Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2005., 15:32   #41
inače ti je dnevna preporučljiva doza 2-3 šalice dnevno

tak je pisalo na net-u
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 15:54   #42
za to znam..ne treba u ludim kolicinama..jak je...
__________________
Gliding high toward the silence,deep red sky in a future world ..
Baby-poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 05:08   #43
Quote:
Moky kaže:
Misli valjda na poboljšanje probave,
Naravno da je dobar iako nije ništa specijalno. Samim postupkom unašanja veće količine tekućine, probava se poboljša. treba ga popiti bar 2l na dan.
Nisi ti bas svoj, zar ne?

Da se iole razumijes u nesto o cemu si rado dao svoje vidjenje, znao bi da je dnevna doza zelenog caja dvije do tri salice dnevno. Nakon toga, moze ti biti lose ili dode cak do kontraefekta.

Ni u cemu ne treba pretjerivati, tako ni u ovome.

Ne znam od kuda ti ove dvije litre. Probaj piti tim tempom zeleni caj nekoliko dana pa da vidimo bas.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 01:32   #44
Quote:
Mladenac kaže:
Još malo o njemu:

Zeleni sadrži vitamine A1, B2, B12, C i E, kao i mnoge minerale i elemente u tragovima. Također, čisti tijelo od otrova, smanjuje bolove kod problema sa želucem i crijevima, smanjuje masnoću u krvi, dobar je za srce i tlak, spriječava arteriosklerozu, dobar je protiv upala, normalizira rad štitnjače, pospješuje krvotok i regeneraciju kože, povisuje mentalnu i tjelesnu aktivnost, djeluje protiv depresije, pospješuje ozdravljenje jetrenih bolesnika, dobar je za reumu, a zbog floura kojeg sadrži spriječava karijes. Prema najnovijim istraživanjima zeleni čaj sadrži EGCG (EpiGalloCatechin Gallate) koji smanjuje stanice raka, što ga čini uspješnim u borbi protiv raka i Hepatitisa. Dobar je za sportaše jer pospješuje njihovu tjelesnu aktivnost, povećava koncentraciju, motivaciju i izdržljivost. Otkriven je i njegov učinak na mršavljenje. Zeleni čaj ubrzava izmjenu tvari, pospješuje probavu, stimulira razgradnju masnoća i čisti organe od toksina.

BTW regulacija šećera u krvi je jako važna kod mršavljenja
Mene zanima odnosi li se sve ovo na oriđiđi lisiće, koje nemam pojma di kupit ili i na one filter?
Ja ga pijem svako jutro, mada ne virujem u sve,nekad zna bit težak, čujem da ispire željezo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 10:07   #45
Quote:
lala kaže:
Mene zanima odnosi li se sve ovo na oriđiđi lisiće, koje nemam pojma di kupit ili i na one filter?
Ja ga pijem svako jutro, mada ne virujem u sve,nekad zna bit težak, čujem da ispire željezo
još da i zlato ispire ...
svi cajevi ometaju apsorpciju zeljeza. cuo sam da ga japanci piju u tim kolicinama, 2-3 salice dnevno, a to je i kao terapijska doza.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 10:24   #46
bilo je vec rjeci o tome
al pazite na salice
u japanu i kini se pije iz malih salica
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 14:10   #47
ja pijem samo listiće, niš iz filtera

u zg-u imaš kod lovačkog roga dućan , Ilica 14
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 14:33   #48
Quote:
Mladenac kaže:
ja pijem samo listiće, niš iz filtera

u zg-u imaš kod lovačkog roga dućan , Ilica 14
Vi i vaš Zagreb, Zagreb
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 15:53   #49
imaš ga i u Varaždinu, na Korzu, u čajoteci "Corazon"
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:34   #50
Quote:
Mladenac kaže:
ja pijem samo listiće, niš iz filtera

u zg-u imaš kod lovačkog roga dućan , Ilica 14
Pijem litru na dan, iz filter vrećice.

Nekako sam sklona misliti da nema neke veće razlike između filtera i listića, ali bih voljela kada bi mi naveo neke

P.S. Stvarno ubrzava probavu, otkad ga pijem Winston mi je najbolji prijatelj Više puta na dan
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:37   #51
Quote:
Tinchi kaže:
Pijem litru na dan, iz filter vrećice.

