Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 21:02   #41
A u Splitu?
llcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:22   #42
Anice Fujzs, evo dokaz da netko od nas dvoje ne zna razgovarati i da nam treba ili će nam trebati pomoć neke treće neutralne sobe da nas nauči razgovarati. Mislim, ovo je sitnica, svađa oko gluposti.
On je ugrabio juhe samo sebi u tanjur i počeo jesti (ja skuhala). Kažem mu da je mogao i meni zagrabiti i krenem si uzeti tanjur, u tom trenutku me on preduhitri i uz moje: Ostavi, sad mogu i sama., govori da će on jer se već ustao. Sjednemo za stol, poželim mu dobat tek na što on kaže da mu i nije tako dobar pa sam ja rekla da onda ne jede ako mu nije dobar tek. Na to je on popizdio, ustao se od stola i nakon mog inzistiranja da mi kaže koji mu je ku*ac, mi smo se posvađali. Znaš kako je on riješio problem? Tako što je rekao da je za njega to gotovo i da ne želi pričati sa mnom. Ja i dalje ne znam jesam li ga ja naživicirala ili ga je netko na poslu naživcirao pa je takav došao kući. Hm, očito imamo problema u komunikaciji.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:36   #43
Hijoj, kako poznato ovo zvuči.
Jeste li svjesni, oboje, da postoji nekakav problem u vašoj komunikaciji koji bi trebalo riješiti?
Ili si samo ti svjesna?

Jebote, kolki je odaziv na ovu temu (a predviđali su joj svijetlu budućnost ), kao da je sramota ići na terapiju... Valjda je sramotno priznati da nešto ne znaš sam, da neke probleme ne možeš riješiti sam, da ipak nije svatko od nas Übermensch, i da ponekad treba i pomoć nekog "vanjskog". Ne kužim
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:52   #44
smiriti se

Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Anice Fujzs, evo dokaz da netko od nas dvoje ne zna razgovarati i da nam treba ili će nam trebati pomoć neke treće neutralne sobe da nas nauči razgovarati. Mislim, ovo je sitnica, svađa oko gluposti.
On je ugrabio juhe samo sebi u tanjur i počeo jesti (ja skuhala). Kažem mu da je mogao i meni zagrabiti i krenem si uzeti tanjur, u tom trenutku me on preduhitri i uz moje: Ostavi, sad mogu i sama., govori da će on jer se već ustao. Sjednemo za stol, poželim mu dobat tek na što on kaže da mu i nije tako dobar pa sam ja rekla da onda ne jede ako mu nije dobar tek. Na to je on popizdio, ustao se od stola i nakon mog inzistiranja da mi kaže koji mu je ku*ac, mi smo se posvađali. Znaš kako je on riješio problem? Tako što je rekao da je za njega to gotovo i da ne želi pričati sa mnom. Ja i dalje ne znam jesam li ga ja naživicirala ili ga je netko na poslu naživcirao pa je takav došao kući. Hm, očito imamo problema u komunikaciji.
To je vec smesno, znam da Tebe besni i nervira, ali dok bi svaki slucaj u svoj dnevnik - kao sada tako verno i zivo - opisala, vec bi se i smirila.

A posle pokazi Tvom Dragome, sta se desilo, dali se tako seca itd.
Mislim, dobro bi se zabavljali.
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:59   #45
Žuži, jesi to ti?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 21:38   #46
Mi smo bili u nekoj žeščoj krizi, svađe ne svaki dan nego svakih par sati..pokušala sam ga nagovoriti da odemo na terapiju, dva puta je pristao i oba puta zadnji čas otkazao..na kraju sam ja pročitala par korisnih knjiga i uspjela ga posjest i objasnila neke stvari..puževim korakom stvari su se posložile, i dalje se pokefamo ali na puno normalniji način, i ono što je meni jako bitno, ne duri se više danima, kao slika bez tona i vozi samo svoj film..

Kod nas je također najveći problem komunikacija, ja bi pričala i riješavala, a on šuti, zatvori se u sebe, samo se okrene i ode..to je ono najgore, kako riješiti problem kad sa drugom stranom ne možeš ni komunicirati??

Podržavam savjetovanja, puno ljudi mi je reklo da su imali odlične rezultate..
Ako nam opet jako zagusti, ovaj put ga planiram stisnuti da fakat odemo..
(kad je drugi put otkazao smo taman krenuli i nešto se posvađali pa se okrenuo, vratio doma i rekao da ne ide..e ak tad nisam pobjesnila..)
Btw, mi nismo u braku, živimo zajedno - vanbračno :-P
*najTanja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:35   #47
@Anice - Ma riješili smo mi to sve, ali hoću reći da se oko gluposti posvađamo, samo zato jer ne komuniciramo kako treba...
@Ryell - On je inače vrlo zatvorena osoba i ne razgovara ni o čemu, osim kad ga natjeram i po njegovome je uvijek sve u redu, a ja bezveze vidim u svemu probleme. Ma ima on nekih problema... liječi se, ali nije to sad tema.

