Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 14:20   #21
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Ok imate pravo,trazim opravdanja
Uvijek se nekako nadam da sve mogu popravit
Prvo sam ti željela napisati kobasicu od posta i pojašnjenja gdje griješiš...a onda sam pročitala tvoj potpis.
Što reći
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:31   #22
Bi li negdje mogli napraviti spisak ljudi koji ne vole sebe ni malo? Mislim, ja za sebe kazem da sam debil, ali zeno, daj malo pocitaj sta si napisala. Pa da mi frend takve gluposti priredjuje, ne bi se druzila sa njim, a kamoli "ljubav mog zivota". hej,imas bolesno dijete,a on,jelte, zbog toga jebava okolo?
Hajde, mimo toga- sta ce biti sa tvojom djecom kada se tebi nesto dogodi? A ako zivis tako kao sto zivis, prije ili kasnije ce ti to zeznuti zdravlje.
Ako ti je on najbolji prijatelj i obitelj mu je na prvom mjestu, kako je tek onima na drugom
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:33   #23
nisi spremna, barem ne još,
ali nemoj zato tražiti besmislena opravdanja nego nazovi stvari
pravim imenom,
i ja sam napisala pol strane posta pa mi nestao,
ali bitno se može sažeti u jednu rečenicu,
možemo mi sa strane pričati koliko hoćemo,
vjeruj mi da znam koliko je teško izaći iz toga
kada si unutra, ali jednom kada i ako odlučiš
vidjeti ćeš i sama koliko su prozirna sva opravdanja koja si mu davala,
do tada popričaj s nekim, čisto da malo ojačaš
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:39   #24
Kakvi kriteriji, takav život!
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:46   #25
ma jednostavno kada si u tome kao da ne vidiš jasno,
objektivno, realno,
to su manipulatori, ne desi se problem preko noći,
vremenom se toliko koprcaš u toj mreži
da je sve teže izaći van...
u ovoj fazi i s ovakvim izgovorima rekla bih skoro i
nemoguće bez stručne pomoći...
meni i dan danas postane mučno pri pomisli kako sam živjela,
ali dok sam bila u tome racionalizirajući sve moguće užase
uspjela sam se uvjeriti da i nije baš sve tako strašno...
điz, kad se sjetim...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:52   #26
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ma jednostavno kada si u tome kao da ne vidiš jasno,
objektivno, realno,
to su manipulatori, ne desi se problem preko noći,
vremenom se toliko koprcaš u toj mreži
da je sve teže izaći van...
u ovoj fazi i s ovakvim izgovorima rekla bih skoro i
nemoguće bez stručne pomoći...
meni i dan danas postane mučno pri pomisli kako sam živjela,
ali dok sam bila u tome racionalizirajući sve moguće užase
uspjela sam se uvjeriti da i nije baš sve tako strašno...
điz, kad se sjetim...
Ja ne bih tebe uspoređivala sa ovom situacijom...tvoj suprug je bolestan i bio je bolestan u braku ....sa time nije lako izaći na kraj, a da se ne osjećaš kao govno.
Ovdje je slučaj kao što je Etta rekla o vlastitim kriterijima...ona ih ima takve i takvu situaciju ima doma...simple as that
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:53   #27
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Ok imate pravo,trazim opravdanja
Uvijek se nekako nadam da sve mogu popravit
.

Pa možeš .... prvo sebe
Ali ne na trenutno zeljeni nacin.
On se sigurno tako neće ni željeti mijenjati.Ne,jer ima ženu "koja zna gdje joj je mjesto"

I mislim da je dobar pocetak da svako jutro kad staneš pred ogledalo pronadjes ono poznato u sebi,ono što ti se svidja i ono što te te usrecuje.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:59   #28
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja ne bih tebe uspoređivala sa ovom situacijom...tvoj suprug je bolestan i bio je bolestan u braku ....sa time nije lako izaći na kraj, a da se ne osjećaš kao govno.
Ovdje je slučaj kao što je Etta rekla o vlastitim kriterijima...ona ih ima takve i takvu situaciju ima doma...simple as that
sad uzurpiram temu, ali da, u pravu si,
ja po defaultu nisam model žrtve,
a bila sam u toj koži godinama, i bolest je uvijek
služila kao opravdanje, predugo,
ok biti ću uz tebe kao čovjek kao što sam sada,
ali ne kao bračni drug i žrtva
i zato mi je još teško shvatiti nekoga tko ostaje u takvoj situaciji
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:28   #29
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Koliko god to zvucalo ludo ali iskreno brinem za njega. Ja sam ta koja je jaka ko konj i pregrmljuje sve to a on je onaj koji bi propao u misju rupu ili nesto tog tipa da me nema
Ne,ne dicim se time ali znam kako njegov mozak funkcionira s te strane.

