Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2023., 13:29   #1
Da li stranac mora placati RTV pretplatu u HR?

Nisam HR drzavljanin, kupio sam stan za odmor prije nekoliko mjeseci i danas mi dosla Tuzba od HRT gdje tvrde da nisam prijavio televizore, odnosno traze da se plati 130E kazne i 10,20 Eur za svaki naredni mjesec.


Iskreno pojma nisam imao da ovo treba, pogotovo mi je apsurd da placam RTV pretplatu svaki mjesec, a tu boravim do 30 dana u godini.
Ako zakon kaze da mora, onda cu placati ali mi je bezveze da se salje tuzba prije nego su poslali opomenu za istu.

Da li zakonski osoba koja je vlasnik nekretnine u HR, a nije drzavljanin niti ima prijavljeno prebivaliste mora placati RTV pretplatu?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 13:33   #2
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Nisam HR drzavljanin, kupio sam stan za odmor prije nekoliko mjeseci i danas mi dosla Tuzba od HRT gdje tvrde da nisam prijavio televizore, odnosno traze da se plati 130E kazne i 10,20 Eur za svaki naredni mjesec.


Iskreno pojma nisam imao da ovo treba, pogotovo mi je apsurd da placam RTV pretplatu svaki mjesec, a tu boravim do 30 dana u godini.
Ako zakon kaze da mora, onda cu placati ali mi je bezveze da se salje tuzba prije nego su poslali opomenu za istu.

Da li zakonski osoba koja je vlasnik nekretnine u HR, a nije drzavljanin niti ima prijavljeno prebivaliste mora placati RTV pretplatu?
Ja plaćam HRT za TV koji nemam u stanu u kojem ne živim. Kad sam htjela otkazati, rekli su mi da onda moram plaćati za radio jer imam auto, pa mi se nije dalo zezati s njima. Dovoljno je da imaš mobitel, komp, laptop ili tablet tj. bilo koji uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa.
Tvoje pitanje nema veze s tim što si stranac, nego što na bilo koji način koristiš usluge HRT-a. Možda griješim, ali mislim da bi zakon trebao vrijediti za sve jednako, pa tako i za strance. Ako imaš TV u toj nekretnini, njih ne zanima koliko si tamo prisutan niti će to provjeravati. Ti si za njih pretplatnik.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 14:05   #3
hvala na pojasnjenju, ne bjezim od placanja, samo me malo zatekao pristup, nema ni 3 mjeseca kako sam kupio stan i odmah tuzba.
mislim da je red bio da se prvo posalje opomena i obrazlozenje ili neki racun.

ovako su samo slozili tuzbu sa krivnjom na mene da sam morao sam prijaviti tv.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 14:09   #4
Preleti ovu temu, lako ćeš to riješiti.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=164186
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.