Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 16:41   #1
Niz tegoba: krvarenje iz probavnog sustava, nadutost, bolovi u trbuhu, trnci...

moja svekrva uklonjeno ime i prezime ima 48 godina. Napravila je 30.7.2012 godine nal az krvi i mokraće , pa me sada zanima što znače ovi podaci sa nalaza:
MCV- 101.7- H (83.0-97.2)
MCH- 33.8 - H (27.4-33.9)
RDW 13.9 - L ( 14.6-16.5)
S-AST- 104 (8-30)
S-ALT -103 (10-36)
S-GGT- 738 ( 9-35)
S-NATRIJ - 136.0 - L ( 137-146)

Molim vas mišljenje svega, koje pretrage bi trebala napraviti, kuda ići, koje uputnice uzeti jer naš doktor je rekao da je sve ok.
ne znam zašto je čekala , al mene brine i nju sada .
Prije dvije godine je operirala hemeroide. Ima vanjske i unutarnje. Sada ide nakon svakog obroka , prođe 20 minuta pa leti u wc. krvari ponovno , ali samo ujutro i navečer. Boli ju ispod lijeve dojke, drvene joj ruke i napuhnuta je stalno( trbuh).
Što da radi, koje uputnicem kuda da ide,koje lijekove bi mogla koristiti? dajte nam pomognite molim vas. Visoka je 160 cm a ima 50 kila.
htjela bi se udebljati al ne ide.
A nalaz krvi napisan je ovako:
UZV abdomena jetra se prikazuje uvećana, u uzdužnom promjeru u medioklavikularnoj liniji oko 17 cm, glatkih kontura, te difuzno hiperehogenestrukture parenhima u smislu masne infiltracije. Znakova žarišta lezija u jetrenom parenhimu se ne nalazi.
ostalo je sve u redu.

Odgovorite mi molim vas i što da radi, kao što sam već napisala, koje lijekove, kome da ide itd:

Hvala

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.01.2013. at 16:58. Reason: uklonjeno ime i prezime, radi očuvanja anonimnosti
mojapipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 17:41   #2
Quote:
mojapipi kaže: Pogledaj post
moja svekrva uklonjeno ime i prezime ima 48 godina. Napravila je 30.7.2012 godine nal az krvi i mokraće , pa me sada zanima što znače ovi podaci sa nalaza:
MCV- 101.7- H (83.0-97.2)
MCH- 33.8 - H (27.4-33.9)
RDW 13.9 - L ( 14.6-16.5)
S-AST- 104 (8-30)
S-ALT -103 (10-36)
S-GGT- 738 ( 9-35)
S-NATRIJ - 136.0 - L ( 137-146)

Molim vas mišljenje svega, koje pretrage bi trebala napraviti, kuda ići, koje uputnice uzeti jer naš doktor je rekao da je sve ok.
ne znam zašto je čekala , al mene brine i nju sada .
Prije dvije godine je operirala hemeroide. Ima vanjske i unutarnje. Sada ide nakon svakog obroka , prođe 20 minuta pa leti u wc. krvari ponovno , ali samo ujutro i navečer. Boli ju ispod lijeve dojke, drvene joj ruke i napuhnuta je stalno( trbuh).
Što da radi, koje uputnicem kuda da ide,koje lijekove bi mogla koristiti? dajte nam pomognite molim vas. Visoka je 160 cm a ima 50 kila.
htjela bi se udebljati al ne ide.
A nalaz krvi napisan je ovako:
UZV abdomena jetra se prikazuje uvećana, u uzdužnom promjeru u medioklavikularnoj liniji oko 17 cm, glatkih kontura, te difuzno hiperehogenestrukture parenhima u smislu masne infiltracije. Znakova žarišta lezija u jetrenom parenhimu se ne nalazi.
ostalo je sve u redu.

Odgovorite mi molim vas i što da radi, kao što sam već napisala, koje lijekove, kome da ide itd:

Hvala
Niste naveli kompletne nalaze.
Svekrva treba pregled gastroenterologa i gastroenterološku obradu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:46   #3
Kako se hrani?
Promjena prehrane bi u ovom slučaju bila od pomoći. Pogledajte samo Gersonovu prehranu/terapiju koji sokovima od svježeg voća i povrća liječi rak. Ima i zanimljiv dokumentarac o utjecaju prehrane na dijabetes u kojem su ljudi u 30 dana s težim slučajevima dijabetesa i čak prirođenim sirovom hranom potpuo izgubili potrebu da uzimaju inzulin.
napuhana je jer joj probava ne radi dobro..hrana se ne probavlja kak bi trebala što uzrokuje obično da trune a to napuhuje. Ili moguće da je osjećaj napuhanosti jer joj je jetra povećana.Trnci bi mogli biti povezani s tim da gubi krv preko hemeroida i opća iscrpljenost i stres..
Tablete će samo odgađat problem. Toplo preporučam da malo proučite to liječenje hranom.. tablete će samo dodatno zatrovat organizam i teretit jetru. Ne podcjenjujte moć organizma da se regenerira.
+ uz sve to dobro bi bilo i da pije čaj od sikavice. ali naglasak na prehrani
ima i ono s gorkom soli za čišćenje jetre ali o tom nisam informirana previše pa se posavjetujte s liječnikom koji je otvoreni za alternativne metode
nadam se da će vam ovaj post biti od pomoći
Mathilda0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:39   #4
Quote:
Mathilda0 kaže: Pogledaj post
Pogledajte samo Gersonovu prehranu/terapiju koji sokovima od svježeg voća i povrća liječi rak.
Ovo naprosto nije istina! Rak se liječi operacijom, zračenjem, kemoterapijom i imunoterapijom, a prehrana ima važnu ulogu u oporavku bolesnika, no ne može izliječiti rak.
Quote:
Ima i zanimljiv dokumentarac o utjecaju prehrane na dijabetes u kojem su ljudi u 30 dana s težim slučajevima dijabetesa i čak prirođenim sirovom hranom potpuo izgubili potrebu da uzimaju inzulin.
Kada je gušterača uništena i više ne proizvodi inzulin, nije moguće nikakvom modifikacijom prehrane ponovno potaknuti stvaranje inzulina i on se mora uzimati doživotno.

Poštovana, lijepo Vas molim da prije uključivanja u teme na pdf-u Zdravlje pozorno pročitate pravila. Nije dozovljeno odgovaranje od terapije koju su propisali liječnici!

Savjeti o promjeni prehrane i biljnim preparatima su svakako dobrodošli, ali samo kao nadopuna liječenju koje propisuje klasična medicina. Sugerirati da se odbace lijekovi ("otrovi") u zamjenu za biljke i promjenu načina prehrane na ovom pdf-u nije dopušteno te je kažnjivo!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.