Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2010., 08:55   #61
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
kičma me ne boli to je valjda jedino šta me ne boli ali je u ranijim tjednima, čak ono prije 20-tog. Sretno na pregledu!!
-ma mene boli zato što je trbuh-beba velika pa me gravitacija valjda muči
-curka je u 29tj imala 1800g,ko zna kolika je sad pa to pripisujem tome.
-hvala za pregled trebat će mi,samo nek me puste doma
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 05:59   #62
-dakle drage moje prije svega kontrakcije nebi trebale boljeti.
-taj emg na kojem sam bila on mjeri ima li kontrakcija maternice,kod mene ima,dobila sam od gin magnezij i moram napraviti kompl.krvnu sliku i urina,ali ako bolovi ne prestanu do sutra tj ako taj magnezij ne pomogne onda idem u bolnicu da primim prepar,sve to nije tako strašno-ok nije idealna situacija ali preživi se,samo sam htjela naglasiti da ako boli onda nešto ne štima i nemojte biti ko ja koja sam čekala 2tjedna s tim jer sam mislila da je to normalno.
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:28   #63
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
samo sam htjela naglasiti da ako boli onda nešto ne štima i nemojte biti ko ja koja sam čekala 2tjedna s tim jer sam mislila da je to normalno.
Potpisujem. Ako boli trk u bolnicu.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:54   #64
Ja sam već 2 puta otrčala svojoj ginekologici(izvan redovnih pregleda),i svaki puta mi je rekla isto.Ima jako puno vrsta kontrakcija,maternica se širi,popiti Normabel.

meni je najgore kad me uhvate grčevi u trbuhu u kombinaciji s tim kontrakcijama...A bolove u križima više neću ni spominjati.

Tjedan dana sve onak pomalo...,i onda 2 dana lepeza takvih bolova za poluditi...Sad sam skoro 35 tjedana trudna...Ja bi da jooš maaalo izdržimo..
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:28   #65
Ja imam Braxton Hicksove kontrakcije sigurno 10-tak tjedana (sad ce mi skoro 32 tjedna) i nisu nikad bolne, mozda (ponekad) mrvicu nelagodne ali vise jer me iznenade--prepoznam ih po osjecaju stezanja i po opipu. Potpuno su mi drukcije od menstrualnih grceva i po tome sto su bezbolne, i kratkotrajne, i naravno pojavljuju se bez ikakve pravilnosti.

Cini mi se da su zadnjih tjedana cesce, ali kvalitet i intenzitet su isti kao i prije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:37   #66
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ima jako puno vrsta kontrakcija,maternica se širi,popiti Normabel.
Ovo mene zanima-naime, ja sam BH imala već u 16. tjednu, uspjela sam dvije detektirati (i to mi je bilo vrlo jasno)...E sad (skoro u 30.) kad se dijete miče, okrenuto je prema dolje (odavno) mi je teže prepoznati ih...čini mi se da se zgrči (jako) samo jedan dio stomaka...Je li vama tako?
Međutim, to miješam s bebinim položajima kada me više pritišće (pa osjećam nelagodu) i kada odiže dio stomala (glavicom, guzom). Osjećam neku nelagodu ipak....
Nekako sam nesigurnija nego prije, ne znam što bih rekla doktoru na ovom pregledu...

Koji magnezij vi uzimate?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:45   #67
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ovo mene zanima-naime, ja sam BH imala već u 16. tjednu, uspjela sam dvije detektirati (i to mi je bilo vrlo jasno)...E sad (skoro u 30.) kad se dijete miče, okrenuto je prema dolje (odavno) mi je teže prepoznati ih...čini mi se da se zgrči (jako) samo jedan dio stomaka...Je li vama tako?
Međutim, to miješam s bebinim položajima kada me više pritišće (pa osjećam nelagodu) i kada odiže dio stomala (glavicom, guzom). Osjećam neku nelagodu ipak....
Nekako sam nesigurnija nego prije, ne znam što bih rekla doktoru na ovom pregledu...

