Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 11:34   #21
Biti srbin u Hrvatskoj nije lako,biti srbin u svijetu u kojem postoji Hrvatska nije lako.Organiziraju komemoraciju/dernek za ubijene i sve one koji su samo rezultat srpske matematike,dočekaju te na granici sa smiješkom i ti pod utjecajem svog tog prijateljstva staviš na sebe obilježja priznatog antifašističkog pokreta,obilježja koja su i mnogi ubijeni na čiju komemoraciju ideš isto nosili i ponosili se njima pa čak i umrli za njih,kad te odjednom zgrabi ruka ustaškog policajca i bez ikakvog povoda privede te a onda te kazne novčano.I sve to u navodno antifašističkoj državi,ako je antifašistička zašto su simboli legitimnog antifašističkog pokreta zabranjeni?Neuvjerljivi razlog za takav netolerantni čin može ležati u nedavnom ratu ali predsjednik Hrvatske je nedavno rekao kako nisu krivi narodi nego pojedinci,ako nisu krivi narodi nisu krivi ni simboli.Ne može se simbol antifašističkog pokreta zabranjivati zbog pojedinaca koji su činili zločine i eto slučajno nosili baš ta obilježja.

Napredak se ipak vidi u Hrvatskoj,kokarda ipak ne donosi kaznu kao recimo ustaška obilježja,nema 25 dana zatvora niti 1600 kuna kazne.
torrio is offline  
Old 27.06.2010., 11:38   #22
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ne pravi se glup.
Kokarda na šajkači u Hrvatskoj i nakon rata 1991-1995 i nakon WW2 ima određeno značenje, potpuno jednako kao i ustaška kapa.
To je ovdje simbol popa Đuića, belih orlova, Arkana i sl.
A ne tradicionalna srpska kapa s državnim grbom Srbije, glupost.
Čak ni vaša vojska ne nosi šajkače s kokardom nego neke šajkaidne šilterice

Za nošenje obje kape se s pravom udaraju novčane kazne s tim da bi to proširiti i na nošenje SMB titovke s petokrakom.

U Hrvatskoj, naime, četnike iz WW2 se ne smatra antifašistima.
Ne nego je upravo valjda spektakularnije reci "kokarda", jer taj spoj samoglasnika i suglasnika prosto pali siroke narodne mase, nego sagledati to u nekom drugom tonu...

I sta mene boli jaje sta su nosili Djujic, beli orlovi i Arkan?

Oni su verovatno nosili i carape, ali to valjda ne znaci da je nosenje carapa zbog te cinjenice zabranjeno?

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 27.06.2010., 11:39   #23
Narod koji bi obicnog turistu Hansa kamenovao u Kragujevcu `53, dijeli moralne packe Hrvatima zbog kokarde.

Sve je to rezultat konjusarske politike, saginjanje ledja pa ti prekodrinski licemjeri i pokvarenjaci dijele moralne packe, a i sto nebi, kad moze Tadic sto nebi oni. Tadic koji je kao ministar obrane Srbije sudjelovao u skrivanju i finansiranju Ratka Mladica pocetkom ovog desetljeca.
Vanjushka is offline  
Old 27.06.2010., 11:43   #24
Novčana kazna za nošenje raznoraznih obilježja iz WW2, a da nije riječ o antifašističkim, su smiješna. Treba opaliti kaznenu prijavu pa da vidimo te junačine hoće li opet.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 27.06.2010., 11:48   #25
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Narod koji bi obicnog turistu Hansa kamenovao u Kragujevcu `53, dijeli moralne packe Hrvatima zbog kokarde.

