Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 22:34   #4921
Quote:
nyky kaže: Pogledaj post
le kolac , ogroman minus zbog bezobraznog osoblja, nisu mi dopustili da operem ruke u wc-u (navodno je samo za djecu i osoblje!!!!!!)
amelie... do sad bez mane, jucer dlaka sumnjivog porijekla u amelie torti

To ti je poklon je od bradatog i čupavog ,oh so chic, konobara
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.04.2014., 01:00   #4922
posluzivala me preslatka cura pa se bojim da je dlaka povezana s kuharom a ne konobarom, bila je u biskvitu
__________________
.
nyky is offline  
Old 17.04.2014., 02:34   #4923
chocolat041 - fini kolači i kava....ali to je djecji vrtić, tako da vjerojatno neću tamo baš zalaziti....šteta...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 17.04.2014., 09:16   #4924
I ja sam bila u Chocolat (i doprinijela ugođaju dječjeg vrtića), i moram reći da mi se sladoled baš i ne sviđa. Najmanje mi se svidjela upravo čokolada, djeluje prilično umjetno, okus kao čokoladni sirup. Probala sam još dinju i pistaciju, i to je fino.
aliceblue is offline  
Old 23.04.2014., 01:32   #4925
probala marie u amelie. sve osim biskvita mi je fino (iako ja volim malo intenzivniije okuse od ovoga), ali biskvit je koma, suh, bezlican i predebeo, bas mi ne pase uz ostatak. steta.

mogli bi malo tise zveketati s kovanicama kad im je smjena pa broje lovu. valjda postoji mogucnost da se te stvari rade negdje otraga? ugodnije mi je slusati radove izvana.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 23.04.2014. at 01:37.
*jezebel* is offline  
Old 23.04.2014., 11:17   #4926
Dakle, jutros obavim plac i odlučim nakon gro vremena počastiti se pitom od limuna u Cukeraju za doručak.

Uđem, nema je. Pitam 'nemate pite od limuna', veli ženskica 'ne' i doda 'mislim da ćemo je prestati proizvoditi'. A ja
Pitam zašto, a ona da 'ne ispadne uvijek dobro, pa se ljudi bune da je tijesto predebelo i što ti ja znam što'
Ja sam joj potom rekla da sam skužila da je tijesto nekad deblje, nekad tvrđe, nekad mekše, ali da je bez obzira na sve to to najbolja pita koju sam ikad jela i zamolila ju da je ne prestanu raditi. No sumnjam da je moja molba ostavila efekt.

Eto dakle, kao prvo - ja zbilja ne kužim koji je k ljudima, kraj toliko loših kolača onji raskasapljuju jedan sasvim dobar.
Pod drugo, eto, očito mi to svemir poručuje da kolači fakat nisu za mene jer je ovo valjda jedino što sam željela kupovati u zadnjih gro mjeseci, i sad mi ga ukidaju.

Stidite se vi svi koji se žalite
TincH is offline  
Old 23.04.2014., 12:24   #4927
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
...

Stidite se vi svi koji se žalite

zbog mene je ziher neće prestat proizvodit jer ne pohodim slastičarne ali kak im kolač nemre ispast uvijek isti što se tiče tijesta?
kužim da limun može biti manje ili više kiseo, gorak, drugačije arome,....ali kak im tijesto može biti i tanko i debeli, mekano i tvrdo,.....ajd kod gazdarica koje si ne napišu recept i ne da im se svaki put vagu vadit pa kak ispadne (i ja sam u toj grupi ) ali u slastičarni
polly is offline  
Old 23.04.2014., 14:37   #4928
Ne znam zbilja, ali znam da sam ostala bez jedinog kolača kojeg onako baš jako jako volim zadnjih godinu i pol. Mislila sam da će ljubav biti vječna ali eto, nula bodova
TincH is offline  
Old 23.04.2014., 17:56   #4929
Pa još nedavno sam kupovala pitu od limuna u Cukeraju
tweetee is offline  
Old 23.04.2014., 18:58   #4930
Je pa nešto se mora poduzeti povodom toga.
tweetee?






