Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2004., 20:56   #1
Talking Pitanje u vezi kreditne kartice

Htjela bih nesto prodati na eBayu, pa me zanima da li je broj dodatne i osnovne kartice isti ili razlicit. Naime, jos ju nemam, a osnovna (koja nije moja) je vec registrirana na eBayu pa ju ne mogu koristiti...
Valjda je "Gospodarstvo" dobro mjesto za ovo pitanje...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 22:28   #2
Re: Osnovna i dodatna kreditna kartica

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Htjela bih nesto prodati na eBayu, pa me zanima da li je broj dodatne i osnovne kartice isti ili razlicit. Naime, jos ju nemam, a osnovna (koja nije moja) je vec registrirana na eBayu pa ju ne mogu koristiti...
Valjda je "Gospodarstvo" dobro mjesto za ovo pitanje...
Svaka kartica ima svoj broj... Inače ih ne bi mogli razlikovati!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 18:06   #3
Pa, da... mislila sam da je tako, samo sam htjela biti sigurna. U međuvremenu sam vidjela da na stranicama Zagrebačke banke piše da se kartice razlikuju po broju

Imam još jedno pitanje... mogu li se imati dva tekuća računa u dvije različite banke?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 18:15   #4
naravno da mogu, mozes otvoriti tekucih koliko hoces, samo sta ce ti?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 18:20   #5
Ne pitam za sebe, već za mamu... Npr. da joj preko jednog ide mirovina, a preko drugog plaća (jer još i radi)... Ma, čisto me zanima... Ona je tvrdila da ne može, a ja da može pa eto...

thanks
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 00:19   #6
offtopic


... ma u biti u vezi kartica,

zanima me koja je razlika između AMEX Blue i RBA Mastrcard kartice?
U biti obje su revolving, pa npr. ima li kakve prednosti ili pogodnosti AMEX-ov Blue u odnosu na RBA Mastercard?
__________________
Imam pive,trnu zubi :D
MrBig is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 13:09   #7
Re: Osnovna i dodatna kreditna kartica

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Htjela bih nesto prodati na eBayu, pa me zanima da li je broj dodatne i osnovne kartice isti ili razlicit. Naime, jos ju nemam, a osnovna (koja nije moja) je vec registrirana na eBayu pa ju ne mogu koristiti...
Valjda je "Gospodarstvo" dobro mjesto za ovo pitanje...
A zasto ti treba kreditna kartica ako prodajes na eBayu?

a osnovna (koja nije moja) je vec registrirana na eBayu pa ju ne mogu koristiti... ===> sto ovo znaci?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 16:34   #8
Re: Re: Osnovna i dodatna kreditna kartica

Quote:
Mr Spiker kaže:
A zasto ti treba kreditna kartica ako prodajes na eBayu?

a osnovna (koja nije moja) je vec registrirana na eBayu pa ju ne mogu koristiti... ===> sto ovo znaci?
Treba ti kartica ako prodajes na eBayu jer im plaćaš neke fees za uslugu... Ne znam točno, ali sve lijepo piše na Web stranicama od eBaya. Koliko ja znam, ako je jedna kreditna kartica već registrirana od strane jednog eBay korisnika, ne moze se registrirati kako bi ju koristio i drugi korisnik.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 21:01   #9
Re: Re: Re: Osnovna i dodatna kreditna kartica

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Treba ti kartica ako prodajes na eBayu jer im plaćaš neke fees za uslugu... Ne znam točno, ali sve lijepo piše na Web stranicama od eBaya. Koliko ja znam, ako je jedna kreditna kartica već registrirana od strane jednog eBay korisnika, ne moze se registrirati kako bi ju koristio i drugi korisnik.
U redu, zasto onda ne prodas pod tim imenom pod kojim je vec registrirana, mislim, tko ti je taj s osnovnom karticom??, to ispada kao da nemas pojma tko je to, ako je to stvarno slucaj, onda postoji dvoje ljudi s istim brojevima kartice
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 21:16   #10
Pa znam tko je , ali sam otvorila SVOJ account i skupljala feedback i hoću prodati to sa svog accounta... Kaj je tu čudno?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 23:41   #11
Na eBay mozes otvoriti koliko god hoces username sa istom karticom.

