Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 01:10   #7301
Koliko traje narucivanje za operaciju? (od dana poziva doktora do operacije)?
iwxer is offline  
Old 17.11.2012., 10:26   #7302
Jučer oko 12 me operirao dr. Gudelj (devijacija), probudili su me moji kad su dosli u posjetu oko 15, malo sam bio smušen, ali nemam nikakvih oteklina oko ociju, nos me ne boli, jedino me muči iscjedak (sukrvica), teško se iskašljava. Doktor je rekao da bi sad sve trebalo biti za 5.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 17.11.2012., 11:38   #7303
Smile kod koga na operaciju?

htjela bi na operaciju nosa. kod koga ići? ima li tko iskustva s dr. uglešićem u KB Dubravi? Bedeković u Vinogradskoj?puno hvala
mikocin is offline  
Old 18.11.2012., 00:05   #7304
Quote:
Vpav kaže: Pogledaj post
Whisper,oprosti nisam čitala odpočetka tvoje postove,ali kod koga si se ti operirala,ako se ne varam kažes već drugi put.Ja bi trebala po drugi put,naime nisam se operirala u hrvatskoj pa neznam kakvi su tu kirurzi,koga preporučas. Pliz posalji mi sliku ako nije bed!
Uuu, di si našla ovaj prastari post
Op sam u KB Dubravi neda mi se ponavljat priču, ugl sad je sve super.
Ako te zanimaju detalji, može na pp
Whisper is offline  
Old 19.11.2012., 23:31   #7305
Može li mi se netko javiti na privat da mi objasni kako ide proces iskljucivo estetske oper. u bolnicama? Dakle, zanima me koliko košta i koliko se ceka na red? Razmisljam o dr Poje. Postoji li mogucnost da me odbiju posto nemam problem sa devijacijom?
mai107 is offline  
Old 20.11.2012., 15:47   #7306
Ukoliko je rijec samo o estetskoj mislim da te nitko nece htjeti operirati u bolnici. Eventualno ako se uz primjerice devijaciju septuma rade sitni estetski zahvati. Mozes jedino u privatnoj poliklinici, to ti je oko dvije tisuće eura, ovisi o tome kod koga ides i kaj radis sve.
Nek me netko ispravi ako grijesim.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Old 20.11.2012., 17:45   #7307
Quote:
rinbee kaže: Pogledaj post
Ukoliko je rijec samo o estetskoj mislim da te nitko nece htjeti operirati u bolnici. Eventualno ako se uz primjerice devijaciju septuma rade sitni estetski zahvati. Mozes jedino u privatnoj poliklinici, to ti je oko dvije tisuće eura, ovisi o tome kod koga ides i kaj radis sve.
Nek me netko ispravi ako grijesim.
Ma operirat ce ako je neki "veci" deformitet. Cura koja je dosla na kontrolu dok sam ja dosla dogovorit je imala estetiku samo. ALI imala je navodno bas dosta nezgodan problem s vrhom, mislim. Najbolje otic pitat...
Whisper is offline  
Old 21.11.2012., 08:52   #7308
Da, treba ici pitati. Ovisi i o doktoru koji će te primiti.
__________________
What if this is as good as it gets?
rinbee is offline  
Old 21.11.2012., 13:12   #7309
Evo mene doma.
Jao, kad su mi izvadili tampone, koji osjećaj. Sve tak fino miriši, još mi se cijedi iz nosa, ali preporođen sam.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 21.11.2012., 14:47   #7310
Dr Gudelj? Gdje radi?
mai107 is offline  
Old 21.11.2012., 15:15   #7311
Na Sv. Duhu.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 21.11.2012., 19:50   #7312
Pošto dobivam puno upita za dr. Zambellija, evo da napišem i ovdje post.

Doktoru sam slala mail neku noć, odgovorio mi je odmah, a sutradan me i nazvao. Rekao je da će uskoro početi dolaziti u Zagreb svakih 15-ak dana u neku polikliniku raditi manje zahvate (tko treba konzultacije, mislim da će to moći obaviti sad i u Zagrebu), a da sad ide na neki kongres za rinoplastiku u New York. Proguglam spomenuti kongres i vidim da će predavači biti najbolji kirurzi za rinoplastiku na svijetu. (Dvije godine proučavam američke top kirurge, pa sam na listi predavača vidjela Toriumija i ekipu i jasno mi je o kakvom je društvu riječ).