On je kao prijatelj najbolja osoba na svijetu,zacudjujuce je da isti covjek moze imati 2 totalno razlicita lica. Bojim se toga da se samo predam jer znam da je zapravo u njemu ostao dobar covjek,negdje zagubljen, treba ga ponovno pronaci. Optimisticno?
Kako da pronadjem svog muza opet????
Ti si odlučila dakle trpjeti i biti mama svom mužu. Njega doživljavaš kao vlastito djete koje se plašiš napustiti bez obzira kakav bio a sebe stavljaš na posljednje mjesto u ulogu žrtve-supermena..
Ta uloga žrtve zna biti jako varljiva. Postoji ona koju svi znamo, kada osoba nije sposobna brinuti o sebi i to očekuje od nekog drugog. Znaš jebi ga nesposobna je zato i pati, ne zna misliti za sebe, pa ju drugi jebe sprijeda i straga, razumljivo.. Ali postoji i ona druga varijanta koja kaže ja sve mogu, ja sam supermen, meni ništa ne treba, ja držim stvari pod kontrolom. Ta uloga je jako varljiva, jer ti tu jesi žrtva, ti se ne znaš brinuti o SEBI, a znaš o svima drugima..to shvatiš onda kada se nagomilaju problemi i jednostavno pukneš, izda te ta supermoć koju misliš da posjeduješ, to ti se sada događa..

No ti si toliko slijepa da od te uloga i dalje ne odustaješ, gledaš kroz neke naočale koje ti iskrivljuju stvarnost. Ne želiš skužiti da je ON uzrok tvojih problema i da za to treba odgovarati, ti i dalje ulaziš u submisivnu ulogu, gdje kažeš ako se ja JOŠ BOLJE potrudim pronaći ću sreću, muža, spas braka ili što već...
Ako si glupa da tegliš breme muža, djece, susjeda, šefa itd ti slobodno tegli, ljudi jedva čekaju da na nečija leđa natovare svoje probleme i pizdarije. Muž ti to radi praktički cijeli život, ali pošto ti želiš vjerovati da je tvoj muž divan i krasan i ta veza mora opstati pod svaku cijenu nednostavno neko mora skupiti drek a to si dušo draga ti..

Sad da dođeš na psihoterapiju tamo bi sjedila godinu dana, najprije bi 3 mjeseca šutila kao riba dok se ne bi uklopila, a onda bi krenila govoriti o svojim problemima, i nakon mjeseci razgovora došlo bi ti nekako do mozga da si bila glupača cijeli brak, da to nisi smjela raditi, da si sama kriva što imaš takav brak i da si svojim dobrim djelima SEBIČNO kupovala ljubav svog muža jer ti ego ne bi mogao podnjeti rastavu i odbacivanje..

Eto uštedio sam ti par tisuća kuna, ne moraš mi zahvaljivati..

Kako dalje, pa na psihoterapiji bi te učili da si ponovo nađeš sebe, da muža naučiš slati u tri pičke materine (u doslovnom smislu ne preuveličavam), pronađeš si kičmu, tražiš od muža da bude odgovoran, da odgaja djecu, da radi i uzdržava obitelj inače mu sljedi noga bez mnogo kompromisa...

