Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 23:58   #61
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ali uvijek su mi ta objašnjenja kirona nekako prepatetična neko bauljanje i trkeljanje a zapravo vrlo malo tog kažu. ja bi onak konkretno
baš to. mitologija i trla baba lan, a ništa konkretno. kako ? što ? svaki planet ima neku svoju ulogu a koja je uloga kirona ? da liječi, koga ? prvo sebe pa druge ? niti jedan planet nema ulogu "prvo ja pa onda drugi ili tako neka zamjena uloga, prvo ono pa onda ono ... čini mi se da je to sve nekakva nejasna ideja o ulozi koja nije uopće razrađena niti realna kao s ostalim planetima/planetoidima.
interesantna mitološka priča, ali čini mi se ništa više od toga. nekome se svidjela priča pa idemo je prilijepiti negdje na nebo ...

u biti, po tumačenju bi se dalo zaključiti da je to malefik, ustvari uopće se ne razlikuje od tumačenja saturna, osim što saturn ima, osim loših i ograničavajućih, i pozitivne osobine, disciplinu, stalnost i pravednost. a Kiron ? samo bol ?
ustvari počinje mi nalikovati tumačenje na nekakvu mučnu konjukcija-pluton-saturn-pain-in-the-ass-no-good sapunicu.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 01:07   #62
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Evo linka
Povlačim što sam rekla za tvoj odnos s mamom (ono ostalo i dalje stoji ) . Više nikad neću davat komentare na osnovi jednog aspekta .
Trigon Sunca i Mjeseca sa sekstilom Jupitera (0 orbis s Mjesecom!)- dobro integrirana, optimistična (koliko to Škorpion s Mjesecom u Ribama može biti ), velikodušna, baš "sretan" aspekt . Jupiter u 4. kući, a Mjesec vladar 10. - 4. i 10. su povezane s roditeljima.
Škorpionsko Sunce između Plutona i Saturna - kad si ti nešto zacrtaš, nema žive sile koja će te zaustaviti
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 01:14   #63
Izvrstan članak Liz Greene o Kironu s primjerom Miloševića. Jako korisno za razumijevanje simbolike Kirona, preporučam
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:47   #64
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Povlačim što sam rekla za tvoj odnos s mamom (ono ostalo i dalje stoji ) . Više nikad neću davat komentare na osnovi jednog aspekta .
Trigon Sunca i Mjeseca sa sekstilom Jupitera (0 orbis s Mjesecom!)- dobro integrirana, optimistična (koliko to Škorpion s Mjesecom u Ribama može biti ), velikodušna, baš "sretan" aspekt . Jupiter u 4. kući, a Mjesec vladar 10. - 4. i 10. su povezane s roditeljima.
Škorpionsko Sunce između Plutona i Saturna - kad si ti nešto zacrtaš, nema žive sile koja će te zaustaviti
Ovo boldano itekako stoji
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:11   #65
Quote:
S.C. kaže:
Kome se da?
hehe, mislim da je bolje pitanje: tko zna ? zoe, kako ti stojiš po pitanju chirona - vidim da si što se ostalog tiče....informirana
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:40   #66
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
baš to. mitologija i trla baba lan, a ništa konkretno. kako ? što ? svaki planet ima neku svoju ulogu a koja je uloga kirona ? da liječi, koga ? prvo sebe pa druge ? niti jedan planet nema ulogu "prvo ja pa onda drugi ili tako neka zamjena uloga, prvo ono pa onda ono ... čini mi se da je to sve nekakva nejasna ideja o ulozi koja nije uopće razrađena niti realna kao s ostalim planetima/planetoidima.
interesantna mitološka priča, ali čini mi se ništa više od toga. nekome se svidjela priča pa idemo je prilijepiti negdje na nebo ...

u biti, po tumačenju bi se dalo zaključiti da je to malefik, ustvari uopće se ne razlikuje od tumačenja saturna, osim što saturn ima, osim loših i ograničavajućih, i pozitivne osobine, disciplinu, stalnost i pravednost. a Kiron ? samo bol ?
ustvari počinje mi nalikovati tumačenje na nekakvu mučnu konjukcija-pluton-saturn-pain-in-the-ass-no-good sapunicu.
Ovako, mislim da je za pocetak bitan sam mit za razumijevanje Chirona.
Dakle, kentaur, drugaciji od ostalih kentaura, mudar, ucen...i besmrtan.

