Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 15:00   #1
Question Patentex Oval

Helou!
Nisam uspila nac nigdi ovu temu, a jako me zanima, pa san je odlucila sama otvoriti.

Ugl, nedavno san pocela pit kontracepciju, al moja majka je jaaaako pripadnuta sta se toga tice, a i ja san pomalo s obzirom na sve sta sam procitala.
I tko, pricajuci sa mojom prijateljicom o tome, ona mi spomene PATENTEX. Radi se o tome da ga uguras znamovecdi prije odnosa, pricekas 10 min i to djeluje nekih sat do 2 vrimena. Kao da ispusta neku tvar koja "ubija" spermu...i naravno ne sadrzi nikakve hormone. To mi se cini odlicno. Al nigdi na netu, na nasim stranicama, nisan nasla nista o tome (tj vrlo malo)

Pa sad, zanima me što znate o kontraceptivu Patentex oval. Cini mi se idealnim, jedino me čudi da se, uz svu moguću ponudu kontraceptivnih sredstava, ovaj ne spominje. Što je razlog tome? Da li znate gdje i kako se može nabaviti i možda cijenu? I najvažnije, koliko je pouzdan?
__________________
Hard work pays off in the future. Laziness pays off now.
jagoda_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:22   #2
moram priznati da prvi put cujem. zaintrigiralo me pa sam procitala o tome na ovoj stranici.
Također, nasla sam neki tekst iz 2005-te gdje ginekolog odgovara nekoj djevojci:
Quote:
To je novije kontracepcijsko sredstvo koje prema mojim saznanjima, jos nije registrirano kod nas. U pravilu se daje zenama/djevojkama koje iz bilo kojih razloga ne mogu uzimati druga sredstva, i nesto su manje pouzdana nego standardna kontracepcija (obicno zbog pogresne primjene).
Patentex se upotrebljava najmanje 10 minuta prije spolnog odnosa, stavljanjem duboko u rodnici. Ukoliko do ejakulacije ne dodje unutar 1h, postupak se ponavlja, a isto tako i prije svakog narednog odnosa.
Da li je u medjuvremenu registrirano kod nas - ne znam. Trebalo bi pitati u ljekarni.
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:33   #3
evo malo sam jos prosurfala i nasla na nekom forumu da ga ima u RH i da kosta 80 kn (mislim da ih je 12 u jednom pakiranju), a i nasla sam ga na popisu lijekova koji se izdaju bez recepta, sto znaci da se definitivno mogu kupiti kod nas.

Ima li na forumu netko tko je probao? Rado bih cula iskustva iz prve ruke..
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:09   #4
Ovo bi bilo super za mene,malo pauze od kondoma
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:47   #5
pa i meni zvuci ok. ajde ako probas (prije mene) javi kako ti se cini
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:22   #6
Quote:
dopy kaže: Pogledaj post
pa i meni zvuci ok. ajde ako probas (prije mene) javi kako ti se cini
Kupit ću si sutra ako nađem.Al sam negdje čitala da se koriste uz kondom pa bezveze.Ja ću ovako-kada su mi plodni dani i oko plodnih kondom a druge dane te vaginalete
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:55   #7
Ja sam to koristila .

To su vaginalete kontraceptivnog djelovanja. Stavljaju se u rodnicu nekih 10 minuta prije odnosa, po uputstvu vrijede za jedan spolni odnos, no meni je ginekolog rekao da vrijedi 4 sata. U tih desetak minuta vaginaleta stvori takoreći zaštitnu pjenu na ulazu u maternicu, koja sprječava ulaz spermija u nju. Ne koriste se uz kondom.
Meni su bile sasvim ok, malo je skuplje od kondoma, no idealno za osobe koje ne vole ili im ne pašu kondomi, a ne smiju piti kontracepcijske,a imaju povjerenje u zdravlje partnera.

Već sam negdje ovdje pisala o tome prije par godina.

@pokretačici topika: Pantetex nije zaštita od spolnih bolesti, dakle ako odlučiš koristiti ih ipak provjeri drugu stranu je li sve ok.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 18:32   #8
Prvi put čujem za to i zvuči mi idealno!Istinski ne volim kondome, a pilule ne smijem i ne želim uzimati više.Znači zaštita od trudnoće je pouzdana?Može se kupiti u svakoj ljekarni?

I ultra glupo pitanje: šta je sa tom pjenom koja se stvori?Gdje ona poslije nestane?Da li je to štetno za organizam?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.

Zadnje uređivanje Ereshkigal : 04.11.2009. at 18:39.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 18:51   #9
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ja sam to koristila .

To su vaginalete kontraceptivnog djelovanja. Stavljaju se u rodnicu nekih 10 minuta prije odnosa, po uputstvu vrijede za jedan spolni odnos, no meni je ginekolog rekao da vrijedi 4 sata. U tih desetak minuta vaginaleta stvori takoreći zaštitnu pjenu na ulazu u maternicu, koja sprječava ulaz spermija u nju. Ne koriste se uz kondom.
Meni su bile sasvim ok, malo je skuplje od kondoma, no idealno za osobe koje ne vole ili im ne pašu kondomi, a ne smiju piti kontracepcijske,a imaju povjerenje u zdravlje partnera.

Već sam negdje ovdje pisala o tome prije par godina.