Koji magnezij vi uzimate?
Mislim da su
1) Braxton Hicks skupni naziv za "neproduktivne" (tj ne šire cervix), bezbolne (ali moguće nelagodne) kontrakcije tijekom trudnoće.
2) I da mogu zahvatiti samo dio ili cijeli uterus.

Ako nisi otvorena, nemaš bolova, ne znam zašto bi nešto uzimala?
Magnezij nije baš bombon, mislim--ne utječe on selektivno samo na maternicu, nego i na druge mišiće (recimo probavnog trakta) pa ako ti nije nužno, zašto si potencijalno stvarati neku drugu vrstu problema?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:48   #68
Zato što sam ga uzimala i prije trudnoće (jedan kompleks, u prvom redu radi kalcija, po poreporuci endokrinologa). Sad sam ga prestala...i imam grčeve u nogama, zatvor i češće "kontrakcije" (nisam bila otvorena na zadnjemm pregledu). Nešto me kopka da bih ga mogla ipak uzeti...bar radi probave.

( a da ne govorim kako imam ograničen menu...pa više nisam sigurna je li sve uspijem unijeti u dovoljnim količinama)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:58   #69
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Zato što sam ga uzimala i prije trudnoće (jedan kompleks, u prvom redu radi kalcija, po poreporuci endokrinologa). Sad sam ga prestala...i imam grčeve u nogama, zatvor i češće "kontrakcije" (nisam bila otvorena na zadnjemm pregledu). Nešto me kopka da bih ga mogla ipak uzeti...bar radi probave.

( a da ne govorim kako imam ograničen menu...pa više nisam sigurna je li sve uspijem unijeti u dovoljnim količinama)
A ako imas grceve u nogama i zatvor, to je druga prica... onda ima smisla--mozda ti zaista nedostaje magnezij.
(ovo prije sam pisala iz vlastite perspektive, zbog bezbolnih normalnih kontrakcija si ne bih unosila novu varijablu koja bi mogla poremetiti postojeću ravnotežu)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:42   #70
Koliko dnevno se tolerira? Ja ih imam navečer....sve više i više....sutra sam na pregledu. Nekako me brinu bolovi, nisu se javljali prije, sad probada :-(
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:13   #71
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Koliko dnevno se tolerira? Ja ih imam navečer....sve više i više....sutra sam na pregledu. Nekako me brinu bolovi, nisu se javljali prije, sad probada :-(
Ja znam popit po 2 šumeća dnevno(od 350 mg)...rekla dokica da se ne mogu predozirati

Sad kad vidim pufkin odg,možda sam ipak krivo shvatila pitanje..mislila da si pitala koliko dnevno smiješ popit magnezija...
__________________
ALBOOOM...

Zadnje uređivanje lunica26 : 24.03.2010. at 01:28.
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:20   #72
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Koliko dnevno se tolerira? Ja ih imam navečer....sve više i više....sutra sam na pregledu. Nekako me brinu bolovi, nisu se javljali prije, sad probada :-(
Normalno je da ih je sve vise i vise prema kraju trudnoce. Normalno je i da nesto i zaboli--ali naravno ne smiju biti u pravilnim razmacima i pravilnog trajanja i bol, ako je ima, ne bi trebala biti jaka.

