Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 11:05   #61
Ja se čudim kako ljudi mogu proći pored gladne/ozlijeđene/napuštene životinje a da ne osjete potrebu da joj pomognu, a kad gledam koliko ih je "isključilo" suosjećanje prema bilo kome.... još malo ćemo ko kinezi gaziti djecu na cesti i nikoga neće biti briga. Strašno.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:14   #62
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Cigarete nisu nikakav luksuz...
Ako se radi o kalibru ljudi koji nemaju za kruh, onda je luksuz. Isto kao i alkohol.


Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Ja se čudim kako ljudi mogu proći pored gladne/ozlijeđene/napuštene životinje a da ne osjete potrebu da joj pomognu, a kad gledam koliko ih je "isključilo" suosjećanje prema bilo kome...
Životinje su potpuno odvojeni slučaj. One zaslužuju pomoć i možeš biti sigura da nisu same krive za lošu situaciju u kojoj se nalaze i da im nije namjera prevariti te. Za ljude, uglavnom možeš biti siguran da je i na jedno i na drugo odgovor pozitivan.


Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Uredno plaćaj porez, doniraj Crvenom križu ili dječjim domovima ili drugim udrugama, prijavi se za volontiranje, otvori svoju firmu pa zapošljavaj...
Točka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:52   #63
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Jeste ako nema za hranu sebi i djeci
A otkud znaš da ima djecu i da ih nije nahranio?
Na kraju krajeva, imaš li ti nekih drugih potreba osim hrane? Zašto ne razumiješ da bi netko rado zapalio cigaretu, premda je siromašan?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:56   #64
Nema šanse da ću dati nekome pare da bi si kupio cigare/alkohol/drogu koliko god on osjećao potrebu za tim
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:00   #65
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako se radi o kalibru ljudi koji nemaju za kruh, onda je luksuz. Isto kao i alkohol.
Znamo, znamo, znamo, o, znamo,
znamo da alkohol škodi;
no rakije, rakije, rakije amo,
jer utjehe nema u vodi.

Dobriša Cesarić, Vagonaši

Ja sam učio ovu pjesmu u prvom srednje, a ti?
Lako je tuđim kurcem po plotu mlatit, naravno. Tko od vas iz prve ruke zna kako je to biti prosjak?

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Životinje su potpuno odvojeni slučaj. One zaslužuju pomoć i možeš biti sigura da nisu same krive za lošu situaciju u kojoj se nalaze i da im nije namjera prevariti te. Za ljude, uglavnom možeš biti siguran da je i na jedno i na drugo odgovor pozitivan.
I meni je žao životinja, ali ipak mi je više žao ljudi.
Pa ako me netko i prejebe, manje je važno nego da dam neku siću onome kome je uistinu potrebna.
Šta ćeš, svaka ptica svome jatu leti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:06   #66
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Ja se čudim kako ljudi mogu proći pored gladne/ozlijeđene/napuštene životinje a da ne osjete potrebu da joj pomognu, a kad gledam koliko ih je "isključilo" suosjećanje prema bilo kome.... još malo ćemo ko kinezi gaziti djecu na cesti i nikoga neće biti briga. Strašno.
Previše je lažnjaka i žicara.Sjećam se fotke jedne bakice koja je to ustvari bila pomoću šminke.Također se sjećam jednog komentara iz "Slobodne" da se neka žena žali da je policija tjera jer prosi(nije u Zagrebu) da bi prehranila djecu.Znači isplativije je prositi nego skupljati boce ili čistiti stubišta
Katina strofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:13   #67
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Nema šanse da ću dati nekome pare da bi si kupio cigare/alkohol/drogu koliko god on osjećao potrebu za tim
A tko te tjera?
Troši svoju lovu kako god hoćeš.

