Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 09:36   #61
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ma pusti ljis. Mene ovo zanima iz ezoterijskog ugla...
Ako idemo iz tog ugla onda, po meni, ovdje nije riječ o sinhronicitetu. Ne vidim nikakvu povezanost.

Sinhornicitet bi bio (što se meni događalo) da pomisliš na osobu određenog imena a na TV se pojavi osoba istog imena, na radiju krene pjesma povezana sa tom osobom, otvoriš knjigu (ili upališ TV) i nakon par minuta naletiš na scenu koja je ista kao tvoj odnos sa tom osobom.....itd.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:58   #62
Hm, ja baš mislim da ovo jeste sinhronicitet jer je postojao jak naboj. A i ovo što si ti opisivao su takođe sinhroniciteti...ja samo taj pojam shvatam malo šire.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 06:05   #63
imam i ja pitanje i mislim da spada tu na ovu temu (ako griješim, modovi, molim vas preselite na adekvatnije mjesto )

jel moguće da nam 'svemir nešto poručuje' u smislu da, prije nego počneš izlazit sa nekim (neobjašnivo) ti ugine pas, prije nego trebaš ići na druženje sa nekim bude vani nevrijeme (općenito promjena vremena u odnosu na uvjete koji su vladali samo sat ilid va prije) i ugibanje drugog psa taman kad ta 'veza' završi....?
ili je to samo u mojoj glavi?
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 12:41   #64
Ja znam samo da mi se za olujnih večeri dogodilo štošta lijepog. Da sam bio praznovjeran i sjedio doma, ostao bih prikraćen za te stvari. Psa nisam nikad ni imao, ali i da jesam, sumnjam da bi mu jedina svrha u životu bila da ugine tako da ja nekud ne odem. Mislim da je bolje ne se opterećivati nekakvim nejasnim znakovima i više uživati u životu.

EDIT: Ako meni ikad svemir bude htio nešto poručiti, reći će to jasno i nedvosmisleno, a ne ostavljati neobične znakove da ih odgonetam kao na Kviskoteci.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 00:18   #65
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako idemo iz tog ugla onda, po meni, ovdje nije riječ o sinhronicitetu. Ne vidim nikakvu povezanost.

Sinhornicitet bi bio (što se meni događalo) da pomisliš na osobu određenog imena a na TV se pojavi osoba istog imena, na radiju krene pjesma povezana sa tom osobom, otvoriš knjigu (ili upališ TV) i nakon par minuta naletiš na scenu koja je ista kao tvoj odnos sa tom osobom.....itd.
Upravo sam naišao na sinhronicitet: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=35

A možda i nije. To neko samo mene kopira !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 11:46   #66
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Upravo sam naišao na sinhronicitet: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=35

A možda i nije. To neko samo mene kopira !!
Ma kopiraju te, ništa novo, uzeli su i neke moje ideje i stavili u jednu pagansku knjigu

Srećom da internet sve pamti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:53   #67
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
procitaj Junga, posto je on izmislio sinkronicitet, a Kezele je samo plagijator...

Nije Jung izmislio sinkronicitet, baš kao što Newton nije izmislio gravitaciju
Ada Ada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 18:00   #68
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Opet mi se to desilo. Citam neku knjigu i posto je malo dosadna lete mi misli - padne mi na um jedna tema i par redova ispod pominje se ista...Ne moze biti slucajno.

To s knjigama sam doživjela toliko često da bih mogla napisati cijelu knjigu, ali što je najinteresantnije: Razmišljam o nekoj životno važnoj temi tražeći pravi odgovor: primjerice o naravi ega, duše i sl. A onda dođem na neku originalnu ideju s kojom se gotovo ponosim, onako zadovoljna što sam sada sebi samoj odgovorila na meni prihvatljiv, smislen način, a onda, dan, dva iza toga uzmem neku knjigu iu njoj pročitam svoje misli od riječi do riječi. Da opadneš na dupe!
Ada Ada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 18:17   #69
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako idemo iz tog ugla onda, po meni, ovdje nije riječ o sinhronicitetu. Ne vidim nikakvu povezanost.

