Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 00:38   #201
Bok, imam jedan problem i zanima me jel mi netko može pomoć. U zadnjih godinu dana jako mi otpadaju trepavice, većina ih više ne naraste, a ostalo mi ih je manje od pola. Doktorica kaže da može bit seboreja, al meni je to čudno jer sa kosom i kožom mi je sve u redu. Jel netko možda imao sličan problem? Ne šminkam se već više od pola god., nije infekcija, štitnjača je ok, tak da ne znam što bi moglo bit.
ex plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 12:44   #202
Ex plavušo, koliko ja znam i koliko sam čuo od liječnika, seboreja nema veze sa otpadanjem dlaka (iako možda mogu imati isti uzrok).
Sve dlake na tijelu prirodno opadaju (imaju svoj životni vijek). Na njihovom mjestu izrastu nove. Ti ciklusi ne moraju biti ravnomjerni. Možda je tvoje stanje privremeno.
Za jačanje kose, dlaka i noktiju preporučuje se hrana bogata biotinom (H-vitamin). Može se kupiti i u obliku tableta, ali ako jedeš dovoljno svježeg voća, povrća i orašastih plodova obično ti tablete ne trebaju.
Čak i ako se tvoje trepavice ne "poguste" ne očajavaj; trepavice su zadnja stvar na ženi koju muškarci primjećuju, iako nas reklame na televiziji žele uvjeriti u suprotno.
Ivan Akoide is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 20:09   #203
znam da sve dlake imaju životni vijek, al meni fakat većina više uopće ne raste. Kaj se vitamina tiče, vjerojatno ih nemam dovoljno, al da mi baš trepavice od tog ispadaju, a da je sve ostalo ok, to mi je malo čudno. al hvala na savjetu, budem probala s biotinom.
ex plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 17:30   #204
Quote:
ex plavusa kaže: Pogledaj post
znam da sve dlake imaju životni vijek, al meni fakat većina više uopće ne raste. Kaj se vitamina tiče, vjerojatno ih nemam dovoljno, al da mi baš trepavice od tog ispadaju, a da je sve ostalo ok, to mi je malo čudno. al hvala na savjetu, budem probala s biotinom.
Imao sam sličan problem sa obrvama i trepavicama koje su se prorjeđivale a mlade dlake koje su narasle su bile tanke i slabe. probao sam biotin h al nije bilo efekta i onda prešao na natural's wealth vitamin B i nakon 2mjeseca sve se vratilo u normalu.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:06   #205
ah... jbna perut... koristio oronazol i proslo... ono ok, nakon nekog vremena kad nisam koristio oronazol vratila se... i nist ja kupim opet sampon i eto otisla vec skoro bocica a ne povlaci se... hlp ?
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:57   #206
SEBOREIČNI DERMATITIS

Molim vas za pomoć.Već godinama imam promjene na koži koje su okarakterizirane kao sebor.dermatitis.
__________________
......danas je ono sutra kojeg smo se bojali.....
sarahkey24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:02   #207
nije to ništa strašno...imaš topic o tome čini mi se.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:04   #208
POMOĆ-HITNO-BIOPSIJA-SEBOR.DERMATITIS