Inače, eto samo sam pokazala kako dođe do svađe zbog nekomunikacije i ja sam toga jako svjesna pa se trudim(o) nekako komunicirati kako je moguće.
Ali, čini mi se da za sad sve funkcionira jer o bitnim stvarima uvijek razgovaramo i dogovaramo se.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 00:16   #48
Nismo ni mi u braku.
Što nema veze, jer se radi o rješavanju problema u partnerskim odnosima tj. zajednicama. Bile one na papiru potvrđene ili ne.

Ma, i mi razgovaramo i dogovaramo sve bitne stvari, sve objektivne dogovore odradimo u roku keks, to sve funkcionira. Dapače, primjerno
Ali ove sitnice i gluposti oko kojih krenu svađe, kad se toga nagomila, e pa to je problem.
A upravo te sitnice truju vezu, onak podmuklo, kao što u tihoj proljetnoj noći čuješ kako hrđa nagriza rubove blatobrana na autu...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 07:58   #49
razgovori

Kako Vas sve redom citam, prizove se proslost iz naseg braka.

Muska PONOS - SVE DO NEBA,ako ne radis sve kako on zamisli, i ako ne pogodis sto je on mislio, ako ne skakuces oko njega i samo onda i tako ga pitas, kako to njemu bas povoljno...

Vec smo imali dve kceri, kad moj muz posle sutnje mesec dana izustio, da hoce razvod, ja sam bezvredna itd.
Dosla moja svekrva - na zalost pokojna, vrlo mi fali - i tako cunila svog sina da drugu cusku zid dao. Eto, moj muz se predomislio.

U svemu smo se slagali oko dece i uspeli smo veoma pametne, lepe i divne dve kceri odgajati-izuciti. Imamo vec kod starije unucicu i unuka i sve je super.

Mnogo tragedija se moralo desiti da se moj muz otvori i kaze, sta mu fali.
Pa nemom detetu i majka samo pogadja sta mu fali.

To je samo jedan detalj, mnogo toga se dogodilo - i moja tragedija, za vreme zivcanog sloma skoro da sam nestala i SAMO onda se izjasnio da on samo sa mnom zna ziviti.

Pitala sam ga onda, pa koji ocin se paradiras onda.................

O svemu pricamo - sad smo 30 g. zajedno.

Izdrzite Cure! .........jos 20-25 godina pa sve ce bit super!
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:23   #50
Kopiram s teme "Svekrve" (https://www.forum.hr/showthread.php?t=176942&page=174) pošto je mjesto za diskusiju na tu temu ovdje...

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ooooo, danas smo bili dragi i ja na terapiji.
Pa smo se dotakli njegove majke i naših odnosa.
Ima tu materijala... Ali mi je barem lijepo objasnila da nisam luda
ako ne pristajem na njene uvjete za "biti dobra s njom", i da nek se prestanem više žderat zakaj je ona takva kakva je...
a k tome sam dobila i podršku da joj bez sustezanja idući put velim kaj mislim i kaj ju ide, a ne da očekujem od dragog da on to rješava
kolko njušim, to bu skoro....
Quote:
kaljinka kaže: Pogledaj post
jesam li ja nešto pobrkala no nisi li ti tek odnedavno u braku? i već na terapiji?
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Pobrkala si.
Nismo još u braku. Živimo zajedno. To sam napisala n puta ovdje.

Sad bih mogla biti zločesta pa ti napisati da kaj se iščuđavaš?
- radije na terapiju pa riješiti probleme koji postoje, nego se jednog dana iznenaditi... al neću
Trebala bih se valjda sramiti zbog tog tvojeg iskolačivanja okica?


I kaj onda da i jesam u braku odnedavno?
Misliš reći da se problemi skupe tek kroz godine?

Ne slažem se, problemi (ako postoje, a većinom postoje) postoje od početka, barem komunikacijski problemi ili oni u odnosima s familijom i "prisilnom familijom" - samo je pitanje da li ih želiš vidjeti i riješiti ili ćeš ih zanemarivati, gurati pod tepih pa jednog dana shvatiti da te npr. muž prevario a "sve je bilo tak super", ili da je svekrva uistinu bitch from hell a ti si se nadala da će se promijeniti pa si bila dobra prema njoj... (da ne budem baš skroz offtopic)

Ovoj konverzaciji je doduše mjesto na temi malo niže, "bračni savjetnik".
Quote:
kaljinka kaže: Pogledaj post
ryell- ništa protiv toga da ljudi potraže pomoć gdje je potrebna ali uistinu je jako začuđujuće i simptomatično da se to dešava u toj ranoj fazi .
Daklem...
Ajde mi molim te to onda malo stručnije pojasni;
što je tu simptomatično?