Sve je to rezultat konjusarske politike, saginjanje ledja pa ti prekodrinski licemjeri i pokvarenjaci dijele moralne packe, a i sto nebi, kad moze Tadic sto nebi oni. Tadic koji je kao ministar obrane Srbije sudjelovao u skrivanju i finansiranju Ratka Mladica pocetkom ovog desetljeca.
I ne samo to. Nego je sa svojim obezbeđenjem mlatio hrvatske huligane u finalu evropskog vaterpolo prvenstva 2003. koji su poludeli kad ime je reprezentacija izgubila...
aleksije radicevic is offline  
Old 27.06.2010., 11:53   #26
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ne nego je upravo valjda spektakularnije reci "kokarda", jer taj spoj samoglasnika i suglasnika prosto pali siroke narodne mase, nego sagledati to u nekom drugom tonu...

I sta mene boli jaje sta su nosili Djujic, beli orlovi i Arkan?

Oni su verovatno nosili i carape, ali to valjda ne znaci da je nosenje carapa zbog te cinjenice zabranjeno?

.
Dresden je mjesto zločina savezničke avijacije nad civilima.

Na komemoraciju dresdenskim žrtvama Nijemci ne dolaze sa stahlhelmovima na glavi - iako takve i dan danas nose njihovi vatrogasci - jer se dobro zna što bi u tom kontektstu stahlhelm simbolizirao.

Dakle, argument da je ova imala grb Srbije na narodnoj kapi.. okači mačku o rep
Leoben Conoy is offline  
Old 27.06.2010., 11:53   #27
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Narod koji bi obicnog turistu Hansa kamenovao u Kragujevcu `53, dijeli moralne packe Hrvatima zbog kokarde.

Sve je to rezultat konjusarske politike, saginjanje ledja pa ti prekodrinski licemjeri i pokvarenjaci dijele moralne packe, a i sto nebi, kad moze Tadic sto nebi oni. Tadic koji je kao ministar obrane Srbije sudjelovao u skrivanju i finansiranju Ratka Mladica pocetkom ovog desetljeca.
E sako jada, ti si nasao o Kragujevcu i Nemcima da pricas
letterbomb is offline  
Old 27.06.2010., 11:58   #28
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Odi 5.8. u Čavoglave pa pitaj na štandu.
Sto zorno pkkazuje nas primitivizam i licemjerstvo
Adler109 is offline  
Old 27.06.2010., 12:00   #29
Quote:
samBogzna kaže: Pogledaj post
hrm nije trebalo dugo da mi tema završi u ludoj kući,valjda već znaju kujim smjerom ide...
Prije nego prekodrinski licemjeri zatrolaju temu, hrvatska konjusarska elita ce uci u dubokoumnu raspravu sa njima oko toga jel kokarda kokarda ili je to srpski drzavni grb, i jel beogradjanka cetnikusa ili samo voli svoju Srbiju (u sred Like)

Deja vu, od kojeg se normalnom covjeku bljuje.
Vanjushka is offline  
Old 27.06.2010., 12:03   #30
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Prije nego prekodrinski licemjeri zatrolaju temu, .
Pa normalno da je zatrolaju kad im dopustite. Meni uopce nije jasno kako netko odgovara toj cetnickoj bandi na postove. Sto uopce komunicirate s njima. Ja sam zadnju komunikaciju s njima zavrsio metkom '91. i od onda oni za mene ne postoje.
snowleopard is offline  
Old 27.06.2010., 12:04   #31
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Prije nego prekodrinski licemjeri zatrolaju temu, hrvatska konjusarska elita ce uci u dubokoumnu raspravu sa njima oko toga jel kokarda kokarda ili je to srpski drzavni grb, i jel beogradjanka cetnikusa ili samo voli svoju Srbiju (u sred Like)

Deja vu, od kojeg se normalnom covjeku bljuje.
Pa činjnica je da u Srbiji neko ko javno nosi hrvatski grb ne bi bio kažnjen od strane države. Možda bi od nekog na ulici dobio batine, ili psovke, ali za isticanje svojih nacionalnih simbola naprosto nema kazne.
aleksije radicevic is offline  
Old 27.06.2010., 12:05   #32
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Sto zorno pkkazuje nas primitivizam i licemjerstvo
Adleru, prije nego što za tebe već tradicionalno pljucneš po uvjetno rečeno svojoj strani, za info tebi da se obilježja s kakvim je cura stigla u Jadovno također legalno prodaju u tebi dragim susjednim zemljama WB, SRB i RS
Leoben Conoy is offline  
Old 27.06.2010., 12:07   #33
Quote:
Pa činjnica je da u Srbiji neko ko javno nosi hrvatski grb ne bi bio kažnjen od strane države.
A šiltericu ili beretku HV?