Molim vas za pomoć.Nakon dugogodišnjeg sebor. dermatitisa i borbe s njim, doktorica mi je napisla uputnicu za biopsiju.Trenutno mi je cijelo čelo, i na par mjesta na licu prekriveno izraito upaljenim i crvenim promjenama koje se ljušte , obično su okruglog oblika i ne reagiraju na terapiju.Ovo traje već tjedan dana.Inače u zadnje vrijeme ove promjene javljaju mi se svako par dana i više stvarno ne znam šta da radim. .Inače imam uredan hormonalni status, ne pijem, ne pušim, nemam neke alergije, pazim na kožu, jedino šta sam pod stresom u zadnje vrijeme, ali tko nije. Koliko je uobičajena biopsija kod ovakvih situacija i da li je opasna? Doktorica mi kaže da će se biopsijom dobiti točna dijagnoza jer ona više nije sigurna s obzirom na situaciju u svoju dijagnozu, a onda bi i terapija trebala biti učinkovitija?Ja nisan sigurna šta da napravim.
__________________
......danas je ono sutra kojeg smo se bojali.....
sarahkey24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 19:30   #209
Doktorica vjerojatno sumnja na neku drugu dermatološku situaciju (rozaceu, neki drugi tip dermatitisa ili pak na neki od oblika psorijaze).
Odrežu ti komadić kože zahvaćen promjenama, mali, prije toga dobiješ lokalni anestetik (lidocain)...nekada se stavi šavić a nekada zaraste krasticom...i to je to.
Onda sačekaš patohistološki nalaz...nekoliko dana do nekoliko tjedana, ovisno o tome dali rade imunohistokemijske pretrage...
Ovisno o nalazu će se nastaviti liječenje ili promijeniti terapija.
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:22   #210
Ne znam kako si do sada liječila seb.dermatitis, moj sin je imao od svojeg prvog mj. pa do negdje 3,5 g. i terapija mu je bila s kosteroidnim kremama, al smo mi na kraju nabavili jednu kremu iz NJemačke, skupa je al smo ga mazali s njom, potrošili smo dvije kreme i sve mu je prošlo. Nije se vratilo već 3 god.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 05:58   #211
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si do sada liječila seb.dermatitis, moj sin je imao od svojeg prvog mj. pa do negdje 3,5 g. i terapija mu je bila s kosteroidnim kremama, al smo mi na kraju nabavili jednu kremu iz NJemačke, skupa je al smo ga mazali s njom, potrošili smo dvije kreme i sve mu je prošlo. Nije se vratilo već 3 god.
problem je sto, a to ce priznat i neki dermatolozi, najcesce nema univerzalnog rjesenja i terapija je cesto obicno "nabadanje". kreme nece stetit, ali prakticno se nikad ne zna sto ce nekome pomoc.
vi ste imali srece i to je sjajno
netko drugi ce mozda mazat tom kremom i nece bit ni najmanjeg pomaka, a neka druga krema koja vama nije pomogla ce ga 'izlijecit'.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:49   #212
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Odrežu ti komadić kože zahvaćen promjenama, mali, prije toga dobiješ lokalni anestetik (lidocain)...nekada se stavi šavić a nekada zaraste krasticom...i to je to.
Kada su meni radili biopsiju, a već sam ležala na stolu, htjeli su skinuti komadić kože s obraza. Meni se ta ideja nije dopala, budući da je postojala mogućnost ostanka ožiljka. Onda su predložili čelo... ali ja ne nosim šiške. Kirurginja je bila nervozna zbog mog zanovijetanja, ali nisam ja, a nije bila ni jedna simpatična doktorica koja je također stajala pokraj stola. Napokon smo pronašli crveno uho i s njega su skinuli komadić kože.

Poslije mi je ova simpatična doktorica čestitala na zauzamanju za sebe.

Nakon nekoliko dana trebao im je još jedan uzorak, pa je 'stradalo' i drugo uho.

