Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 17:18   #3001
Quote:
diluzijailuzija kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, znam da ti je teško ali tvoj je jedini i najveći problem anxiety, odnosno, hipohondričan si previše, pobavi se s time, a ne sa bolestima koje se i ne dobiju tako lako (i ja se bojala svake kod koje je pisalo 1%, ali daj brate mili, znaš i sam da to nije realno). Pomogni si i Bog će ti pomoć,... il bar u krajnjoj liniji, psihijatar
Gubiš vrijeme i živce na simptome umjesto da lječiš uzrok-psihu. Suprotstavi se sam sebi i kreni radit na tome. Kad prihvatiš da si zdrav, i da je sve u glavi, rješio si 90% stvari.
Razmisli malo. Ne muči se.
p.s. bjež' od interneta i googla i bolesti, mene je to sje** to ionako nema veze s pameti!
nadam se da si u pravu da, u potpunosti sam svjestan da nije realno da se ovoliko opterečivan s time, ali non-stop me kopkaju ta pitanja šta ako je ovo,šta ako je ono...kao da je to jače od mene
kad sam već krenuo obavit ću te preglede do kraja, da se više ne opterečivan i da buden miran
anteee18 is offline  
Old 20.02.2014., 17:21   #3002
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Pa to su uobičajene pretrage koje moraš proći. Ako je uzrok kralješnica, a čini se da je, onda nema potrebe ići dalje.
Kada se ustanovi što je točno, najčešće se ljudi šalju na fizikalnu terapiju.
ok..nadam se da će sve biti dobro..pokušati ću se što manje opterečivati! hvala
anteee18 is offline  
Old 20.02.2014., 17:24   #3003
Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Autogeni trening (ne znam zasto tako malo ljudi to primjenjuje) je laicki receno neka vrsta meditacije koja se provodi 1 dnevno i prema potrebi (dok se uci se radi i 3 puta dnevno po par min) po 10ak min, manje vise, ovisi na kojem si stupnju... Vrlo je slicno klasicnoj meditaciji i imas mantre koje ponavljas u sebi ali u medicini se to zove autogeni trening jer oni ne priznaju nista drugo sto nije medicinski dokazivo ok ja sam pricam totalno laicki pa zvuci bedasto medjutim nije... Smiri te, dovodi u ravnotezu cijeli organizam i kada te ulovi panika takodjer pomaze! Ne mora bit panika, moze biti obicna stresna situacija. A poanta je kada prodjes vjezbe i naucis kako se provodi, ne moras doslovno zatvorit oci i u miru sjedit(lezat) neg ima finta da si ponavljas i koncentriras se na te "mantre" ali radis i dalje to kaj si radila do tad... Zapravo ti odvuce misli na neki nacin... Uf tesko mi je ovako putem slova objasniti citala sam na netu sve o tome medjutim ipak me je strucna osoba to naucila tj uci me i dalje... No kao sto sam spomenula ranije, mora se ulozit malo vise truda neg popit tabletu iako ja derem i po jednom i po drugom i sad vec 3 dana nema panike... Bumo vidli to je najduze do sada u protekla 2-3 mjeseca...
Stvarno? Meni zna proci mjesec dana da ga nema, pa onda recimo 2,3 puta mjesecno uhvati, kako kad, zavisi sve od situacije. E da, jutros sam imala obaviti nesto kod notara, rano sam ustala, spavala svega par sati, uzas, takva me nervoza uhvatila da mi ne bude slabo, ocekivala sam ga 100%.. Tamo dosla i apsolutno nista, hvala ti Boze. A citat cu o autogenom.

