Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2014., 17:13   #81
ja imam malo drukčiji problem. mojoj curki (4,5g) je sad već preduga kosa (po mom mišljenju) i htjela bi ju malo ošišati, da bude malo ispod ramena.
prije se nije dala češljati al otkad smo kupili tangle teezer sve se promijenilo. (koja reklama hehe). al predugačka joj je kosa, i stvarno joj ne stoji lijepo. "ubija" njeno lijepo lice i glavu. a i premlada mi je za takvu neku frizuru koja ju zarobi. i što je najgore, uvijek je voljela ići u frizera i šišati se, njoj je to stvano fora. al i njene frendice imaju kraću kosu (isto tako do ramena) ali to nije dovoljan razlog. kako da ju natjeram da se malo ošišamo?
još kad se sjetim da će brzo ljeto (i sada je pranje kose mučno, uz plakanje, al češljanje hvala bogu nije)i da će biti kod none većinu ljeta i svaki dan more i češljanje i pranje kose... već mi je slabo
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 13:54   #82
i nas muci preduga kosa.. sad su joj vec i siske narasle do brade i zelim je osisati da joj sve poravnam, bit ce joj lakse za pranje, cesljanje, ma i da ne umace kosu u tanjur ali ona ne zeli.. nemam pojma kako je nagovoriti, vjerojatno ce zavrsiti nekom ucjenom, tj. vecom nagradom ako se pristane osisati
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 03:33   #83
Pustite djecu na miru, jebala vas kosa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:25   #84
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pustite djecu na miru, jebala vas kosa.

ne kuzim u cemu je tvoj problem?
moj problem je kad me dijete gleda kroz kosu i kvari si vid, kad joj se kosa lijepi za smrklje iz neispuhanog nosa , kad vrhove kose namace u cuspajz ili jos bolje cokolino pa budu sljepljeni a ne da se cesljati... i ne da se sisati.. ne pomazu ni spange ni gumice ni trake ni rajfovi, nista ne ostane na glavi dugotrajno, kosa uvijek zavrsi na licu (ocima, hrani, smrkljima). ne mogu je pustiti na miru.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:58   #85
Ja sam napokon skužila zašto moja neće šišanje. Vidjela je jednu curicu koja ima jako dugu kosu, do dna leđa, i sad ona hoće imati kosu dugačku kao ona.
Al sve je isto kao i kod tebe tina, sva hrana je u kosi, apsolutno nakon svakog obroka, kosa je stalno preko očiju, u ustima i sl..
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 15:06   #86
Evo da i ja opisem kosu svoje princeze. Ima ravnu tanku i slabu kosu do ramena. Srecom pa nemamo problema sa pranjem i cesljanjem ali... Kad ju gledam od iza pola kose joj je kod vrhova uvinuko prema nutra a drugo polovica skroz ravna. Kad slozimo kecke jedan repic je ljepi ko mala loknica a drugi stoji ravno ko špaga. Kao da ima dvije razlicite vrste kosa na glavi. Ima ona i siskice koje cemo sad pustit da narastu jer po sredini ima veliki zvrk pa taj dio kose uvjek stoji u zraku i nemoguce ju je spustiti. Mozda kad kosa budr duza o tezine povuce dolje...
Kako se vi nosite sa njihovim zvrkovima??

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:35   #87
Mi se ošišali na princezin zahtjev, kosa do brade + šiškice, milina za češljanje
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 23:47   #88
Quote:
tina kaže: Pogledaj post

ne kuzim u cemu je tvoj problem?
moj problem je kad me dijete gleda kroz kosu i kvari si vid, kad joj se kosa lijepi za smrklje iz neispuhanog nosa , kad vrhove kose namace u cuspajz ili jos bolje cokolino pa budu sljepljeni a ne da se cesljati... i ne da se sisati.. ne pomazu ni spange ni gumice ni trake ni rajfovi, nista ne ostane na glavi dugotrajno, kosa uvijek zavrsi na licu (ocima, hrani, smrkljima). ne mogu je pustiti na miru.
kako gleda kroz kosu ako nema šiške?
zar se ne možete dogovoriti da bar za vrijeme jela mora imati svezanu kosu?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:22   #89
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kako gleda kroz kosu ako nema šiške?
zar se ne možete dogovoriti da bar za vrijeme jela mora imati svezanu kosu?
Zašto je tak teško zamisliti da neka djeca skidaju s glave špangice, rajfove, gumice za kosu? Moja poludi s nečim na glavi, ima ravnu guuuustu kosu i ne podnosi ništa na glavi. Usput kako je kosa žilava i gusta sve brzo sklizne (ili ja nisam našla prave špangice, gumice i sl.)Posljedično je stalno kratko ošišana.

