Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 16:27   #421
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Alo miki,tu socijalnu "osjetljivost" plaćaš danas,o tome i govorim...

Ništa se nije diralo godinama,a trebalo je...

I sada odjednom svu odgovornost snose ovi sada,a ekipa prije je bila bolja i osjetljivija...

Kao da imaš kuću koju godinama posjeduju tvoji roditelji i ne ulože ni kune u nju...onda ju ti nasljediš i odjednom sve treba mijenjati,od fasade,stolarije,krova,unutrašnjosti...

I sada dođem ja pametan i kažem da si ti kriv za sve i da si ti bio loš vlasnik,iako je činjenica da je sve propadalo postupno,a ne kroz par mjeseci koliko si ti vlasnik...

Inače,meni je jednako kao i prije,u ova 3-4 mjeseca nisam osjetio razlike...čekam možebitna poboljšanja zbog pada cijena plina u gospodarstvu,micanju nekih parafiskalnim nameta i slično...iako,najviše me veseli najava micanja poreza na reinvestiranu dobit,ako se to ostvari,to će biti jedini plus...
Ma cekam 2 objasnjenja a nikako da ih dobijem.

Kako je poskupila EE a HEP u plusu?
Kako ce ovo poskupljenje pomoc gospodarstvu?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:27   #422
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ne branim kradeze,ali je kradeze bio socijalno osvjesteniji od ovih kvazi socijalista. I zadnja 3 mjeseca za zivot gospodarstva su gora nego zadnje 4 godine kradeze pljacke.
Ne branim ni ja kradeze ali taj kradeze je krao sitno..ovi su krali i kradu astronomski.

Ako ikad pravosuđe skine imunitet sa SDP-HNS-a vidjet će se da je kradezeova krađa milostinja.

samo što su zatajili 2002-ge zatajili da je INA našala nalazišta nafte u vrijendosti preko 20 milijardi dolara pa onda bez tog skrivenog izvješća prodali 25% INE za 505 miliona dolara..

ne bi stalo u 100 000 Barišićevih torbi..tamo se priča o pišljivih miljon dva eura a ovdje o 20 milijardi dolara pa ti vidi šta je gore..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:28   #423
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ma cekam 2 objasnjenja a nikako da ih dobijem.

Kako je poskupila EE a HEP u plusu?
Kako ce ovo poskupljenje pomoc gospodarstvu?
I ja to pitam a niđe odgovora
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:28   #424
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Nema deset dana, slušam razgovor dvaju poznanika, u čekaonici ambulante. Dakle, čovjek radio u termoelektrani kao poslovođa, ide u penziju od 5000 kn s otpremninom 300 000 !!! Kako se taj podatak uklapa u priču o poskupljenju, nedostaje li HEP-u novaca ? Kolike su njima plaće?
Moram se na ovo osvrnuti. Voljom preko 800.000 hrvatskih građana, koji su stavili potpis protiv promjena Zakona o radu, mi i dalje imamo "vječne" kolektivne ugovore.

Dakle, voljom građana HEP nema mogućnosti ukidati povlastice i dodatke ugovorene kada je para bilo. I da otkaže kolektivni, odredbe tog kolektivnog bi vrijedile i dalje.

Samo, ne znam zašto sada ovi što su tada potpisivali ne kažu da su sretni što će za radnike HEP-a, ZG-hodinga i sličnim firmama i u doba najžešće krize ostati sva prava koja su imali i prije, makar tramvaj koštao 20 kuna vožnja i makar struja poskupila 100%?

Nekako naime, bilo je puno komentara po forumima, ispod članaka pa i mailova kada se to potpisivalo, a sada nikako da ovi što su to potpisivali ne iskažu svoje zadovoljstvo uspjehom? Da i u doba najžešćih kriza, državne firme moraju po sili kolektivnog ugovora iza koje stoji Zakon o radu, isplaćivati sve i sva, makar cijeli realni sektor trpi probleme... Zašto se uopće građani bune, kada je njihova volja ispoštivana? Gdje je sada problem? Jer zaista - preko 800.000 potpisa da taj čovjek zaista ima pravo na 300.000 kuna otpremnine nije baš malo potpisa! Pa bilo je i ovdje, sjetiti ćemo se, vrlo vatrenih zagovornika tog referenduma da bi HEP i ZG-holding i HAC i ostali ostali na plaćama i otpremninama i svim ostalim kao da krize nema.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:34   #425
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Moram se na ovo osvrnuti.
Respect za osvrt. Još samo da dodam, protivnicima privatizacije:
http://www.korporativnasigurnost.org...aspx?sid=84171

Ako je Tipurić u "studiji" dokazao da se HEP ne treba privatizirati, onda definitivno treba privatizirati. Uvesti slobodno tržište, pa tko ponudi nižu cijenu. Dok god je HEP državna institucija, plaćati će se socijalni mir preko cijene energenata.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:34   #426
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
A kako to? Plin bi čudom iskočio iz podzemlja i pojavio se u plinskim cijevima? Kapital i znanje ne znače ništa? Da se nije išlo u suradnju s ENI plina iz Jadrana ne bi ni bilo.
Nemojme molim te.. INA je imala i ljude i dovoljno novca da samostalno napravi taj projekt. Međutim to je bilo vrijeme kada su grudom hrvatskom hodali "strateški prtneri". Hoćemo sami? Reinvestiramo dobit, ljude imamo, ako treba uzmemo kredit jer je projekt unosan... Ne!! Uzet ćemo strateškog partnera! Bila je to tadašnja mantra koja je tijekom niza godina evoluirala u nešto što se danas zove "javno-privatno partnerstvo". S tim da je rizik kod jadranskog plina daleko manji.

Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Osim toga samo se neozbiljne zemlje bogate resursima razbacuju istim - Venecuela, Libija, Saudijska Arabija....U onim ozbiljnijim poput Norveške su cijene astronomske ali se onda prihod ostvaren od toga koristi pametno.
Zar sam negdje tvrdio suprotno?
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:35   #427
Voyki je u pravu, bila je opća pobuna i referendum sa 800000 potpisa protiv kada se najavljivala izmjena Zakona o radu, posljedica čega je sada i nemogućnost racionalizacije državne uprave i javnih poduzeća.

Naravno da su sindikati nasanjkali narod, a javnost nasjela, ali eto, ne može se i ovce i novce.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:36   #428
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
al čemu poskupljenje struje ako HEP nije gubitaš..??

jel to možda zato da se HEP bolja proda, pa će tek onda nastati igranka sa cijenama.

.
naravno..navodno je to bila ucjena Merkelice koja mora njemačkim vlasnicima nuklearnih elektrana naći zamjenske izvore prihoda,pošto ih tamo gase pod pritiskom javnog mjenja...
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:36   #429
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Ako je Tipurić u "studiji" dokazao da se HEP ne treba privatizirati, onda definitivno treba privatizirati. Uvesti slobodno tržište, pa tko ponudi nižu cijenu. Dok god je HEP državna institucija, plaćati će se socijalni mir preko cijene energenata.
Tržište već jest liberalizirano. Uredno možeš za 20.000 kuna osnovati d.o.o. i prodavati struju. Predlažem svima koji smatraju da jeftine struje ima - neka to učine, evo prvog mene za kupca.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:38   #430
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Voyki je u pravu, bila je opća pobuna i referendum sa 800000 potpisa protiv kada se najavljivala izmjena Zakona o radu, posljedica čega je sada i nemogućnost racionalizacije državne uprave i javnih poduzeća.

Naravno da su sindikati nasanjkali narod, a javnost nasjela, ali eto, ne može se i ovce i novce.
Netko je topicu postao link gdje se vidi da su Milanović i SDP podržali referendum.
Zašto onda nisu bili protiv?
Strah od poraza na izborima?
Oporbena laprdanja došla su na naplatu.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:39   #431
Ako mislite da je privatizacija HEPa rješenje, razmislite o ovome:

U Engleskoj je EE u privatnim rukama. Nedavno je tamo bila velika frka jer je vlada poručila ljudima da štede električnu energiju pa su to ovi stvarno i poslušali i poprilično uštedjeli. Recimo da je (odoka) svako kućanstvo u prosjeku uštedjelo 20 funti mjesečno. Odmah nakon toga je struja poskupjela i narod je otkrio da su novi računi točno za 20 funti veći nego prethodni. Ušteda je time bila poništena.

Tada su englezi skužili da privatno poduzeće EE mora svojim dioničarima isplatiti njihove dividende, a državi porez. Što oni više štede, to se prihod EE-a smanjuje pa su dioničari i država zakinuti za dobit. Zato je EE povećao cijenu struje točno za onoliko koji su ljudi uspjeli uštedjeti. Drugim riječima što više budu štedjeli, cijene će se više povećavati, pa su naši englezi zaključili da nema smisla štedjeti struju. Ne vjerujem da bi kod nas s privatizacijom HEPa bilo išta drukčije. Dakle, nikad na zelenu granu.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:40   #432
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Voyki je u pravu, bila je opća pobuna i referendum sa 800000 potpisa protiv kada se najavljivala izmjena Zakona o radu, posljedica čega je sada i nemogućnost racionalizacije državne uprave i javnih poduzeća.
Samo ću te precizirati - ovih 800.000 potpisa služe isključivo radnicima u državnim firmama, kategoriji koja danas stoji najbolje - plaće su 100-200% veće nego u državnoj službi, a sigurnost posla je kao u istoj. Naime - kolektivni ugovori koje ima privatni sektor u pravilu nemaju konkretno navedene povlastice (imaju ono - biti će regresa ako firma dobro stoji), a državnoj službi država uvijek može smanjiti osnovicu, ona nije dio kolektivnog ugovora.