@pokretačici topika: Pantetex nije zaštita od spolnih bolesti, dakle ako odlučiš koristiti ih ipak provjeri drugu stranu je li sve ok.
bas mi je drago da si to podijelila s nama sada cu definitivno to isprobati, vec sam bila ocajna otkad sam saznala da vise nesmijem piti pilule.
netko je pitao koliko kostaju, a ja sam nasta na drugom forumu da su cca 80 kn. Pješčani sat, da li je to istina?
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 15:44   #10
u vrijeme kad sam ja koristila bile su oko 70 kn. prije nekih 2 godine...ne znam ima li ih u svim ljekarnama, ja sam svoje kupovala na recept koji mi je ginekolog prepisao, ne onaj pravi crveni recept, nego onaj koji liječnici znaju prepisati, kad plaćaš punu cijenu..ne znam kako objasniti jasnije..

Ereshkigal, kao i bilo koja druga vaginaleta...nakon nekog vremena pjena će se rastopiti i izaći iz tebe
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:33   #11
Evo ja ih jučer kupila u Rijeci u ljekarni Prima pharme,oni to naručuju iz uvoza pa pretpostavljam da ih nemaju sve ljekarne.koštaju 81 kn a ima ih za 12 puta,znači isto dođu kao i 4 paketića Durexa.Ovo mi se čini baš super jel hormone ne želim koristiti jel mi nakupljaju vodu u tijelu a kondoma nam je već dosta.Isprobat ću ovaj vikend kako to funkcionira pa vam javim
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:17   #12
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Evo ja ih jučer kupila u Rijeci u ljekarni Prima pharme,oni to naručuju iz uvoza pa pretpostavljam da ih nemaju sve ljekarne.koštaju 81 kn a ima ih za 12 puta,znači isto dođu kao i 4 paketića Durexa.Ovo mi se čini baš super jel hormone ne želim koristiti jel mi nakupljaju vodu u tijelu a kondoma nam je već dosta.Isprobat ću ovaj vikend kako to funkcionira pa vam javim
hvala za info. ja cu ih potraziti sljedeci tjedan u zg. ako netko prije mene kupi u zg molila bi da napise u kojoj ljekarni. hvala
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 13:56   #13
Figice baš super informacija za Rijeku, daj javi dojmove...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:42   #14
Ja sam došla na svijet zahvaljujući kontracepcijskoj pjeni . Doduše, to je bilo prije puuuno godina, možda je to sad pouzdanije
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 16:50   #15

pa ja se nadam.
kao što su i pilule pouzdanije..i kondomi.i auti..i kozmetika itd.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 14:12   #16
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ja sam to koristila .

To su vaginalete kontraceptivnog djelovanja. Stavljaju se u rodnicu nekih 10 minuta prije odnosa, po uputstvu vrijede za jedan spolni odnos, no meni je ginekolog rekao da vrijedi 4 sata. U tih desetak minuta vaginaleta stvori takoreći zaštitnu pjenu na ulazu u maternicu, koja sprječava ulaz spermija u nju. Ne koriste se uz kondom.
Meni su bile sasvim ok, malo je skuplje od kondoma, no idealno za osobe koje ne vole ili im ne pašu kondomi, a ne smiju piti kontracepcijske,a imaju povjerenje u zdravlje partnera.
samo za jedan spolni odnos?
to je nekako malo
jel onda treba stavit drugu za drugi ili čekat 4 sata pa stavit drugu ili se u 4 sata ipak može seksat više puta s jednom pjenom?

i jel ne ispadne pjena van ako do odnosa ne dođe 10min nakon stavljanja a žena npr. hoda ili pleše?

i šta kažu koliko su sigurne?
jel ima neki postotak?

i jel ima peckanja poslje? nuspojave?
jel čudno za vrijeme odnosa?
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:53   #17
Imaš link za više informacija

ja sam koristila jednu za 4 sata i ništa nije ispalo, niti sam ostala trudna.

10 minuta je potrebno da je formira pjena iz te vaginalete, da postane svrsishodna. ne desi se ništa ako unutar 10 minuta ne dođe do sexa

ali strpi se tih 10 minuta da kontracepcija počne funkcionirati.nema peckanja. nisam primijetila nuspojave.

što se tiče samog odnosa, ne bih preporučila baš oralni sex odmah nakon stavljanja vaginalete
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:10   #18
@Pješčani sat
jel tesko to "nagurat" skroz do kraja , kak se kao trea ?
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:58   #19
kupila sam ih jucer i isprobala
kao prvo trazila sam po gradu u ljekarnama i nema, jedino u ljekarni frebel (dolac - tamo di imaju sve uvozne ljekove) i kostaju 75 kn.
u principu sam zadovoljna. lako se stavlja. treba je nagurati na dubinu 'prsta'. jedini bed je sto kao i svaka vaginaleta 'curi'. ipak to mora negdje izac haha tako da nista od oralca nakon sexa, ali moze u onih 10 min cekanja jer se tek stvara pjena pa tada nis ne curi
i jos jedna stvar mi je malo nezgodna, ali to je u mojoj glavi, mozda se samo trebam naviknuti...a to je sto pise da ako ne dodje do ejakulacije unutar sat vremena treba stavit novu vaginaletu. i onda cijelo vrijeme mislim na to jel proslo tih sat vremena il nije jos mi samo treba da navijem alarm na sat vremena pa da ubijem cijelu atmosferu
ali opet bolje mi je to nego kondomi
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:28   #20
StraPrincess..to je vaginaleta..ako si ikad koristila vaginaletu znaš kako izgleda.

u slučaju da nisi: tableta elipsastog oblika, kao velika koštica od lubenice( recimo), ne sjećam se treba li ju smočiti prije stavljanja. skineš omot, uzmeš prstima, i kao tampon( ako koristiš tampone), zaguraš u rodnicu jednim prstom,tako da je vaginaleta na vrhu prsta i postavljena tako da je na prstu užim dijelom. zaguraš koliko ide. kraj. točka.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.