiru" jako brzo iz njega ispadneš.
U svakom slučaju, sretno! :-)
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 01:16   #4
30 000 kn kosta taj tecaj pa skoro ko postdiplomski, ne vjerujem
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 09:14   #5
Košta,košta
Radim u velikoj agenciji koja redovno šalje djelatnike na tečaj i znam pouzdano koliko to košta...
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 14:55   #6
strava, onda stvarno moras ostat radit za jednu agenciju cijeli zivot
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:34   #7
Prodaja avio karata

Ovako
Dobio sam ponudu da odem polagat tecaj za prodaju avio karata, jer ko ima iskustva s tim, kakav je to posao, kakav je tecaj i takve stvari
xyz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 18:52   #8
jer?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 18:55   #9
dosta skup tecaj. bio je topic nedavno, potrazi!
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 19:54   #10
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
jer?
ovo i mene lagano nervira jer ima ludoga svita koji kad hoće reć "jel ti mogu nešto reć?" upišu jer a kad žele kazat "jer je on bolji od njega" stave jel
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:30   #11
Quote:
xyz123 kaže: Pogledaj post
Ovako
Dobio sam ponudu da odem polagat tecaj za prodaju avio karata, jer ko ima iskustva s tim, kakav je to posao, kakav je tecaj i takve stvari
sta ce ti to (osim ako ne radis u nekog turistickoj agenciji?)

a prijateljica radi na prodaji karata u generaturistu i zarađuje 3500 kuna.nije neko ulaganje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:23   #12
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
ovo i mene lagano nervira jer ima ludoga svita koji kad hoće reć "jel ti mogu nešto reć?" upišu jer a kad žele kazat "jer je on bolji od njega" stave jel
mrzim kad ljudi na forumu seru za pravopis, al brate mili ovo je stvarno previše!!!!!!!
jer ko ima iskustva?????
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:41   #13
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
sta ce ti to (osim ako ne radis u nekog turistickoj agenciji?)

a prijateljica radi na prodaji karata u generaturistu i zarađuje 3500 kuna.nije neko ulaganje
pobrkala si stvari.
on ne priča o prodaji karata u turističkoj agenciji (gdje su plaće minimalne), nego vjerojatno o oglasu od air franca.
tu bi plaća mogla biti puno viša, ali traže poznavanje engleskog i francuskog... (he he i hrv)
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:57   #14
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
pobrkala si stvari.
on ne priča o prodaji karata u turističkoj agenciji (gdje su plaće minimalne), nego vjerojatno o oglasu od air franca.
tu bi plaća mogla biti puno viša, ali traže poznavanje engleskog i francuskog... (he he i hrv)
Nije air france

Plus, nemojte me tlacit s gramatikom
xyz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:58   #15
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nije neko ulaganje
Ovdje nude besplatni tecaj
xyz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:25   #16
Quote:
xyz123 kaže: Pogledaj post
Ovdje nude besplatni tecaj
a ti se dvoumiš jer...?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:51   #17
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
pobrkala si stvari.
on ne priča o prodaji karata u turističkoj agenciji (gdje su plaće minimalne), nego vjerojatno o oglasu od air franca.
tu bi plaća mogla biti puno viša, ali traže poznavanje engleskog i francuskog... (he he i hrv)
Nemogu nigdje naci taj oglas od AirFrance-a. Moze neki link di je to?

Thx.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:56   #18
Quote:
Big_B kaže: Pogledaj post
Nemogu nigdje naci taj oglas od AirFrance-a. Moze neki link di je to?

Thx.
zato kaj je natječaj završio 5.4
i ne znam da li je bilo na netu, al u svim dnevnim novinama je bilo (jutarnji, večernji...)
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:06   #19
Ne košta sam tečaj toliko.Ako ga si sam platiš košta te 10 000 kuna i plaća se na 4 rate ako se uplate sva tri jer jedan ide s drugim.Dok naše turist.agencije šalju ljude pod kojekakvim uvjetima koje im dodaju u ugovor i tako ih vežu na par godina za sebe i onda kažu usput ako prekineš ugovor u međuvremenu da im moraš dati tih 30 000 kn,i to provjereno znam da je istina.Ako te zanima položi si to jer to nije izgubljeno i ako nisi u doticaju s tim uvijek u toku godine možeš otići na tzv.refreasher gdje imaš ponavljanje i naučiš sve dopune koje su se u međuvremenu dogodile s tarifama,nije to neki bauk.A sve možeš naći na stranicama Croatia Airlinesa jer su oni ovlašteni za taj tečaj.
meridijani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:07   #20
Quote:
meridijani kaže: Pogledaj post
Ne košta sam tečaj toliko.Ako ga si sam platiš košta te 10 000 kuna i plaća se na 4 rate ako se uplate sva tri jer jedan ide s drugim.Dok naše turist.agencije šalju ljude pod kojekakvim uvjetima koje im dodaju u ugovor i tako ih vežu na par godina za sebe i onda kažu usput ako prekineš ugovor u međuvremenu da im moraš dati tih 30 000 kn,i to provjereno znam da je istina.Ako te zanima položi si to jer to nije izgubljeno i ako nisi u doticaju s tim uvijek u toku godine možeš otići na tzv.refreasher gdje imaš ponavljanje i naučiš sve dopune koje su se u međuvremenu dogodile s tarifama,nije to neki bauk.A sve možeš naći na stranicama Croatia Airlinesa jer su oni ovlašteni za taj tečaj.
Ne znam baš previše o tim tečajevima, ali samo sam htio dati komentar vezan za ovaj podebljani dio. Iako puno kompanija ima ugrađene uvakve uvijete u samim ugovorima oni su formulirani nezakonito u puno slučajeva. Da pojasnim - ako te kompanija pošalje na neki tečaj ili školovanje i to ti plati oni zaista mogu uvjetovati da im to vratiš ali samo pod određenim uvjetima. Mislim da ide ovako nekako -ako odlaziš iz kompanije unutar godine dana od završetka tečaja tada im moraš vratiti cjelokupan iznos, ako ideš unutar dvije godine tada vračaš 50 % iznosa, a ako je prošlo više od dvije godine (ili 3 -nisam ziher) tada ne vraćaš ništa jer zakon smara da si svojim radom već vratio uloženo u tebe. Isto je kada te obvezuju da ne smiješ priječi kod konkurencije -oni to mogu ugovorom odrediti, ali tada su ti dužni nakon što daš otkaz plačati jedno vrijeme (mislim 3 mjeseca) puni iznos plaće, a još 3 mjeseca 50 % plaće. Nakog toga si slobodan zaposliti se i kod konkurencije. Ukoliko ti odbiju plaćati ova iznos nakon što odeš iz firme u konkurenciju -slobodan si se zaposliti gdje želiš. Nisam odvjetnik pa vas molim da ne uzimate ove informacije kao 100 % točne, ali znam da stvari manje-više tako stoje. Moj savjet je da provjerite neke stvari kod neovisnog odvjetnika jer puno kompanija stavlja neke stvari u ugovor o radu koje nisu utemeljene u zakonu o radu i samom ustavu.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.