Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2013., 09:40   #1
[HRT] Potjera

HRT kreće sa novim kvizom, po licenci britanskog ITV-a.

Quote:
U listopadu kreće i novi kviz “The Chase” s Tarikom Filipovićem kao voditeljem. U tom britanskom game-showu koji se u originalu prikazuje na ITV-ju četvero natjecatelja igra protiv znalca koji skuplja bodove za banku. HTV-ovci još uvijek ne znaju koji će se genijalac suprotstaviti natjecateljima, a u kuloarima se govorka da bi to mogao biti Mirko Miočić. Za odgovore u ovom kvizu postoji vremenski limit, pa je nemoguće da natjecatelj, kao što smo imali prilike vidjeti u kvizu “Sve u 7”, svojim neznanjem i nesigurnošću natjera gledatelje da promjene program.
jutarnji.hr

britanska scena:





soundvision is offline  
Old 27.07.2013., 12:27   #2
kviz sam gledao u vise navrata, jedva cekam vidjeti kako ce ga HRTovci upropastiti.
ona britanska negostoljubivost i prepotentnost "lovca" je najbolji dio kviza. nema sanse da ce bilotko od hrvata uspjeti to imitirati priblizno.

ali dobro, neka dokazu da sam u krivu
__________________
How about no?
Mister Stinsfire is offline  
Old 27.07.2013., 13:12   #3
ako ne nađu barem četiri kvalitetna lovca, koji će se razlikovati, karakterom, znanjem, ponašanjem, bojim se da bi se sve moglo razvodniti već nakon par tjedana. Miočić kao jedini lovac bi mogao predstavljati HRT-ovu katastrofu, pogotovo aludiram na njegovu "brzinu". I ne slažem se da u Hrvatskoj nema zanimljivih znalaca, pitanje je samo kakva je politika kuće.
G. Chance is offline  
Old 27.07.2013., 23:53   #4
Dinamika je gotovo zajamčena. A kakva je lova u igri?
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Old 29.07.2013., 09:16   #5
Quote:
lizard kaže: Pogledaj post
Dinamika je gotovo zajamčena. A kakva je lova u igri?
Eh, kako ne bi škodila financijska injekcija sa strane HRT i ja se pitam.

Nadam se kako fond nagrada neće definirati na način 1 GBP=1HRK jer, tijekom 6 sezona prikazivanja u UK dosad najveći ostvareni dobitak je 60.000 GBP (dobitak se dijeli među "preživjelim" učesnicima) dok je prosjek oko 15.000.

Bit će zanimljivo vidjeti i kako će ići selekcija igrača. Britanski ITV prijavu radi kroz obrazac a selekciju kroz intervju.

Evo kako izgleda njihov obrazac za prijavu: http://www.itv.com/beontv/thechase/
dr.Bojler is offline  
Old 30.07.2013., 08:13   #6
Dakle, usprkos najavama, ništa od novog HRT uratka.

Nema veze, barem neće biti igre asocijacija a ovo što se može vidjeti na Jubitu je sasvim atraktivno iako ne i toliko profitabilno kao npr. Milijunaš.

Baš me zamima tko će biti hrvatski Chaseri. Možda Miočić, Lojpur... ali tko god bude, neće ni njima biti lako. Ako zabrljaju, HRT će morati iskesati gomile love.
fgzcvijetic is offline  
Old 30.07.2013., 14:11   #7
Hoće bit onda kviz ili neće?
passionfan is online now  
Old 30.07.2013., 15:44   #8
zašto ne bi bio? cvijetic samo kaže da ništa od HRT-ova uratka, nitko ne kaže da neće bit uvozni kviz

ot: vjerujem da će angažirati i ženske chasere, svakako će bit zanimljivo vidjet postavu
Eng3lthal is offline  
Old 01.08.2013., 23:41   #9
A na koji način zarađuju chaseri? Njima plaća HRT po emisiji ili?
Dyma is offline  
Old 02.08.2013., 10:19   #10
A tko moze kontrolirati da li ce htv dati chaseru tocne odgovore prije emisije
__________________
Slava je otrov koji treba uzimati u malim dozama
Walter E. Kurtz is offline  
Old 02.08.2013., 10:56   #11
Quote:
Walter E. Kurtz kaže: Pogledaj post
A tko moze kontrolirati da li ce htv dati chaseru tocne odgovore prije emisije
Naravno, nitko.

Potencijalna pitanja/teme/informacije bi se mogla spomenuti čak u "slučajnomi nevezanom" razgovoru prije snimanja tako da svi mogu ostati čistih ruku.

Ipak, sumnjam u tako nešto.
Prije ili kasnije bi završilo skandalom ala Masterchef i HRT bi se našla u kašeti brokava.
fgzcvijetic is offline  
Old 02.08.2013., 14:20   #12
"Varanje" lovca? Teško. Mogli bi imati gadnih pravnih problema s tim, a ne samo "moralnih". Pretpostavljam da ide priča ovako: dobiješ određenu svotu po emisiji, ako pobijediš natjecatelje, dobiješ 4,5 puta više. Recimo. Osobno bih volio kao ženskog člana ekipe lovaca vidjeti Nedu Kusturu
G. Chance is offline  
Old 03.08.2013., 01:05   #13
Ja isto mislim da ide nekako tako. Mislim, logično je da ih moraju dobro motivirati da budu bolji i 'pametniji', u svakom slučaju. A poveći iznos u slučaju da uvijek daju točan odgovor je itekakva motivacija.
Dyma is offline  
Old 05.08.2013., 13:54   #14
Quote:
G. Chance kaže: Pogledaj post
"Varanje" lovca? Teško. Mogli bi imati gadnih pravnih problema s tim, a ne samo "moralnih". Pretpostavljam da ide priča ovako: dobiješ određenu svotu po emisiji, ako pobijediš natjecatelje, dobiješ 4,5 puta više. Recimo. Osobno bih volio kao ženskog člana ekipe lovaca vidjeti Nedu Kusturu
I ja bih. Šalu na stranu, mislim da je HRT lovce već odabrao. Kad je predviđeno emitiranje prve emisije?
funes is offline  
Old 06.08.2013., 14:12   #15
Obzirom na ne baš bogati potencijal lovaca na hrvatskoj kvizaškoj sceni čini mi se kako bi imalo smisla sačekati s prijavom na kviz dok se ne vidi tko su Chaseri i dok isti pokaže što isti doista znaju/mogu.

