Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 13:27   #1
Belara - kontracepcijske pilule

Evo njuskajuci po forumu nisam uspjela otkriti da imaju svoju zasebnu temu, ako imaju brisite me
Zanima me iskusnjace, kakve su nuspojave, je li istina da su jedne od blazih...?
Ja sam ih dobila od gin., kupila i sad cekam menstruaciju koje nema vec 2 mjeseca, sve sam detalje napisala pod temu Menstruacija.

No zanima me..rekla mi je da je moguc iscjedak...tockasto krvarenje unutar mj,2 dok se organizam ne privikne....no to je kod svakih tako,zar ne?

Ovo su mi prve tablete pa pitam
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:10   #2
i ja sam ih dobila i mene zanimaju iskustva...pijem ih tek dva dana tak da nemam nikakvih iskustava još
a_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:38   #3
A bila sam tako sretna što nema ove teme. -.-

Počinjem za dva tjedna. Točkasto krvarenje prvih mjesec, dva je posve normalno.
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:45   #4
Evo i ja sam jedna od onih koje bi ih tek trebale pocet pit. Ovaj tjedan ocekujem M pa cu vam javljati iskustva.
Meni ih je ginekolog dao zbog PCOS-a. Znam samo da su na biljnoj bazi te da navodno dobro utjecu na kosu i ten.
Prve su mi pilule pa moze li mi netko objasniti onu pauzu od 7 dana? Znaci popijem 21 tabletu i onda 7 dana pauze i 8. dan nastavljam drugu kutiju?
tiny19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:46   #5
Quote:
tiny19 kaže: Pogledaj post
Prve su mi pilule pa moze li mi netko objasniti onu pauzu od 7 dana? Znaci popijem 21 tabletu i onda 7 dana pauze i 8. dan nastavljam drugu kutiju?
tako je
a_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:24   #6
Koliko košta blister?
__________________
''Don't mistake my kindness for weakness. I'll choke you with the same hand I fed you with.''
MalaLara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:50   #7
Mislim da sam ja svoj platila 108kn. Nadala sam se da će biti jeftinije.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 11:52   #8
Ovako djevojke i zene.. Pocela sam piti belaru prije 2 tjedna. Non stop imam sukrvicu i to podosta jaku i jako tesko mi padaju na zeludac: mucnine, vrtoglavice i tjeranje na povracanje. Jako sam lose volje zbog svega toga i nisam uopce zadovoljna s njima. S tim da naglasim da su to 5,6 kontracepcijske pilule koje sam do sad pila. To sto meni ne pasu ne znci da nece ni vama
papamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:07   #9
Ja evo danas pijem osmu i nikakvih nuspojava nemam, to su mi prve prve u životu. Menga trajala uobičajeno 5 dana, 6 dan još malo iscjetka i to je to, zasad sve normalno. Možda ni to nije dobro jer znam da u 90% postoje nuspojave
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:53   #10
ja ih pijem vec više od 2 tjedna...imam jos par tableta...pocela sam ih piti zbog PCOS....mjesecnice mi nisu redovite...prije toga sam bila duphaston da mi ju izazove i kad sam dobile krenula sam s belarom....nemam simptoma osim sto mozda malo vise papam,al to i nije neki simptom posto sam ja malo punija pa mi je to oduvijek simptom haha ugl. cula sam i ja da su blage ....meni je sve 5 ....sad cemo vidjeti hoce mi doci menga nakon prekida ....nisam imala nikakva krvarenja ni nista ....menga dosla i osla....ja tablete i dalje pijem i sve ok....samo mi se cijena ne svida nikako
curka_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 17:03   #11
Meni je danas doktor propisao te tablete, godinu dana sam bila na Yazu, sad još imam 2 tjedna do kraja blistera pa prelazim na Belara.