Quote:
Bez uvrede, znam da ti je teško ali tvoj je jedini i najveći problem anxiety, odnosno, hipohondričan si previše, pobavi se s time, a ne sa bolestima koje se i ne dobiju tako lako (i ja se bojala svake kod koje je pisalo 1%, ali daj brate mili, znaš i sam da to nije realno). Pomogni si i Bog će ti pomoć,... il bar u krajnjoj liniji, psihijatar
Gubiš vrijeme i živce na simptome umjesto da lječiš uzrok-psihu. Suprotstavi se sam sebi i kreni radit na tome. Kad prihvatiš da si zdrav, i da je sve u glavi, rješio si 90% stvari.
Razmisli malo. Ne muči se.
p.s. bjež' od interneta i googla i bolesti, mene je to sje** to ionako nema veze s pameti!
Tako je! U njemu vidim sebe prije par mjeseci, nisam obisla doktora za citav zivot koliko sam tada, uzas. Nije bilo dijela tijela za kojeg se nisam zabrinula. Sad uopce nemam zelju niti potrebu kod dr, a niti citam vise o bolestima po netu, pa to je smrt. Ma da se ne bih bunila kad bih uradila mr glave, iskreno mislim da kad bih vidjela uredan nalaz da bi mi anksioznost automatski prosla.
Lenaaaa is offline  
Old 20.02.2014., 18:37   #3004
Quote:
anteee18 kaže: Pogledaj post
nadam se da si u pravu da, u potpunosti sam svjestan da nije realno da se ovoliko opterečivan s time, ali non-stop me kopkaju ta pitanja šta ako je ovo,šta ako je ono...kao da je to jače od mene
kad sam već krenuo obavit ću te preglede do kraja, da se više ne opterečivan i da buden miran
obavi to što imaš, ali ne daj da ti to opterećivanje s bolesti pređe u naviku. Toliko sam se bojala da ću poludjeti da sam proučavala obiteljsko stablo unazad 100 godina jer sam bila uvjerena da ću skroz prošvikat. Bojala sam se loših gena. I to gotovo godinu dana, dok mi nije, pardon na izrazu dopizdilo. Kad prestaneš trčati za tim, smanji se napetost. Prestala sam čitat po netu a čitala sam u nadi da ću nać nešto što će potvrdit moje strahove,a obično i nađeš nešto kad tražiš Mada, i ta sama anksioznost ti zna uzrokovat i raznorazne bolove i grčeve i kolaps i svašta,ali samo zapamti da štogod da je, više ne postoji nešto što se ne da lječiti. I ne znam da li sam ti to već savjetovala uzmi b-vitamin u ljekarni, u obliku tableta, da ojačaš malo uz njih
diluzijailuzija is offline  
Old 20.02.2014., 18:41   #3005
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Stvarno? Meni zna proci mjesec dana da ga nema, pa onda recimo 2,3 puta mjesecno uhvati, kako kad, zavisi sve od situacije. E da, jutros sam imala obaviti nesto kod notara, rano sam ustala, spavala svega par sati, uzas, takva me nervoza uhvatila da mi ne bude slabo, ocekivala sam ga 100%.. Tamo dosla i apsolutno nista, hvala ti Boze. A citat cu o autogenom.

Tako je! U njemu vidim sebe prije par mjeseci, nisam obisla doktora za citav zivot koliko sam tada, uzas. Nije bilo dijela tijela za kojeg se nisam zabrinula. Sad uopce nemam zelju niti potrebu kod dr, a niti citam vise o bolestima po netu, pa to je smrt. Ma da se ne bih bunila kad bih uradila mr glave, iskreno mislim da kad bih vidjela uredan nalaz da bi mi anksioznost automatski prosla.
Ti strahovi uvijek prestanu nekak spontano. Kad sam pričala sa jednom ženom koja nažalsot boluje i od shiz. i mnogo drugih nažalost popratnih bolesti, kako sam vidjela kako ona super funkcionira i koliko današnja medicina napreduje, opustila sam se. Mislila sam da je nemoguće ali prestala sam se bojati. Možda se ipak treba s tim suočiti, bitno je samo da se jedan strah ne zamijenjuje drugim.
Old 20.02.2014., 19:31   #3006
Quote:
Ti strahovi uvijek prestanu nekak spontano. Kad sam pričala sa jednom ženom koja nažalsot boluje i od shiz. i mnogo drugih nažalost popratnih bolesti, kako sam vidjela kako ona super funkcionira i koliko današnja medicina napreduje, opustila sam se. Mislila sam da je nemoguće ali prestala sam se bojati. Možda se ipak treba s tim suočiti, bitno je samo da se jedan strah ne zamijenjuje drugim.
Ma mene uopce nije frka da nece prestat! Jednom je prestalo, prestat ce i opet evo u ponedjeljak pocinjem radit napokon pa cemo vidjeti kak ce to utjecat na moju psihu
Ste primjetili da je vecina anksioznih izmedju 19,20 i cca do najvise 30 godina? Ima svega ali najvesce mi se cini tamo od 20-25 god.. Nije ni to slucajnost... Ak ste malo pratili opcenito i tu, vecina ih je tih godina...
Sono_Lei is offline  
Old 21.02.2014., 01:15   #3007
Quote:
Ma ja to sve sama sebi govorim. I ovako poslijepodne se sama sebi cudim kad se sjetim recimo straha od ujutro. Ali u trenu kad me uhvati (tu ne mislim na te misli o bolestima itd, one stvarno prestanu i ne javljaju se ako sama ne provociram citanjem ili slicno, nego mislim na tu slabost) tesko mi se izvuci bas odmah iz toga jer je meni stvarno fizicki slabo. Imala sam ja prije ovog svega par nesvjestica od niskog tlaka kojih se btw nisam sekundu bojala i nije bas slicno, vise mi lici na onaj osjecaj kada padne secer.
I kako to da anksioznost moze uzrokovati kolaps, na sto tacno mislis?

