Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2006., 17:29   #1
usporava li teretana rast?

imam 14 godina i poćeo sam vježbati je li moguće da se vježbanjem(sklekovi i ta sranja) usporava rast? Neki kažu da to potiče rast ili sam vježbe sa utezima usporavaju rast?
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:40   #2
Niti jedno niti drugo ne usporava rast. Slobodno vježbaj
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 19:07   #3
Jesi sto posto siguran? Druga djeca su me počela prerasti i mislio sam da je to razlog.Moguće je da si i ti u pravu.
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 19:27   #4
Ja sam 100 % siguran. A i sve medicinske studije su poprilično sigurne. Kako da ti kažem,nitko nije dokazao da zaustavlja rast

Stoga,samo ti daj
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:20   #5
Čak i da dižem do 100 kila? Rađe ću prestat jer se ne dobiva dobra građa dizanjem utezima samo sklekovima i tim sranjima i najviše plivanjem i veslanjem(sport koji ja treniram)
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 19:28   #6
ja sam isto čuo da se od teretane zaustavi rast ako se trenira vrlo mlad...
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:47   #7
Ljudi svašta čuju.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:14   #8
teretana nije zdrava prerano cisto zbog zgloboova i vezivnog tkiva koje jos nije dovoljno spremno prihvatiti tolike tezine....naravno ak ides dizati "bildati",ak se zadrzavas cisto na lakanom opterecenju onda je cak i preporucljiva
snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:18   #9
Do formiranja tijela i okoncanja puberteta niposto se ne smije raditi sa velikim teretima. Teretana STOP.
Najbolje ti je tada raditi aerobne (brze, dinamicne) vjezbe. Plivanje ti preporucam kao nesta skoro savrseno za to.
Zavisi sto ti je cilj, da postanes lijepo gradjen iliti sportas.
Ako si za hard opciju, dobro nam dosao u boxing dvorane ali te upozoravam, nije tako lako...
BOXERSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 21:44   #10
Ja treniram veslanje i trener nam da da radimo benč.Jel se to smije raditi u mojim godinama ili je to opasno.Jedan iz moje škole diže utege i ta sranja i dvije godina mlađi brat ga je preraso za pola glave.Ja mislim da to nije zdravo
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:03   #11
pa vjerojatno si nekad gledao na tv-u ove pro-dizaće utega svi su oni manjeg rasta( pa valjda si vidio pešalova)
inaće, u toj dobi kosti su ti još u fazi rasta i u biti kosti rastu, a mišići se samo elastički produljuju i ako ti u toj dobi počinješ sa nekim velikim opterečenjima može doći do toga da ti mišići previše očvrsnu pa kost ne može rasti, ali za to u večini slučajeva ti treba stvarno dosta rada u teretani, jer večina misli da će se več nakon mjesec dana vidjeti rezultati, ako pravilno radiš onda će trebati malo više vremena, ali će i deformacije i ozljede biti svedene na minimum.
moje osobno iskustvo: u teretanu sam poćeo hodati negdje u 6. ili 7. razredu osnovne i još uvijek hodam intenzivno, a današnja visina mi je 185 cm( što je sasvim prihvatljivo ), sve što trebaš je dobra organizacija u tim godinama, po mogučnosti da imaš stručnu osobu uz sebe.
na visinu ti najviše utjeću one sprave koje okomito vrše opterečenje na kralježnicu ( pr. sprava za listove ili ako radiš čučnjeve s utezima ), ali opet sve ovisi o težini koju radiš

a što se tvoje trenutačne visine tiče, ne zabrinjavaj se, pa tek imaš 14g,
reci nam kolko dugo već treniraš u teretani, na kojim spravama trenutno radiš, i sa kolikim opterečenjima, pa da ti onda možemo adekvatno pomoći
kljavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 21:02   #12
Od jeseni treniram.Radimi na ergometrima benč lat mašina i ove bučice i sprave za noge.ne radim velike težine ali zato puno ponavljanja
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:43   #13
nebu ti nikaj nikada bilo to su ti price za malu djecu
__________________
Samo biznis, nista leasing, samo krupno, nista sitnis.
KIKIC1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:47   #14
Thumbs up

Ako planiraš jednog dana biti vrhunski sportaš, ali može i prosječan, onda ti savjetujem da ideš u teretanu. No kako su već rekli dečki male težine, veliki broj ponavljanja i ako je moguće uz stručnu osobu, po mogučnosti trener koji je završio kineziologiju. Uz trenera bilo bi pametno da naučiš i klasično dizanje utega (ali samo tehniku - trzaj, nabačaj-izbačaj), bez težina, samo šipka. No za to ti treba stručnjak jer bi se mogao ozljediti ili krivo naučiti, što će opet kad tad dovesti do ozljede.
bozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:25   #15
Koliko sam čula intenzivnim dizanjem velikih tereta dolazi do toga da mišići "stisnu" oko kosti i nedaju više rast kostima...definitivno dizanje velikih utega nije još za dijete od 14...prekini ti s time...lako se nabildaš sa 18,19 i kasnije...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:30   #16
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Koliko sam čula intenzivnim dizanjem velikih tereta dolazi do toga da mišići "stisnu" oko kosti i nedaju više rast kostima...definitivno dizanje velikih utega nije još za dijete od
To je istina, ali je naglasak na intenzivnom dizanju, dakle, opaki treninzi s velikim tezinama. Suprotno tome, umjereno dizanje, u funkciji nekog sporta, moze samo pospjesiti rast.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:42   #17
neznanje pršti iz vas...

NE POSTOJI nijedna znanstvena studija koja dokazuje pozitivnu korelaciju između dizanja utega i prestanka rasta...ono spike tipa moj frend/žena/pas je reko ne računam

visina je uvjetovana genetikom,i ako za 5 godina još ne rasteš nije od utega,nego genetike...
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:51   #18
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
visina je uvjetovana genetikom,i ako za 5 godina još ne rasteš nije od utega,nego genetike...
istina da je visina uvjetovana genetikom ali također postoji faktor iskorištenosti genetskog potencijala.Npr.ako se keo optimalno hrani,vježba,dovoljno spava,nije pod stresom i odrasta u svim ostalim idealnim uvjetima koji pospješuju rast naravno da će takva osoba izrast viša nego neko kome je uskraćen jedan ili više od tih uvjeta(nekvalitetna prehrana,iscrpljivanje nečim,stres i drugi problemi).
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:53   #19
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
neznanje pršti iz vas...

NE POSTOJI nijedna znanstvena studija koja dokazuje pozitivnu korelaciju između dizanja utega i prestanka rasta...ono spike tipa moj frend/žena/pas je reko ne računam

visina je uvjetovana genetikom,i ako za 5 godina još ne rasteš nije od utega,nego genetike...
Jesi siguran? Kako objasnjavas mala stopala kod Kineskinja koja su se oblikovala po minijaturnim cipelicama? Naravno, svjestan si da je vrlo tesko dokazati da dizanje utega usporava rast jer su pretpostavke vrlo klimave?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:35   #20
ajde dizete temu iz mrtvih bezveze,vec je odavno presao 14godina...a i nedavno je bila ista tema ...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.