Dakle, upravo se radilo o "pobuni" da se "vječno" osiguraju prava i plaće u HEP-u, HAC-u, Hrvatskim vodama i sličnim firmama. Gdje prosječan VSS ima plaću veću od suca, a prosječan SSS plaću veću od nastavnika u školi s 20 godina staža.

Dodatno, sada radi toga što se plaće moraju održati, a novca sve manje - pate investicije. Danas sam razgovarao s čovjekom koji radi u firmi koja je odnedavno u stečaju - radili su (i to proizvodnja, metalni dijelovi) upravo za jedne od ovih koji sada moraju po cijenu tužbi održati razinu plaća i drugih primanja. I prestali ulagati u infrastrukturu, cijela firma ostala bez narudžbi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:40   #433
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
naravno..navodno je to bila ucjena Merkelice koja mora njemačkim vlasnicima nuklearnih elektrana naći zamjenske izvore prihoda,pošto ih tamo gase pod pritiskom javnog mjenja...
ne znam da naš HEP može sanirati njemačke gubitke u NE ali zašto ne..ako je HT mogao "spašavati" DT koji je tada gubitašio..zašto ne bi s HEP-om spašavali njemačku EI..sve dobro dođe ako je dažbe pa makar i malo

inače čemu poskupljenje nekoga tko nije gubitaš..i to u najgore vrijeme.

da je gubitaš pa da i kažu..morali smo..

ovako, mislim da je samo pumpanje cijene HEP-u prije prodaje.

A Čačić će to prokomentirati već izrekom tipa.. šit hepens..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:41   #434
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Voyki je u pravu, bila je opća pobuna i referendum sa 800000 potpisa protiv kada se najavljivala izmjena Zakona o radu, posljedica čega je sada i nemogućnost racionalizacije državne uprave i javnih poduzeća.

Naravno da su sindikati nasanjkali narod, a javnost nasjela, ali eto, ne može se i ovce i novce.
Kako sam već ranije prezentirao nasanjkali su i premijera Milanovića koji je također potpisao.
Ustvari sada se sjetih da me kolega forumaš ispravio i da se ustvari radilo o stavljanje kajli HDZ-u.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:41   #435
dajte mi recite da je netko zaista toliko blesav da popusi pricu o ome kako je struja poskupila da bi radnicima hep-a bilo bolje???
ajde jos i mogu skuziti ove koji to seru i spinaju, ali ove koji tako nesto povjeruju....
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:42   #436
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ne branim ni ja kradeze ali taj kradeze je krao sitno..ovi su krali i kradu astronomski.

Ako ikad pravosuđe skine imunitet sa SDP-HNS-a vidjet će se da je kradezeova krađa milostinja.

samo što su zatajili 2002-ge zatajili da je INA našala nalazišta nafte u vrijendosti preko 20 milijardi dolara pa onda bez tog skrivenog izvješća prodali 25% INE za 505 miliona dolara..

ne bi stalo u 100 000 Barišićevih torbi..tamo se priča o pišljivih miljon dva eura a ovdje o 20 milijardi dolara pa ti vidi šta je gore..
Sitno?

Samo za struju Aluminiju i Ježiću HEP je zbog Mravka i Sanadera oštećen za 600 MILIJUNA KUNA...

Nemoj ostavljati pamflete i vrijeđati ljude kao da se ne sjećaju ničega...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:44   #437
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ne znam da naš HEP može sanirati njemačke gubitke u NE ali zašto ne..ako je HT mogao "spašavati" DT koji je tada gubitašio..zašto ne bi s HEP-om spašavali njemačku EI..sve dobro dođe ako je dažbe pa makar i malo

inače čemu poskupljenje nekoga tko nije gubitaš..i to u najgore vrijeme.

da je gubitaš pa da i kažu..morali smo..

ovako, mislim da je samo pumpanje cijene HEP-u prije prodaje.

A Čačić će to prokomentirati već izrekom tipa.. šit hepens..
naš HEP će biti samo jedan u nizu tvrtki koju ovi najmjeravaju preuzeti u istočnoj Europi.

na konto DT, TH-Tje 2011g. ostvario ukupno 50% dobiti DT
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:44   #438
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dajte mi recite da je netko zaista toliko blesav da popusi pricu o ome kako je struja poskupila da bi radnicima hep-a bilo bolje???
ajde jos i mogu skuziti ove koji to seru i spinaju, ali ove koji tako nesto povjeruju....
Pa to je jedan od razloga. HEP mora osigurati sva prava iz postojećeg kolektivnog ugovora.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:46   #439
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tržište već jest liberalizirano. Uredno možeš za 20.000 kuna osnovati d.o.o. i prodavati struju. Predlažem svima koji smatraju da jeftine struje ima - neka to učine, evo prvog mene za kupca.
http://www.poslovni-savjetnik.com/hr...utriju-ni-hzzo
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:46   #440
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa to je jedan od razloga. HEP mora osigurati sva prava iz postojećeg kolektivnog ugovora.
I kad isplate sve iz kolektivnog ugovora ostaje im nemala dobit.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.