Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 14:56   #41
Quote:
kiki.lokosica kaže: Pogledaj post
imam ja frendova koji idu u mioc i svi kazu da samo moraju ucit i ucit... da nemaju vremena za nista. a i nevolim matematiku i fiziku...
koji su ti zaboga..
draga moja ja sam ti prošle godine završila mioc, namučila se bome nisam. sva 4 razreda prošla s 5.. malo pogledaš i pročitaš koji put večer prije testa/usmenog i prolaziš s 5icom bez problema. iskreno mislim da se u današnje vrijeme možda više uči u nekim drugim gimnazijama tipa peta jerbo ipak nije mioc ko što je nekada bio. društva ima tako da zbilja ako ti nije do velikog štrebanja, više do zajebancije, a opet ne želiš neku gimnaziju koja nije baš na glasu onda je mioc ok za tebe.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:40   #42
Ja sam bivši učenik II. gimnazije i vanjski suradnik iste. Trenutno se bavim hrvatskom obrazovnom politikom u sklupu nekoliko projekata pa si dajem pravo komentirati neke od zagrebačkih gimnazija.
Po mom skromnom mišljenju četiri zagrebačke gimnazije spadaju u sam vrh. To su II., V., VII. i XV. Nakon njih dolaze Lucijanka, I., XVI., Klasična, a tek potom sve ostale škole.

Kriterij po kojem radim ovaj rang su:
1.) unutarnja politika škole (naglasak, izvannastavne aktivnosti, postotak popravnih, broj stipendista...)
2.) postotak upisa na fax
4.) zadovoljstvo učenika
5.) razmišljanje zaposlenih profesora u konkretnim školama

Kakve su prve 4. gimnazije?
V. gimnazija- vjerojatno najkvalitetnija škola u Zagrebu. Posebno dobra za učenike kojima idu prirodoslovno-matematički predmeti. Zahtijeva velik uložen trud, no outputi su ogromni (gotovo 100% upis na fax, veliki obujam znanja, razvijeno kritičko mišljenje...)

XV. gimnazija - iznimno kvalitetna i popularna škola. Naglasak je na informatičkim kompetencijama, no niti ostali (društveni) predmeti nisu zanemareni. Potiče pozitivnu kompetitivnost, otvara mogućnosti izvannastavnog napredovanja i, ono najbitnije, gotovo osigurava upad na fakultete.

II. gimnazija - najbolja opća gimnazija u Zagrebu. Nevjerojatno jako opće znanje (osobe koje maturiraju u II. imaju vjerojatno najrazvijeniju opću kulturu u Hrvatskoj). Nema ekstrema u nastavnom kadru. Nije teško proći s od 2-4, no za peticu se jako moraš potruditi Negativna strana je nerazvijena učenička participacija tj. malo mogućnosti za kreativan izričaj.

VII. gimnazija
- gimnazija koja uglavnom živi na renomeu. Mislim da osigurava dobro znanje, no isto tako ima i mnogo svojih negativnih strana. VII. gimnazija je jaka u razvijanju jezične kompetencije, a određeni profesori (primjerice prof. Kuhar) osiguravaju optimalno znanje i prirodnih predmeta.

Dakle; V./XV. ----> II.----> VII.---->ostale
__________________
wow
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:13   #43
Ne slažem se...

Ne možeš uspoređivati različite tipove gimnazija, nikako...

Po čemu je bilo koja od ove četiri "najbolje" bolja od recimo XVI., ili Klasične?

Ako netko voli jezike, zašto bi on išao u matematičku gimnaziju, i zašto je onda ona bolja?
xXx yYy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:57   #44
A što mislite o III., kušlanovoj?
kiki.lokosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:59   #45
Quote:
xXx yYy kaže: Pogledaj post
Ne slažem se...

Ne možeš uspoređivati različite tipove gimnazija, nikako...

Po čemu je bilo koja od ove četiri "najbolje" bolja od recimo XVI., ili Klasične?

Ako netko voli jezike, zašto bi on išao u matematičku gimnaziju, i zašto je onda ona bolja?
Pogledaj kriterije koje sam naveo. Oni su univerzalni. Nema specifičnosti (primjerice jezici, informatika i sl.) Prema njima uspoređujem škole i razmišljanje je kakvo sam naveo.
I, naravno, da učenik treba izabrati gimnaziju koja najviše odgovara njegovim afinitetima, no to ne znači da na listi najboljih trebaju biti zastupljene svi tipovi gimnazija.