Quote:
Ma mene uopce nije frka da nece prestat! Jednom je prestalo, prestat ce i opet evo u ponedjeljak pocinjem radit napokon pa cemo vidjeti kak ce to utjecat na moju psihu
Ste primjetili da je vecina anksioznih izmedju 19,20 i cca do najvise 30 godina? Ima svega ali najvesce mi se cini tamo od 20-25 god.. Nije ni to slucajnost... Ak ste malo pratili opcenito i tu, vecina ih je tih godina...
Oooooo da, definitivno sam primijetila to i bas sam se pitala. Da nisu i nasu generaciju sje**** vakcinama (ne znam jesi li upoznata sad sa podrzavanjem nevakcinacije)
I sretno na poslu!
Lenaaaa is offline  
Old 21.02.2014., 06:29   #3008
Evo možda jedno glupo pitanje, tj. pitat ga nakon toliko vremena sto provedoh s vama na ovoj temi, ali koja je uopće glavna razlika/razlike između paničnog napada i onoga anksioznog? Tj. ono što Ameri zovu Anxiety Attack... e pa koja je razlika izmedju toga Anxiety Attack i Paničnog napada?

Znam da može biti za svaku individuu nesto drugacije, ali moraju postojati glavni parametri razlike izmedju ovo dvoje?

Hvala
PATROCLUS00 is offline  
Old 21.02.2014., 08:14   #3009
Evo nešto o emocijama što sam pronašao na netu:

Peptidi hipotolamusa (dio mozga) su kratke sekvence aminokiselina. Oni se sklapaju u određene neuropeptide i neurohormone, koji odgovaraju određenim emotivnim stanjima. Peptidi se šalju u krvotok sugladno mislima, te dolaze do receptora brojnih stanica u krvotoku. Ulaze u receptor poput ključa u bravu, te se tu zadržavaju dokle god naš fokus ostaje isti. I tako dolaze, odlaze, i opet se vraćaju. Ipak, dok su prisutni, neuropeptidi mijenjaju sam receptor stanice. Na taj način stanica postaje ovisna o ponavljajućim neuropeptidima, te ubrzo počne slati poticaj mozgu da ih pošalje. Definicija većine emocionalnih problema je jednostavno – ako ne možete kontrolirati neku svoju emociju, vrlo vjerojatno ste ovisni o njoj.

Koliko su zapravo snažni neuropeptidi? Znanstvenici su to testirali na životinjima. Omogućili su im da biraju između primanja doze neuropeptida pritiskom na jednu polugu, ili donesu drugačiji izbor pritiskom na druge poluge. Nakon nekog vremena životinje su naučile što koja poluga donosi, te su birale neuropeptide znatno više nego hranu, vodu i seks. Životinje su išle do granice potpune fizičke iscrpljenosti, te odabrale hranu i vodu tek kada više nisu mogle preživjeti bez toga. Zamislite koliko jaka ovisnost može biti o stresu, tuzi, osjećaju žrtve, zaljubljenosti, trenutcima uzbuđenja! Naše ponašanje i odluke postaju zaslijepljene.

Da promjenimo emocije i ovisnost o njima, moramo prvo promijeniti svoju neuromrežu. Ona je nastala na temelju prijašnjih iskustava i znanja, te njihovog tumačenja. Stoga trebamo nova iskustva, znanja i percepcije.