I to je kljuc price o Chironu. Jer rana koju je zadobio (sasvim slucajno, dakle ne svojom voljom ili krivnjom), a koja nikako nije zacjeljivala, pretvarala je tu njegovu besmrtnost u vjecni pakao.

Zato je Chiron kljuc za pronalazak te rane, jer ona je negdje duboko, neosvjestena mozda, jer je takva da ju nismo zadobili svojom krivnjom, izazvano ili namjerno.
Da bi zalijecio svoju ranu, Chiron je spoznao sve oblike lijecenja, postao je vrlo iskusan i sposoban na tom podrucju, mnogo je naucio pa je poucavao i druge, pomagao im. Iako sebi nikako nije mogao pomoci. Jer njegova rana je "wound that never heals".

Tako i mi. Kada shvatimo gdje nam je potrebno 'izljecenje', krece nasa potraga za 'lijekom'.

A takva je pretpostavka da je svatko od nas na odredjenom mjestu ranjen, i da nas tamo najvise boli, osjecamo 'rupu', nedostatak, osjecamo se nesavrseno na kraju krajeva. Konkretno, Chiron u kucama bi pokazao o kojem se podrucju radi.

A kako kod drugih najlakse prepoznajemo ono sto je slicno nama, zato se kaze da je Chiron wounded "healer", jer kroz patnju koju je prosao zbog svoje rane, sve sto je naucio, najbolje primjenjuje na druge, koji imaju istu takvu ranu.
Kao sto kaze izreka: You gotta feel it to heal it.

Ili: You teach best what you most need to learn.

U nastavku price o Chironu, on se miri sa svojom sudbinom, da rana nikada nece zacijeliti, da si jednostavno ne moze pomoci, a sama patnja proizlazi iz cinjenice da je besmrtan, dakle, vjecna bol. Vezan je za nju bez nade.
Tada odluci mijenjati svoj zivot za Prometejev, odnosno spasiti ga od smrti, a sebe odrijesiti boli koja ne prolazi. Jer to je najveca stvar koju je mogao uciniti, najveca pomoc koju je mogao pruziti. Sama njegova rana postala je lijek drugome. Time je ganuo bogove koji su mu uslisali molbu i odrijesili ga muka.

Dakle, kao nekakav zakljucak, mozemo reci da je svatko od nas uz tjelesno, fizicko, emotivno, instinktivno, RANJIVO bice i ono drugo, nefizicko, duhovno, savrseno bice, koje na kraju i jest besmrtno.
No, dokle jesmo i jedno i drugo, nesavrseno, dotle se moramo i prihvatiti, uza sve mane, rane i najvece boljke, koje nece 'zacijeliti' ili 'nestati'.
A ono sto mozemo uciniti jest, iz tolike potrebe da sebi pomognemo, prikupiti znanje i sposobnosti te nesebicno pomagati drugima.
Onoga trena kada se prihvatimo takve kakvi jesmo, uz ranu koja ne zacjeljuje, jer samo kao takva je izvor naseg znanja i moci kojom pomazemo drugima, i kada tu pomoc nesebicno nudimo drugome, iz suosjecanja i dobrote, tek to nas moze dovesti u stanje istinske potpunosti.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:05   #67
mogao si zdravoseljački to svesti na rečenicu ili dvije, kao što se može za svaki planet bez pričanja priče. ili nisi, baš iz razloga gore napisanog. ovo se svodi na prepričavanje mita i varijacija na temu.

baš čekam da netko to zdravoseljački objasni. svaki planet opisuje odnos nekog dijela nas, a kiron se odmah primjenjuje na druge. kao, u čemu to drugima možemo pomoći. i da imamo ranu koja nikad neće zacijeliti. uopće nije realno postavljeno, ostaje praktično neprimjenjivo. i saturn čak ima neku svrhu i plod. a kiron ? i kako to uopće možemo pomoći drugome u nečemu što ni sami sebi nismo riješili ?
ne može se nikoga naučiti voziti auto ako ga sami ne znamo voziti.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:16   #68
Kiron mi je u biku,u 10toj kući,u konjunkciji sa suncem (egzaktno).
Inače mi je i algol na suncu
Dakle,u sve se razumijem pomalo,al neko me je preduhitrio s ovom temom -jer jedino o kironu ne znam ništa,jer sam nedavno i otkrila da mi je na suncu.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 00:37   #69
Cici mici, zao mi je da ti moje objasnjenje ne odgovara, a jos mi je vise zao sto ne znas vise o Chironu, pa da i ti pokusas dati neko objasnjenje, sto je tema ovog topica.