XVI. gimnazija je odlična škola, slažem se, no mislim da joj nedostaje širine. Premda imam sve pohvale za jezični program (posebice dvojezični), opet mislim da se ostali predmeti ne obrađuju dovoljno dobro (tu posebno mislim na kemiju, politiku i gospodarstvo, filozofiju i sociologiju).

Klasična gimnazija - fenomenalna tradicija (najbolja), no isto tako nerealni kriteriji (matematika!). Mislim da to nije tako dobra škola kakvom se nastoji prikazati u javnosti. Zanemaruje se općeobrazovna komponenta na račun grčkog i latinskog te izvrsnih ekstrakurikulumskih aktivnosti poput dramske grupe.
Klasična gimnazija živi na staroj slavi. Premda još uvijek spada među bolje, daleko je daleko od onoga što je nekad ova ustanova bila.
__________________
wow
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:26   #46
Istina je da Klasična ima fenomenalnu tradiciju, ali to ne znači da je ona sada puno lošija.

Problem je kod nje što se nastava održava subotom, te se uči grčki i latinski, što većini smanjuje interes za tu školu...

Onda automatski pada i bodovni prag škole, te se u nju upisuju i učenici s manjim brojem bodova, a program je opširan, te tko je imao teškoće u osnovnoj školi, kako ne bi imao i u srednjoj...

Isto tako, ne znam zašto misliš da se zbog grčkog i latinskog, te izbornih predmeta zanemaruju drugi predmeti?

Nitko nikoga ne tjera da ide na dramsku grupu, ili na fakultativne jezike...

Bolje ih je učiti u školi besplatno, nego plaćati u školi stranih jezika...

Ne razumijem ovo s nerealnim kriterijima ( matematika ).
xXx yYy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:11   #47
jel ima netko tko je isao ili jos ide u XI jer sam se planirala upisat u nju.
zanima me koliko je bodova potrebno za upis, koliko su profesori zahtjevni, koji su izborni jezici...
a sto se tice X zanima me da li je toliko teska i streberska kako se prica...ali meni se ne cini da
je, kolko sam vidjela na njihovoj web str. cini se skroz ok.......
hip-hopdancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:37   #48
Nebi preporucio VI. gimnaziju,iako skola nije teska,meni pozli kad vidim one emoe,pankere i te budale,zalim kaj sam je upiso.
zeko331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:25   #49
a Kušlanova???
kiki.lokosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:51   #50
imam upise sljedece godine pa me zanimaju ove gimnazije-VII.,II.,XI?
Koja od te 3 je najbolja a u kojoj je najveca zajebancija i to uglavnom malo prokomentirajte?
zavodnik64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:32   #51
pozz. svima....zanima me samo kolki je bio bodovni prag za V. gimnaziju.... i ako bi išao u mioc jel moram bit navudren za matemtiku il fiziku??? ili mogu ići sa 5 i normalnm znanjem?? tnx svima unaprijed
__________________
Dizajnerska odjeća i dodaci
germinator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:38   #52
Ovo za V. ne znam, ali za MIOC sigurno ne moraš biti ne znam kako nadaren za mat i fiz. Dokle god nisi potpuni antitalent za ta dva predmeta ili vrlo blizu tomu, ne ćeš imati problema s njima
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 23:25   #53
Zagrebačka umjetnička gimnazija, Amruševa 10

Koju gimnaziju odabrati? Ovo pitanje je i mene mučilo nedavno.
Ali znam koju sigurno nije dobro niti pametno uvrstiti u uzi krug, kao svoje srednjoškolsko obrazovanje i spremu, a to je Zagrebačka umjetnička gimnazija, u Amruševoj 10, ravnateljica Gordana Koludrović.

Tijekom sbog školovanja u toj "školi" sam bila jako ljuta i nesretna ponašanjem vodstvom te srednje škole.
Mama i tata su naišli na podatke o ZUG-u, i odllučila sam da ću tamo ići.
Prvo, trebalo je platiti svotu za prijamni postupak, kojeg zapravo nitko ne padne, pro fome se odrzava.
Školarina je jako skupa, 30 000 kn cca godina, vjerojatno je i danas toliko. Možda je i veća.

Škola se neprestano predstavlja da je umjetnička, ja nisam ništa uočila što bi odražavalo umjetnički karakter, izuzev kolaža, rezanja papira, i božićna predstava, a to iskreno sve škole rade.

Profesori su ok, ali nemaju idealne uvjete rada, pa su nam se jako brzo smjenjivali, i kako se čovjek može naviknuti na takav tretman.
Profesorima je vjerojatno određeno bilo da nas se sve pušta, ako netko ode n popravni, to je pro forme, eto da nisi ljenčario tijekom ljeta, redovito su se primali učenici koji bi bili izbačeni iz državnih škola, samo plate i krenu u novo polugodište ili godinu. Nema pravila, ekipa sa kojom sam bila, nije baš bila sa nekim visokim IQ, i tek sam prave prijatelje upoznala na državnom faksu, odbila sam jednostavno ići na bilo koji privatni fakultet, jer je to vrijeđanje moje inteligencije.