Bio u mom Orijentu, divota od odnosa djelatnika, osmijesi veći i ljepši nego iujednoj slastičarnici. Harmonija.
Stigla malina uz već nazočnu jagodu. Tako... okej, osjeća se neka aroma boktepita. Ali svejedno osvježavajuće.
TofiKofi je mljac finofino.
Deedy is offline  
Old 23.04.2014., 23:45   #4931
za noissette u amelie pak nemam zamjerki.

ja si pravim najbolju pitu od limuna na svijetu pa mi nicija tudja ne fali.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 23.04.2014., 23:56   #4932
jeez- sinoć me nasmijao tvoj post s brojanjem kovanica i radovima vani
(da ne propustim pohvaliti)


a po kojem to receptu radiš najfiniju ovoono limunku? Da znam dati mojim robovima koji rade kolače (s obzirom da sam ja užasno lijen za te slastičarske pizd* i držim se 99% slanog u kuhanju).
Deedy is offline  
Old 24.04.2014., 00:01   #4933
po improvizatorskom. patku si pitaj! ovako nabrzinu mogu samo reci: bog pozivio madagaskarsku vaniliju i babu zdenku s placa i njene limune. hvala na pohvalama.

boze, kako sam zla...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 24.04.2014. at 00:06.
*jezebel* is offline  
Old 24.04.2014., 00:09   #4934
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
boze, kako sam zla...
božetebe, otkud zla

obožavam patkinu limun pitu
višekratno sam ju uživao
Deedy is offline  
Old 24.04.2014., 00:18   #4935
Quote:
polly kaže: Pogledaj post

zbog mene je ziher neće prestat proizvodit jer ne pohodim slastičarne ali kak im kolač nemre ispast uvijek isti što se tiče tijesta?
kužim da limun može biti manje ili više kiseo, gorak, drugačije arome,....ali kak im tijesto može biti i tanko i debeli, mekano i tvrdo,.....ajd kod gazdarica koje si ne napišu recept i ne da im se svaki put vagu vadit pa kak ispadne (i ja sam u toj grupi ) ali u slastičarni
Ovo ni meni baš nije jasno, da su to naveli kao argument.
Jasno mi je da limun ne može biti uvijek isti, ali jednom tanko tijesto, drugi put debelo?
Gipsyqueen is offline  
Old 24.04.2014., 07:43   #4936
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ovo ni meni baš nije jasno, da su to naveli kao argument.
Jasno mi je da limun ne može biti uvijek isti, ali jednom tanko tijesto, drugi put debelo?
Baš. Pa mislim, jel to odgovor jednog profesionalnog slastičara? Ne znamo napraviti kolač tako da nam svaki put isto ispadne, pa ćemo ga prestati raditi. Wtf?
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 24.04.2014., 07:46   #4937
Ja sam očito onda jako nezahtjevna osoba.


Ili sam se toliko odvikla od kolača da mi možeš valjda podvaliti betonski blok i bit će mi super.

Ne znam, okus te pite meni je stvarno nešto posebno. Ako itko iz Cukeraja čita neka poprave to tijesto, eto.

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Baš. Pa mislim, jel to odgovor jednog profesionalnog slastičara? Ne znamo napraviti kolač tako da nam svaki put isto ispadne, pa ćemo ga prestati raditi. Wtf?
Rekla je točno ovako: 'ukinut ćemo ju jer zeznu s tijestom. Ljudi se žale da je debelo'

Ovo da je svaki put drukčije je moja opservacija u zadnjih godinu dana, naručila sam tu pitu jedno 5x, i uvijek bi tijesto bilo drukčije debljine, ali nije mi smetalo uopće ni najmanje.
TincH is offline  
Old 24.04.2014., 10:32   #4938
jel' ima negdje dobar kolač s marelicama??
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.04.2014., 10:44   #4939
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
jel' ima negdje dobar kolač s marelicama??
na Tavanu, najbolja pita s marelicama i bosiljkom u Patke, sad mi sline idu, al to kad krenu marelice, sad vjerovatno nigdi nema
Tavanka is offline  
Old 24.04.2014., 10:49   #4940
znači, opet patka it is
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.