Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 14:36   #1
NASA, Hubble i Isus

Malo surfah po netu, NASI, Svemiru i tada mi bljesnula nedomica.

OK, uzmimo kako je nekakav Svevišnji, Bog ili tko zna što, kreator Svemira i sve ostalog. Ono što me mući je činjenica da dokazano postoji nezamisliv broj galaksija, zvijezda a i u nekakvoj najrigidnijoj statistici i svjetova na kojima bi mogao postojati život.

Kao tema za razmišljanje, NASA uperi Hunbble u ništavilo (projekt Hubble Ultra-Deep Field) i tamo otkrije desetak tisuća galaksija. Uzmemo li u obzir kako promatrani dio Svemira predstavlja tek jednu desetinu milijuntog dijela neba, možemo zaključiti kako u nama vidljivom dijelu Svemira postoji 100.000.000.000 galaksija i to tek onih koje možemo vidjeti. Kako galaksija ima 100-500.000.000.000 zvijezda dolazimo do neshvatljivog broja i ako samo minimalni djelić tih svemirskih čudesa ima nekakav oblik života, zaključujem kako Bog ima jako puno posla.

I sad, ako je Bog kreirao Svemir, gdje je smisao pojedinačne priče o Isusu, Mariji, molitvi, Raju, odlasku u crkvu..., pa je li moguće da je Bog svu tu svoju kreaciju, energiju, beskrajni Svemir podredio samo šaćici bića na jednoj planeti - ljudima?

Jednostavno, sva ta priča mi jednostavno ruši koncepciju lokalnog operirajućeg Svevišnjeg (a time i sve zemaljske religije) iako je u globalu priča o kreatoru univerzuma i dalje otvorena.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:03   #2
Ne vidim u čemu je nedoumica, osim što ti kao i velika većina ljudi ne možeš shvatiti da je Neograničeni Stvoritelj ujedno i Savršena Ljubav tako da ga se osobno tiče svaki Njegovom voljom stvoreni stvor, pa makar to bio i jedan običan čovjek na jednoj malenoj planetici.
I slažem se onda da je to , ta volja i mogućnost Neograničenog da ostvari osobni odnos sa svakim stvorenjem najveće pitanje i misterij nad kojim se trebamo čuditi i veseliti mu se , barem ja se veselim, drugi nek kažu za sebe
Neve031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:29   #3
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Jednostavno, sva ta priča mi jednostavno ruši koncepciju lokalnog operirajućeg Svevišnjeg (a time i sve zemaljske religije) iako je u globalu priča o kreatoru univerzuma i dalje otvorena.
Teološka hipoteza da je Isus spasio sav svemir, tj. sva ljudskolika svjesna bića na milijardama galaktika je najobičniji nonsens teškog kalibra.

I to da je došao iz nekakve pustinjske zabiti, a suvremenici Ga se ne sjećaju. No svemirci razni MORAJU vjervati da je Isus Mesija i Spasitelj sviju, i da je palamudio po Jeruzalemu i okolici (kršćansko Vjerovanje).
Cijela bajka pada nepovratno u vodu.

Bogoklanjateljima tj. kreacionistima preostaje samo vjerovati da smo jedini u središtu svemira, a milijarde galaktika su stvorene samo zato da bi se pastiri noću mogli orjentirati i pronaći izgubljenu ovčicu.

Pa Isus nije znao niti da je Zemlja okrugla. Jer kaže: "Nastade tama po SVEM SVIJETU 3 sata."
I na polovini Zemlje gdje je tada bila noć?
Ili je možda tamo nastao dan 3 sata usred noći? lol
Tama je nastala i po svem svemiru? loooolčina
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:37   #4
Meni je osobno glupo vjerovati da postoji toliko...praznog prostora i da su ljudi na našoj Zemlji jedina živa bića.
A svemir je toliki da je to teško i pokušati zamisliti.
I ja sam razmišljala o tome baš gledajući sliku koju je snimio Hubble. Toliko galaksija, toliko potencijalnih mjesta za život. A da je sve prazno.
Jednostavno nema smisla.
Mislim da je prilično egoistično razmišljati da je čovjek najinteligentnije biće ikada i da to sve stoji tamo eto za džabe da bi imali u šta gledat kad se drpamo s nekim na livadi.
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:15   #5
Quote:
Neve031 kaže: Pogledaj post
Ne vidim u čemu je nedoumica, osim što ti kao i velika većina ljudi ne možeš shvatiti da je Neograničeni Stvoritelj ujedno i Savršena Ljubav tako da ga se osobno tiče svaki Njegovom voljom stvoreni stvor, pa makar to bio i jedan običan čovjek na jednoj malenoj planetici.
I slažem se onda da je to , ta volja i mogućnost Neograničenog da ostvari osobni odnos sa svakim stvorenjem najveće pitanje i misterij nad kojim se trebamo čuditi i veseliti mu se , barem ja se veselim, drugi nek kažu za sebe
osim eventualno lucifera i trećine anđela koje je ovdje potjerao da nas malo naganjaju, njih će srećom uskoro preselit u novi rezervat a mi napokon udisat lucifer free zrak i piti lucifer free vodu.