Što se tiče mog nosa, prošlo je skoro 9 mjeseci od 2. operacije. Nakon što mi ga je 1. kirurg uništio, Uglešić pristao raditi samo dio popravka (ostatak mu je bio prevelika "zajebancija" - baš tako mi je rekao) jedini koji je bio spreman prihvatiti se mog slučaja je bio Zambelli. Od vrha nosa kakvog ima Blanka Vlašić (otprilike takav) dobila sam prirodan nos, a i napokon mogu reći da dišem. Jedino bi voljela da mi je vrh nosa malo duži, iz čisto estetskih razloga (bolje bi mi pasalo na lice), ali sam svjesna da idealnog rješenja nema, barem kad je sekundarna rinoplastika u pitanju.

Otišla sam u ruke najboljem kirurgu kojeg sam mogla pronaći na ovim prostorima (po mom sudu, a dosta sam istraživala), i jedino žalim što kod Zambellija nisam otišla odmah, na 1. operaciju. Potrudio se oko mene, ako imam upit (pošto još nisam bila u mogućnosti otići u Rijeku) odgovori mi, nazove me...brižan je prema pacijentima i važno mu je da smo zadovoljni.

Neusporedivo iskustvo u odnosu na 1. operaciju kod kirurga koji osim što mi je estetski uništio nos i lagao da je riješio devijaciju, na kraju je gledao samo kako da me se riješi. Da, ponudio je da mi filerima napuni nos

Pošto sam se ohoho opekla 1. put, svima savjetujem (opet ) da se dobro raspitate, odete na više konzultacija prije konačnog izbora kiruga. A moj topli savjet je da odete kod Zambellija na konzultacije svakako. Mišljenje takvog stručnjaka svakako vrijedi čuti.
Oblak19 is offline  
Old 21.11.2012., 22:26   #7313
ja sam na početku 9. mjeseva operirala nos. imala sam devijaciju. nos inače izgleda odličnog,mali nos,pravilan,bez grbe bez ičega. samo ta devijacija zbog koje nisam mogla disati i malo mi je nos vukao u stranu. evo danas,dva ipo mjeseca nakon operacija ja počinjem imati udubinu po sredini nosa,i nos jače ide u stranu. naravno udubina je na onoj OD koje nos ide.
zvat ću doktoricu koja me operirala,ić ću na pregled..ali ovako,prema vašim iskustvima šta je moguće da mi se događa sa nosom? neko propadanje hrsvakice,nešto? mene hvata panika jer ja stvarno nemam kad ić na novu operaciju!
LilieMarlen is offline  
Old 22.11.2012., 16:20   #7314
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje, naime operirala sam nos prije 11 mjeseci kod jednog poznatog plastičara,koji mi nije napravio dobar posao sa mojim nosom,naime one kvrge ili naoteci sa strane nosa-lijevo i desno,gdje se nos spaja sa licem(kost),su još uvijek vidljivi,nikako da splasnu,nos mi izgleda nekako "tupo",nema svoju oštrinu linija kao što bi trebao imati,izgleda neprirodno, kao kljun.Dali je itko imao sličnih problema,i dali uopče mogu očekivati poboljšanje,ili ču morat na sekundarnu??Ps-lomljene su mi kosti piramide nosa.Zahvaljujem svima na bilokakvom odgovoru,jer stvarno neznamkome da se obratim...
1212 is offline  
Old 22.11.2012., 17:42   #7315
Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Pošto dobivam puno upita za dr. Zambellija, evo da napišem i ovdje post.

Doktoru sam slala mail neku noć, odgovorio mi je odmah, a sutradan me i nazvao. Rekao je da će uskoro početi dolaziti u Zagreb svakih 15-ak dana u neku polikliniku raditi manje zahvate (tko treba konzultacije, mislim da će to moći obaviti sad i u Zagrebu), a da sad ide na neki kongres za rinoplastiku u New York. Proguglam spomenuti kongres i vidim da će predavači biti najbolji kirurzi za rinoplastiku na svijetu. (Dvije godine proučavam američke top kirurge, pa sam na listi predavača vidjela Toriumija i ekipu i jasno mi je o kakvom je društvu riječ).

Što se tiče mog nosa, prošlo je skoro 9 mjeseci od 2. operacije. Nakon što mi ga je 1. kirurg uništio, Uglešić pristao raditi samo dio popravka (ostatak mu je bio prevelika "zajebancija" - baš tako mi je rekao) jedini koji je bio spreman prihvatiti se mog slučaja je bio Zambelli. Od vrha nosa kakvog ima Blanka Vlašić (otprilike takav) dobila sam prirodan nos, a i napokon mogu reći da dišem. Jedino bi voljela da mi je vrh nosa malo duži, iz čisto estetskih razloga (bolje bi mi pasalo na lice), ali sam svjesna da idealnog rješenja nema, barem kad je sekundarna rinoplastika u pitanju.