S druge strane, najveća kajla koju bi HRT mogao smjestiti takmičarima daleko je od bilo kakvih mutnih radnji već se svodi na sasvim legalan i učinkovit odabir tema/pitanja koja idu na ruku/znanje trenutno aktualnog Chasera.

Budem se prijavio na ovaj kviz ali, već sad imam dojam kako ću popušit do balčaka jer nisam profil igrača koji sipa odgovore iz rukava nego lik koji treba malo vremena za dumanje. Obzirom da, kao što sam već postao, prijavni formular daje doista precizni profil potencijalnog takmičara, dovoljno mi je suprostaviti nekakvog kemičara koji je sportski fanatik da me isti umlati ko malo maće i pošalje doma sa škartocom na glavi.
dr.Bojler is offline  
Old 07.08.2013., 12:21   #16
Ma, kad će više HRT objaviti nešto službeno?

Ovo je sve rekla/kazala a kviz bi trebao startati za manje id dva mjeseca.
fgzcvijetic is offline  
Old 08.08.2013., 13:18   #17
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
S druge strane, najveća kajla koju bi HRT mogao smjestiti takmičarima daleko je od bilo kakvih mutnih radnji već se svodi na sasvim legalan i učinkovit odabir tema/pitanja koja idu na ruku/znanje trenutno aktualnog Chasera.

Misliš kao za Sve u 7?

Istina, ovdje moraju napraviti analitiku za četvoricu a ne za jednog. Naravno, ni to ne spada u sferu nemogućeg.
fgzcvijetic is offline  
Old 13.08.2013., 13:04   #18
Eto, odgledao sam bar 50 epizoda britanskog Chasera.

U našim okvirima je upitno samo hoće li HRT isti plasirati kao daily game (što izvorno i je, nešto poput Najslabije karike) show ili kao Prime time kviz igru koja će ići nedjeljom navećer. O samoj odluci ovisi i fond nagrada. Bude li to nekakva sića, neće dugo zaokupljati prosječnog gledatelja.


Usput, Chaser nije ništa specijalno. Kako se moglo i očekivati, u pitanju je šema. Prekaljenii igrači željni love i skidanja skalpa Chaseru brzo će skužiti moguće opcije pribavljanja love. Ostali sudionici, posebice "prvomisnici", koji misle kako integracijom u ekipu imaju šanse, su tek topovsko meso
Iznenađenja su uvijek moguća ali, gotovo sam siguran, sve se svodi na šablonu u kojoj opstaju prekaljeni koje ne muči trema, šema niti sitnoposjednički mentalitet.

Što se uloge Chasera tiče, tu su otvorene varijacije na temu. Mirku Miočiću može biti interesantna uloga Chasera ali mora biti svjestan da njegova aura nadnaravog uma nepovratno opada sa svakim igračem koji ga je nadvladao. Mislim kako je za njegov neprikosnoveni status znalca daleko interesantniji kroz ostvarenje nekakvog spektakularnog rezultata u kojm će razbucati chasera (a to je, kroz profil ovog kviza, lako moguće) nego li beskrajna odbrana istog.

No, otom-potom. Sve se svodi na Money talk. Ako HRT bude raskošan i po svakom odgovorenom pitanju da 5-10.000 kn bit će zanimljivo. Ako pak funte pretvori u kune, odnosno, po odgovoru da 1.000 kn isti će se vrlo brzo pretvoriti u sitničavu bljutež (nešto ala RTL-ovu izvedbu Toga se nitko nije sjetio) koju gledaju samo zanesenjaci.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 13.08.2013. at 13:12.
fgzcvijetic is offline  
Old 14.08.2013., 09:42   #19
I da, da netko ne bi pomislio kako sam prolupao, nisam odgledao 50 kompletnih epizoda. Nakon izvjesne količine kompleta sve se svodi na krucijalni trenutak - Chaserovu ponudu takmičaru i to je jedino što me dalje interesiralo.

Zaključak je slijedeći:

1. Slučajnost ili namjera, u preko 75% igara najlošiji igrač je ujedno i zadniji igrač tako da se nerjetko događa situacija da je isti spreman ići i u minus (trošiti dotad osvojenu lovu) samo da bi se održao u igri i (na kraju priče), dijelio eventualno osvojeni pljen.

2. Hrabri znalci mogu zblesiti Chasera na način da ne ostvare spektakularni rezultat u fazi akumulacije. Npr. ako ostvarite visoki startni rezultat, Chaser će ponuditi skromni raspon, najviše do 4 puta onoga što imate. Ako je pak rezultat osrednji, Chaser zna biti bahat i ponuditi raspon do 15 puta veći od ostvarenog.

Primjer - ostvarite 10.000 GBP, imate to kao startnu poziciju a ako će te korak manje Chaser vam ponudi najviše 35.000. Ako ste pak osvojili 3.000 Chaser vam ponudi 45.000 pa i više.
fgzcvijetic is offline  
Old 10.09.2013., 15:05   #20
Hrvatska verzija kviza zvat će se "Potjera", pa mijenjam naslov
soundvision is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.