al nek ih svakako premjesti van sunčevog sustava ili drito u središte sunca jer postoji prilično velika šansa da sapiensi nastane okolne planete prije nego nam jahve pošalje konjanicu apokalipse.

nadam se da luciferovi toliko ne čitaju ovaj forum ili bug jer bi (dok još imaju vremena) mogli doć na ideju da iz svoje dimenzije manje opsjedaju sapiense a više nam provaljuju šifre npr. one koje čuvaju nuklearne projektile a onda nam jahvina konjanica neće ni trebat ovaj put silazit već će jahvin sin morat ponovo dunut u blato i stvorit adama v.2 .

http://www.bug.hr/vijesti/kvantna-ko...je/118456.aspx

isuse sačuvaj naše projektile i banke od svog bivšeg frenda i njegovih legija, molimo te.

Zadnje uređivanje ursamajor : 18.09.2012. at 16:56.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:12   #6
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
No svemirci razni MORAJU vjervati da je Isus Mesija i Spasitelj sviju, i da je palamudio po Jeruzalemu i okolici (kršćansko Vjerovanje). Cijela bajka pada nepovratno u vodu.
Nepoznati, bajke su za malu djecu, ali Isus nije bajka, iako Ga se svi dotiču, čak i ti koji Ga često spominješ. Čim prestanemo sa zemaljskim riječnikom, shvatit ćemo to znanje i prostor i vrijeme odakle i zbog čega Isus dolazi.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:15   #7
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Nepoznati, bajke su za malu djecu, ali Isus nije bajka, iako Ga se svi dotiču, čak i ti koji Ga često spominješ. Čim prestanemo sa zemaljskim riječnikom, shvatit ćemo to znanje i prostor i vrijeme odakle i zbog čega Isus dolazi.
A svemirci?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:25   #8
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A svemirci?
Pa govorim ti. Ljudska zemaljska riječnik-terminologija pozna samo ono što je ili zapisano ili viđeno, drugo nema šanse. Možeš reć ili svemirci ili kako god, no mjesto odakle je Isus proizašao, nije vidljiv "zemaljskim" riječnikom. Tako da ljudi imaju samo ono što su im drugi kazali, no imaju li spoznaju o takvom mjestu, nebih rekao. Ovo stanje duše nemože vidjeti višu dimenziju, osim ako je to odluka Onoga koji takvu dušu želi provesti "izletom" u nepoznato.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:42   #9
Evo našeg fundamentaliste koji može uz bok "Kuranovcim" doduše malo je zamaskiran u mirotvorca no ista stvar.Nema posta bez partijska sekretara.
Meni je to degutantno kolko je tu reklamiranja ovde.

Samo Dominik neće po takvima jer iz ista tora su no po Muslimani hoće..

Dokle mi vas je podnositi..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:45   #10
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Pa govorim ti. Ljudska zemaljska riječnik-terminologija pozna samo ono što je ili zapisano ili viđeno, drugo nema šanse. Možeš reć ili svemirci ili kako god, no mjesto odakle je Isus proizašao, nije vidljiv "zemaljskim" riječnikom. Tako da ljudi imaju samo ono što su im drugi kazali, no imaju li spoznaju o takvom mjestu, nebih rekao. Ovo stanje duše nemože vidjeti višu dimenziju, osim ako je to odluka Onoga koji takvu dušu želi provesti "izletom" u nepoznato.
Pričaš mi priče.

Je li se Isus dragovoljno dao razapeti na Golgoti u Jeruzalemu ZA CIJELI SVEMIR, ili je to simboličko-alegorijsko-mistično-pjesničko-premeseno značenje viših duhovnih sfera bla bla bla?

Ako nije simbolika, misionari moraju spremati kofere i uputiti se na dalek put po svemiru....ako su besmrtni i skaču s galaktike na galaktiku u trenu (hm, ni to im ne bi pomoglo da ih sve obiđu tako da svako stvorenje bude upoznato s radosnom viješću o žrtvi našega Spasitelja Kristusa).

Mormoni su iznašli rješenje tog "problema", pa su smislili da se Isukristus ukazao Indijancima u Americi, nakon što je razapet.