Nekako sam sklona misliti da nema neke veće razlike između filtera i listića, ali bih voljela kada bi mi naveo neke

P.S. Stvarno ubrzava probavu, otkad ga pijem Winston mi je najbolji prijatelj Više puta na dan
Ha, sto se tice filter vrecica, postoji "dogma" da su vrecice nezdrave zbog toga sto se i njih u proizvodnji treba nekako izbijeliti, a izbijeljivanje se ne radi milim i dragim kemikalijama... uglavnom, pravi fanovi bas ne vole filter vrecicu, sto zbog tig ostatnih kemikalija u njima, a sto zbog toga sto bez vrecice tocno vidis sto pijes, a s njom bas i ne...


PS: winston
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:40   #52
Dakle, morat ću u neku čajanu po oriđiđi zelenjavu Ako ništa drugo, čisto da okusim razliku.
Odlično, tako i tako imam vrećica još samo za sutra.

BTW, kako radite čaj na listiće? Sve skuha pa se procijedi ili kak?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:43   #53
S druge strane nekak si mislim - kvragu, bolje i filter vrećica, kakva god bila, nego neki gazirani sok ili slično nezdravo sranje....
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:43   #54
Quote:
Mladenac kaže:
ja pijem samo listiće, niš iz filtera

u zg-u imaš kod lovačkog roga dućan , Ilica 14
nije lose ni smotat
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:44   #55
Quote:
ilbestione kaže:
nije lose ni smotat
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:44   #56
Quote:
Tinchi kaže:
BTW, kako radite čaj na listiće? Sve skuha pa se procijedi ili kak?
mene listici ne smetaju. kod pravog zelenog caja, potonu na dno nakon par minuta. pijes ko da ih i nema (kod, recimo, rooibosa je stvar malo kompliciranija. onda pijes caj sa salatom)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:46   #57
Mislim da ni mene neće smetat

A koja bi bila cijena tog čaja, otprilike?

BTW, kemik, kolko ga dugo piješ i primjećuješ li blagotvorne učinke?

Ja sam jutarnju kavu zamijenila njime, i sve češće ga naručujem vani "na kavi".
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:52   #58
Quote:
Tinchi kaže:
Mislim da ni mene neće smetat

A koja bi bila cijena tog čaja, otprilike?

BTW, kemik, kolko ga dugo piješ i primjećuješ li blagotvorne učinke?

Ja sam jutarnju kavu zamijenila njime, i sve češće ga naručujem vani "na kavi".
Cijena? Uh, ne znam. Imas u kuci zelenog caja stvarno sirok izbor, pa i sirok raspon cijena. ja ga vrlo cesto kupujem vani, pa ti o cijeni fakat ne mogu puno reci. gle, imaju i popis i cjenik


Pijem ga dugo, ali ne redovito. gotovo godinu dana sam pila zeleni caj umjesto jutarnje kave, ali imam toliko niski tlak da me to pocelo jako muciti, pa sam natrag na kofeinu in the morning. U svakom slucaju, dijuretik jest (sto je dobro, ciscenje organizma, rad bubrega), a i u vrijeme kad sam bila u zivotnom kurcu, lakse sam spavala kad bi pila njega...

Kajjaznam, ja ga pijem jer mi je fin, a ne zato sto je zdrav
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:57   #59
Quote:
kemik kaže:
Cijena? Uh, ne znam. Imas u kuci zelenog caja stvarno sirok izbor, pa i sirok raspon cijena. ja ga vrlo cesto kupujem vani, pa ti o cijeni fakat ne mogu puno reci. gle, imaju i popis i cjenik


Pijem ga dugo, ali ne redovito. gotovo godinu dana sam pila zeleni caj umjesto jutarnje kave, ali imam toliko niski tlak da me to pocelo jako muciti, pa sam natrag na kofeinu in the morning. U svakom slucaju, dijuretik jest (sto je dobro, ciscenje organizma, rad bubrega), a i u vrijeme kad sam bila u zivotnom kurcu, lakse sam spavala kad bi pila njega...

Kajjaznam, ja ga pijem jer mi je fin, a ne zato sto je zdrav
Super sajt Kako odabrati?

Ja sam ga počela piti isključivo zato što je zdrav, a nakon toga sam se navikla na okus Istina, nisam ga pila redovito, znala sam ga odnijeti na fitness u bočici umjesto vode i tako... Sad ga kuham gotovo svakodnevno.

Za spavanje nisam znala
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 16:11   #60
Re: Zeleni caj!!!

Quote:
Baby-poc kaže:
Mislite li da je dobar za poboljsanje varenja kako kazu?
Ne mislim da utjece na probavu. Osim sto tekucina pomaze probavi (voda u caju).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.