Ona ima volju biti dugokosa ali kaj kad sve te đinđe ne mogu ostati na kosi. Ne mogu joj ni stazu u kosi napravit jer ima zvrk kose koji joj baca kosu naprijed i staza se ne otvara. Ima da poludi s kosom kad naraste
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:45   #90
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kako gleda kroz kosu ako nema šiške?
zar se ne možete dogovoriti da bar za vrijeme jela mora imati svezanu kosu?
imala je siske, sad ih pustamo, tako da su do brade. moze ih staviti iza uha, ali ne ostanu tamo nego skliznu preko lica, takva joj je kosa.
odnedavno voli spangice i gumice, cak ih sama i stavlja - kad se uredjuje, ali kad ih treba koristiti iz potrebe, tad ih se ne sjeti. doma inzistiramo da zaveze kosu prije jela, no kako jede u vrticu, nemam pojma. ja je saljem svezane kose, a pobirem rascupanu. ponekad u ormaricu nadjem rekvizite za kosu koje je sama poskidala iz nekih svojih razloga.. svaki mjesec kupujemo nove spangice i gumice jer ih ona pogubi u vrticu...
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:58   #91
moja ne da kosu stavit iza uha dok jede, a kamoli svezat

da, zbilja je tako tesko.
s dvogodisnjakom u tt fazi se neke stvari jednosavno ne mogu dogovorit nit pregovoriti. kosu (jos za sad) ne smatram nekom po zivot presudnom stavkom pa da bih je uz suze i totalni otpor "pridobila" na sisanje il nesto.
donekle je utjesno sto sad vidim da zbilja nisam jedina

a kuki, kad kazes da pustimo djecu na miru (pretpostavljam da podrzavas njihov strajk na relaciji voda - cetka - skare) uzmi u obzir sljedecu stvar:
djeca idu u vrtice. u vrticima ima usi (da, zbilja. ima. u 21. fakin stoljecu jos ih ima. u mojoj grupi konkretno 3 slucaja ) moja "zamazanka" koja se ne da ni okupat kak spada, ni sisat ni cesljat je idealni kandidat da ih skupi usput u tom slucaju ce mi promptno pod masinicu, bez obzira sto je zemsko dijete. jer nema teoretske sanse da bi mi dopustila da joj istretiram kosu kak se spada.
tak da da, jebiga, mozda se nekome sa strane cini da ja/mi dramimo bezveze na ovoj temi, al nije to bas skroz bezveze mene to njeno odbijanje ikakve intervencije po kosi zbilja opterecuje

enihau, dajem joj lufta do vrucina. ili ce se pomirit s gumicama, ili cu je osisat na spavanju, pa na sto god to slicilo
nadam se nekom pomaku na bolje ipak, jer u zadnje vrijeme prilicno pomirljivo prihvaca pranje kose, blizi se trecem rodjendanu i opcenito je postala malo "suradljivija".. mozda kroz mjesec dana pristane na gumice/sisanje

inace, zamislite da iz ovoga morate cupat gnjide. ili na sto ce to licit kad krenu vrucine u kombinaciji s pijeskom
btw, pleteno je odmah po kupanju i skinuto ni minutu nakon nastanka slike.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 11.04.2014. at 01:06.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:49   #92
Ali uši u kosi nemaju nikakve veze s tim je li kosa čista ili su u nju zalijepljeni šmrklji i griz, ni s tim je li počešljana u krasne male damske frizurice ili je raščupani kaos.

Prije par godina dobila ih je moja frendica koja se šiša mašinicom.

Razumijem da može bit iritantno gledat dijete s kosom u juhi , i razumijem da ne možeš dijete koje ima uši pustit ovlaš poplahnute glave umjesto temeljito našamponirat otrovom za uši, ali meni je histerično nastojat iskontrolirat kosu malog djeteta, onako, trenutak u kojem shvatiš da trebaš vježbat opustit vilicu i duboko udahnut. Možda sam glupa i jako griješim, al meni je učenje malog djeteta da je poželjno da napravi nešto što užasno jako ne želi, za dovoljno dobru nagradu, lošije nego pustit to dijete da hoda odvratne slijepljene kose neko vrijeme, dok to ne preraste. Djeca obično nemaju zauvijek dvije godine, a za manje od petnaest godina vjerojatno će istim ljudima kojima je sad kombinacija nagovaranja i mita dobra stvar bit dosta loše da im se kćer jebe iako ne želi, jer je on nakon poduljeg nagovaranja rekao da će je inače ostavit. Bez kondoma.

