Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 09:13   #81
Quote:
flaffii kaže: Pogledaj post
e ovako..
danas sam radila test (prima stick).. kad sam ga popiskila, nakon nekoliko sekundi oba prozorcica su porozila, ali nakon 1-2 minute, to je nestalo i pojavila se kontrolna crta u malom prozorcicu, crta u vecem prozorcicu se NIJE pojavila, sto znaci da je test negativan. I sve je ok, prozorcici su ''pobijelili'', stoji samo kontrolna crta, cijeli dan... hehe.. e mene brine ovo sto je odmah porozilo kad sam ga popiskila.. :S ima li neko iskustva s tim? je li to uobicajeno kod ovog testa?
Je. Ali sve forumašice ga uredno kupuju .

Ne brini, nisi trudna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 10:08   #82
Quote:
flaffii kaže: Pogledaj post
e ovako..
danas sam radila test (prima stick).. kad sam ga popiskila, nakon nekoliko sekundi oba prozorcica su porozila, ali nakon 1-2 minute, to je nestalo i pojavila se kontrolna crta u malom prozorcicu, crta u vecem prozorcicu se NIJE pojavila, sto znaci da je test negativan. I sve je ok, prozorcici su ''pobijelili'', stoji samo kontrolna crta, cijeli dan... hehe.. e mene brine ovo sto je odmah porozilo kad sam ga popiskila.. :S ima li neko iskustva s tim? je li to uobicajeno kod ovog testa?
Ne brini, nisi trudna.

To je samo reakcija na urin. Tako i ja koristim LH trakice (za detektiranje ovulacije) koje kad povuku urin prvo poroze, a onda izblijede i ostane samo tamna crta.

Vjerujem da se isto događa kod ovog tvog testa na trudnoću, jer se urin ''širi'' po trakici, koja lagano porozi, a onda izblijedi i ostane samo kontrolna i testna crta.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:32   #83
da, da... možda je stvarno neka kopija ili su spustili cijenu drastično? ugl, nisam imala više potrebe za testovima jer sam dobila men (prvo molila boga da je implatacijsko krvarenje jer nije bilo ugrušaka ali danas se i oni pojavili )
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:27   #84
Hvala vam cure. Ionako je bio odnos sa zastitom i jos metoda prekinutog snosaja, ali opreza nikad dosta
flaffii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 23:12   #85
...

Meni je menstruacija inače totalno neredovita tako da uopće ne mogu gledati po tome, radila sam test 2 tj nakon mogućeg začeća jer sam se čudno osjećala, počelo mi biti muka itd. Uzela sam taj prima stick, popiškim se, kontrolna linija se normalno pojavila, na testnoj nije bilo ništa i taman polako isticalo 5 min i u zadnji čas se pojavila linija , ali ružičasta, baš blaga boja! U uputama piše da se to smatra pozitivnim rezultatom! Par dana kasnije sam ponovila test, ovaj put je bila izraženija iako opet slaba, sad ću pičiti kod ginekologa!
Kata Rina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 09:16   #86
Test za trudnoću

cure.....

da li netko zna da je normalno da test za trudnoću ( intim plus i clearblue ) pokatuju na reakcijskom prozorčiću već vidljivu plavu liniju i prije testiranja?????

nije mi jasno....... pokazuju minus i prije nego se stave u urin???? i to baš oba?

poslje testiranja taj minus se podeblja i pokaže se i linija u kontrolnom prozorčiću ali mi sada baš nije ništa jasno....
Samo jedna od is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:13   #87
Quote:
Samo jedna od kaže: Pogledaj post
cure.....

da li netko zna da je normalno da test za trudnoću ( intim plus i clearblue ) pokatuju na reakcijskom prozorčiću već vidljivu plavu liniju i prije testiranja?????

nije mi jasno....... pokazuju minus i prije nego se stave u urin???? i to baš oba?

poslje testiranja taj minus se podeblja i pokaže se i linija u kontrolnom prozorčiću ali mi sada baš nije ništa jasno....
Je, plave linije se vide već prije, jednostavno, takav je test, a kad urin putuje, one još više poplave, odnosno, ona u kotrolnom prozorčiću.