Posebno je opasno duže bombadiranje istim neuropeptidima. Ako pretjeramo, receptori naših stanica će se skupiti, biće ih manje, postati će manje osjetljivi i izgubiti ćemo kontrolu nad njima. I tu je još jedna stvar. Kada se takva ćelija odluči dijeliti, nova ćelija će imati više mjesta za primanje neuropeptida o kojima smo ovisni. Istovremeno ima manje mjesta za primanje ostalih neuropeptida, vitamina, minerala, ali i otpuštanje toksina. Ubrzano starenje je rezultat svega toga. Drugim riječima, uzalud nam zdrava prehrana ako godinama provodimo emocionalno i kemijsko nasilje na receptorima za primanje korisnih tvari. Dobra je vijest da se stanice mogu znatno oporaviti, a pojava novih ćelija povećati nakon što pobijedimo svoje ovisnosti.
Old 21.02.2014., 09:21   #3010
Quote:
anteee18 kaže: Pogledaj post
ok..nadam se da će sve biti dobro..pokušati ću se što manje opterečivati! hvala
Ja sam prošle godine doslovno umislila da imam multiplu. Trnio mi je jezik, usne, po noći ruke noge, bolile su me noge. Hodala sam okolo kao zabrinuti zombij. Kad je bio gotov nalaz magneta vrata shvatila sam da nemam, i intersantno svi simptomi su prestali. Al je bit šta ja svoj problem nisam rješila i neznam kako. sad se opet bojim nešto vezano za stolicu, bojim se ić u doktora i vidim da to postaje opsesija. Pijem zooloft al mi ne pomaže. U periodima kad nema straha od bolesti sam ok.
Mislim da ti nije ništa, nadam se da ćeš nakon pregleda bit mirniji, probaj šta manje mislit...
flipijana is offline  
Old 21.02.2014., 10:24   #3011
Quote:
PATROCLUS00 kaže: Pogledaj post
Evo možda jedno glupo pitanje, tj. pitat ga nakon toliko vremena sto provedoh s vama na ovoj temi, ali koja je uopće glavna razlika/razlike između paničnog napada i onoga anksioznog? Tj. ono što Ameri zovu Anxiety Attack... e pa koja je razlika izmedju toga Anxiety Attack i Paničnog napada?

Znam da može biti za svaku individuu nesto drugacije, ali moraju postojati glavni parametri razlike izmedju ovo dvoje?

Hvala
Pa panicni napadaji spadaju pod anksioznost kao i depresija, tjeskoba itd... Pa bi ukratko to bila i razlika opci pojam za sve i specificni (panic attack)
Sono_Lei is offline  
Old 21.02.2014., 13:44   #3012
Quote:
Dobro si primijetila. Ja sam rođena '91. I sve koje poznajem više manje da se bore s tim su 18-30, ili su u tim godinama najviše patili od anksioznosti. Koje si ti god, ako nije preintimno? Zanimljiv podatak, bogzna koje to ima razloge, cjepiva, zračenja, pitajboga... i ja bi voljela znat
Old 21.02.2014., 13:45   #3013
Quote:
Ma ja to sve sama sebi govorim. I ovako poslijepodne se sama sebi cudim kad se sjetim recimo straha od ujutro. Ali u trenu kad me uhvati (tu ne mislim na te misli o bolestima itd, one stvarno prestanu i ne javljaju se ako sama ne provociram citanjem ili slicno, nego mislim na tu slabost) tesko mi se izvuci bas odmah iz toga jer je meni stvarno fizicki slabo. Imala sam ja prije ovog svega par nesvjestica od niskog tlaka kojih se btw nisam sekundu bojala i nije bas slicno, vise mi lici na onaj osjecaj kada padne secer.
I kako to da anksioznost moze uzrokovati kolaps, na sto tacno mislis?

Oooooo da, definitivno sam primijetila to i bas sam se pitala. Da nisu i nasu generaciju sje**** vakcinama (ne znam jesi li upoznata sad sa podrzavanjem nevakcinacije)
I sretno na poslu!
baš sam i ja vakcine spomenula... zanimljivo... ako se nisam zeznula, i ti si negdje 89,90 god, jel da? a pod kolaps sam mislila, pad imuniteta, iscrpljivanje od paničnih, meni je tipa anemija ponovno prisutna, česte upale bubrega, zubi mi pobolijevaju... i 99 sam posto sigurna da je to od živaca jer čim sam malo bolje u psih.smislu, zdravlje se vraća u normalu. Nisam mislila na nesvjestice, to fala bogu nisam imala otkad sam anksiozna (prije da, ali od dehidracije i sl.),mislim čak da se teeeško onesvjestit dok mi srce lupa 110 u min
Old 21.02.2014., 14:07   #3014
Quote:
baš sam i ja vakcine spomenula... zanimljivo... ako se nisam zeznula, i ti si negdje 89,90 god, jel da? a pod kolaps sam mislila, pad imuniteta, iscrpljivanje od paničnih, meni je tipa anemija ponovno prisutna, česte upale bubrega, zubi mi pobolijevaju... i 99 sam posto sigurna da je to od živaca jer čim sam malo bolje u psih.smislu, zdravlje se vraća u normalu. Nisam mislila na nesvjestice, to fala bogu nisam imala otkad sam anksiozna (prije da, ali od dehidracije i sl.),mislim čak da se teeeško onesvjestit dok mi srce lupa 110 u min
Ja sam 89.godiste
Trebala bi uskoro ic na razgovor za posao ali se radi o velikoj korporaciji i mene je frka jer znam da ce me ulovit panika i mislim da cu pobjec prije pocetka intervjua... Daj nek dodje ljepse vrijeme, nekako mi se lakse nosit s tim svojim glupim problemima kad je suncano
Sono_Lei is offline  
Old 21.02.2014., 14:10   #3015
Quote:
A da, 89. sam ja. I bas sve koje poznajem su imali ili imaju tako u tom razdoblju ove probleme. Eto, cim si rekla kolaps, pomislila sam na nesvjesticu. Ja sam o vakcinama bas dosta citala jer imam njih dvoje i bas mi to nije dalo mira, na kraju sam ipak odlucila vakcinisati jer ipak ne postoji nijedan siguran dokaz (iako je najgore kad procitas neka iskustva roditelja ), dok dokaz postoji da su mnoge bolesti iskorijenjene. Tako da se uzdam u Boga i svaki put ih vodim sa strahom.
A i ja se tjesim tim da se kod panicnog tlak povisi, a onesvijestis se kad je nizak jel. Ali sto kad secer padne naglo od stresa. A kad nismo do sad, necemo ni od sad valjda.
Lenaaaa is offline  
Old 21.02.2014., 14:12   #3016
Quote:
PATROCLUS00 kaže: Pogledaj post