Otišla sam u ruke najboljem kirurgu kojeg sam mogla pronaći na ovim prostorima (po mom sudu, a dosta sam istraživala), i jedino žalim što kod Zambellija nisam otišla odmah, na 1. operaciju. Potrudio se oko mene, ako imam upit (pošto još nisam bila u mogućnosti otići u Rijeku) odgovori mi, nazove me...brižan je prema pacijentima i važno mu je da smo zadovoljni.

Neusporedivo iskustvo u odnosu na 1. operaciju kod kirurga koji osim što mi je estetski uništio nos i lagao da je riješio devijaciju, na kraju je gledao samo kako da me se riješi. Da, ponudio je da mi filerima napuni nos

Pošto sam se ohoho opekla 1. put, svima savjetujem (opet ) da se dobro raspitate, odete na više konzultacija prije konačnog izbora kiruga. A moj topli savjet je da odete kod Zambellija na konzultacije svakako. Mišljenje takvog stručnjaka svakako vrijedi čuti.
Reci oblak,jesi li možda bila na konzultacijama i kod Ostojića,naime on je i orl sp. i pl.kirurg! Nekolicina ima dobra iskustva sa njime.Ako si bila daj mi reci svoje dojmove kako je on reagirao na tvoj problem.Uostalom kako oni svi reagiraju kad im dođes na pregled za drugu operaciju,osim dr.Z o kojem si mnam napisala gore.Mislim da ćes puno pomoći nama koji razmisljamo o drugoj....
Vpav is offline  
Old 22.11.2012., 21:29   #7316
Quote:
Vpav kaže: Pogledaj post
Reci oblak,jesi li možda bila na konzultacijama i kod Ostojića,naime on je i orl sp. i pl.kirurg! Nekolicina ima dobra iskustva sa njime.Ako si bila daj mi reci svoje dojmove kako je on reagirao na tvoj problem.Uostalom kako oni svi reagiraju kad im dođes na pregled za drugu operaciju,osim dr.Z o kojem si mnam napisala gore.Mislim da ćes puno pomoći nama koji razmisljamo o drugoj....
Kod Ostojića nisam bila. Znam forumašicu kojoj je zeznuo nos, pa ju je kasnije Uglešić popravljao, tako da mi Ostojić nije ni bio opcija.

Išla sam kod Zambellija, Uglešića i Bastajića na konzultacije. S Glušcem sam se telefonski čula, misleći ako se pokaže ok da skočim do Makarske ako treba. Pričali smo 40-ak minuta, i razgovor se uglavnom svodio na to da je dr. Glušac hvalio sam sebe. A tražila sam ozbiljnog kirurga jer me rezultat 1. operacije poprilično potresao.

Onda sam bila kod Zambellija u Rijeci. Za njega sam ranije imala dojam da je oštar, strog i psihički se pripremila na nekog "do podne mrzim sebe od podne cijeli svijet" doktora, ali se on pokazao kao najbolji kirurg. Odmah sve uočio šta ne valja, rekao to riješiti itd (pisala sam već na forumu o tome da ne ponavaljam sve) i vrlo skroman i ok kao osoba. Utješio me rekavši da nisam neki težak slučaj.

Dr. Uglešić me je dugo pregledavao. Odbio mi je riješiti dio problema, ne ustručavajući se reći da se njemu to neda raditi, da je previše posla, komplicirano itd. On je pristao samo vrh nosa malo urediti, i devijaciju donekle riješiti.

Dr. Bastajić pak nadogradnju nije ni spominjao kao opciju. Čudio se što me smetaju oni vidljivi roščići na vrhu nosa. Operaciju je rekao raditi zatvorenom tehnikom itd...a dotad sam već bila poprilično informirana i znala da se moj slučaj može riješiti samo umetanjem hrskavičnih graftova što se radi isključivo otvorenom tehnikom.

Na kraju je izbor definitivno pao na Zambellija. Doktor je temeljit, potrudio se i mislim da mi nitko na ovim prostorima ne bi napravio bolje. Brižan je prema pacijentima i čini sve da ljudi budu zadovoljni. Pacijent mu je na prvom mjestu.

Nažalost, iskusila sam (na 1. operaciji kod tadašnjeg kirurga) i kako je to kad ti kirurg uništi nos i onda odbija priznati grešku. Neki naši kirurzi ulažu više u marketnig nego u daljnje obrazovanje.

To je moje iskustvo.