Osobno, ne zanimaju me zdravoseljacke rasprave, niti smatram da je pozeljno u dvije recenice objasnjavati nesto sto ocito posjetitelji ovog topica ne razumiju najbolje, ukljucujuci i tebe.
Do sada se zdravoseljacko nabacivanje natuknicama o Chironu nije pokazalo najsretnijim i najplodnijim nacinom, a to nas ne mice s pocetne tocke.
Stoga sam se potrudila dati svoje vidjenje i shvacanje mita te njegovu povezanost s tumacenjem u Astrologiji.

Ukoliko ti smatras da je znacaj Chirona u Astrologiji zanemariv, to je tvoje misljenje, i imas pravo na njega, jednako kao sto netko drugi slicno misli po pitanju Astrologije opcenito.

Ispricavam se ako si se osjetio osobno prozvanim, jer sam quotala bas tvoj post, no to definitivno nije slucaj, stoga, do sljedece teme i konstruktivne rasprave, pozdrav.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 00:55   #70
nije poanta u tome da li meni nešto odgovara ili ne, i po pisanju drugih članova očito je da klasična astrološka metodika tumačenja i simbolika u ovom slučaju "šteka", odn. kiron je i dalje astrološki nerazrađen. tvoje iskustvo ne diram, žao mi je da si to shvatio osobno, vjerojatno si se unio u tumačenje, no ja gledam i pričam sa astrološkog aspekta. hvala na deklariranju mojih prava, ali znam ih i sam. a argumentirano možeš reći s čim se ne slažeš i kasnije, nema žurbe.

a moj stav o logici tumačenja kirona stoji. ne možeš nekome dati novce ako ih sam nemaš. ne možeš utješiti nekoga ako sam nisi utješen, možeš samo plakati skupa s ovim koga želiš utješiti ili možeš ostaviti. dakle u samom startu nema logike.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:54   #71
Evo jedan zanimljiv tekst o kironu:

http://www.astrovdm.com/hironbio.htm
-kiron u biografijama poznatih ljudi, tekst.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 12:42   #72
meni je u 2.kući u raku, može li neko nešto o tome. vidila sam za raka ali me zanima za 2. kuću...osjetljiva na pare?!!?? I da li se aspekti chirona gledaju isto kao što gledamo i za druge planete?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 13:04   #73
da, između ostalog osjetljivost na pare. slično ti je u 2. kući kao u biku, kvalitet je sličan. 2. kuća ima veze s posjedovanjem - imanjem i ne imanjem, osobnim vrijednostima. možda čak i nekakvim osjećajem samopouzdanja - odnosno koliko smatraš da si ti sam vrijedan onda, možda da nisi dobila (druga kuća) dovoljno ljubavi i nježnosti u djetinjstvu (rak), od nekog od roditelja...
u drugoj kući kažu vrlo sposoban za dijeljenje financijskih savjeta, ali sam loše barata s novcima...
eto, to ja pokušavam nabadati, nek netko nadoda...

kako misliš da li se aspekti na kirona gledaju isto kao na ostale planete ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 12:16   #74
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
kako misliš da li se aspekti na kirona gledaju isto kao na ostale planete ?
Nema veze, skužila sam, a za ovo ostalo hvala, inače meni je belaj tamo di je taj chiron, u toj kući su mi i jupiter(zar to nebi trebalo značiti sreću u financijama?) pa me to malo zbunjuje, inače su mi u konjukciji. A konjukcija je i s mjesecom(također druga, rak), a maloprije sam negdje naletila da bliski aspekti mjeseca i chirona mogu biti jako važi...
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:09   #75
da, jupiter u drugoj je super za financije sam po sebi, ali loše aspektiran može dati rastrošnost, ogromne gubitke, pohlepu itd. ali što znači konjukcija kirona s mjesecom i jupiterom - stvarno ne bih ulazila u to, ne znam. nek netko drugi tko zna ?

kako kiron djeluje općenito u konjukcijama ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 14:58   #76
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Moj Chiron retrogradan u 12. kuci, u Blizancima.

