Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 11:31   #41
mislila sam da ste skuzile. al dobro.... u veliku staklenku stavim kilo amarena visanja i kilo secera, poklopim otvor sa gazom da ne ulaze pcele a da ima zraka.
i svako malo promijesam. visnje ce same pustiti sok. na kraju ljeta u sve to skupa dodam litru dobre,domace rakije i opet promijesam. i sve skupa prelijem u boce sa sirim vrhom. imam ih nekoliko samo za to. ne odvajam (bacam) visnje.
i to je cijela prica. e, sad..... ako netko ima neku posebnu rakiju.....mislim da to moze samo obogatiti okus.....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:56   #42
Puno hvala
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:23   #43
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
...i sve skupa prelijem u boce sa sirim vrhom. imam ih nekoliko samo za to. ne odvajam (bacam) visnje...
Samo provjeravam jesam li dobro shvatila: znači višnjevac skupa s višnjama držiš u boci sa širim otvorom...za stalno? Kad točiš u čaše uliješ i po koju višnjicu?

Evo još recepata: http://recepti.hr/recepti/pica/visnjevac/

Zaključak: svatko radi na svoj način:
Razlikuju se i količine osnovnih sastojaka (čak i značajne razlike - netko na kilu višanja stavlja kilu, a netko samo pola kile šećera, npr.),
različiti su i postupci (netko rakiju dodaje odmah, netko "u sredini" procesa, a netko na kraju; neki drže staklenke na suncu, a neki na hladnom, tamnom mjestu...),
a različiti su i dodatci (limun, koštice višanja, štapić vanilije...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:33   #44
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Samo provjeravam jesam li dobro shvatila: znači višnjevac skupa s višnjama držiš u boci sa širim otvorom...za stalno? Kad točiš u čaše uliješ i po koju višnjicu?
taka i ja radim

što naročito oduševljava one kojima takvu flašu poklonim i ne očekuju da bi mogla i višnja prilikom natakanja ispasti

postupak je isti kao kod gotovanke, samo što ide puuuuno manje cukra
manje od pol količine višanja, nekih 40% max
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:54   #45
bez obzira na "moju" kolicinu cukra ne bude mi, na kraju, preslatko....al to mozda zavisi i o jacini rakije ....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 15:20   #46
Quote:
Gandalfa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima Nažalost nemam rakije od jagode, nisam znala da se to radi, nisam je nikad probala.
mi je kupujemo od jednog muževog poznanika i baš mi dobro paše u višnjevac.
neka domaća rakija ima prejak miris ili okus pa je ne volim osijetiti u višnjevcu.
vodtka je isto dobra zato što je neutralnog okusa.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 14:39   #47
Evo, dižem topic...
Iskoristite li, i kako, višnje koje ostanu na kraju procesa? (Pretpostavljam da i onima koji ostave višnje u likeru ipak ostane znatna količina...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 20:03   #48
a da li se može i od zamrznutih višanja napraviti liker?
dobila sam zamrznute višnje i htjela bih liker od toga,ak valja naravno.
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 22:43   #49
Quote:
iva5 kaže: Pogledaj post
a da li se može i od zamrznutih višanja napraviti liker?
dobila sam zamrznute višnje i htjela bih liker od toga,ak valja naravno.
Ja sam upravo to napravila ove godine - stigle su nove višnje u frizer, a bilo je još lanjskih zamrznutih, pa sam od njih napravila višnjevac (tj. još se radi...). Ne vidim razloga da ne bi ispalo dobro .
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 23:33   #50
Ne znam zašto se ne bi višnje mogle iskoristiti u kolaču ili kao dodatak sladoledu . Inače ja sam u rakiju dodala štapić vanilije. Sviđa mi se kako miriše pa se nadam da će biti fino.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:43   #51
Evo, opet ja podižem...
Od 3 staklenke (po 2,5 l) u koje sam ove godine stavila višnje i šećer (plus dodatci...) da se polako sprema višnjevac, jedna mi je "uskipila"! Je li to normalno ?
Ako nije, zašto se to dogodilo i kako to riješiti, zaustaviti, whatever...?? Zna li tko?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:44   #52
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
... jedna mi je "uskipila"! Je li to normalno ? ...
Dobro da ti nije i pukla. Zato je najbolje zatvorit gazom, a ne hermetički...
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 15:36   #53
Pa stavila sam tanku krpicu, nisam zatvorila poklopcem - pročitala sam na temi kako treba... Nije ni moglo puknut, jer se slobodno prelilo preko ruba na prozorsku dasku, pa lijepo po zidu na parkete...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:44   #54
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Evo, opet ja podižem...
Od 3 staklenke (po 2,5 l) u koje sam ove godine stavila višnje i šećer (plus dodatci...) da se polako sprema višnjevac, jedna mi je "uskipila"! Je li to normalno ?
Ako nije, zašto se to dogodilo i kako to riješiti, zaustaviti, whatever...?? Zna li tko?

ajjjjjojjjj...

ja godinama vec radim visnjevac al mi se tako nesto nikad nije dogodilo. a staklenku drzim na terasi, na suncu. jedino, svaka 2-3 dana promijesam sadrzaj. e, i gaza je ipak najbolja za poklopit.
dobro, imas jos dvije staklenke...za utjehu.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:52   #55
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Evo, opet ja podižem...
Od 3 staklenke (po 2,5 l) u koje sam ove godine stavila višnje i šećer (plus dodatci...) da se polako sprema višnjevac, jedna mi je "uskipila"! Je li to normalno ?
Ako nije, zašto se to dogodilo i kako to riješiti, zaustaviti, whatever...?? Zna li tko?

možda si stavila previše voća, mislim onako do vrha pa je zato zakipilo... tako se meni dogodilo s ribizlima i malinama... previše sam voća stavila, u biti do vrha staklenke, odozgora gazu ali opet je sve iscurilo van!
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:12   #56
Pa jesam...al iskipila je samo jedna, a ostale izgledaju sasvim normalno...
Osim toga, ne znam kakve bi to trebalo imat veze, ako je gore otvoreno i potpuno omogućeno "zračenje"... (Sumnjam da višnje znaju koliko cm ima do vrha staklenke...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 20:02   #57
Ja zalijem s rumom, finije mi je nego sa rakijom.
kavica133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 20:06   #58
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pa jesam...al iskipila je samo jedna, a ostale izgledaju sasvim normalno...
Osim toga, ne znam kakve bi to trebalo imat veze, ako je gore otvoreno i potpuno omogućeno "zračenje"... (Sumnjam da višnje znaju koliko cm ima do vrha staklenke...)
Višnje su iskipile, jer nisi stavila dovoljno šećera. Treba dodati još šećera i svaki dan promiješati pa će to prestati nakon par dana.
__________________
"Dodje vakat, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"

(Ivo Andrić)
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:01   #59
A meni dobro napreduje. Stavila sam vanilin štapić pa me živo interesira kakav će likerić ispasti.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:03   #60
Liker od badema

Ima li tko recept za liker od badema (poželjno - s vlastitim iskustvom u pravljenju )?
Guglanjem (liker od badema; amaretto) sam dobila hrpu recepata za razne slastice ili jela u kojima se taj liker koristi kao sastojak, ali recept za sam liker nisam našla...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.