To što smo dovoljno zreli da smo potražili pomoć u nečemu što ne možemo sami?
Prije nego kaj se zbog toga x drugih stvari poremeti?
Generalno nam je veza 90% vremena (vremenski gledajući, jel) savršena i idealna - ali zašto ne bi bila takva npr. 95% vremena?
Ili 99% vremena?
A iziskuje samo malo truda.

Simptomatično je težiti nečem boljem??
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:39   #51
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Kopira






Daklem...
Ajde mi molim te to onda malo stručnije pojasni;
što je tu simptomatično?

To što smo dovoljno zreli da smo potražili pomoć u nečemu što ne možemo sami?
Prije nego kaj se zbog toga x drugih stvari poremeti?
Generalno nam je veza 90% vremena (vremenski gledajući, jel) savršena i idealna - ali zašto ne bi bila takva npr. 95% vremena?
Ili 99% vremena?
A iziskuje samo malo truda.

Simptomatično je težiti nečem boljem??


da bi se moglo ući u dublju analizu tvoje postavke ipak su potrebni neki konkretniji podaci. on je imao brak iza sebe je li tako? ima li tu djece?


to su stvari gdje ste ipak trebali sami naučiti kako se nositi s tim jer ste oboje znali s čim imate posla i taj dio vam nitko ne može olakšati. ako ste na stratu zapeli oko takvih problema ne mora se imati diploma za predvidjeti razvoj situacije.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:49   #52
Nisi mi odgovorila, samo znaš nagađati...
Zapeli smo oko problema u međusobnoj komunikaciji, nevezano uz konkretni razlog i/ili situaciju; plus njegova stara kao šlag na vrhu.
Pišeš da je simptomatično imati probleme, odnosno rješavati ih na početku veze. Molim te, razjasni mi to.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:58   #53
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nisi mi odgovorila, samo znaš nagađati...
Zapeli smo oko problema u međusobnoj komunikaciji, nevezano uz konkretni razlog i/ili situaciju; plus njegova stara kao šlag na vrhu.
Pišeš da je simptomatično imati probleme, odnosno rješavati ih na početku veze. Molim te, razjasni mi to.



čudno je da se u tako ranoj fazi gube one roze očale jer ruku na srce svi smo doživjeli kako zaljubljenost nestaje a mijenja ju ili ljubav uz respekt što podrazumjeva prihvačanje druge strane onakve kakva jeste(jer se promijeniti neće tj. šanse su skoro pa nikakve) ili jedno veliko ništa. ako vi već sada ne znate gdje ste ili se bojite da bi to što imate moglo biti poljuljano problemima s kojima se niste u stanju nositi ni sada a kako misliš kasnije kada ćeš uz probleme pored svih vrlina upoznavati i mane svog partnera i molim te nemoj reći kako ga "poznaješ u dušu" jer to je sigurno mislila i njegova bivša žena.

mislim da ne nagađam i da ti imaš dobru volju ići perom protiv golijata.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:18   #54
Nagađaš, i to bezveze. Rana faza? LOL.
Jasno bi je da bi ti iz napisanog (samo ne znam zašto?) silno htjela da mi "ne znamo gdje smo" ili ovako insinuiraš da ne poznajemo svoje međusobne mane...
Ajd se molim te ostavi ovakvog petparačkog online "psihologiziranja" jer ne vodi nikuda.

P.S. "Zaljubljenost", ovisno o različitim istraživanjima, traje od 6 mjeseci do godine dana.
Mi smo to prebacili, a problemi koji postoje - postoje od početka.
Za to što je neka od njegovih bivših mislila - savršeno me zaboli ona stvar.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:21   #55
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nagađaš, i to bezveze. Rana faza? LOL.
Jasno bi je da bi ti iz napisanog (samo ne znam zašto?) silno htjela da mi "ne znamo gdje smo" ili ovako insinuiraš da ne poznajemo svoje međusobne mane...
Ajd se molim te ostavi ovakvog petparačkog online "psihologiziranja" jer ne vodi nikuda.

P.S. "Zaljubljenost", ovisno o različitim istraživanjima, traje od 6 mjeseci do godine dana.
Mi smo to prebacili, a problemi koji postoje - postoje od početka.
Za to što je neka od njegovih bivših mislila - savršeno me zaboli ona stvar.

mislim na onu bivšu s kojom je bio oženjen. žena bi još uvijek trebala znati malo bolje nego ti pa ako ste u dobrim odnosima pitaj, ništa te ne košta.


a za ostalo - pa sama si me "vukla za rukav".
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:24   #56
Tko je spominjao ikakvu bivšu ženu?
Ako ga netko poznaje, ako ćemo tako, poznaje ga njegova majka i poznajem ga ja. Koliko smo se upoznali do sada. A nikad, nikad neću tvrditi da nekoga potpuno poznajem... da se ne bih iznenadila.

