Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 13:40   #61
Mars je suh, i to je činjenica na najvećem dijelu planete. Na par mjesta je otkriven led pa se odmah cijela "alternativna" zajednica digla na noge govoreći o "životu na Marsu". Kad se utvrdilo da je riječ o "suhom ledu" (CO2) odjednom muk. Onda svako malo izlaze fotografije koje zapravo namjerno pušta NASA bez skale kako bi održala pažnju (čitaj, dobivala dodatna sredstva za rad). I naravno hrpa "stručnjaka" (od kojih je dio sigurno i namjero plaćen za održavati pažnju) koja na Marsu vidi rakove, brodove, lubanje, lica i svemirce. Kad se fotografija nakon svega skalira, utvrdi se kako je "brod" sjena veličine 3cm, ali ne,...ne ide više nekima objasniti kako je to veliko samo 3cm.
I tako to ide.
Slično je sad i ovo, našli su vodu, da ali vodu bogatu perkloratima, no opet neki traže život u njoj. Otprilike kao da netko spominje život u boci Domestosa.
I ta voda je ograničena na područje veličine trgau manjem gradiću. No eto, neki samo što ne krenu u ribolov u "globalni ocean".
A najsmješnije ispadne kad se kaže kako je Mars imao "ocean" prije 3 milijarde godina. Ako se zna da su prvi organizmi na Zemlji živjeli prije 1.5 milijardi godina..o čemu mi onda tu pričamo. Pa razdoblje od 1.5 milijardi je strahovito dugo, cijeli život na Zemlji, a tolika je razlika u vremenu od zadnje "prave" vode na Marsu i početka života na Zemlji. A gdje je onda vrijeme do danas
No onima kojima su vrijeme, prostor, uvjeti okoliša i kemijastrani, njima to sve ne predstavlja ništa. Po njima, samo je pitanje dana kad će se pojaviti on:

Kad bi se znanstvene činjenice razlučile od "glasina" (stvorenih i/ili namjerno puštenih) možda bi to istraživanje imalo svoj msisao. Ovako je samo zabava likovima koji se hrane "teorijama zavjera".
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 16:25   #62
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
A najsmješnije ispadne kad se kaže kako je Mars imao "ocean" prije 3 milijarde godina. Ako se zna da su prvi organizmi na Zemlji živjeli prije 1.5 milijardi godina..o čemu mi onda tu pričamo. Pa razdoblje od 1.5 milijardi je strahovito dugo, cijeli život na Zemlji, a tolika je razlika u vremenu od zadnje "prave" vode na Marsu i početka života na Zemlji.
Znanstvenici današnji nikako ne mogu znati što je bilo prije 1.5 milijardi godina
iako to misle da znaju. Ne znaju oni ni kako je čovjek nastao. Evoluciju poturaju
jer je njima to teorija kojom mogu manipulirati kako hoće.
Ko god se uzda u znanje današnjih znanstvenih umova radi jedan
veliki pogrešan korak. Znanost tumači stvari na način - vjerojatno je tako bilo,
ili smatramo da je tako. Umjesto da samo pravda u današnjim sudnicama
ima povez na očima i zovu je slijepom, i znanost treba prikazati sa povezom na očima i zvati je slijepom

Zašto bi onda pobogu pošteni nasini znanstvenici prekrivali na karti google earth velike površine mjeseca i marsa pa čak i na zemlji neke stvari prekrivali?

Mars može biti i prepun vode i bilja, ali nam ga mogu iz nekih top sicret razloga predstavljati pustog i nenaseljenog.
A eto ako je i pust i suv. Gdje su video snimci sa marsa?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 17:39   #63
prekambrijski stromatoliti su dokazani, pronađeni i potvrđena im je starost. Dakle to što tvrdiš nije istina. Znanstvenici jako dobro znaju što je bilo prije milijardu godina samo je to nekima, koji ne shvaćaju razliku između tisuću, milijun i milijardu godina to teško objasniti. Jer ni ne žele sami razmišljati. Jednostavnije je tražiti svemirce po Mjesecu.

Znanje znanstvenika se svodi na "pretpostavlja se" samo iz razloga jer svaki slijedeći pronađeni organizam upotpunjuje generalnu sliku. Baš zbog toga znanstvenici i sortiraju fotografije s Mjeseca i Marsa. Previše je samoukih "znanstvenika" koji u svakom pikselu vide svemirski brod, svakoj mrlji ili stijeni živo biće i onda znanstvenici 15 dana objašnjavaju kako to nije to što neki "genije" tvrdi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:30   #64
Upitno je gdje su oni one fotografije sa marsa slikali i jesu li ih slikali na marsu.
Gdje onda snimaju oni filmove sa scenama sa marsa pa su onako realne?