Znaš koliko si ti u mentalnom sklopu udaljena od takvog načina razmišljanja... miljama dušo, nažalost..
Želim ti sreću, kada bi toj papka (oprosti na izražaju) pregazilo auto spasila bi se, ali samo djelomično dok ne nađeš nekog drugog za glumiti ulogu superheroja...opet kažem nažalost....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:23   #30
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Koliko god to zvucalo ludo ali iskreno brinem za njega. Ja sam ta koja je jaka ko konj i pregrmljuje sve to a on je onaj koji bi propao u misju rupu ili nesto tog tipa da me nema
Ne,ne dicim se time ali znam kako njegov mozak funkcionira s te strane.
On je kao prijatelj najbolja osoba na svijetu,zacudjujuce je da isti covjek moze imati 2 totalno razlicita lica. Bojim se toga da se samo predam jer znam da je zapravo u njemu ostao dobar covjek,negdje zagubljen, treba ga ponovno pronaci. Optimisticno?
Kako da pronadjem svog muza opet????
Mislim da je on taj koji se treba pronaci.
I za brak je potrebno dvoje, mozes se ti naglavacke okrenut pokusavajuc stvari promijenit na bolje, ali ako on tvrdi da si ti njemu dobra on nece prstom mrdnut da ista promijeni. Prestani mu bit dobra?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:30   #31
Mislis da ga pustim da jede svoja govna i rjesavam samo svoje i djecje stvari? Jer nemam mu zapravo sta uskratiti kada nicega niti nema.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:34   #32
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Mislis da ga pustim da jede svoja govna i rjesavam samo svoje i djecje stvari? Jer nemam mu zapravo sta uskratiti kada nicega niti nema.
Nemaš mu što uskratiti..jer ničeg nema...?
Sebe si mu dala, svoje vrijeme, trud, volju, ljubav, poštovanje, novac, djecu, pičku... nema što mu nisi dala i pričaš da mu nemaš što uskratiti...
Šta bi imao bez tebe..?
Daj bubni tom praznom glavom o zid, razmisli malo, nađi si mrvicu kičme...
A da lijepo snjim sjedneš u skorijom budućnosti i raspraviš o financijama, o troškovima za djecu, režije, hranu, kućanstvo, automobil...?
Da si napravite strategiju financiranja, da si oboje nađete posao i podjednako izdvajate za kućanstvo, da se brine o djeci, da mu dan neke konkretne obveze mjesto da loče sa frendovima i još povraća tri dana nakon toga..? Da zaprijetiš raskidom braka i odlaskom ako se stvari ne promjene i ne drži se dogovora..?

Ma što ja pričam, uzaludna stvar...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:11   #33
Bolje pitanje je kaj je on dao djeci i njoj.
Zapitaj se malo.
Samo mu tražiš izgovore kak je netko već i napisao.
Ženska u koju je tvoj obiteljski čovjek umakao je drolja i lokalna radodajka, a on je jadničak eto sasvim slučajno u sebe nalio litre cuge i naskočio na nju.Zato kaj nije dovoljno mažen i pažen gospodin, jer mu je pazi-dijete, njegovo dijete bolesno.
I ne mogu tvrdit 100% , al 99 sam sigurna da to nije ni prvi ni zadnji put da je to napravio i ko zna s kim u jednom od svojih "provoda".Dok si mu ti doma prala gaće, radila za njega i brinula o djeci.

A druge gadosti ne treba ni spominjat...
Govor da neće viđat djecu (primjer pravog obiteljskog čovjeka i ljubavi), lokanje i oporavljanje od istog danima, ljenost, nerad, nezainteresiranost za bilo kog osim sebe...

Treba još nabrajati?

Ne.Nisu svi brakovi takvi.
Ne.Nisu svi muškarci svaki drugi dan u birtiji.
Neki se stvarno i vesele provodit vrijeme sa ženom i djecom.
Vjeruj mi.
Ovaj tvoj balvan nije primjer obiteljskog čovjeka.Daj si to utuvi u glavu.