Jel netko zna nešto više o ovim tabletama, ja sam danas prvi put uopće čula za njih, a bome ni googlanje nije baš nešto previše sreće donijelo, malo mi je čudno to

Malo me brine što nema ko na Yazu fino tablica, valjda neću brljat s uzimanjem, prirodno sam šlampava i zaboravljiva

I našla sam na netu informaciju da neke žene uzimaju nakon 6 dana pauze, pa 7. dan prvu tabletu blistera, a neke 8., pa sad nemam pojma šta je kod tog točno i ispravno...

Btw jel još tko s Yaza prelazio možda na Belara, dal treba popit normalno sve placebo i onda prvi dan umjesto Yaza počet s ovima ili kako?
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:22   #12
Znači, popiješ sve placebo s Yaza (ili ne, uopće nije važno) i onda kad bi inače počela sa sljedećom kutijom Yaza počneš s Belarom.

Ja baš počinjem sljedeću srijedu. I sad si me totalno zbunila s ovim 7, 8 dana. Pa ak je ciklus 28 dana, a od toga piješ tablete 21 dan, onda je logično da počneš sa sljedećom kutijom na 8. dan. Šta ne?

Od ostalih stvari koje znam...ima veću dozu estrogena od Yaza, ali manju progesterona, no taj progesteron je drukčiji od onog koji sadrži Yaz. Na stranim forumima se uglavnom žale na nuspojave kao akne, suhoća i krvarenje tijekom seksa. Nekom su super, nekom nisu, kao uostalom i svake druge tablete.

Zadnje uređivanje mirna_nemirna : 05.12.2012. at 18:35.
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:55   #13
Quote:
mirna_nemirna kaže: Pogledaj post
Znači, popiješ sve placebo s Yaza (ili ne, uopće nije važno) i onda kad bi inače počela sa sljedećom kutijom Yaza počneš s Belarom.

Ja baš počinjem sljedeću srijedu. I sad si me totalno zbunila s ovim 7, 8 dana. Pa ak je ciklus 28 dana, a od toga piješ tablete 21 dan, onda je logično da počneš sa sljedećom kutijom na 8. dan. Šta ne?

Od ostalih stvari koje znam...ima veću dozu estrogena od Yaza, ali manju progesterona, no taj progesteron je drukčiji od onog koji sadrži Yaz. Na stranim forumima se uglavnom žale na nuspojave kao akne, suhoća i krvarenje tijekom seksa. Nekom su super, nekom nisu, kao uostalom i svake druge tablete.
Da i meni je tako logično, ovo sa 6+1 danom je valjda neka dezinformacija ludih žena s interneta

Hmmm mene su baš te nuspojave suhoće, krvarenja + candide u par navrata i užasnih mood swingova mučile na Yazu, ne znam šta da sad mislim o ovima.

Valjda će biti s ovima više sreće

Zaštita je pretpostavljam standardna, od prvog dana prelaska na nove pilule ili ima neko razdoblje navikavanja pošto je druga hormonska kombinacija?
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:58   #14
U uputstvima piše da se koriste dodatne metode zaštite samo ako se prelazi sa samo progesteronskih tableta, dok za kombinirane (Yaz) ništa ne piše.

Ja sam svejedno nazvala ginekologa i rekao je da zaštita počinje odmah s prvom tabletom.
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:06   #15
Quote:
mirna_nemirna kaže: Pogledaj post
U uputstvima piše da se koriste dodatne metode zaštite samo ako se prelazi sa samo progesteronskih tableta, dok za kombinirane (Yaz) ništa ne piše.