Chiron u 12. mogao bi znaciti 'rane' na podrucju vece i dublje svijesti od individualne, one univerzalne, na bozanskoj razini. Osjecaj odvojenosti, razdora, jer osoba osjeca izrazitu privucenost tim sferama, vise se dozivljava kao bice pripadno neopipljivom, uzvisenom svijetu, nego onom materijalnom, no negdje postoji kocnica ili strah od gubitka sebe, ne snalazi se ili se ne pronalazi u dubokim sferama svoje vlastite podsvijesti. Takodjer, osoba je cesto obuzeta 'andjeoskom' mastom, duboko empaticna i na podsvjesnoj razini sposobna pomagati drugima. No zbog svojih kocnica osjeca se u dobroj mjeri neuskladjena s normalnim, svakidasnjim zivotom.

Blizanci ukazuju na svestran pristup, zivahan, bez predrasuda, znatizeljan, a istovremeno konfuzan. Nesnalazenje kroz razlicite pristupe, dok se ni jednog ne uhvati ozbiljno. Jer 12. kuca povezana je s misticizmom i stvarima i pojavama koje nadilaze racionalizam, prostor i vrijeme. Prisutan je strah od gubitka zdravog razuma, od nemoci da logicki objasni i razjasni. Takodjer strah da nece moci pravilno izraziti svoje misli i dozivljaje, ne nalazeci prave rijeci, pogresnom komunikacijom. Ponekad ima osjecaj da je neshvacena ili da je drugi ne 'slusaju'.

Moglo bi se reci da je zadatak pronaci se i integrirati sa podsvjescu, stopiti na dubljem nivou sa sobom i sa drugima, osvjestiti potrebu i mogucnost da pomaze drugima vjerojatno kroz oblike komunikacije, tipa razgovor, pisanje...
Ja ga isto imam u 12. kući i mogu prepoznati o čemu pričaš. Jedino što je moj u Ovnu. Koje to razlike stvara u toj 12. kući?
Koja me, btw, uvijek nekako privlači... i plaši... nekako imam feeling da mogu prepoznati ljude koji su mi nekako karmički predodređeni. Samo ih možda ne znam uvijek svrstati gdje spadaju.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:29   #77
Da vam prenesem tekst Dejane Mecić,učenika čuvene Liz Grin koja je malo pisala o Kironu kao "žrtvi ili spasiocu"

Mitološke teme kirona su: nepravedno ranjavanje,društveno proterivanje,progonjenje,otuđenost,mudri isceljitelj,ili nevini dobrica izložen teškoj sudbini.

Kada je Kiron u aspektu sa mjesecom,ove teme ulaze u život kroz najranije iskustvo emotivnog vezivanja za majku,kao simbola sigurnosti i povjerenja.Ovo je priča o žrtvi,međutim,ne radi se jednostavno o ranjavanju od strane majke,već je to takođe i majčina rana,to je porodična istorija ranjavanja ,loza žrtava koja će od osobe da napravi ili progonitelja ili iscjelitelja.

Kada Kiron aspektuje Sunce,ove teme ulaze z život kroz doživljaj oca.Ovo je takođe priča o žrtvi,samo što je ovo Solarna rana i često je vezana za životni poziv.

Kiron u nekim horoskopima u aspektu sa Suncem i Mjesecom daje saosjećanje a u nekim okrutnost.

Primjeri:
-Hitler:mjesec u konjunkciji sa Kironom
-Milošević:mjesec u konjunkciji sa Kironom i Plutonom
-princeza Dajana: Sunce u velikom trigonu sa Kironom i Neptunom
-Gandi: Sunce konjunkcija Kiron ,Mjesec u velikom trigonu sa Saturnom i Neptunom
-Buš: Mjesec u konjunkciji sa Kironom i Neptunom (veliki osjećaj žrtve što je on u svojoj mladosti ispoljavao kroz alkoholizam)
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:23   #78
..nekako mi je teško dokučiv chiron ..jel' chiron mana? ili je bolna točka? ili je slaba točka? ili je točka ranjivosti? ili je stara rana? ili je sve to skupa?

i kako da protumačim u sinastriji opoziciju njegovog chirona u 6.kući (koji je u konjukciji s nat.suncem) s mojim natalnim suncem u 9..
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:58   #79
gdje se može pogledati gdje ti je chiron? na www.astro.com? ne mogu čitav dan otvoriti taj site, ne znam šta se s njim događa!!!

ima li još negdje?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 14:46   #80
Chironova orbita je izmedu Saturna i Urana, izmedju osobnih planeta s jedne strane, i neosobnih s druge.
Nadam se da imajuci ovo u vidu postaje malo jasnije njegovo znacenje.
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.