Sinhornicitet bi bio (što se meni događalo) da pomisliš na osobu određenog imena a na TV se pojavi osoba istog imena, na radiju krene pjesma povezana sa tom osobom, otvoriš knjigu (ili upališ TV) i nakon par minuta naletiš na scenu koja je ista kao tvoj odnos sa tom osobom.....itd.
a što reći na ovaj sinkronicitet s TV prijamnikom: Moja dva mala nećaka i ja nestrpljivo čekamo početak neke emisije koju uvijek rado pratimo. Kako mi je tih par minuta do samog početka najčešće dosadno slušati bilo što drugo, po običaju šaltam....1,2,7... kad mi se tako, jedan put, učinilo da emisija kasni, zamahnem ispruženom rukom prema TV-u i povičem: "Daaj počniii već jednom!" - i istovremeno stisnem drugi kanal na kojem, doslovno istovremeno M.Škoro ispružene ruke prema meni (kameri) povikne isto to:"DAJ POČNIII VEĆ JEDNOM!" Nećaci su ostali fascinirani i pogledavali me u čudu, a ja sam se, naravno, pravila važna i pretvarala se da je to sitnica za mene. Oni su danas već tinejdžeri i još uvijek pamte taj nevjerojatni spektakl, baš kao i ja i zacijelo ga nikada neću zaboraviti premda nije jedini, ali je svakako jedan od najupečatljivijih sinkroniciteta koje sam doživjela. Pa, nek sad neki psiholozi kažu da je to puki slučaj. Kako da ne! Po zakonu vjerojatnosti, izgled da se to dogodi na takav način, istodobno, sa istim pokretom ruke, istim šaljivim naglaskom, istim povišenim tonom, i istom gestom ispružene ruke...iznosi nula ili opasno blizu nule. Uostalom, neka to izraćuna kakav matematičar i sam to potvrdi. Život je daleko više od onoga što uopće možemo zamišljati i zato prihvaćam sinkronicitet kao čudo koje ne smatram nemogućim, nego se čudim ako ih u nčijem životu nedostaje (mislim na čuda). Ta, život je najveće čudo, pa zašto se čudimo što ima sposobnost činiti čuda (iz perspektive uma, dakako).
Ada Ada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 18:27   #70
Thumbs up

Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje i mislim da spada tu na ovu temu (ako griješim, modovi, molim vas preselite na adekvatnije mjesto )