Sreća da Isus nije forumaš, rasturio bi servere ko trgovce u hramu...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:16   #68
Pa i hoću a na lažne prosjake sigurno neću
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:17   #69
Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
Previše je lažnjaka i žicara.Sjećam se fotke jedne bakice koja je to ustvari bila pomoću šminke.Također se sjećam jednog komentara iz "Slobodne" da se neka žena žali da je policija tjera jer prosi(nije u Zagrebu) da bi prehranila djecu.Znači isplativije je prositi nego skupljati boce ili čistiti stubišta
A koliko si ti boca sakupila i stubišta očistila da to znaš?
I za boce i za stubišta konkurencija je izuzetno velika.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 16:32   #70
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Pa i hoću a na lažne prosjake sigurno neću
Vrlo praktično razmišljanje. Bolje da pravi siromah umre od gladi nego da lažni dobije dvije kune.
Svaka čast.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:01   #71
Ima i previše zla na ovom svijetu.
Najgori prosjaci su oni koji žicaju tuđu dušu i isisavaju ljude do njihove iznemoglosti...
Da,žicaroši duša,a ne oni za par kuna....

Ah,da, i ja sam žicaroš.Možda ne materijalni,ali duhovni zasigurno!
__________________
...e taj film (ne)ćemo gledati.....
mistifique is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:52   #72
Ja mislim da oni baš koji nemaju ne prose, već pokušavaju prodavati cvijeće ili nešto slično tome kao one bakice, žele dati nešto za taj novac što im ljudi daju. Ne vjerujem da će takvi i tražiti od nekog nešto. Danas je bio na Exkluzivu pravi primjer čovjeka koji nema ništa, živi na groblju, potreban mu je smještaj i hrana, on ne prosi i ne traži novac, treba mu samo osnovno da bi preživio. Prijatelji mu nose hranu ,znači on nije jedan od onih koji bi bacio tu hranu koju mu daš po ulici kao neki kojima očigledno ne treba. E ovakvima pravima meni nije žao pomoći, a ne onim Cigankama koji je hobi rađanje djece i zarađivanje na njima, a ako im ne daš što one žele pljuju i psuju za tobom. Zbog takvih lažnjaka ljudi kojima stvarno treba pomoći ostanu zakinuti, a ovi fejkeri se voze u mercedesima, imaju vile i sl. na naš račun. Zbljuv.
Čekaj @judolino, tebi nije bitno daješ li stvarno onome kome nema ili daješ nekome tko se na tome bogati? Pa meni je žao davati lažnjacima, to nikome ne koristi.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:18   #73
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ja mislim da oni baš koji nemaju ne prose, već pokušavaju prodavati cvijeće ili nešto slično tome kao one bakice, žele dati nešto za taj novac što im ljudi daju. Ne vjerujem da će takvi i tražiti od nekog nešto. Danas je bio na Exkluzivu pravi primjer čovjeka koji nema ništa, živi na groblju, potreban mu je smještaj i hrana, on ne prosi i ne traži novac, treba mu samo osnovno da bi preživio. Prijatelji mu nose hranu ,znači on nije jedan od onih koji bi bacio tu hranu koju mu daš po ulici kao neki kojima očigledno ne treba. E ovakvima pravima meni nije žao pomoći, a ne onim Cigankama koji je hobi rađanje djece i zarađivanje na njima, a ako im ne daš što one žele pljuju i psuju za tobom. Zbog takvih lažnjaka ljudi kojima stvarno treba pomoći ostanu zakinuti, a ovi fejkeri se voze u mercedesima, imaju vile i sl. na naš račun. Zbljuv.
Čekaj @judolino, tebi nije bitno daješ li stvarno onome kome nema ili daješ nekome tko se na tome bogati? Pa meni je žao davati lažnjacima, to nikome ne koristi.
Dirli, dirli, dirlija, nemoj dizat graju,
ima para hadžija i za sitnu raju...