Ja sam već nekoliko puta zato napisala curama nek ne koriste te testove koji imaju plave crte - a to su upravo navedeni. Nekada, pred par godina, sam naveliko proučavala po netu istraživanja o kvaliteti testova, "lažnim" rezultatima (naravno, nisu bili lažni, nego su žene mijenjale upravo tu početnu plavu boju za pozitivan rezultat), evaporacijskim linijama i slično. I liječnica koja se time bavila je preporučila NIKAKO NE KUPOVATI Clearblue - i još par testova, ali tih ionako nema kod nas, uglavnom NE KUPOVATI TESTOVE SA PLAVIM LINIJAMA. Uglavnom, njen zaključak je bio: kupujte testove sa crvenim crtama ako želite biti sigurne u rezultat. Bogme, iz vlastitog iskustva - istina.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:39   #88
ej curke imam jedno pitanje. dal ima koji test koji mogu napraviti popodne a da ne moram cekati jutro i prvu mokracu??
mala 82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:44   #89
Quote:
mala 82 kaže: Pogledaj post
ej curke imam jedno pitanje. dal ima koji test koji mogu napraviti popodne a da ne moram cekati jutro i prvu mokracu??
Ako ti je od potencijalno plodonosnog odnosa manje od 21 dan (ali više od 14, jer prije 14 dana, test popodne bi mogao dati krivi rezultat), kupi Sign-test ili Gravignost (ili Intim plus ili Clearblue, ali ja sam "protivnik" tih ). Ako je više od 21 dan, taman popila i bačvu vode, svaki će u bilo koje doba dana pokazati točan rezultat.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 17:38   #90
Meni je kasnila mjesečnica dva dana i sva sretna napravim test kad ono plusić blijed, ali ipak plusić i da budem sigurna 100% odem napraviti beta hcb i rezultat 6,6... dvostruko veselje
no jutros sam počela krvariti, doživjela sam potpunu šok misleći da se radi o spontanom i požurila sam ginekologici. Nakon ultrazvuka ona tvrdi da nisam bila ni trudna, ništa mi više nije jasno, kako je mogao test lagati i beta htc
__________________
miljenica
marla81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:11   #91
Quote:
marla81 kaže: Pogledaj post
Meni je kasnila mjesečnica dva dana i sva sretna napravim test kad ono plusić blijed, ali ipak plusić i da budem sigurna 100% odem napraviti beta hcb i rezultat 6,6... dvostruko veselje
no jutros sam počela krvariti, doživjela sam potpunu šok misleći da se radi o spontanom i požurila sam ginekologici. Nakon ultrazvuka ona tvrdi da nisam bila ni trudna, ništa mi više nije jasno, kako je mogao test lagati i beta htc
A koja je referentna vrijednost za betu?

Ja mislim da je ovo prenisko da bi se smatralo trudnoćom. Obično sve cure kad vade betu nakon 2-3 tjedna imaju betu u dvoznamenkastom broju, i to obično bliže stotki.

Ja sam jednom zbog ciste išla vaditi betu da bi se isključila vanmaternična trudnoća i beta mi je bila 4 i nešto i za to mi je ginica rekla da je negativan nalaz. Tako da stvarno ne znam ko je tebi rekao da je ova beta pozitivna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:19   #92
Ja sam se stvarno svega i svačega navadila u zadnjih nekoliko godina i mislim da je uvijek pisalo i koja je referentna vrijednost. Neda mi se sad vaditi sve nalaze i proučavati, al uvjerena sam da mi 90% nalaza ima ref. vrijednost. I ako je nešto malo i povišeno to ne znači nužno da je to loše ili da je nalaz pozitivan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 00:10   #93
Quote:
marla81 kaže: Pogledaj post
Meni je kasnila mjesečnica dva dana i sva sretna napravim test kad ono plusić blijed, ali ipak plusić i da budem sigurna 100% odem napraviti beta hcb i rezultat 6,6... dvostruko veselje
no jutros sam počela krvariti, doživjela sam potpunu šok misleći da se radi o spontanom i požurila sam ginekologici. Nakon ultrazvuka ona tvrdi da nisam bila ni trudna, ništa mi više nije jasno, kako je mogao test lagati i beta htc
ja sam jednom isla vadit i reko mi je doktor da ak do 10,il do 20 je negativno,ak se dobro sjecam...al na nalazu mi je pisalo samo neg.a ne i vrijednost..a to se penje do par somova ja mislim kod trudnoce...
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 03:10   #94
Ak se dobro sjećam, manje od 5 je negativno za trudnoću, a preko 25 je potvrđena trudnoća.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 08:57   #95
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ak se dobro sjećam, manje od 5 je negativno za trudnoću, a preko 25 je potvrđena trudnoća.
Sve iznad 5,3 kao predstavlja trudnoću. Meni je beta 6,6, a i kućni test je bio pozitivan. Ja više smatram da sam imala ranu biokemijsku trudnoću, nego da uopće nisam bila trudna. Moja draga ginekologica mi uopće nije dala objašnjenje na moja pitanja. Njen odgovor na sve je da su nalazi vjerovatno krivi.... tako da se ja moram sama educirati po internetu...
__________________
miljenica
marla81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:01   #96
Offtopic: promijeni ginekologicu ako ti ne želi objasniti ono što pitaš ja sam mijenjala upravo iz tog razloga, tj. davala mi je neodređene odgovore i poluobjašnjenja.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:27   #97
Test za trudnoću

Zna li itko-mora li urin bit svjež? Može li se testirati ako dva sata stoji u čašici?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:22   #98
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Zna li itko-mora li urin bit svjež? Može li se testirati ako dva sata stoji u čašici?
Može!
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 12:48   #99
Žene, koliko je prima stick pouzdan? Crte su nesumnjivo tu i debele, pa me samo zanima prije nego rastrubim koliko se mogu osloniti na njega?
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:21   #100
nakon koliko dana kasnjenja menstruacije se moze napraviti onaj test za trudnocu?
kasni mi skoro 2 tjedna, ali ne bi htijela praviti test pa da mi neku pogresku pokaze.
usput, imam i nekih problema pa ja sve mislim da je mozda zbog toga, da kasni. iako do sada nikad nije...
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.