Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 23:14   #201
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zamrli ste nesto...svi polazu ispite
Evo ja panicarim sutra mi je seminar,a u srijedu obrana!! i takvu tremu imam da ne znam kako cu prezivit
Hrabro
I sretno! ~~~


A kako to možeš odmah na obranu? Mi moramo imat min.30dana od zadnjeg ispita.

Inače, ja sam se riješila najgoreg ispita odmah na početku, odjavila ostale ispite i pokupila se s bebom natrag na more....nehumano je bilo držat ga tamo po ovim vrućinama...uživamo!, i danas smo se kupali i sutra ćemo :-D
Umjesto da učim, čituckam:lovac zmajeva, vrag voli slatko, cvjetovi tibeta ...i tak te bezvezarije, da još jače oglupim nakon što odgledam epizodu turaka
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 00:29   #202
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
doći ću im iz knjižnice nakon učenja Novije književnosti i zapaliti vrtić!!!!
o možda se i srećemo po knjižnici svaki dan

ja ulazim u peti mjesec trudnoće, u petak polažem usmeni iz starije i sve mi se nešto čini da će novija i diplomski pričekati posttrudnoća fazu. i nisam sretna zbog toga i jasno mi je ono što svi govore - ne kenjaj, to je samo jedan ispit.

ali ima 100 knjiga i milijun stranica.

možda stvarno ne bih trebala ništa komentirati, s obzirom na vas ovdje koje ste završile cijeli faks uz male bebače, ali muči me ovo strašno. planiranje života fail.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:56   #203
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
o možda se i srećemo po knjižnici svaki dan

ja ulazim u peti mjesec trudnoće, u petak polažem usmeni iz starije i sve mi se nešto čini da će novija i diplomski pričekati posttrudnoća fazu. i nisam sretna zbog toga i jasno mi je ono što svi govore - ne kenjaj, to je samo jedan ispit.

ali ima 100 knjiga i milijun stranica.

možda stvarno ne bih trebala ništa komentirati, s obzirom na vas ovdje koje ste završile cijeli faks uz male bebače, ali muči me ovo strašno. planiranje života fail.
Draga, kod koga si na Starijoj? Što se tiče Novije, ja ti mogu pomoći pa mi se javi na PP, imam sve što treba za pismeni koji možeš naučiti za 7 dana, a usmeni radi do poroda jer poslije nećeš ništa napraviti. Poslušaj me, ja sam rekla čekati pa evo ide treća godina da jedva spajam kraj s krajem.

Učim na Staglišću u knjižnici, tj. počinjem od sljedećeg tjedna jerbo mali tad kreće u vrtić.

Vjeruj mi, taj jedan ispit ne isplati čekati poslije poroda jer ćeš tada biti pod većim stresom, a na učenje uz malu bebu zaboravi - to je zaista nemoguće bar do ustanovljivanja reda, a to se nekima ne dogodi nikad

Javi se, pomoći ću ti kako god znam i umijem, a većinu materijala imam pa možeš doći na kafu kod mene i preuzeti to na kopiranje...

Gledaj na na usmeni dopadneš Juiljani, ali dat ću ti sve naputke preko maila i PP-a.

Položila sam pismeni brzinom svjetlosti i zaista nije problem... Usmeni treba samo čitati i imati prave skripte i izvore

Čekam da se javiš
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 17:04   #204
Prijavljujem se kao majka, studentica, zaposlenica....posao u struci
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 10:32   #205
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Prijavljujem se kao majka, studentica, zaposlenica....posao u struci
Svaka čast.

Ja upisala apsolventsku, naručila knjige i bacam se na diplomski..tj. trebala bi se bacit al fali mi malo motivacije.

Nadam se položiti do Nove i početi raditi početkom 2012. jer mi se ne plaća 2 hilje ako ne položim dotad i brojim dane da idem radit jer ću izluuudit doma... uživam s malim al osjećam se beskorisno..
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 10:41   #206
i ja se prijavljujem kao majka studentica!
imam još 5 ispita do kraja, i isto tako još mjesec-dva trudnoće ( u 33.sam tjednu).
pročitala sam temu od početka, i našla si motiv: želim da mi djetetu u školskom imeniku piše da mu je mama dipl./mag iur, ako ništa više.

