Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 00:28   #361
Ahaaa, e viš viš, sad mene tu zanima nekaj. Što je točno smeće u ovoj mojoj liniji? Ok, sve, ali što je ono što je ključno smeće, interni DAC ili pojačalo u liniji?

To jest, ako bi nekako se stavio eksterni DAC u kojeg bi se slao signal sa kompa, a onda iz tog DAC-a signal u recimo ovo pojačalo koje se nalazi u liniji, jel bi bilo ikakvog poboljšanja il bi bilo protraćeno zato jer je pojačalo isto smeće.

Na kraju mi se čini da su zvučnici u cijeloj hifi priči zapravo najmanje važni. Zvučnici služe zapravo da zvuk ode "dalje", ili zvučnici trebaju biti jaki ako je npr. velika prostorija, ali kvaliteta zvuka jel ovisi opće o njima?

I ovo mi je nejasno, veliš da se mp3-ce bolje čuju... Ne bi li onda kada bi imao takav sustav bolji bio neki lossless format kao flac.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:37   #362
A čemu opće služe recimo zvučne kartice na kompu? Koja je razlika između skupe i najjeftinije, pa one samo šalju digitalni signal od jednog mjesta do drugog...
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:08   #363
pa ta tvoja cela "linija" ne zadovoljava audiofilske kriterije.

Zvucniki su, uz pojacalo, najvazniji za zvuk.

mp3-ce se kod mene puno bolje cuju, slusham celo vreme internet radio.
lossless format neznam, jer vecina inernet radia ne podrzva lossless format. probal sam wav.* kopirane s CDea, al nazalost to loshije zvuci u mojem sustavu, mozda bi kod nekog ko ima tranzistorsko pojacalo koje nije klasa A, bolje zvucalo. anyway.

zvucne kartice su jefitni DACovi i ADCovi, kad sviras mjuzu na kompu rade kao DAC, a kad pricas prek Skype rade i kao ADC.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:40   #364
evo kaj je prava hi-fi tehnika..tip malo pretjeruje, al ima praf za ploče..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 11:32   #365
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
gdje se može kupiti solidan mat za grem...imam neki šugavi filc na Projectu, hoču ga zamijeniti za nešto kvalitetnije...hvala.
e i mene bi to zanimalo. naime moj se Project vrti bez filca..nenamjerno, filc se zgubil, al mi se nigdar nije sviđal, jer dlakice ostaju na pločama.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.