Ja imam 3 razlicita username sa razlicitim imenima,adresama na istu Visa karticu.

Oni nikada ne provjeravaju podatke.
 
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 18:40   #12
Čudno... meni ju nije htjelo primiti kad sam ju htjela koristiti. Ček, a jel to američki ili UK ili DE eBay, jer mislim da ima razlika...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 22:49   #13
kartice, kartice

poštovani, pomozite neukoj.
naime, otkazujem diners (zbog nemogućnosti online kupovine), za amex sam nepoželjna pa mi ostaju visa i mastercard.

za visu sam našla da su pristutni na 29 miljona prodajnih mjesta, mc na 32 miljona.


kako ništa više ne znam dajte me uputite ako ste korisnici jedne od ove dvije kartice što vam se svidja ili ne kod istih.
zafaljivam
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:15   #14
ja imam isto Diners i zadovoljan sam za ono što meni treba.
imam i onu plavu njihovu karticu za kupnju preko Neta, ali je nisam puno puta koristio (par puta sam kupio on-line bonove za mobitel).

visa ti je inače najbolja od svih.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 00:42   #15
sad ce se amex postat PBZ card, pa mozda uvedu neke nove mogucnosti
__________________
ksaaaa
k-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:21   #16
ja imam master
za ono kaj meni treba zadovoljna sam
mogu plaćat po svijetu i na netu

ne mešetarim sa karticama, kaj kupim to i na prvom računu platim
imam ne mali stambeni kredit i kad bi sve ostalo (špeceraj i sl.) kupovala na rate uskoro bi se od silne kombinatorike zaplela i ošla u bankrot
a to si baš ne mogu dozvolit
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:57   #17
kreditne kartice

Ja spadam u one luzere koji nemaju ni jednu jedinu kreditnu karticu
Ali,počeo sam razmisljati o tome zbog uredjenja stana ili plaćanja registracije,pa mi se revolving kredit-ako sam ga dobro shvatio-svidja kao ideja,bar za neke stvari kad ti hitno treba 500-600 eura,a ne zelis ici u minus po tekucem.
Dakle,na sto mislim?
Obična kreditna kartica je zapravo samo odgoda plaćanja za 30 dana-to je ništa,i to ne želim.
Dakle,želim revolving kreditnu karticu po kojoj iznos duga plaćam mjesečno,u iznosu od na pr 10% iznosa preostalog duga.
Samo,kako "reći" revolving kreditnoj kartici da ja želim to plaćati tako,a ne da mi dodje na naplatu za 30 dana cjelokupni račun?
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:58   #18
e,sad da objasnim koliko ja to ne kuzim

ako sam dobro shvatio,kad plaćam Dinersom,imam mogućnost platiti samo 9% nastalog duga.
Dakle,kupim štednjak od 3000 kuna,plaćam Dinersom.Na prvu naplatu mi dolazi cca 270 kn.
Da li to znaci da sam ja 2730 kn u revolving kreditu?
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 22:01   #19
na naplatu ti mjesečno dolazi 5% ukupnog poslovanja na kreditnoj kartici, ako želiš možeš platiti i više no nemoraš. sve ide automatizmom. ništa ne razmišljaš samo kupuješ a kredit raste.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 22:10   #20
Osobno iskustvo - rađe u minus ( ako je baš takva panika) nego revolving.
Imala sam je i ne želim je više.
Super je kao platiš elagantno karticom, 5% za par dana (ovisno od obračuna) ostatak tokom 2 godine (visa). Ali kamata je grozno visoka i stalno neki vrag plaćaš (kamate rastu brzinom svjetlosti).

Rađe neki gotovinski kreditu dignuti, ili ako su manji iznosi Amex i Diners imaju na nakoliko rata bez kamata
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.