jel moguće da nam 'svemir nešto poručuje' u smislu da, prije nego počneš izlazit sa nekim (neobjašnivo) ti ugine pas, prije nego trebaš ići na druženje sa nekim bude vani nevrijeme (općenito promjena vremena u odnosu na uvjete koji su vladali samo sat ilid va prije) i ugibanje drugog psa taman kad ta 'veza' završi....?
ili je to samo u mojoj glavi?
Svemir (Život) nam uvijek nešto poručuje tako da bi smo mogli reći kako je cijeli život sinkronicistički niz događanja, u najširem smislu te riječi, naravno. U najužem smislu bi se preklapao s onim što uobičajeno zovemo čudom, a negdje između te dvije krajnosti leže te naše male i malo veće smislene podudarnosti. Ukoliko obratimo pozornost na te "glasove odozgor" otvoreni i spremni učiti o sebi, pokazivat će se sve veća i suptilnija razina smislenosti, no ukoliko ih smjestimo u kantu za smeće, u ladice koje više ne otvaramo ili ih tretiramo tek kao neobičnu bizarnost za razbibrigu, na tom će i ostati. "Tražite istinu i istina će vas osloboditi" rekoše mnogi veliki i mudri duhovi ovoga svijeta, uključujući Isusa, pa tko voli, nek izvoli. Izbor je uvijek na nama, ali i odgovornost za vlastiti život je također naša.
Ada Ada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:23   #71
Quote:
Ada Ada kaže: Pogledaj post
To s knjigama sam doživjela toliko često da bih mogla napisati cijelu knjigu, ali što je najinteresantnije: Razmišljam o nekoj životno važnoj temi tražeći pravi odgovor: primjerice o naravi ega, duše i sl. A onda dođem na neku originalnu ideju s kojom se gotovo ponosim, onako zadovoljna što sam sada sebi samoj odgovorila na meni prihvatljiv, smislen način, a onda, dan, dva iza toga uzmem neku knjigu iu njoj pročitam svoje misli od riječi do riječi. Da opadneš na dupe!
Hajd da bacim koju teoriju - informacije postoje u nekom polju, mi smo u odredjenim trenucima otvoreniji i kupimo ih nesvesno. Tako da misli koje imamo zapravo i nisu nase...ne znam koliko je to pohvalno.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 23:49   #72
to vam je događaj neposredno prije misli ili u samo vrijeme kad pomislite, a ponekad događaj proizlazi iz situacije među ljudima..jung je vrlo precizan glede toga i ako imamo vremenski odmak onda to nije to.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:06   #73
Svaki dan nam se događa milijun stvari. Zamijećujemo one koje odgovaraju našem raspoloženju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 21:40   #74
sinkronicitet?

aaaa, ko da uletis u neku barcicu i plovis, nemas sta mislit, promatras predstavu, bez vecih tenzija, plovis plovis, siguran si, a opet nemas pojma di ides, koga ces sresti, sta ce se dogoditi...prava droga, heben osjecaj..cesto mi je previse pa nes namjerno zaserem
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:40   #75
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
888 je broj Isusa
Moj mob sadrži 888. Jel zato tako super radi (samo se baterija mora malo češće punit) iako je model iz 2009 koji se više ne proizvodi?
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 02:53   #76
Quote:
Ada Ada kaže: Pogledaj post
a što reći na ovaj sinkronicitet s TV prijamnikom: Moja dva mala nećaka i ja nestrpljivo čekamo početak neke emisije koju uvijek rado pratimo. Kako mi je tih par minuta do samog početka najčešće dosadno slušati bilo što drugo, po običaju šaltam....1,2,7... kad mi se tako, jedan put, učinilo da emisija kasni, zamahnem ispruženom rukom prema TV-u i povičem: "Daaj počniii već jednom!" - i istovremeno stisnem drugi kanal na kojem, doslovno istovremeno M.Škoro ispružene ruke prema meni (kameri) povikne isto to:"DAJ POČNIII VEĆ JEDNOM!" Nećaci su ostali fascinirani i pogledavali me u čudu, a ja sam se, naravno, pravila važna i pretvarala se da je to sitnica za mene. Oni su danas već tinejdžeri i još uvijek pamte taj nevjerojatni spektakl, baš kao i ja i zacijelo ga nikada neću zaboraviti premda nije jedini, ali je svakako jedan od najupečatljivijih sinkroniciteta koje sam doživjela. Pa, nek sad neki psiholozi kažu da je to puki slučaj. Kako da ne! Po zakonu vjerojatnosti, izgled da se to dogodi na takav način, istodobno, sa istim pokretom ruke, istim šaljivim naglaskom, istim povišenim tonom, i istom gestom ispružene ruke...iznosi nula ili opasno blizu nule. Uostalom, neka to izraćuna kakav matematičar i sam to potvrdi. Život je daleko više od onoga što uopće možemo zamišljati i zato prihvaćam sinkronicitet kao čudo koje ne smatram nemogućim, nego se čudim ako ih u nčijem životu nedostaje (mislim na čuda). Ta, život je najveće čudo, pa zašto se čudimo što ima sposobnost činiti čuda (iz perspektive uma, dakako).
meni su se više puta dogodile takve situacije i uvijek mi se čini kako sam jedino ja fascinirana istima..možda drugi to kriju ili im je postao normalno jer im se to događa isto kao i meni samo ja to ne vidim, ne čujem..pojma nemam..uglavnom, nakon slušanja i čitanja razno raznih informacija i mišljenja vezanih za temu, moj je mozak to sebi ovako objasnio ..ti su događaji manifestacije kolektivne svijesti i ponašanja ljudi, svega onoga što čujemo, mislimo..DOŽIVLJAVAMO, kod sebe i oko sebe..koje su šanse da postoji osoba koja je vidjela miroslava škoru prije vas i oponašala ga negdje pred nekime pa joj/mu je palo na pamet kako bi netko negdje to isto mogao napraviti baš u istome trenutku kad i gospon miroslav? puno ljudi bi to smatralo smiješnom i zabavnom situacijom, ne?
znači li to da smo svi plod neke velike ogromne mašte, povezani međusobno ?