Ako ti dijete dobije uši, kažeš "gle, imaš uši, ili mirno šamponiranje jer ti ne smije uć u oči, ili mašinica". Jer je tad tako. Preventivno pizdit unaprijed, koliko god ljudi općenito bili skloni pižđenju unaprijed po mnogim pitanjima, i koliko god razumljivo bilo, vjerojatno ne koristi nikome.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 02:28   #93
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Zašto je tak teško zamisliti da neka djeca skidaju s glave špangice, rajfove, gumice za kosu? Moja poludi s nečim na glavi, ima ravnu guuuustu kosu i ne podnosi ništa na glavi. Usput kako je kosa žilava i gusta sve brzo sklizne (ili ja nisam našla prave špangice, gumice i sl.)Posljedično je stalno kratko ošišana.

Ona ima volju biti dugokosa ali kaj kad sve te đinđe ne mogu ostati na kosi.
Sve isto kao i moja kćer: tanka, ravna, gusta kosa, sve joj sklizne, ništa ne želi na glavi i ne voli da joj se stavljaju špangice, rajfovi, ništa. Imala je (i još uvijek ima) dugu kosu. Zbilja nije vrijedno ni živciranja ni maltretiranja jadnog djeteta. I dugoročno joj nije u interesu da ju se uči raznim metodama ucjene, podmićivanjima, općenito da se odriče nečeg do čega joj je stalo zbog čokolade ili pod prisilom, a nije velika stvar što će joj neko vrijeme kosa biti spetljana. Mislim da se pretjerano živcirate oko gluposti. Prošla sam to, no big deal ako je dijete zmazano, flekavo, nepočešljano i ostalo oko čega starci dižu frku umjesto da puste djecu da budu djeca.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 10:32   #94
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda sam glupa i jako griješim, al meni je učenje malog djeteta da je poželjno da napravi nešto što užasno jako ne želi, za dovoljno dobru nagradu, lošije nego pustit to dijete da hoda odvratne slijepljene kose neko vrijeme, dok to ne preraste.
u biti se za nagradu slazem, tome sam pribjegla samo jednom i vidjeli smo kako me dvogodisnje dijete preveslalo

al gle, meni je, ako vec imas neku kusurinu, najnormalnija svar o toj istoj voditi brigu. higijensku brigu. ono, kako ucim dijete da treba prati prljave ruke i brisati zasranu guzicu, tako cu je uciti i da se kosa pere i ceslja ono, jel bi ti bilo prihvatljivo da dijete ima averziju prema pranju ruku, bi li ga i tada pustila da tu fazu preraste?
ne pizdim ja sto ona odbija nositi šmensi spangice ili sto mi ne da da joj napravim frizuricu u baroknom stilu nego cisto zato sto mi je skorz neprihvatljivo iz higijenskog aspekta pustiti joj da kosu umace u obrok, nakon toga se pomazi s macketinom, pa se malo zasipa pijeskom, ulijepi sladoledom i jos petnaest puta preznoji tokom dana, pa mi onda takva legne u krevet. opetovano. jer je alternativa muciti je svakodnevno pranjem kosurine. a za sad je pranje kose upravo mucenje
a bas je to najizgledniji scnenarij za predstojece vrucine
nis, velim, osisat cu je na spavanju.
tu me malo muci jedna druga stvar, bojim se da tek s tim ne napravim jos vece sranje, al necu u tome, brijem da biste me spakovali u ludaru
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 10:51   #95
reci joj da ce doci maca kosarica koja je frendica s macom papucaricom i odnjet joj kosu po noci ako se nece htjeti cesljati tako mozes osisati fino pa reci da je to maca kosarica napravila