sretno svima, ja počinjem!
matarluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:50   #207
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
To što netko nešto voli nije mjerilo za upisne kvote. Volim i ja kazalište pa sam realna i nisam upisivala glumu kad nisam za to, a na FF-u, a i ostalim fakultetima, ima toliko onih koji su eto tako nešto upisali da sad nemamo gdje raditi.
a gle.. ja sam se recimo razmišljala između prava i književnosti. i išla sam na prijemni, i prošla. i da su primali samo onoliko koliko ih tržište godišnje treba - pet? šest? - ja bih vrlo vjerojatno opet upala a nekome tko je bio spremniji prihvatiti rizik nezaposlenja u struci sutra samo da bi studirao eto književnost, nekome tko bi se sutra bavio s time možda sa puno više strasti nego ja, nekome tko se spremio dobro samo ne toliko dobro ili jednostavno nije na njihovom prijemnom imao sreće, da sam izabrala književnost uzela bih mjesto ja koja sam se premišljala.

ne znam, meni je okej da ih se prima dosta. mislim, što da netko želi biti indolog i tražio bi posao i izvan hrvatske, što bi mu trebalo to uskratiti? da netko želi biti indolog jer ga zanima proučavati to a zadovoljan je raditi kao nešto drugo za što je završio drugi faks ili srednju?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:17   #208
Quote:
matarluk kaže: Pogledaj post
i ja se prijavljujem kao majka studentica!
imam još 5 ispita do kraja, i isto tako još mjesec-dva trudnoće ( u 33.sam tjednu).
pročitala sam temu od početka, i našla si motiv: želim da mi djetetu u školskom imeniku piše da mu je mama dipl./mag iur, ako ništa više.

sretno svima, ja počinjem!
E sad mi pada nešto na pamet! A koja je svrha uopće tog podatka? Zar se na taj način nekako ne diskriminira djecu?
Sjećam se, kad sam ja išla u školu, da su "bolji tretman" imala sva djeca liječnika...Jel to slučajnost?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 13:19   #209
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
a gle.. ja sam se recimo razmišljala između prava i književnosti. i išla sam na prijemni, i prošla. i da su primali samo onoliko koliko ih tržište godišnje treba - pet? šest? - ja bih vrlo vjerojatno opet upala a nekome tko je bio spremniji prihvatiti rizik nezaposlenja u struci sutra samo da bi studirao eto književnost, nekome tko bi se sutra bavio s time možda sa puno više strasti nego ja, nekome tko se spremio dobro samo ne toliko dobro ili jednostavno nije na njihovom prijemnom imao sreće, da sam izabrala književnost uzela bih mjesto ja koja sam se premišljala.

ne znam, meni je okej da ih se prima dosta. mislim, što da netko želi biti indolog i tražio bi posao i izvan hrvatske, što bi mu trebalo to uskratiti? da netko želi biti indolog jer ga zanima proučavati to a zadovoljan je raditi kao nešto drugo za što je završio drugi faks ili srednju?
J drumom, ti šumom; ja realna, ti još u Jugi...

Nema smisla imati velike kvote jer proizvodimo previše kadra za tržište koje postoji. Baš me zanima koliko bi indologa bilo zadovoljno životom na burzi 10 godina...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:27   #210
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
J drumom, ti šumom; ja realna, ti još u Jugi...

Nema smisla imati velike kvote jer proizvodimo previše kadra za tržište koje postoji. Baš me zanima koliko bi indologa bilo zadovoljno životom na burzi 10 godina...
nisam ja u jugoslaviji (bila sam sve skupa samo prve dvije godine života ) i ni ne mislim da treba stvoriti radna mjesta za 3484 indologa.

ali mislim da ne treba zbog toga braniti studiranje indologije onome tko želi

mislim jednostavno da sa 18 godina možeš zaključiti koliko šansi imaš da se kao indolog zaposliš u struci i da je vrlo vjerojatno da budeš visio na burzi narednih 10 godina, pa ako nisi zadovoljan s tom verzijom budućnosti, ne upisuj indologiju. ako jesi, samo daj. simple as that.

ja upravo iz tih razloga nisam upisivala književnost, jer mi se činilo da ću s pravom ipak prije dobiti posao u struci. a književnost mi je bila prvi izbor
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:56   #211
kakve veze ima kolko ludi primaju na indologiju i sa čime.

ja se nisam upisala na fax da bih ostala u hrvatskoj nakon što ga završim. a vjerujem da ih ima još takvih
(ja sam upisala antropologiju i etnologiju, divan studij, posla nigdje. bmk, antropologa svugdje treba osim kod nas, i to me uopće ne dira )

Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Prijavljujem se kao majka, studentica, zaposlenica....posao u struci
braavooo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 16:14   #212
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
nisam ja u jugoslaviji (bila sam sve skupa samo prve dvije godine života ) i ni ne mislim da treba stvoriti radna mjesta za 3484 indologa.

ali mislim da ne treba zbog toga braniti studiranje indologije onome tko želi

mislim jednostavno da sa 18 godina možeš zaključiti koliko šansi imaš da se kao indolog zaposliš u struci i da je vrlo vjerojatno da budeš visio na burzi narednih 10 godina, pa ako nisi zadovoljan s tom verzijom budućnosti, ne upisuj indologiju. ako jesi, samo daj. simple as that.

ja upravo iz tih razloga nisam upisivala književnost, jer mi se činilo da ću s pravom ipak prije dobiti posao u struci. a književnost mi je bila prvi izbor
Ujedno i odgovor BlackLothus...