Nitko te nije vukao za niš pa tako ni za rukav, umišljaš si... odosmo u chat... sama si na temi o svekrvama počela s iščuđavanjem o tome ČEMU posjeti bračnom savjetniku.
kaj se čudiš ko pura dreku
samo ti mogu reći jedan dobronamjeran savjet - da si ti zajedno sa svojim mužem otišla NA VRIJEME bračnom savjetniku, danas ne bi provodila dane pišući na temi o Prevarenima, kao ni Preljubnicama.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:29   #57
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Tko je spominjao ikakvu bivšu ženu?
Ako ga netko poznaje, ako ćemo tako, poznaje ga njegova majka i poznajem ga ja. Koliko smo se upoznali do sada. A nikad, nikad neću tvrditi da nekoga potpuno poznajem... da se ne bih iznenadila.

Nitko te nije vukao za niš pa tako ni za rukav, umišljaš si... odosmo u chat... sama si na temi o svekrvama počela s iščuđavanjem o tome ČEMU posjeti bračnom savjetniku.
kaj se čudiš ko pura dreku
samo ti mogu reći jedan dobronamjeran savjet - da si ti zajedno sa svojim mužem otišla NA VRIJEME bračnom savjetniku, danas ne bi provodila dane pišući na temi o Prevarenima, kao ni Preljubnicama.

oh, ti znaš sve o tome.

s preljubnicama nemam veze a na "prevarenima sam zato jer su mi svojedobno jako puno pomogle neke osobe koje su mi i nadalje ostale jako drage.


bračnom savjetniku sam išla i zato znam o čemu govorim. sasvim je dovoljno i previše imati "redovnih" problema i ne mogu ni zamisliti koliko je teško imati i tuđe.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:32   #58
Čitam, čitam, dosta sam na netu pa dosta i čitam - pa vidim da svuda bulazniš.
Tako da te ni ne uzimam za ozbiljno, barem ne po tom pitanju.

Nego, reci ti meni... Da se vratimo na temu, jelte...

Jel vama pomogao bračni savjetnik? Odnosno, te terapije na koje ste išli?
Da li je to imalo efekta na vaš odnos, konkretno mislim - na vas oboje?
Ili si ti to "rješavala" na forumu, pa tako pomogla sebi, a muž već je nekako?
Zanima me, da li bi preporučila nekom paru odlazak bračnom savjetniku - ustvari da preciziram, na "savjetovanje za parove"
(nije nužno imati "papir" za to)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:42   #59
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Čitam, čitam, dosta sam na netu pa dosta i čitam - pa vidim da svuda bulazniš.
Tako da te ni ne uzimam za ozbiljno, barem ne po tom pitanju.

Nego, reci ti meni... Da se vratimo na temu, jelte...

Jel vama pomogao bračni savjetnik? Odnosno, te terapije na koje ste išli?
Da li je to imalo efekta na vaš odnos, konkretno mislim - na vas oboje?
Ili si ti to "rješavala" na forumu, pa tako pomogla sebi, a muž već je nekako?
Zanima me, da li bi preporučila nekom paru odlazak bračnom savjetniku - ustvari da preciziram, na "savjetovanje za parove"
(nije nužno imati "papir" za to)
a bulazni svatko na svoj način.

zapravo je inicijativa potekla od mog muža ja sam u početku bila protiv jer mi nije bilo jasno kako mi treća osoba može reći o mojim problemima što i sama ne znam.

direktno ne vidim koliko nam je baš ta osoba savjetnik pomogla oko naših problema ali ako ništa bar smo tih sat vremena morali ekšli razgovarati.

išli smo kroz neki duži vremenski period ali smo baš "radili" na odnosu.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 20:00   #60
Pa nije poanta te treće osobe da ti kaže "nešto o tvojim problemima", nego da pomogne i usmjeri, kaj ne?
Ono, kakti moderator koji može kao objektivan promatrač reći što vidi, što misli, u čemu su problemi (ako ih ne možeš sam jasno definirati), vidjeti uzrok tih problema, i pomoći ti da poradiš na eliminaciji uzroka... Inaće se stalno vrtiš ukrug...

Hmmm, meni simptomatično zvuči da ste bar tih sat vremena "morali ekšli razgovarati" - vidiš, mi razgovaramo i inače, ne samo tamo
Dakle, rezime - pomoglo vam je, ili misliš da biste jednako tako lako to mogli i sami?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.