Pa nije mi problem dat koju kunu, ionako ušparam na tome što ne dajem ni lipe crkvi.
A na koju foru ti znaš tko je očigledni lažnjak?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:16   #74
Znam za Rome(u svim kategorijama, žene s djecom, djeca,) za one koji hodaju po stanovima i traže lovu za operacije, za one koji stoje kraj trg. centara i kažu da su gladni, a kad im ponudiš da im kupiš nešto odbiju, isto ti što stoje pred centrima i traže donacije za gladne obitelji, oni koji ne žele prihvatiti hranu ako im nudiš i tako... Ne mogu znati za sve, kad vidim nekog invalida ili starca, dam. Ali najviše viđam cigane, ponekad nekog invalida ili starca, ali to rijetko. Ili kupim npr. od bakice cvijeće jer mi bude žao i tako.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:33   #75
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
... Tko od vas iz prve ruke zna kako je to biti prosjak?...
Ne znam kako je biti prosjak, ali znam kako je biti gladan. Nisam poželio cigaretu niti alkohol.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
... I meni je žao životinja, ali ipak mi je više žao ljudi...
Premalo se družiš s ljudima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:46   #76
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Uredno plaćaj porez, doniraj Crvenom križu ili dječjim domovima ili drugim udrugama, prijavi se za volontiranje, otvori svoju firmu pa zapošljavaj...
pametno razmišljanje ali opet,izuzmemo li prvu stavku,koliko ljudi poznaješ koji čine ovo ostalo nabrojano ? ....dok (skoro) istovremeno okreću glavu od onog koji prosi na ulici......da ne bi bilo zabune,ne mislim kako je ovo napisano nekakva glupost,ali praksa pokazuje drukčiji ishod......ili ne živimo u istoj stvarnosti pa ne vidim tu silnu raju koja daruje domove,humanitarne ustanove općenito,raju koja volontira sve u 16......a otvaranje firmi i zapošljavanju neću komentirati u ovo vrijeme,nije baš zgodno slažem se sa ovom alternativom,ali revnost koju ljudi pokazuju u tom smjeru nije baš za neku pohvalu....čast pojedincima

Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Ja se čudim kako ljudi mogu proći pored gladne/ozlijeđene/napuštene životinje a da ne osjete potrebu da joj pomognu, a kad gledam koliko ih je "isključilo" suosjećanje prema bilo kome....
zapravo se stvara situacija : pomažući životinji ispadaš čudak (uglavnom) u svijetu gdje je čovjek čovjeku - vuk.....fraza koja se svakim danom pokazuje sve točnijom.....malo je reći da je sve to skupa jadno i žalosno......

Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
Znači isplativije je prositi nego skupljati boce ili čistiti stubišta
prošnja je isplativa,da nije tako lažnjaci ne bi niti postojali....ili bi našli neki drugi unosan hobi
što se tiče boca i čišćenja stubišta......plastične ambalaže u smeću sve je manje i moraš biti zbilja sretnik da se dokopaš plijena prije nego te netko pretekne to možda i nije za ovaj smajl,ali tako je kako je......skupljanje boca danas i nije baš lagan zanat,a konkurencija je sve veća......i to zbilja mislim ozbiljno......u biti,nije da samo mislim,vidim i promatram.....čišćenje stubišta i ostali slični poslovi djeluju kao zanimljiv način zarade onima koji zbilja nemaju ništa,ali koliko se često nude ? svaki portun (na sjeveru - haustor) kod mene polijepljen je raznoraznim oglasima gdje ljudi nude vlastiti rad u zamjenu za novac.....razni kućni majstori i slično.....šta misliš,koliko ljudi uspije na taj način dobiti novac,nudeći doslovno svoje ruke i svoje znanje ? sa druge strane,oglasa je svakim danom na portunima sve više.....možda nekome ovo sve sliči na neki apokaliptičan scenarij,ali nije.......čisto realan prikaz kojeg gledam često,da ne kažem svaki dan......zato mi baš naivno djeluje razmišljanje da će netko nekog klošara,rasparane majice i šupljih cipela i koji btw. nije baš oličenje higijene zbog okolnosti u kojima živi,dočekati raširenih ruku i dati mu posao......
opet kažem,nikog ne opravdavam,ali mislim da svaki taj ''posrnuli'' ima vlastitu priču.....čuo sam ih dosta,slušao razne sudbine,ne mogu prihvatiti crno-bijelu sliku ičega
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:54   #77
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Uredno plaćaj porez, doniraj Crvenom križu ili dječjim domovima ili drugim udrugama, prijavi se za volontiranje, otvori svoju firmu pa zapošljavaj...
Apropo humanitarnih donacija... nebitno koja organizacija/udruga...
Sudjelovala sam u prikupljanju donacija i skupio se lijep iznos, a na kraju smo dobili nekakav "troškovnik"gdje je bilo sve crno na bijelom napisano na što se potrošio donirani novac - šokirala sam se kad sam vidjela da je više od pola prikupljenog novca otišao na troškove večere u znak zahvale sudionicima, razne poklončiće za firme, repromaterijal i sl. - a potrebiti su dobili vrlo mali dio donacije.
Na kraju mi je bilo žao sirotinje koja je odvajala od svojih ustiju za "siromašne".
Osim toga, zgrozilo me kada sam vidjela da "zaposlenici" i "volonteri" razgrabljuju hranu koja je bila namijenjena za najsiromašnije i bez pardona trpaju u svoje torbe i vrećice.
Tako da je moja neka filozofija da je puno bolje pomoći osobno čovjeku za kojeg znaš da mu treba pomoć, nego dati neki iznos za koji nisi siguran gdje će završiti.
Čak i hrana, odjeća... sve što imalo valja slabo ili nikako dolazi do onih kojima je namijenjeno, nažalost.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Znamo, znamo, znamo, o, znamo,
znamo da alkohol škodi;
no rakije, rakije, rakije amo,
jer utjehe nema u vodi.
Osuđujemo a da ne znamo kako je to kada ti je jedina utjeha bijeg od stvarnosti.
Slično kao i u ratu - tko bi ostao normalan gledajući sve te strahote, ne znajući hoće li te i kada strefiti zrno, pokapajući svaki dan novog suborca s kojim si do jučer dijelio kruh... bez alkohola i cigareta?
Porocima se okrećemo u situacijama kad nade nema, a budućnost je sve samo ne svijetla.
Tako da ne bi škodilo prohodati nekoliko milja u tuđim čizmama prije nego li ga osudimo.


Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
opet kažem,nikog ne opravdavam,ali mislim da svaki taj ''posrnuli'' ima vlastitu priču.....čuo sam ih dosta,slušao razne sudbine,ne mogu prihvatiti crno-bijelu sliku ičega
Sve sretne obitelji nalik su jedna drugoj, svaka nesretna - nesretna je na svoj način.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 23:16   #78
Ovi što prose po ulicama me ne zanimaju i ništa im ne dajem.
Školujem jednu klinku na Haitiju i jednog klinca u Guatemali. Ako baš vidim da je netko teška sirotinja, a nije ljenčina, pomognem i njemu.
Savjest mi je čista.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 01:14   #79
Ja sam čekala na autobusnom kolodvoru svoj bus. Prišla je neka ženska i tražila novce. Dala sam joj 5 kn. Znam da je u Zagrebu sve skupo, ali sa 5 kn si već negdje može kupiti kruh.
Ne bi mi bio problem dati joj i deset ili dvadeset, ali sam potrošila na kartu.
Onda se okrenuo neki dečko i rekao da putuje već osam godina i da uvijek netko žica novce.
Znam da je to rekao u dobroj namjeri jer ima ljudi koji dođu u Zagreb i puno toga im nije jasno, npr. kako se plaćaju tramvaji i sl.
Onda sam mu odgovorila nešto tipa kako ja ne putujem često pa mi nije problem dati koju kunu.
Sada vidim da je to glup odgovor.
Ugl. ne znam zašto ljudi to tako povezuju. Istina, kada bi svi davali prosjacima zarađeni novac onda bi svaki drugi čovjek želio biti prosjak, a opet s druge strane ne možeš ignorirati osobu koja leži na hladnom betonu pred kraj 10-og mjeseca, na kiši i traži te novac ili nekoga tko se upravo upišao u gaće i rukama, očito gladan, poseže za sendvičem u štand prodaji dok ga ljuta, sasvim opravdano, prodavačica tjera da se makne od hrane.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:36   #80
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
... Osuđujemo a da ne znamo kako je to kada ti je jedina utjeha bijeg od stvarnosti...
Ja znam. I svejedno osuđujem.


Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
... Porocima se okrećemo u situacijama kad nade nema, a budućnost je sve samo ne svijetla...
I da umanjimo svoju krivnju što je budućnost takva?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.