Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 23:03   #61
Markeri općenito pa i ca 125 nisu pouzdani i mogu pokazati lažno povišene vrijednosti. Ovo što ti imaš i nije bog zna što povišeno, i ne , vjerojatno nemaš rak. Kod žena u fertilnoj fazi ovaj marker može pokazivati lažno povišene vrijednosti, posebice ako imaš kraći ciklus .Predostrožnosti radi, napravit će ti UZV abdomena i vjerojatno još koji drugi marker.
Zašto su ti uopće radili ca 125?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:11   #62
Sasvim slucajno, vadila krv jer sam mislila da sam anemicna i u sklopu toga mi napravili te markere, ne znam zasto. Kazem, prvo je bio 41 a sad je 83. Ciklusi su mi na 28-30 dana. Prosli put sam markere vadila 15.dan ciklusa a ovaj put 6.dan znac odmah poslije menstruacije. I da salju me na uzv abdomena i rtg pluca. Nadam se da je samo neka upala. Brine me to sto su markeri porasli :/
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:28   #63
Quote:
vampirewoman kaže: Pogledaj post
Pa zar nitko bas?
bok! ono što bih ti ja rekla,kao friška u svim svojim sranjima,je to da ništa ne prepuštaš slučaju nego dobro istražiš odakle toliki markeri. moji markeri su (pred 4mj) bili 100-rezultat tumor jajnika,laparotomija,6 ciklusa kemoterapije koju još odrađujem svaka 4tj...jebeno i teško i koma...imam 45god...do tada zdrava ko dren,redovne kontrole i sl...nikakve smetnje koje bi ukazivale da nešto ne valja... Ne,ne plašim te,nego samo želim reči ako se ičega bojiš istraži to do kraja zbog svoje sigurnosti.
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:46   #64
Evo danas uradila uzv abdomena i sve 5. Kaze da bi bilo dobro napravit gastroskopiju i kolonoskopiju. Aaaaaaaaa
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:42   #65
Quote:
vampirewoman kaže: Pogledaj post
Evo danas uradila uzv abdomena i sve 5. Kaze da bi bilo dobro napravit gastroskopiju i kolonoskopiju. Aaaaaaaaa
Da ti je nešto na želucu, već bi ti se vidjelo na UZV. Dakle, treba još kolonoskopija, al ja bih na tvom mjestu prije napravila markere CEA, CA-19.9, CA-50 i CA-195. Ukoliko nešto ne štima tamo i ovi markeri će reagirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 12:01   #66
Kad sam prvi put vadila krv vadila sam i te markere i bili su ok. U granicama. Danas sam opet vadila ca125 i sad cekam nalaze. Znate i sami kako je cekati!!!! Ludim lagano!!!!
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 13:47   #67
Evo sad su mi 57, znaci padaju!!!! Ajme sad sam sretna!!!!! Kaze dr da cemo ih pratiti i dalje dok ne budu u normali, ali da je vjerojatno neka upala u organizmu. Da je cak moguce da su markeri skocili i zbog mog kasljanja od mjesec dana kaze mozda je zbog te jake prehlade, cekamo sad rtg pluca i srca.
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:22   #68
Bok. Da li je netko imao povišen marker CA 19-9 i dermoidne ciste? Ima li to uopće veze jedno s drugim? Ostali markeri su normalni. Thanx.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 11:11   #69
Moj je stalno divljao iako nema ničega. Svako malo ga vadim, nikad nije u granicama normale. Varira od 90-120 ali nikad nista ne nadu. ui nalazi u redu, ali on poludi. Tako da to ti je moje 'slavno iskustvo'. I ja sam paničarila. Međutim uredno ga kontroliram, sto vuče dalje pretrage ali nikad nista. Tako da.... :/
malenaa19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:02   #70
Quote:
malenaa19 kaže: Pogledaj post
Moj je stalno divljao iako nema ničega. Svako malo ga vadim, nikad nije u granicama normale. Varira od 90-120 ali nikad nista ne nadu. ui nalazi u redu, ali on poludi. Tako da to ti je moje 'slavno iskustvo'. I ja sam paničarila. Međutim uredno ga kontroliram, sto vuče dalje pretrage ali nikad nista. Tako da.... :/
Tako da si ti školski primjer u prilog činjenici kako markeri nisu pouzdano dijagnostičko sredstvo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:50   #71
Eto sjecas se vjerojatno koliku sam ja paniku dizala oko toga p na kraju sve super, sve uredno, ali moj ca125 nikad nije ispod 90, nebitno koji dani ciklusa. Hahaha
malenaa19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:31   #72
Quote:
malenaa19 kaže: Pogledaj post
Eto sjecas se vjerojatno koliku sam ja paniku dizala oko toga p na kraju sve super, sve uredno, ali moj ca125 nikad nije ispod 90, nebitno koji dani ciklusa. Hahaha
Drago mi je da je sve ok
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 19:47   #73
Unhappy

Evo da vam se opet malo javim. Dobila sam mengu pa sad cekam da prodje pa opet idem vaditi SVE markere. Ajme vise mi se ne da po doktorima ici. I sta ako sad opet koji bude povisen??!!