Kako se teolozi ne bi previše zamarali, predlažem im isto rješenje. Ukazivanje Bogo-O-Isusa na svim planetima i mjestima gdje ima "inteligentnog" života. lol

__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:57   #11
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pričaš mi priče.

Je li se Isus dragovoljno dao razapeti na Golgoti u Jeruzalemu ZA CIJELI SVEMIR, ili je to simboličko-alegorijsko-mistično-pjesničko-premeseno značenje viših duhovnih sfera bla bla bla?

Ako nije simbolika, misionari moraju spremati kofere i uputiti se na dalek put po svemiru....ako su besmrtni i skaču s galaktike na galaktiku u trenu (hm, ni to im ne bi pomoglo da ih sve obiđu tako da svako stvorenje bude upoznato s radosnom viješću o žrtvi našega Spasitelja Kristusa).

Mormoni su iznašli rješenje tog "problema", pa su smislili da se Isukristus ukazao Indijancima u Americi, nakon što je razapet.

Kako se teolozi ne bi previše zamarali, predlažem im isto rješenje. Ukazivanje Bogo-O-Isusa na svim planetima i mjestima gdje ima "inteligentnog" života. lol

Polako doći će se i do toga jer bog jest centralno sunce univerzuma oko kojega se sve vrti kao što oko našeg sunca se naše planete vrte.
To ja sasvim prirodan tjek spoznavanja univerzuma koji želi biti spoznat od stvorenja.

Dakle prića evoluira i tu nemaš što za reći no problem je druge vrste što se zacementirano jednom odcementiram mnogo puta i priča mjenja se ,umjesto da se kaže ljudima da sve ima svoj kontekst i vrijeme no to bi značio kraj nekih struktura i raspad i možda i svjeta veliki haos..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:57   #12
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Evo našeg fundamentaliste koji može uz bok "Kuranovcim" doduše malo je zamaskiran u mirotvorca no ista stvar.Nema posta bez partijska sekretara.
Meni je to degutantno kolko je tu reklamiranja ovde.

Samo Dominik neće po takvima jer iz ista tora su no po Muslimani hoće..

Dokle mi vas je podnositi..
odnosi se na Barmena...ja pozivam sve da razgovaraju... Ne vidim ništa pogubno za sebe da se dokaže da Isus nije Bog ili Krist. Nisam ga ni stvorio niti ću ga rastvoriti kao Boga... Dok se ljudi plaše razuvjerenja do tad neće razgovarati... Muslimani se bahate van svog kotara, ja njima ne sporim pravo na vjerovanje, neka se samo ne bahate...napisah da religije evoluiraju...stari ljudi su govorili da je Isus rekao 2000 i ?? god. Značilo bi da dolaze promjene...mene zanima mir na zemlji za moju djecu, ništa više
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:05   #13
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
odnosi se na Barmena...ja pozivam sve da razgovaraju... Ne vidim ništa pogubno za sebe da se dokaže da Isus nije Bog ili Krist. Nisam ga ni stvorio niti ću ga rastvoriti kao Boga... Dok se ljudi plaše razuvjerenja do tad neće razgovarati... Muslimani se bahate van svog kotara, ja njima ne sporim pravo na vjerovanje, neka se samo ne bahate...napisah da religije evoluiraju...stari ljudi su govorili da je Isus rekao 2000 i ?? god. Značilo bi da dolaze promjene...mene zanima mir na zemlji za moju djecu, ništa više
Ne radi se o dokazivanju tu jer dokaza ni nema nego o reklamiranju koje si sam pomenuo kao degutantno ja ti sam paralelu dajem.
Znači podržavaš teror večine nad manjinom u svom kotaru ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:20   #14
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne radi se o dokazivanju tu jer dokaza ni nema nego o reklamiranju koje si sam pomenuo kao degutantno ja ti sam paralelu dajem.
Znači podržavaš teror večine nad manjinom u svom kotaru ..
"ne dao Bog" sila bilo koje vrste treba prestati, ako sam ja u većini ne znači da moje dijete neće zivjeti negdje gdje je u manjini
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:29   #15
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
"ne dao Bog" sila bilo koje vrste treba prestati, ako sam ja u većini ne znači da moje dijete neće zivjeti negdje gdje je u manjini
Evo primjer ovaj forum hr. pdf religija. Može se derat po kršćanstvu i Isusu... Nepoznati je glavni...nikom ništa, prijeći s kršćanstva na islam, ni dlaka ne fali...uvjeren sam da u arapskim zemljama ni pomisliti ne smiju o forumu gdje bi islam bio prozivan, za izlaz iz islama čak smrt vjerovatna...razlika drastična koju ja želim braniti
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:38   #16
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Malo surfah po netu, NASI, Svemiru i tada mi bljesnula nedomica.