Da ima 10 mjesta na indologiji i 30 na kroatistici, koliko ih realno treba svake godine, onda bi to bilo najboljih 30 od onih koji to žele... svi bi dobili posao i voila!

I sama želim emigrirati, ali samo zbog toga što u ovoj zemlji nemam uvjete života, upravo zbog ovakvih i mnogih drugih stvari...

Juga je metafora, nije bitno jesi ili nisi bila u njoj...

Naravno, uvijek postoje zanimanja koja mogu raditi više vrsta poslova, ta se zanimanja drugačije tretiraju... ali još uvijek stojim iza toga da se u našoj zemlji pumpa neka apstraktna intelektualna masa koja ne može opstati sama, a ne ulaže se u industriju, tehnologiju i zanimanja koja pokreću svijet. Ja sam društvenjak i sama sam mogla upisati medicinu, FER ili strojarstvo, imala sam predispozicije za sve to jer nisam zapravo imala nikakve faličnosti ni u jednom od područja, ali sam odlučila studirati književnost jer to volim i jer znam što mogu... srećom se bavim strukom i srećom sam u njoj izgradila ime, a i krvavim radom, ali činjenica je da je moje zanimanje zapravo profesorsko, a mi profesora hrv. jezika ne trebamo toliko koliko ih se štanca.

Svaki iole normalan čovjek razumije te pojmove, pogotovo ljudi koji dolaze u dodir s ekonomijom...

A sad na temu... moje majčinstvo i studiranje dobiva potporu privatnog vrtića sljedeći tjedan pa mi drž'te figurine da riješim ovaj ostatak koji imam što prije. Nadam se da ćemo jednom imati zakone kao u Europi, koji će majkama za svako dijete davati beneficirani radni staž, jer t je ljudski i zdravo... a i zakone koji studentima daju koeficijent radnog staža za poslove sklopljene preko SC-a... sam bog zna da bih već imala dooobar staž da se to broji... barem u postotcima
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:18   #213
ali gledaj, čovjek uzme indologiju i engleski, ode u indiju podučavat engleski, ode u englesku podučavat hindi.
uzme indologiju i informatičke znanosti, ode u indiju, ode u ambasadu, ode bilo kam.
uzme sociologiju i filozofiju, nemre ništ osim bit profesor

mislim da nije problem kvota. problem si rade ljudi koji ne znaju skombinirat studij tak da od toga nešt imaju u životu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:51   #214
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ali gledaj, čovjek uzme indologiju i engleski, ode u indiju podučavat engleski, ode u englesku podučavat hindi.
uzme indologiju i informatičke znanosti, ode u indiju, ode u ambasadu, ode bilo kam.
uzme sociologiju i filozofiju, nemre ništ osim bit profesor

mislim da nije problem kvota. problem si rade ljudi koji ne znaju skombinirat studij tak da od toga nešt imaju u životu
Vidi npr. ovo - kad sam ja upisivala hrvatski, bio je deficitarno zanimanje... dok sam ja došla do treće hodine, javili mi iz Grada da ne moram misliti na to da će mi naći posao (stipendist sam bila) jerbo smo suficitarno zanimanje
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:52   #215
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ali gledaj, čovjek uzme indologiju i engleski, ode u indiju podučavat engleski, ode u englesku podučavat hindi.
uzme indologiju i informatičke znanosti, ode u indiju, ode u ambasadu, ode bilo kam.
uzme sociologiju i filozofiju, nemre ništ osim bit profesor

mislim da nije problem kvota. problem si rade ljudi koji ne znaju skombinirat studij tak da od toga nešt imaju u životu
Indija ima 23 jezika, hindi se govori u samo jednom djelu, engleski je ionako službeni Tako da računica i nije neka.

Samo sam htjela priupitati, kako možete biti sigurni da tamo negdje u Europi, čekaju samo na vas?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 20:09   #216
Još uvijek razvlačite jedno te isto, dosadne ste :-P

Nikako da krenem spremat ispit, sva sam na čeki oko posla, seljenja i nemogu se skockat da ísplaniram učenje uz sav taj kaos
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:45   #217
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Indija ima 23 jezika, hindi se govori u samo jednom djelu, engleski je ionako službeni Tako da računica i nije neka.

