Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 01:08   #1
"informatičar" u trgovini

Za početak da riješimo naziv , kako se zovu one osobe koje rade u trgovini a nisu trgovci ? Mislim na osobe koji za zadatak imaju brigu oko tehničkih aparata/uređaja, u biti računala i slično ?

Sada kada smo to riješili ... da li ima tko iskustva u tome pa da podijeli sa nama neke informacije poput, koji stupanj razine je potreban za nešto takvo, kako/gdje bi se moglo prijavljivat (s obzirom da takvih oglasa u biti nikada ni nema) ... ?

ps. bit će još pitanja samo neka krene tema
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:52   #2
Nebitno čime se trgovina bavi, ako koristi računala u svom poslovanju, a danas ih koristi 99%, ne servisiraju ih i ne popravljaju sami, nego imaju firmu koja to radi za njih, tj., imaju outsourcera, kao i za razni custom software, nadograđivanja i slično.
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:28   #3
Znači u slučaju kada se za primjer u trgovini dogodi nekakav problem sa opremom i kada "teta" kaže, joj moram nazvati "informatičara" , ona ustvari zove zaposlenika koji nije zaposlenik te trgovine nego neke druge firme koju financira trgovina...
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:52   #4
Mislim da misliš na System Administratora.
MII2o is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:19   #5
Postoje neke ''trgovine'' koje su ujedno i servisi, u većini slučajeva se to radi o informatičkoj opremi. Ako je takav slučaj, onda je vrlo vjerojatno njima glavno servisiranje a prodaja je sporedna. Ali za većine trgovina postoje ovlašteni servisi kojima oni šalju svoju robu, pa zato popravak i traje toliko dugo
dado#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:23   #6
Dok nije skrenulo daleko od one teme koje sam ja mislio ...

Možda (opet) nisam sve dobro/fino objasnio, ali malo-pomalo, nisam mislio na trgovine sa tehnički uređajima i sl. pa da oni to prodaju (i servisiraju), nego sam mislio na "obične" trgovine ili trgovačke lance, i nešto slično poput kladionica, gdje osobe koje tamo rade imaju uvijek barem 1 broj mobitela i u slučaju bilo kakvih problema sa računalom/internetom to se zove i osoba ili rješava telefonski ili dolazi odmah na teren.
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 22:33   #7
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
Za početak da riješimo naziv , kako se zovu one osobe koje rade u trgovini a nisu trgovci ? Mislim na osobe koji za zadatak imaju brigu oko tehničkih aparata/uređaja, u biti računala i slično ?

Sada kada smo to riješili ... da li ima tko iskustva u tome pa da podijeli sa nama neke informacije poput, koji stupanj razine je potreban za nešto takvo, kako/gdje bi se moglo prijavljivat (s obzirom da takvih oglasa u biti nikada ni nema) ... ?

ps. bit će još pitanja samo neka krene tema
Pretpostavljam da misliš na softwerske kvarove i slično.
Kada nešto "ne valja" sa softwerom kod računala,ili tehničkih aparata,pa teta u trgovini/kladionici ili nebitno sad gdje treba pomoć ona zove onda firmu koja je postavila taj softver ili montirala taj uređaj.
Nije isto da li se recimo pokvari jedan aparat za kavu ili padne cijeli sustav u kladionici.

Sad,što se tiče drugug dijela pitanja...
Za radit takvo nešto treba imati i adekvatno obrazovanje odnosno VSS.,malo je onih koji znaju te složenije poslove radit bez VSS a i male su šanse za opstat u IT sektoru bez VSS ali ima i takvih slučajeva (polažu se razno razni certifikati i sl.)
Za dobit takav posao,ako imaš kvalifikacije se prijavljuje u odgovarajuću firmu iz IT sektora,kada traže zaposlenike naravno.
Koje firme se bave točno time ne znam sada napamet ali lako skužiš po oglasima na moj posao i sličnim portalima.

Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
Znači u slučaju kada se za primjer u trgovini dogodi nekakav problem sa opremom i kada "teta" kaže, joj moram nazvati "informatičara" , ona ustvari zove zaposlenika koji nije zaposlenik te trgovine nego neke druge firme koju financira trgovina...
Ne financira trgovina tu firmu.
Trgovina koristi software (valjda na to ciljaš) od te firme i stoga kada nešto zašteka sa software-om,zove tu firmu i oni joj pošalju najčešće onoga tko je "napravio" taj sustav jer će onda to znati i popravit.
I da,ona u tom slučaju zove "informatičara".
Naravno da neće zvati istog čovjeka ako joj padne cijeli sustav ili se pokvari aparat za kavu ali kužiš šta hoću reći.

Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
Dok nije skrenulo daleko od one teme koje sam ja mislio ...

Možda (opet) nisam sve dobro/fino objasnio, ali malo-pomalo, nisam mislio na trgovine sa tehnički uređajima i sl. pa da oni to prodaju (i servisiraju), nego sam mislio na "obične" trgovine ili trgovačke lance, i nešto slično poput kladionica, gdje osobe koje tamo rade imaju uvijek barem 1 broj mobitela i u slučaju bilo kakvih problema sa računalom/internetom to se zove i osoba ili rješava telefonski ili dolazi odmah na teren.
Dakle,zove firmu koja je i postavila taj software/sustav.
Firma šalje najčešće onoga tko ga je projektirao ili nekoga tko se razumije u sustav i zna ga popravit.
scairp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:32   #8
s time da ti velike tvrtke tipa konzum imaju svoje zaposlenike podjeljeni su u 2 grupe (bar bilo prije 8g. dok sam ja bio tamo ) u hardveraše koje zoveš kad ti izgori matična na kompu i softveraše koji su za program
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.