(info za svekoliko forumsko pucanstvo, ja se salim)
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 11:26   #96
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
al gle, meni je, ako vec imas neku kusurinu, najnormalnija svar o toj istoj voditi brigu. higijensku brigu. ono, kako ucim dijete da treba prati prljave ruke i brisati zasranu guzicu, tako cu je uciti i da se kosa pere i ceslja ono, jel bi ti bilo prihvatljivo da dijete ima averziju prema pranju ruku, bi li ga i tada pustila da tu fazu preraste?
ne pizdim ja sto ona odbija nositi šmensi spangice ili sto mi ne da da joj napravim frizuricu u baroknom stilu nego cisto zato sto mi je skorz neprihvatljivo iz higijenskog aspekta pustiti joj da kosu umace u obrok, nakon toga se pomazi s macketinom, pa se malo zasipa pijeskom, ulijepi sladoledom i jos petnaest puta preznoji tokom dana, pa mi onda takva legne u krevet. opetovano.
Slažem se s tobom, to je stvar higijene. Ako je nekome prihvatljivo da mu djetetu konstantno visi hrana iz kose, i da jepola kose zaljepljeno i sl., to je njihov problem. Da naglasim, ne perem ja maloj kosu svaki dan, al bogme perem češće nego bih htjela jer sljepljene stvari ne mogu dozvoliti da su joj (dugo) u kosi.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:06   #97
Ja sam općenito primjetila da roditelji mirnije i poslušne djece ne kuže nas koji imamo aktivniju djecu, da se lijepo izrazim....i da se vole iščuđavati nad činjenicom da dijete ne sluša i da radi po svom, da vole prosipati bisere da su to roditelji krivi i da su takva djeca neodgojena i razmažena, ili u ovom konkretnom slučaju trkeljati o maltretiranju djeteta, al kak se ono veli sit gladnome ne vjeruje, ako nemaš svojeglavo dijete, ne možeš to shvatiti.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:14   #98
mi kosu peremo jednom tjedno jer joj se ne masti i ne trazi cesce pranje, barem ne u zimskim mjesecima, ljeti cemo vjerojatno poduplati, ako nista drugo, zbog pjescanika.
a sa sljepljenim dijelovima se borimo cetkom jer ih ni ne primijetimo do jutarnjeg cesljanja.. i stvarno nismo optereceni njenom kosom, ni frizuricama ni icime, samo mi je zao da si kvari vid i da mi place pri svakom cetkanju jer je cupa cokolino u kosi.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:27   #99
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
meni je, ako vec imas neku kusurinu, najnormalnija svar o toj istoj voditi brigu. higijensku brigu. ono, kako ucim dijete da treba prati prljave ruke i brisati zasranu guzicu, tako cu je uciti i da se kosa pere i ceslja
To je sasvim ok.

Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
cisto zato sto mi je skorz neprihvatljivo iz higijenskog aspekta pustiti joj da kosu umace u obrok, nakon toga se pomazi s macketinom, pa se malo zasipa pijeskom, ulijepi sladoledom i jos petnaest puta preznoji tokom dana, pa mi onda takva legne u krevet.
Ne znam kako ti, ali ja sam svoje umivala i prala im ruke nakon obroka, jedenja sladoleda i igranja u pijesku. A usput bih oprala i tih par pramenova kose koji su se slijepili, nije da su si svakodnevno utrljavali sladolede i čokolina po cijeloj kosi kao da ju šamponiraju. Normalno mi je da im se i dio kose uprlja, pa hrana i pijesak im završe i u gaćama nekim čudom , ali nije bilo vrijedno pretjerane drame ili rezanja kose na spavanju. Sorry, ali nadam se da se šališ s tim šišanjem dok spava, to bi bilo zbilja ružno napraviti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 16:02   #100
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Ja sam općenito primjetila da roditelji mirnije i poslušne djece ne kuže nas koji imamo aktivniju djecu, da se lijepo izrazim....i da se vole iščuđavati nad činjenicom da dijete ne sluša i da radi po svom, da vole prosipati bisere da su to roditelji krivi i da su takva djeca neodgojena i razmažena, ili u ovom konkretnom slučaju trkeljati o maltretiranju djeteta, al kak se ono veli sit gladnome ne vjeruje, ako nemaš svojeglavo dijete, ne možeš to shvatiti.
Meni se čini da, ako imaš temperamentom zahtjevnije dijete, možda imaš razlog ili dva više da mu ne nastojiš sjebat integritet, suradnju koju imate, i povjerenje koje ima u tebe, maltretiranjem, mitom ili rezanjem kose na spavanju, jer će ti svaka loša posljedica toga, uz to što će bit loša za dijete, neopisivo ić na živce.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.