Ja sam svejedno nazvala ginekologa i rekao je da zaštita počinje odmah s prvom tabletom.
Hvala ti

Osjećam se malo ko laboratorijski zamorac jer su nove na našem tržištu, al držim nam fige da budu dobre

(i kolko muke s tim tabletama, čim u širu primjenu dospiju pilule za muškarce naganjat ću dragog loncem i kuhačom dok ih ne počne pit )
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:24   #16
Ja već lagano spomenem vazektomiju tu i tamo. Znam, grozna sam.
mirna_nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:32   #17
Ekipa evo mene sa izvjescem nakon 7. pilule.
Prve su mi pilule pa ih nemam s cim usporedit al zasad su odlicne, bez ikakvih nuspojava nadam se da ce tako i ostat. Pijem ih prvenstveno zbog pcos-a te folikularnih cista i vec se osijecam puno bolje-nema vise pritiska i bolova. Javit cu se jos na kraju prve kutije

Moze jedino savjet, spolno sam aktivna pa me zanima ako sam imala smedi iscjedak jel se to racuna kao menstruacija? Pilule sam pocela piti kad mi je krenulo pravo krvarenje a ne tijekom tog iscjetka. Nadam se da sam dobro postupila i pocela ih piti na prvi dan jer sam imala odnos 6. dan pilula, nadam se da nije nista rizicno?
tiny19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:40   #18
Quote:
mirna_nemirna kaže: Pogledaj post
Ja već lagano spomenem vazektomiju tu i tamo. Znam, grozna sam.
Ufff i toga sam se ja naprijetila, pogotovo u danima borbe s PMSom ili želučanih grčeva
Pusti ti to, treba ih počet rano psihički pripremati

@tiny19 - teško je na to pitanje odgovoriti, jer postoje razne vrste i menstrualnih krvarenja i iscjedaka, mislim da je svakoj ženi koja je odradila par godina menstruacija jasno što je kod nje iscjedak, a što menstrualno krvarenje, vjerujem da si dobro poslušala taj svoj osjećaj
al u svakom slučaju mislim da odnos 6. dan ne bi trebao biti pre rizičan, čak i da si krenula kasnije
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:12   #19
Quote:
Special-Needs kaže: Pogledaj post
Ufff i toga sam se ja naprijetila, pogotovo u danima borbe s PMSom ili želučanih grčeva
Pusti ti to, treba ih počet rano psihički pripremati

@tiny19 - teško je na to pitanje odgovoriti, jer postoje razne vrste i menstrualnih krvarenja i iscjedaka, mislim da je svakoj ženi koja je odradila par godina menstruacija jasno što je kod nje iscjedak, a što menstrualno krvarenje, vjerujem da si dobro poslušala taj svoj osjećaj
al u svakom slučaju mislim da odnos 6. dan ne bi trebao biti pre rizičan, čak i da si krenula kasnije
Prije nisam imala iscjedak ali od operacije fibroadenoma pocela sam imati probleme sa cistama i ciklusom i simptomi pcos-a su podivljali pa vise ni u sto nisam sigurna pa sam promislila da je bolje poceti dan kasnije nego dan ranije jer nisam znala koja je vrata krvarenja i koliko ce dugo potrajat..Zboh sumnji decko nije ejakulirao u mene...al od 7. dana je i to moguce jel tako?
tiny19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 07:59   #20
Quote:
tiny19 kaže: Pogledaj post
Prije nisam imala iscjedak ali od operacije fibroadenoma pocela sam imati probleme sa cistama i ciklusom i simptomi pcos-a su podivljali pa vise ni u sto nisam sigurna pa sam promislila da je bolje poceti dan kasnije nego dan ranije jer nisam znala koja je vrata krvarenja i koliko ce dugo potrajat..Zboh sumnji decko nije ejakulirao u mene...al od 7. dana je i to moguce jel tako?
Znači svršio je u tebe tek nakon što je prošlo tjedan dana kako piše u uputama da se mora pričekati ako se ne počne piti točno na prvi dan menstruacije?
Ne znam što te muči onda, pa pridržavali ste se uputa kao da nisi počela na prvi dan pit, u najgorem slučaju si propustila 6 sigurnih dana

Koliko dana nakon iscjetka ti se pojavilo krvarenje?
__________________
All matter is merely energy condensed to a slow vibration – we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There's no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves.
Special-Needs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.