kada ste čekali da to na tvu počne počeli ste se nervirati i primjetili ste to i nije prvi puta da se to dogodilo, dakle te misli sigurno imaju veći intenzitet i jaču energiju nego nešto što vam prvi puta padne napamet..
ako je ovo gore napisano istina, ta situacija također sa sobom nosi jaču energiju (?)

u svijetu vlada kaos a mi ljudi ga pokušavamo razumjeti, organizirati, strpati u neke ladice gdje će imati smisla, želimo ga kontrolirati..jel ta borba uzaludna ili kaj?

Jel normalno uopće posvetiti toliko pažnje i pozornosti tim 'slučajnostima'?
Mene to pitanje muči..jesam glupa što mi to predstavlja nešto wow ili je to, kako neki
tvrde 'dobro za našu svijest'?
jesmo li svi obična zrna pijeska i nebitni svemiru, ili nas netko odozgora promatra
i daje nam neke 'hintove' da ih razmatramo, gleda naše reakcije, eksperimentira ?



jel to distrakcija od nečeg bitnijeg što možda zapostavimo u tom trenutku kada nam se to dogodi?

krmelj8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 12:45   #77
Znanstveni dokazi telepatije i moći utjecaja misli




"Onoga dana kada nauka počne proučavati ne fizikalne pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti" – Nikola Tesla"

http://www.nexus-svjetlost.com/vijes...utjecaja-misli
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 04:58   #78
Vrijemeprostor je zatvoren krug koji mi doživljavamo kao ravnu crtu, iz naše perspektive egzistenciju konstatno ponavljamo linearno dok se zapravo sve događa istovremeno. Dakle, normalno je da ako 7.659-i proživljavaš prvi razred osnovne škole, imaš isti razgovor ili gledaš isti program, a k tomu i neprestano, tu i tamo u tvoju linearnu perspektivu dođe da točno znaš što će se u narednom trenutku dogoditi i/ili podsvjesno anticipiraš nekim svojim postupkom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:35   #79
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Vrijemeprostor je zatvoren krug koji mi doživljavamo kao ravnu crtu, iz naše perspektive egzistenciju konstatno ponavljamo linearno dok se zapravo sve događa istovremeno. Dakle, normalno je da ako 7.659-i proživljavaš prvi razred osnovne škole, imaš isti razgovor ili gledaš isti program, a k tomu i neprestano, tu i tamo u tvoju linearnu perspektivu dođe da točno znaš što će se u narednom trenutku dogoditi i/ili podsvjesno anticipiraš nekim svojim postupkom.
Hvala bogu, barem netko je shvatio.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:07   #80
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Onoga dana kada nauka počne proučavati ne fizikalne pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti" – Nikola Tesla"

http://www.nexus-svjetlost.com/vijes...utjecaja-misli
Još jedan lažni "citat" na koji je zalijepljeno Teslino ime. To on nikad nije izjavio.
Tesla je bio skeptik prema mnogim sličnim tvrdnjama. Vjerojatno i ateist.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.