Hvala
Pa ja bih rekla ovako, panicni napad znamo svi sto je, srce lupa, gusis se, treses, tlak skace, navala adrenalina itd. vjerovatno znas da ima puno tih simptoma, nije kod svakog ni isti. Anksiozni napad, valjda napad straha, brige, tjeskobe.
Ne znam zasto ti je to uopce bitno.
Lenaaaa is offline  
Old 21.02.2014., 14:14   #3017
Quote:
A da, 89. sam ja. I bas sve koje poznajem su imali ili imaju tako u tom razdoblju ove probleme. Eto, cim si rekla kolaps, pomislila sam na nesvjesticu. Ja sam o vakcinama bas dosta citala jer imam njih dvoje i bas mi to nije dalo mira, na kraju sam ipak odlucila vakcinisati jer ipak ne postoji nijedan siguran dokaz (iako je najgore kad procitas neka iskustva roditelja ), dok dokaz postoji da su mnoge bolesti iskorijenjene. Tako da se uzdam u Boga i svaki put ih vodim sa strahom.
A i ja se tjesim tim da se kod panicnog tlak povisi, a onesvijestis se kad je nizak jel. Ali sto kad secer padne naglo od stresa. A kad nismo do sad, necemo ni od sad valjda.
Ja za svaki slucaj nes ubacim u usta bar da se osiguram od nesvjestice bonkas il bilo kaj
Sono_Lei is offline  
Old 21.02.2014., 16:06   #3018
Quote:
Ja za svaki slucaj nes ubacim u usta bar da se osiguram od nesvjestice bonkas il bilo kaj
ja uvijek furam čokoladicu u torbi, ako ništa drugo smanji mi nervozu dok grickam,ili kad nemam pljuge sa sobom pa mi dostojno zamijene nikotin, makar ne pušim previše
Old 21.02.2014., 16:09   #3019
Quote:
Ja sam 89.godiste
Trebala bi uskoro ic na razgovor za posao ali se radi o velikoj korporaciji i mene je frka jer znam da ce me ulovit panika i mislim da cu pobjec prije pocetka intervjua... Daj nek dodje ljepse vrijeme, nekako mi se lakse nosit s tim svojim glupim problemima kad je suncano
i meni isto, ljetos sam se preporodila, očekivala sam da će mi biti gore zbog vrućina ali nije. Raspoloženje je bolje, najviše kad padne mrak pa šetnja (ali nikud bez boce vode i tamo negdje u džepu pokoja tableta; tek toliko radi sigurnost). I onda opet sve ispočetka kad su počeli ovi kiseli dani, užas. Ali proljeće je blizuuu
Old 21.02.2014., 16:53   #3020
diluzijailuzija , filipijana nadam se da ste u pravu...maloprije išao u trgovinu, i imam osjećaj nestabilnosti, vrtoglavice, imao sam osjećaj kao da ću se srušiti, bolovi u nogama i neka tzv. zbunjenost...izađem vani malo mi je bolje...opet sam mislio ko zna šta mi je, ali se i dalje nadam da je samo anksioznost...više neznam šta da mislim...hvala vam na komentarima
anteee18 is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.