A gdje su video snimci sa marsa???
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 09:29   #65
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ne može se vjerovati nekome ko ima od svojih priča dotok velikih svota novca.
https://youtu.be/fpTNfW28kT8
https://youtu.be/c2_fvWFhMmM
https://youtu.be/kuXAxY3uZjk

Moram priznati da ova videa Marsa prvi put vidim. To je totalno drugačiji Mars od onoga što nam govore da jest. Jeli netko ovakva videa provjerio da su točna i poslao NASA-i da ih prokomentiraju?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 14:46   #66
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ova videa Marsa prvi put vidim. To je totalno drugačiji Mars od onoga što nam govore da jest. Jeli netko ovakva videa provjerio da su točna i poslao NASA-i da ih prokomentiraju?
Što bi nasi slao kad nasa bi odgovorila ono što govori svo vrijeme.
Što bi njima trbalo 16 milijardi ili što je sada predloženo 18 biliona
za nasu?
Šta to oni prave pa im treba toliko love?
Ima film snimljen gdje američki farmer napravi raketu na svojoj farmi
i odleti u svemir, nisu mu bile potrebne milijarde.
Oni potroše možda par milijardi a ostalo sebi u đep uzmu
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 15:28   #67
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Što bi nasi slao kad nasa bi odgovorila ono što govori svo vrijeme.
Što bi njima trbalo 16 milijardi ili što je sada predloženo 18 biliona
za nasu?
Šta to oni prave pa im treba toliko love?
Ima film snimljen gdje američki farmer napravi raketu na svojoj farmi
i odleti u svemir, nisu mu bile potrebne milijarde.
Oni potroše možda par milijardi a ostalo sebi u đep uzmu
Pa njihovi radnicii imaju plaču po 50 000$ sigurno negdje, treba ih neko plačat

evo našao sam $70,192.00 to $91,255.00, pa sad ti računaj , nek ih radi 500 kolko para ide na plače
Vidim da negdje plače idu čak i do 130 000$
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 15:31   #68
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Što bi nasi slao kad nasa bi odgovorila ono što govori svo vrijeme.
Što bi njima trbalo 16 milijardi ili što je sada predloženo 18 biliona
za nasu?
...
Moze li neki izvor na to da je predlozeno 18 biliona za NASA-u?
Ili si to izmislio?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 16:06   #69
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Moze li neki izvor na to da je predlozeno 18 biliona za NASA-u?
Ili si to izmislio?
Piše na njihovoj stranici
https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j...qTiREj_F58w7Ng
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 16:10   #70
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Pa njihovi radnicii imaju plaču po 50 000$ sigurno negdje, treba ih neko plačat

evo našao sam $70,192.00 to $91,255.00, pa sad ti računaj , nek ih radi 500 kolko para ide na plače
Vidim da negdje plače idu čak i do 130 000$
Mjesečno 50 000? pa nisu normalni
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 16:13   #71
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Pise :
"Today, President Obama is proposing an additional $18.5 billion for NASA, building on the significant investments the administration has made in America's space program over the past six years,"

Ocito je da bas i ne znas Engleski.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:07   #72
Recimo da su u nasi sve fini i pošteni ljudi i da je nasa fina i poštena
i sve radi kako treba i daje nam informacije ispravne i ništa ne kriju.
Pa gdje su onda video snimke s marsa?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:15   #73
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Recimo da su u nasi sve fini i pošteni ljudi i da je nasa fina i poštena
i sve radi kako treba i daje nam informacije ispravne i ništa ne kriju.
Pa gdje su onda video snimke s marsa?
Mozda ne postoje?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:30   #74
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Recimo da su u nasi sve fini i pošteni ljudi i da je nasa fina i poštena
i sve radi kako treba i daje nam informacije ispravne i ništa ne kriju.
Pa gdje su onda video snimke s marsa?
A možda je i prijenos podataka sa samodostatnog samohodnog robotiziranog uređaja koji je prešao 563 miliona kilometara, tresnuo na površinu drugog planeta, i operira u krajnje negostoljubivim uvjetima, malo kompliciraniji od snimanja selfija mobitelom iz kupaonice za jubito?

Predlažem ti da se prvo malkice upoznaš sa tehnologijom koja stoji iza svega i fizikalnim poteškoćama koje treba savladati.
Ovdje imaš neke specifikacije Curiosity rovera i njegove misije:
https://en.wikipedia.org/wiki/Curiosity_(rover)
ovdje imaš o tome koliko i zašto baš toliko podataka rover može poslati:
http://mars.nasa.gov/mer/mission/comm_data.html
ovdje imaš kalkulator koji će ti pomoći da izračunaš koliko vremena bi trebalo da rover pošalje jedan mutni kratki filmić bez većeg istraživačkog značaja od serija slika kakve inače šalje:
http://www.sengpielaudio.com/calcula...ansferrate.htm
pa kad to sve savladaš (u što niti najmanje ne sumnjam, pogotovo nakon tvog tečnog baratanja svjetskim stranim jezicima), probaj onda sam sebi odgovoriti na to gdje su video-snimke s marxa.
timid atenjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 12:41   #75
Quote:
timid atenjanin kaže: Pogledaj post
A možda je i prijenos podataka sa samodostatnog samohodnog robotiziranog uređaja koji je prešao 563 miliona kilometara, tresnuo na površinu drugog planeta, i operira u krajnje negostoljubivim uvjetima, malo kompliciraniji od snimanja selfija mobitelom iz kupaonice za jubito?