Vec znam kako cu taj dan kad budem vadila krv zivcanit dok nalazi ne budu gotovi, ma kakvi oni bili.
Koji je to stres, to je tesko objasniti.
I kad kazem nekom da se bojim nitko me ne razumije, kazu bit ce kako bude, valjda misle da mi je to neka utjeha!!
Nikom se ni ne da o tom pricat, a ja svaki dan pomislim na to.
Tesko je kad nemas s kim svoje strahove podijeliti. Muz kaze bit ce to sve dobro, mora biti, a ja mislm a sta ako ne bude..
Joj oprostite sto vas gnjavim al ne znam kako cu opet te strahove prezivjeti. Znam da nekako hocu jer moram, al bojim seee!!!!
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 20:52   #74
Quote:
vampirewoman kaže: Pogledaj post
Evo da vam se opet malo javim. Dobila sam mengu pa sad cekam da prodje pa opet idem vaditi SVE markere. Ajme vise mi se ne da po doktorima ici. I sta ako sad opet koji bude povisen??!!
Vec znam kako cu taj dan kad budem vadila krv zivcanit dok nalazi ne budu gotovi, ma kakvi oni bili.
Koji je to stres, to je tesko objasniti.
I kad kazem nekom da se bojim nitko me ne razumije, kazu bit ce kako bude, valjda misle da mi je to neka utjeha!!
Nikom se ni ne da o tom pricat, a ja svaki dan pomislim na to.
Tesko je kad nemas s kim svoje strahove podijeliti. Muz kaze bit ce to sve dobro, mora biti, a ja mislm a sta ako ne bude..
Joj oprostite sto vas gnjavim al ne znam kako cu opet te strahove prezivjeti. Znam da nekako hocu jer moram, al bojim seee!!!!
Ako ne bude morat ćeš se suočiti sa time, kao i sa drugim čupavim situacijama u životu i rješavati situaciju. Zar postoji druga zdrava varijanta? Osim toga naučit ćeš se nositi sa stvarima tek i ako ih bude. U naprijed se ništa ne može do u detalj razraditi. Zato se probaj opustiti. Muž ti ima pravo Bojiš se što je sasvim prirodno. Ono što je neprirodno i kontraproduktivno jest predati se tom strahu da ti kontrolira život. Ništa, pa čak ni najgora moguća bolest to ne smije! Ti si direktor svog svemira i života i ti si ta koja treba kontrolirati strah, a ne on tebe!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 11:44   #75
Nemoj toliko paničariti. Normalno je da se bojiš, ali markeri ti opadaju, mislim da će to biti ok. Meni su lani našli cistu od preko 20 cm, hitni ct i magnetna.
Veća sam mislila da sam gotova, al evo živa sam i dalje.

Bit će to sve ok, nisu to neke velike vrijednosti.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 20:16   #76
Hvala vam, dobar dio dana sam ok, pa me s vremena na vrijeme uhvati. Al dobro je sto radim pa uspijem ne misliti na to.
A prezivjet cu, moram, iz ove koze ne mogu
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 10:20   #77
imam pitanje..
da li povišen tumorski marker CEA može ukazivati i na neke nemaligne bolesti i da li je netko imao takav slučaj..referentne vrijednosti su takve da on mora biti niži od 5,a meni bliskoj osobi iznosi 70..A nema nikakve posebne smetnje s probavom koje bi ukazivale na neki veći problem...
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:05   #78
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
imam pitanje..
da li povišen tumorski marker CEA može ukazivati i na neke nemaligne bolesti i da li je netko imao takav slučaj..referentne vrijednosti su takve da on mora biti niži od 5,a meni bliskoj osobi iznosi 70..A nema nikakve posebne smetnje s probavom koje bi ukazivale na neki veći problem...
može biti povišen kod pušaća, Kronove bolesti, pankreatitisa, ulceroznog kolitisa, hipotiroze....
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 13:29   #79
Meni je CA 19-9 ispao 1576 -.- a normalno je od 0 do 38.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:13   #80
Ajme visoki rezultati.
Sta kazu doktori??
Ja sutra ujutro vadim sve markere za abdomen i pluca i nije mi svejedno. Sutra vam se javim.
Drzite mi palceve!!!!!
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.