Samo sam htjela priupitati, kako možete biti sigurni da tamo negdje u Europi, čekaju samo na vas?
to je bio samo primjer

ako se potrudiš odstudirat svoje kak spada, negdje ćeš nać posao.
nitko ne čeka na tebe ni ovdje ma što završio.
lako sjest i plakat da te nitko neće.
pokupi stvari i idi. koliko zemalja ima na svijetu?
sigurno ću nać neku u kojoj ću bit bolje plaćena neg ovdje
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:51   #218
ja sam upisala prvu godinu u istom mjesecu kad sam i zatrudnila. ugl, drugi semestar 1.god sam se morala strogo cuvat,boravila sam i u bolnici, i tamo sam ucila, pa sam izasla iz nje na sat vremena da bih polozila ispit i cak sam dobila dva iako me jedan ginekolog zbog tog napao..a sestre su me u bolnici podrzale. i tako sam ja izasla iz bolnice na svoju odgovornost jer nisam imala potrebu tamo biti, morala sam sama sebi tablete nabavljat sto je apsurdno. Radi se o tome da sam uspjela to sve uciti na ljeto i poloziti sve, upisala sam i drugu, sad ove godine isto nastavljam dalje, nisam stajala nikako. sve se moze i kad je malo dijete i kad prohoda, sad je mojoj curi godina i 3,5 mj. ali se moze iako je hiperaktivna, cuvaju mi je samo kad idem na ispit i to je sve. ali moje zene, sve se moze, ja sam na pravu gdje imam hrpetinu knjiga, ali pomogo mi je tecaj brzog citanja... :P tako naprijed idite sve sto se bojite..
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:52   #219
Evo da podijelim i ja s vama svoju priču.

Ja sam upisala fax kada je sin napunio 4 godine. Sin je sada 9 i evo ja sam položila sve ispite, ostao mi je diplomski za napisat i obranit. I btw trebam za 3 mjeseca roditi drugo dijete

Upisala sam fakultet jer sam imala završenu gimnaziju s kojom se vjerojatno nikad nigdje ne bih mogla zaposliti. Fakultet nisam birala prema nekakvoj ljubavi ili ne znam čemu nego isključivo prema deficitarnim zanimanjima. Studiram fiziku.

Nakon 5 godina patnje, zanemarivanja djeteta zbog silnog učenja (muž je stalno bio na terenu kako bi nas uspio prehraniti) ne znam je li vrijedno. Profesor fizike više nije deficitarno zanimanje u mojoj županiji, plaću u prosvjeti ću (ako uspijem naći posao) imati katastrofalnu. Tko zna kako bi prošla s nekim drugim faxom, možda isto, možda bolje, a najvjerojatnije gore.

Sve ispite sam polagala na prvim rokovima, nikad nisam nijedan ispit prenijela, 2 puta sam bila treća najbolja studentica na našoj godini (sve skupa nas bilo 9 pa to nije ni bio veći problem ). Tako da cure, majke sve se može kad se hoće samo treba vidjeti koliku žrtvu to nosi.

Priznajem da sam sad sigurno u boljoj poziciji nego prije 5 godina ali vrijeme koje sam trebala provesti sa svojim sinom umjesto blejući u knjige i tjerajući njega od sebe više nikad neću vratiti. Tko zna, da nisam studirala nego bila kod kuće možda bi bila frustrirana i jadna i možda bi tada mislila da bolje da sam studirala. Ne znam. Sad sam frustrirana i jadna jer ću nakon 5 godina studiranja imati 4000kn plaću ako se uopće zaposlim. aaaaaaaa

Da li mi je krivo, hm... ne znam... možda mi je krivo radi izbora faxa. Inače ponosna sam na sebe. Nije nimalo lako imati 24h dijete pokraj sebe i ići redovno na predavanja, učiti za ispite s kuhačom u ruci i kuhajući ručak, sjediti sa školarcem za stolom i dok on piše svoju zadaću gledati i rješavati svoje zadatke iz kvantne mehanike ali sve se može.

Možete vi to sve i ne dozvolite da vam itko naruši vjeru u sebe!
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 23:03   #220
pa super, evo moja je mama takva bila, sa 20 se udala i citav je zivot kucanica, pa je frustrirana na skriven nacin. I eto onda, podcjenjuje sad moj svaki uspjeh i govori mi da mogu samo sanjat o nekom boljem zivotu i uvijek govori da ne vjerujem da cu postic dobre rezultate na ispitu jer njoj je samo bitno kako kuca izgleda, jel sve zategnuto itd.a to je meni manje vazno jer to je posao koji nitko ne cjeni. Bolje je studirat i sebe u necemu naci..definitivno..))
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.