Predlažem ti da se prvo malkice upoznaš sa tehnologijom koja stoji iza svega i fizikalnim poteškoćama koje treba savladati.
Ovdje imaš neke specifikacije Curiosity rovera i njegove misije:
https://en.wikipedia.org/wiki/Curiosity_(rover)
ovdje imaš o tome koliko i zašto baš toliko podataka rover može poslati:
http://mars.nasa.gov/mer/mission/comm_data.html
ovdje imaš kalkulator koji će ti pomoći da izračunaš koliko vremena bi trebalo da rover pošalje jedan mutni kratki filmić bez većeg istraživačkog značaja od serija slika kakve inače šalje:
http://www.sengpielaudio.com/calcula...ansferrate.htm
pa kad to sve savladaš (u što niti najmanje ne sumnjam, pogotovo nakon tvog tečnog baratanja svjetskim stranim jezicima), probaj onda sam sebi odgovoriti na to gdje su video-snimke s marxa.


Ne bi se više bavio nasom i njihovim radom jer to je mlatenje prazne slame.
Valjda znaju šta rade. Volio bi da imaju video snimke da nam pokažu, ali nemaju. I ne samo sa planete nego iznad snimljenu planetu.
Ali ne mogu ja sada reči ni ovo ni ono. Možda postoji razumno objašnjenje.
No ovdje smo na teorijama zavjere i na rubu znanosti pa se možemo
ismijavati sa nasom i razmišljati izvan kutije. Našao sam na youtube,ni ja nisam prije to znao, ljudi koji to istražuju eno imaju teleskop pa snime mars, možda su upravu, možda nisu.
Ne znam i ne mogu znati.
Ali mogu malo razmišljati na drugačiji način.
Barem to vidim ovdje.
Neka vrijeme pokaže i da odgovore. Možda za pedeset ili sto godina
drugačije budu govorili, ne znam.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 13:10   #76
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post


Ne bi se više bavio nasom i njihovim radom jer to je mlatenje prazne slame.
Valjda znaju šta rade. Volio bi da imaju video snimke da nam pokažu, ali nemaju. I ne samo sa planete nego iznad snimljenu planetu.
Ali ne mogu ja sada reči ni ovo ni ono. Možda postoji razumno objašnjenje.
No ovdje smo na teorijama zavjere i na rubu znanosti pa se možemo
ismijavati sa nasom i razmišljati izvan kutije. Našao sam na youtube,ni ja nisam prije to znao, ljudi koji to istražuju eno imaju teleskop pa snime mars, možda su upravu, možda nisu.
Ne znam i ne mogu znati.
Ali mogu malo razmišljati na drugačiji način.
Barem to vidim ovdje.
Neka vrijeme pokaže i da odgovore. Možda za pedeset ili sto godina
drugačije budu govorili, ne znam.
Jesi li siguran da nisi baš ti taj koji mlati praznu slamu? Nemaju filmiće sa rovera za pokazat iz objektivnih razloga koje ti nikada nećeš biti u stanju shvatiti. Teleskopima sa Zemlje ne možeš snimati Mars kao dopičnjak Ave Karabatić, ma koliko god ti jubito stručnjaci prdili suprotno. Bili mi na rubu znanosti ili na rubu pameti, trebao bi biti svjestan da tvoja (ili moja) mentalna ograničenja nisu nikakvo mjerilo za objektivnu realnost, niti za spoznavanje dostignuća naše civilizacije i ljudske vrste općenito - i to je to razumno objašnjenje koje bi trebao prihvatiti ako imaš i tračak spomenutog.
Isto tako možeš sumnjati i u CERN, i u nuklearne centrale, i u transplantaciju koštane srži, i u batiskafe, i u elektromehaniku, i u fiziku, i u kemiju, i u matematiku, i u biologiju, i u geologiju, itd itd itd... jer, eto, to izmiče tvojoj svakodnevnoj percepciji, pojma nemaš o tome i nešto ti se tu ne sviđa, i kurca ti nije stalo do uvjeravanja mase ljudi koji ipak nešto znaju o tome.

Aj razmišljanja izvan kutije
timid atenjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 13:29   #77
Od kad se neznanje i ignorancija nazivaju "razmisljanje izvan kutije"?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 17:53   #78
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Pa njihovi radnicii imaju plaču po 50 000$ sigurno negdje, treba ih neko plačat

evo našao sam $70,192.00 to $91,255.00, pa sad ti računaj , nek ih radi 500 kolko para ide na plače
Vidim da negdje plače idu čak i do 130 000$
Puno se tu plaČe....

Za te pare bi mogli osam skovacina zaposlit pa da im oni kazu jeli Č ili Ć....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:22   #79
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Puno se tu plaČe....

Za te pare bi mogli osam skovacina zaposlit pa da im oni kazu jeli Č ili Ć....
koda je bitno dal sam dobro stavio č ili ć, idi na podforum književnost pa tamo širi svoje znanje
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:54   #80
Quote:
timid atenjanin kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da nisi baš ti taj koji mlati praznu slamu?
Siguran sam da ja ne mlatim svu praznu slamu.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.