Danas, nakon 8 godina, na jednom uhu je mali ožiljak, na drugome nema ničega.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:36   #213
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si do sada liječila seb.dermatitis, moj sin je imao od svojeg prvog mj. pa do negdje 3,5 g. i terapija mu je bila s kosteroidnim kremama, al smo mi na kraju nabavili jednu kremu iz NJemačke, skupa je al smo ga mazali s njom, potrošili smo dvije kreme i sve mu je prošlo. Nije se vratilo već 3 god.
Niste valjda 3,5 godina mazali sa kortikosteroidima? sa kortikosteroidima se maze najvise dva tjedna i onda pauza po mjesec dana,tako bi trebalo ic al nasi doktori truju s tim i po par godina,uzas. Imaju puno nus pojava.
Nadam se da mu se nece vise nikada vratit,sretno
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:51   #214
Mazali smo neki period pa pauza (po uputstvima) al da trajalo je to godinama. jedne godine na moru smo sreli neke njemce i njihova mala je bila puno više pod seb.derma. od mog sina i mi pitali njih jel koriste kakvu kremu, oni su nam rekli da ne a pogotove ne sa kortikosteroidima jer su štetni. tada smo potražili drugo rješenje. Šokantno je to što nam nitko nije tada rekao da možemo imati posljedice bez obzira na periodično korištenje. Sada nedavno kad smo bili kod druge dr. ona kaže da je to korištenje kortikosteroidne kreme najvjerovatnije uzrokovalo vitiligo koji mu sepojavio točno na mjestima gdje je najviše imao seb.derm. Katastrofa, šta da kažem.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:10   #215
Ja brijem glavu na nulericu.Kada kosa malo poraste pojavi se prhut i svrabež po cijelom vasištu.Lice mi je oko obrva i ispod oba oka crveno u povremeno ljuskanje.Koristio sam ornozol šampon preko 3 godine bez pestanka.Kada sam to priznao svom dermatologu skore se izderala na mene.Sada koristim ph neutralan šampon i Plimycol mast za lice.To je po njenoj preporuci.I redovito se umivam u sapunu.Malo mi je bolje ali vidim da od nekakvog izlječenja nema šanse.Na poslu me znaju zezati da sam postao cuger a popijem tu i tamo koje pivo.Što se nasljednosti tiće imao mi je otac problema sa vlasištem ali nikada sa licem.Problem je riješio pranjem kose u sapunu!!! Ja sam to probao i bilo mi je samo još gore.Sve u svemu ide mi to sve skupa na živce .
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:25   #216
evo treći tjedan koristim VICHY DERCOS dosad najbolji šampon kaj sam koristio, nema svrbeži, peckanja, a ljuskanje se dosta povuklo
__________________
Where is ANY KEY?
Mrki_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 16:46   #217
Quote:
ex plavusa kaže: Pogledaj post
znam da sve dlake imaju životni vijek, al meni fakat većina više uopće ne raste. Kaj se vitamina tiče, vjerojatno ih nemam dovoljno, al da mi baš trepavice od tog ispadaju, a da je sve ostalo ok, to mi je malo čudno. al hvala na savjetu, budem probala s biotinom.
Prije 4 mj mi je pocela uzasno otpadat kosa,a buduci da je inace gusta otpalo je sigurno oko 70 % i ostalo par dlaka
isla sam kod doktora i prvo sto me pito dal sam imala neki stres veliki ili neko zdravstveno pogorsanje,tocno 2 mj prije pregleda sam lezala u bolnici 3 tjedna sa temperaturom do 41,na diureticima,antibioticima,infuziji,zeljezo mi je bilo 2,znaci totalni kaos u tijelu (eritrodermija). On mi je objasnio da je za rast dlaka a posebno kose potrebno puno energije koju korjen nije mogao dobit i onda su se pore na vlasistu zatvorile i doslo je do otpadanja kose ali i obrva i trepavica.
Dobila sam biotin H ,ali i inace koristim kompleks vitamina tako da sad buja ko luda,hehe.
To je moj slucaj,ali ako mozes to povezat sa necim takvim onda ti je to razlog.
Prije 3 godine sam isti slucaj imala sa eritrodermijom,al su mi tada popadale sve dlake na rukama i nogama,koja sreca,hihihi
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:05   #218
imam novi ritual za lice i za sada (neka 3 tjedna ) je pujpujpju da ne ureknem ...

oduzima dosta vremena, ali

- očistim lice s niveinim losionom za skidanje šminke oko očiju (da s njim čistim cijelo lice)
- zatim se umijem sa neutrogenom (2-1) ponekad ju prvo nanesem kao masku da malo odstoji
- recimo 1-2 tjedno neutrogenin peeling
- zatim na vatu aloa first tekućinu - prođem licem
- na kritične dijelove stavljam od roc-a purif-ac
- te lice namažem s novo otkivenom (za mene ) kremicom (više ko fliud) Galenic - soins hydratants

sad kad ovako napišem, ko da ritual traje satima (ali ne traje ), ali najvažnije djeluje
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:52   #219
borim se sa ovom grozotom godinama... u zadnje vrijeme mi se pogorsalo... ali sreca u nesreci,samo je na vlasistu... kamo mogu kupit sampon Ducray Selegel? i moze li mi netko preporucit nekog odlicnog dermatologa/icu u Rijeci ili okolici?.... please help
danygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:05   #220
navečer:blagi sapun+hibitan sol+krema nivea sensitiv

ujutro:hibitan sol
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.