Buni me ovo 'probada', to mi nije nalik kontrakcijama... one su ipak slicnije menstrualnim bolovima jer se radi o grcevima glatkog misicja.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 07:13   #73
E sad, netko piše da bole kontrakcije, netko piše da nesmiju bolit; neznam kaj da mislim više...
Mene je jučer prestrašila neugoda u zdjelici, kod pub.kosti....to nije bila bol već pritisak, a uz to me malac tukao oko pupka, pa je zanimljivo bilo. Trajalo je nekih 5 min par puta po 5 sec. Nakon toga sam imala osjećaj da mi se pi-pi; ali kap je izašla a ne slap kako sam imala osjećaj. Čim sam se umirila, legla, stalo je....jesu to te BH kontrakcije?! (Neznam kako bi vam bolje opisala)
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:31   #74
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
E sad, netko piše da bole kontrakcije, netko piše da nesmiju bolit; neznam kaj da mislim više...
Mene je jučer prestrašila neugoda u zdjelici, kod pub.kosti....to nije bila bol već pritisak, a uz to me malac tukao oko pupka, pa je zanimljivo bilo. Trajalo je nekih 5 min par puta po 5 sec. Nakon toga sam imala osjećaj da mi se pi-pi; ali kap je izašla a ne slap kako sam imala osjećaj. Čim sam se umirila, legla, stalo je....jesu to te BH kontrakcije?! (Neznam kako bi vam bolje opisala)
Mislim da nisu..Meni se ovaj tvoj opis više čini ko da se malac namješta,spušta...
A kontrakcije ti se meni manifestiraju da mi se trbuh stegne(nekak jako,nekad manje),i baš je jako tvrd(ne možeš fulat),i inda opusti...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:44   #75
mene danas kontrakcije ubijaju, a tek 26 tj....samo mi se plače.....Vise ni sama ne znam jeli to normalno ili.....nisu jako bolne i ne traju dugo, samo mi se od jednom stvrdne sve i odmah imam pritisak na mjehur....sljedeci tjedan kontrola....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:17   #76
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ja znam popit po 2 šumeća dnevno(od 350 mg)...rekla dokica da se ne mogu predozirati

Sad kad vidim pufkin odg,možda sam ipak krivo shvatila pitanje..mislila da si pitala koliko dnevno smiješ popit magnezija...
Da, pitala sam za kontrakcije...ali i ovo je vrijedna informacija.
Osjećam nešto kao menstrualni bolovi i peckanje-naravit ću analizu urina, na svoju ruku, svakako. Danas sam na pregledu-a i bolje je. Valjda je pritisak normalan, nije da me boli jako, više sam luda od procjenjivanja, već sam 30. tjedan....vidjet ćemo.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:06   #77
mm veli da normabel i apaurin ( to je isto) nije opasan u kolicinama u kojima ga mi uzimamo da zaustavimo bolove,grceve! Opasan je ako ga se daje vise od 300mg a ne 8 koliko je recimo meni propisano!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:11   #78
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Da, pitala sam za kontrakcije...ali i ovo je vrijedna informacija.
Osjećam nešto kao menstrualni bolovi i peckanje-naravit ću analizu urina, na svoju ruku, svakako. Danas sam na pregledu-a i bolje je. Valjda je pritisak normalan, nije da me boli jako, više sam luda od procjenjivanja, već sam 30. tjedan....vidjet ćemo.
Mah i mene pecka i vec sam 2 puta davala urin za urinokulturu i nisu nis nasli!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:29   #79
Ja uopće ne znam što su to kontrakcije!!! i fakat mi je neugodno!!!
Ja sam u 35 tjednu i počela sam lagano osjećat jako dole nisko, odnosno malo iznad pikice ko neku bol, koja se javi i odmah prođe i osjećam jak pritisak u donjem djelu kad se beba miče. Strah me da kontrakcije neću znat prepoznat
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:51   #80
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Mislim da nisu..Meni se ovaj tvoj opis više čini ko da se malac namješta,spušta...
A kontrakcije ti se meni manifestiraju da mi se trbuh stegne(nekak jako,nekad manje),i baš je jako tvrd(ne možeš fulat),i inda opusti...
takve su i meni kontarkcije i to je sigurno to jer su mi u bolnici na ctg-u to rekli. mene nikad ne boli kao menstrualni bolovi

Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
mm veli da normabel i apaurin ( to je isto) nije opasan u kolicinama u kojima ga mi uzimamo da zaustavimo bolove,grceve! Opasan je ako ga se daje vise od 300mg a ne 8 koliko je recimo meni propisano!
ja sam pila jedan normabel dnevno od 2 mg nekih dva tjedna kada sam bila u tim kritičnim tjednima, otvorena i uz lažne trudove. E onda sam svašta pročitala i počela sam ga piti po potrebi, kad bi osjećala jako te kontrakcije. još uvijek strogo mirujem.. ne znam jesam si zamislila ali čini mi se da mi je bilo nekako bolje dok sam ga uzimala svaki dan. ne kužim, netko kaže šteti, netko kaže ne šteti, a opet ga tolike trudnice uzimaju
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.