Zagrebačka umjetnička gimnazija se u javnosti prikazuje kao jedna elitna obrazovno odgojna ustanova, no to je zapravo mješavina razmažene djece novopečenih bogataša, kod nas puše travu, i tko zna što sve još čine, vulgarni su jako i nemaju poštovanja prema profesorima, koji su 20 godina stariji, meni je jako bilo neugodno biti dio toga.

Izvode se neki studijski izleti, koje treba dodatno platiti, i skupi su jako, profesori nas zaključavaju pod odmorom, ne daju nam dopuštenje da idemo van, kupiti si nepto za jesti, smijemo samo koristiti automat, i tu izvučemo colu, kekse ili slično, istina imamo ručak ali nije nešto baš, jeftino i nekvalitetno djeluje.

Nemamo športsku dvoranu, pa moramo ići na Šalatu na tjelesni, a ima dosta do gore, Šloserova stube, gnjavaža živa, imao glupe predmete izborne, japanski imamo, ali od kojeg se zapravo ništa ne nauči, osim riječi sushi.

Ravnateljica i pojedini profesori su jako bahati i arogantni, pritišću nas ako ne platimo školarinu na vrijeme, tipa: nema svjedođbe, nema izvještaja, ako roditelji ne pošalju. Osjećala sam se kao nadničar u polju, koji mora neke norme ispoštovati, sretna sam sada, jer ne idem više u tu školu, studiram, i napokon je nesretna uspomena iz mog djetinjstva izbrisana.

Škola počiva isključivo na laži, i samouvjerenom profiterstvu.
ORANGEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:29   #54
obje su dobre, al ja mislim da je v. bolja

a pusti matematiku odi u xvi!
101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:27   #55
šesta ti je sranje, preveliko sranje, a sedma je jako teška i teško se upada
__________________
Tko rano rani, sjebe si dan :D
pupsik2707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:56   #56
Quote:
ygor_bec kaže: Pogledaj post
gle sve su ti gimnazije iste,jedino je MIOC klasa za sebe (čitaj izađeš iz nje ko šmokljan - šta je je).
moj ti je savjet X.gim - opći smjer
baš me zanima kako si ti "ne šmokljan" i što čini nekog šmokljanom?

VII je onak hercegovacka skola hehe=) moja best frendica ide tam i ono kaze da ima dost zatupljenih ljudi i tracerica kaj glume svetice ovo ono a s 15 se vec fukaju(ipak to nije karakterizacija skole)...Opći predmeti se dost dobro nauče kod njih,povijest,hrv,geografija itd...Al onak ravnateljica je dost konzervativna i kakti ne smijes bas u minjacima dolazit i to sto je totalno bezze...

Ja idem u MIOC,i skola mi je zakon od opremljenosti, do ekipe, lokacije, profesora koji su fkt ono prijateljski nastrojeni=)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 11:10   #57
Quote:
pupsik2707 kaže: Pogledaj post
šesta ti je sranje, preveliko sranje, a sedma je jako teška i teško se upada
za šestu se slažem, škola je puna razmaženih i retardiranih bogataša,

...al za sedmu nije istina da je jako teška, iako je bodovni prag prilično visok
__________________
I'm cool with some Bloods, I'm cool with some Crips, I'm cool but if there's a problem, nigga I got extra clips, I don't know karate, but I split the bricks...
BubbleTrouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:58   #58
da li itko poznaje mladu profesoricu jedne ginazije u zagrebu,ne znam koje,plava djevojka mislim da se preziva matoš i da je možda rodom sa mljeta ili dubrovnika,lijepo bih molio,jako mi je bitno?
kikoloko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:17   #59
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
V.
Nebih rekao...

Quote:
Skandalouz kaže: Pogledaj post
XV
E, to je već druga stvar, imaš moj potpis prijatelju!
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:17   #60
ma daj te zagrebacke gimnazije su goli kurac...svi kao nesto cauraju o njima kao o necem najboljem ... pa dobro jutro da ce biti nabolje kad ja zagreb glavni grad monocentricke drzave i u gradu ima 800000 ljudi i najvise djece i najpametnija idu u onu 15 ili koju vec i naravno da ce veca sansa biti da se pametno djete rodi u zg nego bilo dje drugdje
AnteVoziStoju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.