Opet se komšije na temi prave nevješti...
Leoben Conoy is offline  
Old 27.06.2010., 12:09   #34
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Pa normalno da je zatrolaju kad im dopustite. Meni uopce nije jasno kako netko odgovara toj cetnickoj bandi na postove. Sto uopce komunicirate s njima. Ja sam zadnju komunikaciju s njima zavrsio metkom '91. i od onda oni za mene ne postoje.
Pa ja ne komuniciram, vidim da nesto pokusavaju ali ne obazirem se na njihove stavove "svi smo isti, ajde da se volimo".

Moderatori su krivi sto dopustaju toj ekipi da unistava ovu i slicne teme. Uostalom, nije li prebacivanje teme u ludu kucu nabacivanje "lopte na volej" trolerskoj ekipi.

Zna se i zasto, Sveti Josipovic je ukljucen u pricu, a zna se da je on gazdi foruma "krsna slava".
Vanjushka is offline  
Old 27.06.2010., 12:10   #35
Kako može Hrvatska policija kažnjavati za antifašistička obilježja?

Naime i predsjednički savjetnik Dejan Jović i naš najveći saveznik Boris Tadić kažu da su četnici antifašisti...

Mislim treba zauzeti stav zar ne?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 27.06.2010., 12:13   #36
Quote:
Kako može Hrvatska policija kažnjavati za antifašistička obilježja?
Nije ona kažnjena za to, nego za pretjerano isticanje indentiteta jednog naroda na komemoraciji višenacionalnim žrtvama.

Inače, antifa karakter te kape nije niti u jednom trenutku bio sporan. Ta kapa je vodila borbu s fašistima u dva rata, u ovom zadnjem čak i sa islamistima... nema joj ravne.
Leoben Conoy is offline  
Old 27.06.2010., 12:16   #37
Ma o čemu se ovdje raspravlja? Cura nije kažnjena, kazna od 270kn nije kazna. Više sam ja neki dan platio kad mi je pauk odnio auto
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 27.06.2010., 12:21   #38
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Sto zorno pkkazuje nas primitivizam i licemjerstvo
i neinformiranost nekih od nas .
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 12:39   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako može Hrvatska policija kažnjavati za antifašistička obilježja?

Naime i predsjednički savjetnik Dejan Jović i naš najveći saveznik Boris Tadić kažu da su četnici antifašisti...

Mislim treba zauzeti stav zar ne?
Problem je u neukim policajcima i pravosuđu koje je još pod utjecajem tuđmanizma i ustašoidnih elemenata.Srbija je naš saveznik i partner,dobri odnosi sa njima su nama od nacionalnog interesa a oni su četnike sasvim opravdano proglasili antifašistima i čak su od SAD dobili odlikovanja za spašavanje njihovih zrakoplovaca.Kako od Hrvatske a ni EU ne primaju neke negativne komentare i pritužbe na taj odnos prema četnicima licemjerno je da upravo u Hrvatskoj mlada djevojka koja dolazi iz zemlje saveznice bude uhićena.
torrio is offline  
Old 27.06.2010., 12:59   #40
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ne nego je upravo valjda spektakularnije reci "kokarda", jer taj spoj samoglasnika i suglasnika prosto pali siroke narodne mase, nego sagledati to u nekom drugom tonu...

I sta mene boli jaje sta su nosili Djujic, beli orlovi i Arkan?

Oni su verovatno nosili i carape, ali to valjda ne znaci da je nosenje carapa zbog te cinjenice zabranjeno?

.
Vrijedi li to i "Za dom spremni" onda jer je korišteni i davno prije ustaša?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.