OK, uzmimo kako je nekakav Svevišnji, Bog ili tko zna što, kreator Svemira i sve ostalog. Ono što me mući je činjenica da dokazano postoji nezamisliv broj galaksija, zvijezda a i u nekakvoj najrigidnijoj statistici i svjetova na kojima bi mogao postojati život.

Kao tema za razmišljanje, NASA uperi Hunbble u ništavilo (projekt Hubble Ultra-Deep Field) i tamo otkrije desetak tisuća galaksija. Uzmemo li u obzir kako promatrani dio Svemira predstavlja tek jednu desetinu milijuntog dijela neba, možemo zaključiti kako u nama vidljivom dijelu Svemira postoji 100.000.000.000 galaksija i to tek onih koje možemo vidjeti. Kako galaksija ima 100-500.000.000.000 zvijezda dolazimo do neshvatljivog broja i ako samo minimalni djelić tih svemirskih čudesa ima nekakav oblik života, zaključujem kako Bog ima jako puno posla.

I sad, ako je Bog kreirao Svemir, gdje je smisao pojedinačne priče o Isusu, Mariji, molitvi, Raju, odlasku u crkvu..., pa je li moguće da je Bog svu tu svoju kreaciju, energiju, beskrajni Svemir podredio samo šaćici bića na jednoj planeti - ljudima?

Jednostavno, sva ta priča mi jednostavno ruši koncepciju lokalnog operirajućeg Svevišnjeg (a time i sve zemaljske religije) iako je u globalu priča o kreatoru univerzuma i dalje otvorena.
Već postoji slična rasprava koja se upravo ovdje vodi: Bog i multisvemiri !
Evo jednom mog odgovora na ovo: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=981

Prije 500-600 godina se išlo na lomaču sa osobama koje su javno govorile da Zemlja nije centar svijeta. Ljudima je bilo nepojmljivo da nije svemir nama podređen. I da su ljudi ti koji su razlog postojanja svemira. A logika nam onda kaže, ako je čovjek svrha svemira, valjda bi onda i zemlja trebala biti povlaštena. Ali je uskoro dokazano da je Zemlja samo jedna od bezbrojnih planeta koja se vrti oko jedne od bezbrojnih zvijezda-sunca. A kasnije su pronađene i bezbrojne galaktike. Čovjek je preko noći postao, gledano sa stanovišta svemira, običan kurac od ovce. I to nas baca u depresiju. A sada nas još više baca u depresiju logički NASTAVAK TE PRIČE: multisvemiri. Ja osobno ne vidim neke bitne razlike u konsatataciju:
1. Zemlja je planeta koja je tu radi nas bila unaprijed određene i zbog nas napravljena. A za dodatak je još napravljeno 100 milijardi zvijezda u našoj galaksiji te 100 milijardi galaksija.
2. Pretpostavljamo da postoje i joj 100 milijardi svemira , ali bitdno drukčijih od našeg

Ako u točci broj 1 vjerujemo u Boga onako kako netko vjeruje , ništa se njegova vjera ne mijenja ako uz točku 1. pretpostavlja da bi mogla postojati i točka 2.

Tako da je meni malo bez veze da vjernici inzistiraju da znanstveni pristup multisvemirima predsatvlja svojevrsnu herezu. Meni osobno je jednako hetetično da zemlja nije centar svijeta kao i vjerovanje da postoje multisvemiri.


Također: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...2&postcount=19

Zadnje uređivanje krena : 18.09.2012. at 21:45.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 22:27   #17
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Evo našeg fundamentaliste koji može uz bok "Kuranovcim" doduše malo je zamaskiran u mirotvorca no ista stvar.Nema posta bez partijska sekretara.
..
Lonac na poklopac svemu i svačemu? Učitelj? Podučavatelj? Samo neznam čega hbt koji si ti zamoran tip...
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 22:28   #18
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
..mene zanima mir na zemlji za moju djecu, ništa više
Potpisujem dragi čovječe !!! Pametan si ti.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 22:38   #19
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pričaš mi priče.
Nepričam ti ja ništa što nisi čuo. No, shvaćam da te ne zanima to područje, osim da ga dobro izbombardiraš.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 22:53   #20
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Lonac na poklopac svemu i svačemu? Učitelj? Podučavatelj? Samo neznam čega hbt koji si ti zamoran tip...
Ako si ti sve i svašta onda jesam no ponekad smarati smaratelja je jedno od metoda smirivanja koje će da ti koristi.
Dje si bolan partijski lakrdijašu?
Ni te dugo bil ovde.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.