Daj riješi se tog.Kaj će ti to u životu?
Nit se brine o djeci, nit donosi u kuću (jedino možda kakvu spolnu bolest)...Ionako sve sama radiš.TO ti ne treba apsolutno za ništa.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:21   #34
Osobe koje vuku na psihopata treba izbjegavati. Svaka zenska i muskarac kojem se zivot vrti oko toga tko je glava obitelji trebaju odmah u startu bit napucani. To je ako ste vi normalna osoba, ako niste, onda ste si sudjeni.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 08:40   #35
Ne slazem se.
Njene nesretne okolnosti,koje mozda dadilja i hrani i od zdrave zene stvore bolesnu..
Njoj je bitno isvjestiti da zivot koji živi nije ni približno dobar.
Kako ce znati sto je dobro ako nije iskusila?
Zene u takvom odnosu toliko naviknu da mira lose i da mora biti loš muz,da uopce ne vide to:nemira imati los zivot ni lošeg muža..
Zasto ona i djeca ne bi imali pravo na bolji zivot?
Lakse je tvrditi da su suđeni..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:57   #36
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ne slazem se.
Njene nesretne okolnosti,koje mozda dadilja i hrani i od zdrave zene stvore bolesnu..
Njoj je bitno isvjestiti da zivot koji živi nije ni približno dobar.
Kako ce znati sto je dobro ako nije iskusila?
Zene u takvom odnosu toliko naviknu da mira lose i da mora biti loš muz,da uopce ne vide to:nemira imati los zivot ni lošeg muža..
Zasto ona i djeca ne bi imali pravo na bolji zivot?
Lakse je tvrditi da su suđeni..
Zato sto ljudi koji vjeruju u sebe i znaju sto zele za to se i bore. Drugi nalaze opravdanja i stalno kukaju svaki dan kako im je tesko.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:08   #37
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Ali zadrzao me time jer zna da sam slaba na njih!
Slaba na djecu, ali ne toliko da im pokušaš pružiti normalan život.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:29   #38
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Zato sto ljudi koji vjeruju u sebe i znaju sto zele za to se i bore. Drugi nalaze opravdanja i stalno kukaju svaki dan kako im je tesko.
Ekho,razumijem što zelis reci.
Kukanje ne rješava probleme.
Samo,da li ti shcacas da slabe treba jačati,a ne rušiti?
Jskima je lakse pidvlacit i odlučiti a slabi moraju nekada tražiti pomoc drugih da nauče ojačati..
Nije problem biti slab,problem je ne pokušavati biti jak,truditi se u tom smjeru.
Meni je zao ljudi, zena i muškaraca,koji ne postanu svjesni da im je lise,a da mozda ne mora biti tako,no ne vide gdje da se obrate,kako da opet sebe očvrsnu i izadju iz začaranog kruga..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 23:33   #39
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ekho,razumijem što zelis reci.
Kukanje ne rješava probleme.
Samo,da li ti shcacas da slabe treba jačati,a ne rušiti?
Jskima je lakse pidvlacit i odlučiti a slabi moraju nekada tražiti pomoc drugih da nauče ojačati..
Nije problem biti slab,problem je ne pokušavati biti jak,truditi se u tom smjeru.
Meni je zao ljudi, zena i muškaraca,koji ne postanu svjesni da im je lise,a da mozda ne mora biti tako,no ne vide gdje da se obrate,kako da opet sebe očvrsnu i izadju iz začaranog kruga..
Nitko slabe ne sprijecava da se jacaju. Sprjecavaju sami sebe ekšuli. Nijedna slaba osoba koja je postala snazna nije se "nekoj drugoj" obratila, vec se obratila sama sebi. Vidis, samo pronalazis opravdanja.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 07:36   #40
Po meni to nisu opravdanja..
Po meni su to ukazivanja na mogućnosti..
Bavim se takvim poslom gdje je prvenstveno: pomoc ljudima edukacija istih i usmjeravanje..
Tamo gdje ti vidis zatvorena vrata,ja vidim otvoren prozor..
Nije istina da se samo obrate sebi,obrate se i drugima..
Prijateljima,rodbini,institucijama udrugama..
Ps i forumu!
Kuzim sto hoćeš reci-jakost je u nama samima..
To sto je ona nije osvjestila a ti jesi,ne znaci da ne moze..
Druga je stvar kad netko nece..
Onda se kazeam pao,sam se ubio..
Netko tko vidi da mu nije dobro i da svojim ostankom se uništava a odbija si pomoci ili tražiti pomoc..takvoj osobi se ne moze pomoci ona se vec osudila na "izgubljene" pokušaje i uzalud trud drugih osoba.Pričaš i usmjeracas zatvoren um,ko da pričaš zidu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.