Po tko zna koji put – prije operacije otiđite na više konzultacija, ne nasjedajte na slatkorječivost itd...već isključivo na fokusiranost i stručnost nekog kirurga. Ipak je riječ o licu i nečemu s čim se treba živjeti ostatak života.
Oblak19 is offline  
Old 23.11.2012., 12:23   #7317
pozdrav svima!
prije tjedan dana sam bila na operaciji zbog devijacije septuma. bila bi zadovoljna rezultatom da nije jedne stvari - nos je i dalje asimetričan i to na istu stranu. tjesim se da je to samo jače naotečeno jer je tu dr vise i radio, ali me ipak strah da ce tako ostati. pogotovo jer se nos zapravo ne čini bas otečenim pa izgleda da je to vise manje krajnji rezultat. jos je malo utrnut i ne mogu se smijati normalno.
tko ima takvih iskustava, s asimtrijom nakon operacije? molim vas da mi se javite! je li vam se to sredilo i koliko je vremena bilo potrebno?
NMNM45 is offline  
Old 23.11.2012., 19:23   #7318
Meni nije bio jako asimetričan, ali nije ni sad potpuno ravan.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 23.11.2012., 21:32   #7319
Moze li mi netko preporuciti dobrog kirurga jer mi nos ide u stranu, imam kvrge, devijaciju,velik vrh nosa i jos sam ga bila slomila prije godinu dana. Mene vise brine estetski izgled nosa pa ako ima neki najiskusniji kirurg u ZG neka preporuci.. plz Jeli dobar dr.glumičić ili ima boljih? kolika je cijena otprilike..

Zadnje uređivanje Nebo12 : 23.11.2012. at 22:17.
Nebo12 is offline  
Old 24.11.2012., 00:02   #7320
Quote:
Nebo12 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko preporuciti dobrog kirurga jer mi nos ide u stranu, imam kvrge, devijaciju,velik vrh nosa i jos sam ga bila slomila prije godinu dana. Mene vise brine estetski izgled nosa pa ako ima neki najiskusniji kirurg u ZG neka preporuci.. plz Jeli dobar dr.glumičić ili ima boljih? kolika je cijena otprilike..
nebo, evo ti kvout od toga što je oblak (ovo zvuči smješno ) napisala par postova iznad. mislim da se isplati otići kod takvog stručnjaka na konzultacije

Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Pošto dobivam puno upita za dr. Zambellija, evo da napišem i ovdje post.

Doktoru sam slala mail neku noć, odgovorio mi je odmah, a sutradan me i nazvao. Rekao je da će uskoro početi dolaziti u Zagreb svakih 15-ak dana u neku polikliniku raditi manje zahvate (tko treba konzultacije, mislim da će to moći obaviti sad i u Zagrebu), a da sad ide na neki kongres za rinoplastiku u New York. Proguglam spomenuti kongres i vidim da će predavači biti najbolji kirurzi za rinoplastiku na svijetu. (Dvije godine proučavam američke top kirurge, pa sam na listi predavača vidjela Toriumija i ekipu i jasno mi je o kakvom je društvu riječ).

Što se tiče mog nosa, prošlo je skoro 9 mjeseci od 2. operacije. Nakon što mi ga je 1. kirurg uništio, Uglešić pristao raditi samo dio popravka (ostatak mu je bio prevelika "zajebancija" - baš tako mi je rekao) jedini koji je bio spreman prihvatiti se mog slučaja je bio Zambelli. Od vrha nosa kakvog ima Blanka Vlašić (otprilike takav) dobila sam prirodan nos, a i napokon mogu reći da dišem. Jedino bi voljela da mi je vrh nosa malo duži, iz čisto estetskih razloga (bolje bi mi pasalo na lice), ali sam svjesna da idealnog rješenja nema, barem kad je sekundarna rinoplastika u pitanju.

Otišla sam u ruke najboljem kirurgu kojeg sam mogla pronaći na ovim prostorima (po mom sudu, a dosta sam istraživala), i jedino žalim što kod Zambellija nisam otišla odmah, na 1. operaciju. Potrudio se oko mene, ako imam upit (pošto još nisam bila u mogućnosti otići u Rijeku) odgovori mi, nazove me...brižan je prema pacijentima i važno mu je da smo zadovoljni.

Neusporedivo iskustvo u odnosu na 1. operaciju kod kirurga koji osim što mi je estetski uništio nos i lagao da je riješio devijaciju, na kraju je gledao samo kako da me se riješi. Da, ponudio je da mi filerima napuni nos

Pošto sam se ohoho opekla 1. put, svima savjetujem (opet ) da se dobro raspitate, odete na više konzultacija prije konačnog izbora kiruga. A moj topli savjet je da odete kod Zambellija na konzultacije svakako. Mišljenje takvog stručnjaka svakako vrijedi čuti.
dire Dawn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.